Některé situace ve školce. Jak se řeší?

kemija
2. črc 2020

Milé maminky, mám dotaz asi nejlépe pro učitelky z MŠ nebo maminky, které mají dítka nějakou dobu ve školce. Možná nad tím zbytečně moc přemýšlím, ale honí se mi v hlavě, jestli je můj syn dostatečně přípravný na školku. V prvé řadě chci říct, že sám se tam těší. Na děti je zvyklý, je s nimi rád. Je schopný v pomalejším tempu si obléknout slipy, ponožky, tričko, tepláky. Sám se v pohodě vidličkou a lžičkou nají. Pokud ho nějaká činnosti zaujme, třeba čtení, loutkové divadlo, malování vodovkami.... vydrží u toho dlouho. Sám si dojde na záchod a vyčůrá se ve stoje do něho. Bobek zásadně dělá zatím jen do nočníku. Ruce si sám umeje (po svém, vždy mm u je ještě doumeju sama). Jsou věci, kterých se ale trošku bojím, plínky na spaní moc neřeším, protože si myslím, že to nebude už dlouho trvat a navíc ze začátku, první měsíce bude chodit domů po obědě. Ne Ale . Trošku mě trápí jeho vzteklost, urputnost. Nemyslím si, že ho

kemija
autor
2. črc 2020

@kemija vychováváme liberálně. Máme u nás řád a vše mu nerozhodně nedovolíme. Umí poprosit, poděkovat, ale nepozdraví. Netlačíme, nenutíme. Připomeneme. Nechá se dost strhnout davem. To znamená, že když má okolo sebe rošťáky, tak zlobí taky. Pokud má okolo sebe klidné děti, dokáže být taky hodný. Ale když ho nějaká činnost baví, třeba stavení z kostek, strašně se vzteká, když se má činnost ukončit. Ve školce si přece jen nehrají. Je zvyklý pít jen vodu a když mu dá někdo čaj, začne brečet, že chce pití a ne tohle. Nevím, jestli se v tom zbytečně rýpu a ty děti se v té školce chovají pak úplně jinak?

sasui1
2. črc 2020

Jako ucitelka vidim vetsi problem v plence nez v jeho vzteklosti 😂 pokud se bude pocuravat u spani pridelava to praci jak ucitelce tak provozni...(tim nechci rict ze se to nemuze stat!!!) Ale jako ucitelky bychom mely byt pripraveny na 20 ruznych deti, 20 ruznych povah, 20 individualnich pristupu...a kdyz do toho musite prevlekat pocuranou perinku jen to pridava pracu 😂😂😂 no...je to psani s nadsazkou...ale jako matka i jako ucitelka radim se v tom moc neryoat. Vsak to oba zvladnete. On i ty 😊

sasui1
2. črc 2020

Odpoved jsem odeslala jeste pred druhou casti zpravy....budi to na me dojem jako ze jsi popsala chovani 99% deti navstevujich MS 😁😁😁

kemija
autor
2. črc 2020

@sasui1 ta plenka na spaní už snad brzy nebude🙂 jinak je mi jasné, že do té doby by tam nespal. U nás to ani neumožňují. Trošku si mě uklidnila🙂 s blížícím se zářím jsem z toho čím dál víc nervózní, asi zbytečně🙂 co jsem tedy ještě nenapsala je, že začal být strašně vybíravý v jídle. Nejen, že má ABKM a nemůže vejce, ale do toho odmítá další potraviny, které může. Tak doufa., Že to je jen chvilková záležitost a když uvidí ostatní děti to jíst, tak bude taky

m.e.l
2. črc 2020

@kemija Nas pan Jaromir je vztekly, umineny, palicaty. . . Ve skolce je to hodne bezproproblemove dite, kdyz nahodou zazlobi tak mi to ucitelky hned hlasi neb jsou z toho "na vetvi" - udalost roku. Do skolky chodi od dvou let.

