MŠ Havířov. Jakou máte zkušenost?

moninka
3. únor 2012

Ahoj, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti se školkama v Havířově. Letos máme jít na zápis,ale nevím kam 😅 Můžete mi nějakou doporučit? Prozatím jsem slyšela chválu na MŠ Balzerova.

Děkuji 😉

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka kterou myslíš? Máme jich tu několik

no upřímně, mám strach, že když bude na Šumbarku, tak bude ve školce hodně cigánů. A manžel chce, aby potom chodila na ZŠ 1.Máje, tak si říkám, že možná ve městě by měla už kamarády ze školky co s ní půjdou do školy

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka Na dto že bude mít kamarádky ve školce i škole stejné bych moc nespolehala je to daleko a myslím tuto školku http://www.petrvaldska.cz/index.php?s=text&opt=...

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka vím, že i školek i ZŠ je moc,že to asi není tolik pravděpodobné

nevím proč, prostě mám pocit , že školka na Šumbarku nebude nic moc, i kvůli cigánům, ale to si asi člověk nevybere, jsou všude, jen asi na trojce to bude nejhorší 😀

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka jo jasně ale taa petřvaldská moc cigánku asi nebude mít vím třeba že na stromovce jich mají poměrněě dost, kamarádka vzala synečka od tama a dala ho za lučinu..... aby se jim vyhnula ale i tady jsou neboť ty sociálně slabý bydlí na Merkuru tak třeba nejblíž mají Holubovou a balzakovou ☹

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka to člověk dopředu nezjistí 😒 neříkám, že jsou všichni špatní, ale bohužel většina jo
jestli se o Balzacové vypráví, že to je výběrová školka, tak bych neřekla, že budou i tam ...

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka koukala jsme na fotky bydlet tam někde určitě bych to tam šla s malou obhlédnou a popřípadě vyzvednout si formulář..... za to nic nedáš 🙂Zkus tam kouknou během procházky a pak poreferuj 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka to je fakt, mám to kousek 😀 na tys třeba volala předem, že se přijdeš do školky podívat, nebo si rovnou přišla?

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka budou neboť oni se ohání tou diskriminaci.... a to všude 😒 paní ředitelka bydlí o 2 vchody dál a říká že je to někdy hrůza že i sociálku klidně poštvou na školku 😠 když je nevzaly a to né že nechtěli ale že neměli místo ☹

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka Na 4apka jsme volala a domluvila jsme se a na Přímou jsme šla hned a bezproblému

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka no tak to je mazec 😕 ještě že se dá vše překroutit na diskriminaci

moninka
autor
9. únor 2012

@moninka a co třeba školka Puškinova, o té si nic neslyšela?

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka né o té nic jak říkám hedala jsme nejlíž domova aby cesta byla co nejkratší..teď jdeme 10 minut pěšky a pak 2 zastávky busem zvládá v pohodě ráno vozí tatínek do školky a na příme to budeme mít 10 minutek tam a i zpět:-d

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka tak to je paráda 🙂

betynulka
9. únor 2012

@moninka s tím dojížděním do práce je to fakt síla 😀 já musím pracovat někde v Havířově,nemám nikoho kdo by mi s malou pomohl 😀 sem tam možná jo,ale ne každý den 😀 😀 😀

blandik
9. únor 2012

@moninka -já dělám na zkrácený úvazek - 6,5 hodiny a to, že malý bude ve finále ve školce kratší dobu bylo jedno z kritérií, protože i tak ho tam vodím po sedmé ráno a vyzvedávám mezi půl třetí a půl čtvrtou...Jinak já neslyšela moc chvály na Lipovou, ale jen od jené maminky a nic konkrétního...Náš chodí v Ostravě do Alternativní školky, mám trošku odlišné názory na přístup k dětem, takže tohle hrálo u nás prim, právě nevím, co můžu od jiných školek čekat a jeslti budeme mít druhé miminko, tak to nejspíše budu muset řešit..JInak u zápisu po malém vůbec nic nechtěli, šel tam ve 30měsících, na začátku nám doporučili systém - nechat pár minut, ale o samotě, a přijít pro něj, další den o pár minut déle, aby pro děti ty první zážitky byly radostné, aby si řekly - že školka je fajn i bez rodičů a tak se postupně doba natáhla tak, že po měsíci a týdnu tam už i spal...Nedávno mi někdo povídal, že dobrá školka je u úřadu práce (neznám adresu, nejsem původem havířovanda, tak je tohle město pro mě stále tak trochu tabu s renetami, labužníkem, azetem atd...)...

