Patrová postel pro 3-4leté dítě. Zkušení prosím poraďte

angipe
26. kvě 2016

Ahoj mamky.
Chceme koupit patrovou postel. Dcerece budou v době, kdy by ji měla používat cca 4roky. Z důvodu malého prostoru jsme nuceni koupit patrovou jinak bych volila dvě samovolně stojící postele. Prosím o radu ty, kteří mají zkušenost s patrovou postelí. V kolika letech jste dávali dítko spát nahoru? Není to kolem těch čtyřech příliš brzo? U postele kterou chceme zakoupit je možnost přikoupit zvýšení rámu, aby dítko nevypadlo, je to potřeba? Přemýšlela jsem spíš jen nad zábranou, která se dává na klasické postele, tahle je vlastně okolo dokola celé postele (krom místa vylézání).
Jsem z toho v rozpacích a chtěla bych koupit správně, když to dětem má nějaký ten rok vydržet.
Předem děkuji za rady 🙂

danyysek
26. kvě 2016

Patrovou postel tak, že pod ní bude jiná postel (klasická palanda - a bude na ní spát mladší dítko) nebo pod ní bud eněco jiného? V případě palandy, bych ji ez začátku nechala spát dole, nahoru to zkusila třeba na odpolední šlofík, třeba i s mamkou/tatínkem.

Ono ve 4 už děti bývají docela šikovné - ty musíš znát nejlépe, jestli nemá strach z výšek, nepadá z postýlky normální a jestli zvládne schody i rozespalá, zda by zvládla jít i na záchod případně 🙂 Určitě tam můžete v tom pokoji, až začne spinkat nahoře, spát s ní a hlídat jí po očku. S tím, že ze začátku budete domluvení, že když se jí bude chtít jít čůrat v noci, tak vás vzbudí, nebo tak (pokud chodí 🙂 )

Známí mají 3 děti v jednom pokoji, a ta mladší začala spát na normální palandě tak ve 4. Teď mají postele u stropu (Byt má stropy tak 3m vysoko) a ten nejmladší 4 ikdyž tam ještě nespí (chodí v noci čůrat), tak tam v pohodě vyleze kdykolikv. A to jsou opravdu strmé schody - spíš žebřík 🙂

Já myslím, že to zvládne 🙂

manelle2
26. kvě 2016

@angipe Ahoj 🙂
My jsme synkovi pořídily tu zvýšenou postel s prostorem pod ní,ale výškovo je myslím stejná jako palanda.Spí na ní od cca 2,5 roku a fajn.Taky jsem pár nocí probděla,jestli nespadne,ale ještě se nestalo.Má zábranu,ale takovou nizoučkou.Určitě se toho neboj a když už jí budou 4,když jí dostane,tak bych se toho už vúbec nebála 🙂Držím palečky 🙂

cuma
26. kvě 2016

neteř od tří let a dcera od 4let a malá je hodně učůraná v noci, místo žebříku jsme tam daly kaskádu ze skříněk a chodí po nich

angipe
autor
26. kvě 2016

@danyysek
Děkuju 🙂
Dcerce je rok a půl a čekáme zafilku druhé, takže řešíme schéma pokoje pro dva 🙂.
Kupovali bychom palandu. Co se týká obratnosti a strachu z výšek, tak teď to je asi jiné než pak ve čtyřech 🙂. Takže teď fakt nevím, ale tvé nápady s poledním šlofíkem a společné spaní ze začátku jsou dobré. 😀 Děkuji 😵

angipe
autor
26. kvě 2016

@manelle2
Děkuji za podporu, jsem hned klidnější 😀

angipe
autor
26. kvě 2016

@cuma
Ta kaskáda...dooost dobrý 😀
Děkuju za info.

cell
26. kvě 2016

@angipe : do patrové postele šel náš syn v 2,5 letech a úplně v pohodě, nikdy nespadl. Ale odporučuju koupit fakt bytelnou, moje děti tam nahoře moc rády skáčou.
Máme od firmy Šteker a je to fakt solidní práce

misisule
26. kvě 2016

Syn spí na patrové taky od 2,5 let, zábranu má obyčejnou a stačí. Jde ale o to, aby pochopil, že to není sranda a nahoře nesmí dělat blbosti, naklánět se přes zábranu, skákat nebo si vůbec radši stoupat. Myslím, že u něj je na takové věci docela spoleh, ale každé dítě je jiné a proto tohle zvažte pak u svého dítěte 🙂. Žebřík má s tlustými šprušlemi, spíše takové schodky, naučil se po něm celkem rychle, ale tak půl roku jsem ho vždy jistila a sám po něm nelozil, když něco potřeboval, tak vždy zavolal a já jsem vždy přišla. To je také o vzájemné důvěře a musí být na dítě spoleh. Myslím, že ve 4 letech by neměl být s tímto žádný problém, ale opravdu záleží spíš na povaze dítěte 🙂

angipe
autor
26. kvě 2016

@cell
Díky juknu na to 🙂

angipe
autor
26. kvě 2016

@misisule
Děkuji za názor 😉

mandala
26. kvě 2016

Dcera spí od tří let. Pokud víš, že v noci necestuje a je jinak rozumný, tak bych se nebála. 😉

angipe
autor
26. kvě 2016

@cell
Takže Šteker vs. Roalholz ????? Tak teď už sem uplně v koncích. Vypadají podobně, ale rozdíl ceny je skoro 2.000,- Nebude to tak jednoduché jak sem si myslela.
Pomoooc.

cell
26. kvě 2016

@angipe : vizuálně se mi víc líbí ta první, druhá bude asi praktičtější 🙂

mavanka
26. kvě 2016

mně přijde lepší ta horní, má lepší žebřík, tím, že je až dolů a trošku nakloněný, je bezpečnější. Jinak dcera spí nahoře od čtyř let a v pohodě, v té době neměla potřebu v noci nikde pobíhat a byla zodpovědná, opatrná... ale určitě záleží na povaze dítěte, prodavačka (vypadala, že ví, o čem mluví), říkala, že na vysokou postel doporučujou až nejdřív ve čtyřech letech, ale určitě záleží na dítěti, synovi jsou čtyři teď a nahoru bych ho spát ještě nedala....

misisule
27. kvě 2016

Přijde mi praktičtější ta spodní, jestli budete dávat mladší dítě dolů, tak se budou hodit ty zábrany i dole 🙂, šuplíky pod postelí jsou taky super věc, jen ten žebřík je trochu nešťastný, ten z první fotky je bezesporu lepší.

mavanka
27. kvě 2016

@misisule to mi nedošlo, že dole není zábrana, tam ji to chce samozřejmě taky, my máme postele od domestavu a jsme spokojení moc, lze je seskládat přesně podle toho, jak potřebujete.

angipe
autor
27. kvě 2016

@mavanka
@misisule
@cell
Jak u prvni tak u druhe jde cokoli dokoupi(zabrana, suplik) obe jsou jen v zakladni sestave tzn.palanda bez niceho.
Ta prvni se mi na pohled tez libi vic i ten zebrik, ale je skoro o 2.000,- drazsi no. Asi pujdem do te prvni. Je takova zaoblenejsi, ta druha tez pekna, ale takova kostnata, hruba. Dekuji vsem za pomoc. P