Oblečení do lesní školky. Poradíte nějaké vychytávky, až bude horší počasí?

lis6
18. srp 2023

Ahoj holky, poraďte mi prosím nějaké vychytávky oblečení až bude horší počasí. Třeba rukavice odkud máte aby byli fakt nepromokavý a taky nějaký když není -10.
A dávali jste oblečení z merina?
Jako my jsme zvyklí chodit ven za každýho počasí, ale je to prostě jiný.

konidana
18. srp 2023

@lis6 jestli chodíte ven za každého počasí, tak to je vlastně úplně stejné🙂 Nejdůležitější jsou podle mne boty - naše děti měly kotníčkové celoročky, nejlépe kožené. Každý večer (přes noc) vysušit a ráno naimpregnovat. Děcka sice nechodily do lesní školky, ale jezdily jsme s nima na vandry se spaním pod širákem i v zimě. Tzn. minimálně 48h nonstop venku. Merino oblečení jsme neměli ani pro děti. Ruakvice jim většinou stačily pletené tenké od číňana za pár korun. .... No a ve státní školce se učitelka na férovku ptala (dětí a i nás rodičů ) zda jako nemají zimní bundy a proč? Když celou zimu u nás v teplém polabí chodily jen max. v softšelce (když nebyl sníh) 😂

pinkninja
18. srp 2023

@lis6 Standardne stačily nepromoky (Idealne ne pogum z Lidl, ale nejake co dýchají) na ksandy a ty nosila nonstop (pokud nebylo leto a hic) Ochrana proti spine i desti. Boty podle pocasi. Rukavice malym detem od 7 st a níž vzdy s sebou. Pokud nepršelo, naprosto staci obyc. Do deste mám napr. pogum od Reima, ale podle me neni nutne. Merino nosila v zime. Nepromoky s fleecem nosila, když bylo opravdu chladno (nad 0), v mrazu oteplovaky. Spodni a vrchni vrstvy jsem prodávala a redukovala dle potřeby. Jeste jsou fajn dobre padnoucí holinky (Protoze od podzimu do jara je vsude rosa, mokro a nekdy i mezitím), Protoze ty nosila opravdu casto.

rebe
18. srp 2023

Nedělej si z toho vrásky. Pro začátek stačí úplně obyčejné oblečení a softshellový komplet, postupně to okoukáš. Rukavice třeba dětem překážejí a většina je odmítá nosit, dokud regulérně nemrzne. Ale nám se hodně osvědčují softshellové od Fantomu. Oblečení z merina rozhodně pořiď, pokud máte docházku několikrát týdně, nesmrdí jako polyesterové funkční prádlo, dítě může chodit celý týden v jednom triku.

lis6
autor
19. srp 2023

@pinkninja díky a jakou značku nepromoků a merina. Mám ty z Lidlu, ale používám spíš jen v zimě, když je teplo nedala bych mu je

lis6
autor
19. srp 2023

@rebe děkuji. Jsem na to fakt zvědavá. A jakou značku merina bys doporučila.

pinkninja
19. srp 2023

@lis6 měla jsem Reima, Tchibo… proste sustak ne pogumumovane. Merino Crawler tusim.

zizkmi
19. srp 2023

@lis6 syn nemel merino, ale outlast a taky nemrznul. Z druhe ruky jsem mu koupila zimni komplet od Little people a i pruvodkyne koukaly, ze ikdyz sedel v kaluzi, tak nepromoknul. Ten mel ale jen parkrat kdyz bylo -10. Jinak si stezoval, ze je mu horko. Rukavice na zimu Dedrikson, nebo tak nejak. Jsou vysoke a nepadaji. Vzdycky mel v batuzku nahradni pletene rukavice, jako prvni pomoc. Jinak nahradni obleceni a obuti do auta. Ja jsem musela kluky pred autem prezout nebo prevlect / vysvlect, ev dostali igelitove pytle na boty. Mela jsem v aute i pro sebe gumaky na prezuti

rebe
19. srp 2023

@lis6 Za ty roky jsem zkoušeli různé značky, každému vyhovuje něco jiného. Mně na zimu nejvíc vyhovuje Crawler, je to fakt ňuňací, ale taky pořádně drahé pro tři děti, tak sháním i po bazarech.

veronicka89
19. srp 2023

Reima ,Helly Hansen, gumaky Viking ...