meronym
2. črc 2020

@kemija K jidlu jenom tolik, ze nas triletak se doma opravdu vyborne svickove ani nedotkl (odmitl i ochutnat), ve skolce pani ucitelky hlasily, ze vytrel misku...

syslounek
2. črc 2020

Naše malá se chová ve školce úplně jinak než doma. Ve školce ji chválí až na půdu, doma neposlouchá, neuklízí, odmítá jíst. Ve školce prý sní vše, udělá co se jí řekne a hračky si uklízí sama od sebe. Když jsem pro ni před coronou byla, zamávala mi a dál uklízela.

jipe
2. črc 2020

moje dítě pije taky jenom vodu, to ve školce není problém, dostává místo čaje nebo vody sesirupem čistou vodu. Má respekt z "cizích" lidí, takže ve školce neodmlouvá, nediskutuje, akceptuje pokyny a sices odporem, ale sní i věci, které doma nedá do pusy ani za nic

hezz17
2. črc 2020

@sasui1 a jak se resi ve skolce detske strkanice? 😀 skolkove deti v okoli nemam, den otevremych dveri letos nebyl... resi to nejak ucitelka nebo pri vyzvednuti probiha neco jako maminko vas pepik dneska tahal holky za vlasy, domluvte mu. Ta naše konta ted zacla ostatni deti strkat, stipat a dost dobre nevím, jak to resit, domluva nezájem, jen se směje, kdyz ji plácnu po zadku taky neregistruje, jedine, kdyz ji udelam to same ze to boli at to vidi, tak rekne au to mi nedělej, ale pokračuje vesele dal 🙄

majsina
3. črc 2020

@kemija dala jsem syna do školky hlavně kvůli jeho vzteklosti...a neskutečně mu to prospělo... Jak se vztekanim, s mluvením, s jídlem, oblékáním...se vším. Za mě nejlepší rozhodnutí. A s tou plenou...syn měl nehodu ve školce asi 2x...(chodil od 2,5 roku)...ale do teď, na konci školního roku tam má spolužáka, co má balíček počůranych peřin v šatně snad každý týden...a tomu je 3,5... To si sedne ...

almara2
3. črc 2020

Můj nejmladší je taková vztekla svehlavicka a ve školce je naprosto bezproblémový a učitelky ho miluji. Když jsou pak svědky nějaké jeho scénky v šatně či na parkovisti, tak ppsloucham:"Sle Alfredku, co to je, takového tě neznám?"

sasui1
3. črc 2020

@hezz17 tak zalezi ucitelka od ucitelky...co si budem povidat 😁 ale rekla bych te vetsina ucitelek bude strkanice resit operativne a hned ale kdyby nahodou problem pretrvaval tak treba pancelky naznaci ze muzete domluvit 😁😁😁 ale taky bych se nestresovala driv nez je treba...ja chodila rok do skolky jako matka a cekala kdy budu na koberecku kvuli syna a za cely rok nic 😁😁😁 takze opravdu kliiiiid 😊 prinejhorsim reknete ze domluvite a bude 😉

katebk
3. črc 2020

Jsem učitelka, ale každá uč. je teda jiná...nicméně, děti jdou do nového prostředí, nejsou v tom svém "stabilním", naskočí do rytmu školky, a když něco nebude chtít dělat, tak nemusí... ale upřímně ono když uvidí, že to celá třída dělá a on jediný ne, zapojí se taky 🙂 pokud je tohle jediný důvod, školky bych se nebála

izz76
4. črc 2020

Děti se často ve školce chovají jinak než doma.. Moje dcera když nastupovala do školky, se uměla obléct sotva z poloviny, hodně málo mluvila, vzteknout se umela taky. Pleny tedy už dávno nemela a je hodně společenská povaha, to bylo jediné plus, jinak jsem se hrozně bála jak školku zvládne.. A zvladla, od prvního dne nadšená a paní učitelky ji vždycky chválily 😉

marketanova
8. črc 2020

Dobrý den, jak řešíte s dítětem situaci, když se nechce ve školce zapojovat do angličtiny? Máte nějakou pomůcku? hru?