MŠ Havířov. Jakou máte zkušenost?

moninka
3. únor 2012

Ahoj, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti se školkama v Havířově. Letos máme jít na zápis,ale nevím kam 😅 Můžete mi nějakou doporučit? Prozatím jsem slyšela chválu na MŠ Balzerova.

Děkuji 😉

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka aha 🙂
tam je hned u toho elektroprůmka ne?
jo tak určitě bych to taky tak řešila, ať se prvně aklimatizuje a až potom uvidíme co dál, jen jsem chtěla, aby tam nějaká taková možnost byla.
A co se týče jídla, tak si tam spokojená?
Já jsem proto chtěla dát dceru do Balzerovy, kvůli zdravé stravě, ale tak nějak doufám, že tohle by mělo být v každé školce 🙂

betynulka
9. únor 2012

@moninka jo,je to u elektroprůmky 🙂 Zdravou stravu tam mají,se světlým pečivem se tam nepotkáš 😀 s toho jsem měla docela strach,protože to se u nás moc nejí ale v pohodě,a taky se můžeš s něma domluvit jak to máte s jídlem a oni ji nebudou nutit,malá není nijak zvlášt vybíravá ale některé jídla do ní nedostanu a tak jsme se domluvili a není žádný problém 😎

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka tak to je fajn, nechci aby měla blok ze školky a školy jako my u některých jídel 🙂
a tam je ve třídě se stejně starýma dětma nebo to je promíchané?

betynulka
9. únor 2012

jsou rozděleni podle věku.ale hodně aktivit dělají všichni spolu,takže příjde do styku s mladšimi i staršími,jo a malá chodila na podzim ven i v ryflíkácha problém jsem s tím neměla 🙂 hlavně at je to čisté a přizpůsobené počasí...
@moninka

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka tak mě právě říkala kamarádka, že oni nemůžou mít na ven rifle, učitelce to vadí, je to totiž starší učitelka... šusťáky nebo sportovní kalhoty jí nevadí, ale rifle jo,nechápu v dnešní době 😀

no školky se děsím, jak to bude zvládat, nebo spíš já 😀 nedokážu si představit, ani jak tam bude spinkat 🙂

betynulka
9. únor 2012

@moninka jo a na Balzerové mají děti možnost si brát běhěm dne ovoce.mají ho ve třídě a kdo má chut tak si veme.proto se tam taky platí 50 kč za stravné což by u nás byly vyhozené peníze,protože malá mi ovoce nechce moc jíst ☹

betynulka
9. únor 2012

neboj,to obě zvládnete 😉 My jsme první tři dny obě probrečely ☹ a měla jsem hrůzu jak to bude pokračovat,ale pak po třech dnech dostala spálovou angínu a byla 14 dní doma ☹ snažila jsem se sní o tom mluvit a když znovu nastoupila tak v pohodě 🙂 Nespí tam každý den,ale když musí tak je to v klidu a když ji dneska chci někdy nechat doma tak protetuje,že se ji prý bude stýskat po dětech 😀
@moninka

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka tak to je dobře, že se stýská po dětech a ne po mamince 🙂
co jsem vyčetla, tak na Balzacově by mělo být stravné denně 29kč, podle jejich stránek 😒

a já chci dát malou ve 3 letech, tak si říkám, jestli to nebude ještě horší, když bude menší, a je i docela možné, že bude muset jít i o pár měsíců dřív, jestli budu muset do práce. A na spaní tam bude muset být určitě každý den

Vím, že se ještě může změnit, ale je stydlín, chvíli se rozkoukává, když je v cizím prostředí, tak už to vidím, že to obrečím i já 😀
tak mě napadlo, že by kdyžtak mohla chodit první týden do školky postupně, po obědě domů, bez spaní a pomalu to prodlužovat, že bych měla dovolenou,že by to možná bylo pro ní lepší

moninka
autor
9. únor 2012

já jsem blbec,teď jsem si všimla, že furt píšu MŠ Balzerova, místo Balzacova 😅

betynulka
9. únor 2012

@moninka já jsem teda slyšela že 50 ale to je jedno 😉 každopádně tam jí velice zdravě 😀 malá taky není nijak zvlášt průbojná ale zvládla to a každopádně ji to prospělo 😎 já ještě nedělám takže nemám potřebu ji tam nechávat spát každý den ale tak jednou tydně ji tam nechám at si zvyká 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka no u nás to vychází časově a s prací blbě, takže tam bude muset být brzo ráno a do 15h. určitě, než se zas pro ní vrátíme z Ostravy 😒

tak to má fajn, že má takový pozvolný režim 🙂

betynulka
9. únor 2012

@moninka no,nás to taky jednou určitě čeká,že tam budeme mezi prvními a odcházet mezi posledními,a je určitě je fajn když si to dítě může pomalu zvykat,ale ne každý má tu možnost ☹

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka u nás to bude stejné bude chodit brzy a pozdě vyzvedávat oba fěláme s manžou v Ov Já kolotoč 2+2+3+2dny volno a manžel díky bohu pohyblivou😀 dle potřeby Záleží na každém dítku jak se samo cítí...jak říkám my museli násílím tahnout domů a to do dneška 😀 😀 Jídlo vaří ve školce a je fakt že moc dobře a rozmanitě😀 malá sipochvaluje 😀 Uvidíme jaké to bude na Příme tam vaří také sami 🙂

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka tak já mám sice pružnou pracovní dobu, ale je pro nás výhodnější jí dát do školky už po té 6 ráno a jet autem do Ostravy oba a budem v práci rychleji než autobusem ,a o to dřív pro ní můžu jet odpoledne a vyzvednout jí ( i když si teda nedokážu představit, že jí tak brzo budu budit ☹ )
tak to je super, že se jí tam tak líbí, to bych taky chtěla, abych neměla výčitky
proto jsem si říkala, že by bylo lepší, kdyby byla ve školce v Ostravě, byla ve školce kratší dobu, ale otázka je, jestli ta hodina třeba je pro ně takový rozdíl 😒

možná hloupá otázka, ale ve školce není snídaně, jen svačinka že?

