Předpuberta - jak reagujete na odmlouvání, aj.?

binki
10. srp 2014

Ahoj, ráda bych si přečetla, jak reagujete u svých přeškoláků/školáků na věci typu: "koulení očima, neposlechnutí, odmlouvání, atd." Jak překonat fázi předpuberty? Jak řešíte další věci související s touto etapou (objevování sprostých slov, nástup hormonů, atd.). 😵

kamhajek
12. srp 2014

Ahoj,
zrovna se syn také nachází ve fázi, které já říkám " mléčná puberta". Vše opakuji max 3x, trvám na tom co jsem řekla. Snažím se vše logicky vysvětlit než zvednu hlas a začnu vyhrožovat, že jestli neudělá co má bude bez počítače, televize apod. To u nás zabírá. Každopádně si myslím, že důležitá je důslednost a nepolevit, když se už teď v tomto věku naučí, že co se řekne platí, že má svoje povinnosti a poslouchat se musí, tak pak to bude v té opravdové pubertě snad lehčí. Jestliže už teď dítě v základních věcech neposlechne, tak věkem to bude jen a jen horší.

kamila297
13. srp 2014

Koulení očima ignorovat, sprostá slova vysvětlit a nahradit nesprostými a platí jen důslednost, důslednost, důslednost. Ale přiznám se, že být důsledná je nejtěžší věc ve výchově dítěte. 🙂

sylvka
16. zář 2014

Ahoj,my tím procházíme echt!!!! Martínek (šest let)nejen odmlouvání,vyplazování jazyku,vyhrožování(když mě dáš do školky,tak budu bydlet radši u babičky) i lhaní !!! třeba tuhle tvrdil ráno,když nechtěl do mš,že zvracela když jsem mu řekla,že mu šahnu na nos,tak přiznal,že lže.... 😠 ale i jinak se mění,zajímá ho co je puberta?jaktože má každá holka jinak velký prsa? dokonce se mu prej zdá o nahejch ženskejch...no jsem z tohocelkem zmatená...škoda že tohle téma je otázka,ráda bych pokecala s jinou mamkou stejně starýho dítka...