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka já taky nikoho nemám, a práci kvůli tomu měnit nebudu, prostě musím dojíždět 🙂

@blandik co přesně znamená alternativní? V čem je jiná?
hm, tak to bude asi Puškinova, nevím o jiné školce u ÚP
tak to je šikovný, že tam i spal, ale u nás to bude muset jít rychleji ☹

jijitka
9. únor 2012

Ahoj, nemáte prosím zkušenosti s tím, jak jsou v havířovských školkách ochotni přijímat děti i v průběhu roku? Nebo přijmout v září dítě mladší 3 let ( malý bude mít 2 roky a 7 měsíců), ale jen na několik dnů, tak abych se nepřipravila o rodičák? Díky 🙂

betynulka
10. únor 2012

@moninka než jsem šla na mateřskou tak jsem dělala na 3 směny,manžel dělá tzv.kolotoč ☹ tyhle směny s malým dítětem,pokud ti ho nemá kdo hlídat jsou nemyslitelné ☹

moninka
autor
10. únor 2012

@betynulka hm, to věřím 😒

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@jijitka Ikdyž ti vemou dítě do školky dřív nepřijdeš už o nic je nový zákon..... dítě do 2 let umístěné ve školce má nějakych 46 hodin měsíčně dovolen pobyt ve školce a a dítě starší 2 let neomezeněa o rodičák nepřijdeš... Já mám malou už ve školce... a rodičák v klidu pobírám 🙂 Jinak to opravdu nevím jak to je s přijmem dětí během roku my jsme červencový takže nastupujeme v září klasicky srpen bude babinka hlídat pokud školka nepojede😀 😀

moninka
autor
10. únor 2012

@jijitka jo jo brusinka má pravdu, teď už může být dítě starší dvou let ve školce neomezeně- platí to od ledna 2012 a o peníze nepřijdeš

no uvidím jak to bude na zápisu, já chtěla, aby dcera nastoupila v lednu, to bude mít 2 roky a 9 měsíců

moninka
autor
10. únor 2012

@brusinka.pusinka takovou babičku závidím 🙂

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@moninka No babi je manžova naminka a šla loni do pžedčastného důchodu , tak se může vnoučkům konečně věnovat miluje je a hlídání si i sama navrhuje .... prostě chce a dělá ji to radost😀

moninka
autor
10. únor 2012

@brusinka.pusinka tak to teda vůbec neznám, opravdu závidím 🙂 😀
je to fajn, když někdo pomůže

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@moninka to máš pravdu že je fajn vycházet a mít někoho kdo rád pohlídá...... mám supr tchýni i tchána 😵

jijitka
10. únor 2012

@brusinka.pusinka díky, ale jestli jsem dobře pochopila, musela bych přejít na nový systém vyplácení a tím by se mi snížil rodičák
"Skončí dosavadní omezení pro ty, kdo chtějí pobírat rodičovský příspěvek a přitom dávat dítě do školky či do jeslí.
Kdo však chce tyto novinky využít, musí (oproti původním informacím z ministerstva) také podat žádost a přestoupit na nový systém se všemi přpadnými nevýhodami (snížení tříleté varianty)."

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@jijitka
http://aktualne.centrum.cz/finance/rodina/clane... no myslím že to máš zkreslené není to tak netýká se to nového systému vyplacení dávek... pro mě by bylo nevýhodné a nic měnit neminím..... a nemusím

moninka
autor
10. únor 2012

@jijitka myslím, žes to pochopila dobře
U dětí starších 2 let není pobyt v MŠ či jeslích nijak omezen.
U dětí mladších 2 let je pobyt v MŠ či jeslích omezen na 46 hodin měsíčně.
ALE
Bude-li rodič chtít, může přejít na formu výplaty RP platnou od ledna 2012. POZOR! Pokud si rodič ponechá původní formu čerpání RP, vztahují se na něj i původní pravidla pro návštěvu dítěte v MŠ a jeslích.
Nová částka Rodičovského příspěvku se vypočte tak, že se od 220.000,- odečte již vyplacená částka a zbytek se vydělí zvoleným počtem měsíců.

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@moninka No tak to se zeptám ředitelky v Mš neboť ona v pohodě nic neřešila ptala jsme se ji 🙂

moninka
autor
10. únor 2012

@brusinka.pusinka já jsem na to koukala ještě před koncem roku a nebylo ještě jasné, jak se to bude týkat matek již na RP