@betynulka proto se zkusím domluvit, že by nastoupila třeba dva týdny před třetíma narozeninama a zvykala by si postupně

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka Jo je až svačinka v 8.30 ji májí naši malá vstavá o pul7 a snídá takže nemá problém ale je tam i dítě co mumaminka dáva snídani sebou a paní učitelky mu ji dají jak přijde do školky 🙂 jden na 6 hodinu okolo 7 snídá dá se to tam u nás domluvit což je fajn 🙂

betynulka
9. únor 2012

@brusinka.pusinka tak to ti přeju aby vám to vydrželo co nejdýl,znám hodně případů,kdy to děti ze začátku zvládali perfektně a pak přišel zlom a byl problém...a nebo naopak.u nás ze začátku problém a ted pohoda 😀

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@betynulka jj já jich znám také hodně ale pokud bude jak můj syn což se tak jeví problém nebude mají stajné povahy😀 😀 syn školku miloval a to už chodil i do jesliček😀

betynulka
9. únor 2012

@moninka
@brusinka.pusinka u nás taky maminky,co dávaji děti brzo do školky dávají dětem do školky snídani,ráno mají co dělat aby to stihli a tak se dítě v klidu nasnídá ve školce 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka
@betynulka no holky závidím, že už ty začátky máte za sebou 🙂
ale co určitě je víc dětí, co chodí brzo ráno, nevěřím tomu, že věšina dětí chodí kolem 8 🙂 mě mamka taky vyšoupla do školky sotva otevřeli ráno dveře a taky z toho nemám psychickou újmu 😝

No už vidím, jak dceru brzo budím, že mi nebude chtít jíst 😒 no kdyžtak přijede se svačinkou 😉

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka no to máš pravdu, už vidím ty fofry, jak zas nebudem stíhat, jako vždy 😀

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka jasně že tam je víc dětí hned po otevření.... můj syn tam také bývall první bohužel jinak to nešlo a u dcerky to bude stejné. nikomu to neublížilo hold jinak to u nás nejde 🙂 moje malá miluje jídlo bez snídaně nedá ani ránu 😀 a jasně když to jde klidně využij
@betynulka Máš pravdu raději v klidu ve školce než nervózně doma ve spěchu 😀

betynulka
9. únor 2012

@moninka my chodíme do školky až tak napůl osmou ai to mám někdy problém do ní tu snídani dostat 😀 tak pak ji bude fasovat do školky 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka a můžu se zeptat, proč nechodí děti do školky v Ostravě?
Já se totiž pořád nedokážu rozhodnout jestli Ostrava nebo Havířov, a zápis je od sebe víc než měsíc - Ostrava začátek dubna, takže bych se už měla rozhodnout, pak bude pozdě 😒

betynulka
9. únor 2012

musím končit,tak zase někdy pokecu děti a školka 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka já jsem taky řešila to, že já můžu dorazit do práce nejdýl do půl 9, že bych vodila dceru třeba taky na půl 8, ale díky tomu, že bych byla v práci pozdě, musela bych tam zůstávat dlouho odpoledne, takže by manžel musel pro dceru jezdit sám a já bych musela pozdějc dorazit domů autobusem - což mi přijde na jednu stranu fajn, že by se ráno vyspala, ale zase bych měla celé odpoledne v háji a nemluvě o tom, že bych projezdila více peněz, pokud bych jezdila jen autobusem

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka syn chodí na gymnázium je ve druhém ročníku jinak dělá 8leté gymnázium, pak chce na Výšku...dcera bude chodit tady neboť pracuji ve Vratimově a máme firemní bus takže jedu +-20 minut do práce +15 minut doprava v Havířově a manžel dělá v Mariánských Horácha a budeme se střídat v docházce a odcházce malé do školky a Havířov je nejlepší...nechceme kupovat druhé auto je pro nás zbytečné 🙂 Finančně mě vyjde bus a bus cca 750kč měsíčně což na benzínu neušetřím a auto má i jiné výdaje

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka hm, to je pravda.
Já pracuju v centru Ostravy, manžel v Rychvaldě, ale jezdí přes Ostravu.
Jediná školka co by pro nás přicházela v úvahu je školka přímo v centru, co bych měla do práce asi 2 minuty, ale když nad tím pořád přemýšlím dokola a dokola, autem taky pořád nebudem jezdit, přece jen manžel bývá často v práci dlouho a podobně, tak si říkám, že asi bude lepší, aby byla ve školce v Havířově a třeba o tu hodinu dýl a pohrála si tam, než abych jí tu hodinu tahala po 2 autobusech

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka no to je mj názor raději ať si hraje a je v klidu než mezi davem 😀 ty jsi ze šumbarku? ze kterého pokud jsi ze šumbarku?

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka já vždycky nad vším šíleně dumám, jsem nerozhodná, musím se s někým poradit, manželvi to je jedno, školka je prý na mě 😀 ale máš pravdu, než v davu, tak raději ve školce 🙂

my bydlíme na 2.etapě, hned u kraje u hřbitova

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka ale vy tam máte príma školku kamarádky si ji chválí proč ji nedáš co nejblíž bydliště? Měla bys to o mnoho jednodužší 🙂