Poučování od cizích. Jak na to reagujete?

klokanka31
25. srp 2021

Taky se vám už stalo že by vás někdo úplně cizí na ulici poučoval jak se máte starat o svoje dítě? Jak na to reagujete?

barunkiss
Autor odpověď smazal
Zobraz
zmrzlinka
25. srp 2021

@klokanka31 stalo . Několikrát.Ignoruju to.

dyechampion
25. srp 2021

fakt se to stava? co vam treba rikaji? :O

orisek56
25. srp 2021

Před měsícem když jsem utikala s dětma na postu, měla jsem v náručí jedno dítě, v druhé roce 3 balíky a 4 letacka klusala vedle mě. Nemohla jsem ji vzít, plně ruce, plus mám buben. Prebihaly jsme uličku, starší malá za mnou, nikde nikdo. Proti mě taková rázná mařena v gumakach. Začala na mě ječet že co si to dovoluju, jaktože nevezmu holku do náruče, nebo za ruku.... Já na ni v klidu a potichu.. Paní starejte se o sebe.... Coz ji patrně vytočilo a začala řvát na celou ulici že co jsem to za matku, že chudák holka... To bylo je co na mě a zařvala jsem na ni taky.. Ať jde do prdele. Paní něco zasycela a utekla do auta... Co to bylo nevím, ale překvapilo mě, jak já takový diplomat a spíše introvert jsem někoho poslala natvrdo tam kde slunce nesvítí a bylo mi jedno, že mě u toho slyší celé město.

95newmommy2020
25. srp 2021

Mě přijde ze mluví na to dítě. 😂 Třeba “takovej velkej a mas dudu fuj” 😂 Nebo ještě když nechodil, tak já jsem ho nechávala lézt po 4 na chodníku, tak něco ve stylu postav se na nozky. A pak tak nějak opodál, ale slyšela jsem “to je dneska vychova”. A asi 8x já si te odnesu, pujdes semnou? WTF? 🤣🤣 Jako tohle nechápu, já se teda na to vždy jen smeju, jakoze jsou hrozne vtipný ty lidi. Nevím jak reagovat.

95newmommy2020
25. srp 2021

@orisek56 To byla nějaká čubka. 😂😂

jarla
25. srp 2021

Tak ono záleželo....pokud to bylo takové starostlivé,odpovídala jsem v klidu a celkem hezky,pokud to bylo rýpavé nebo naprosto nevhodné, tak jsem je klidně poslala tam, kde slunce nesvítí

sigyn
25. srp 2021

Mně ne, ale manželovi. Když bylo dítko malé, tak měl hrůzu chodit s kočárkem, protože malá si občas pobrečela (kvůli zubům), tak mi říkal, že má strach, jak po něm ostatní začnou koukat a poučovat. Řekla jsem mu, že si každý všímá svého a že snad všichni vědí, že malé dítě si občas popláče, když ho bolí zuby. No samozřejmě jako naschvál ten den ho zastavila nějaká mamina, že mu dítě pláče a ať mu dá dudlík a že potřebuje nakojit a různé rady, jako kdyby byl nejneschopnější rodič na světě. Přitom díte brečelo asi 2 minuty (nakrmené, přebalené.. prostě zuby). Docela jsem ho litovala.

klokanka31
autor
25. srp 2021

@95newmommy2020 Jo s tím dudlíkem to slyším pořád už asi 5 měsíců 🤔 nevím proč by 15 měsíční neměla mít dudlíka ☺

barmil
25. srp 2021

@klokanka31 já miluju takovou tu pasivní agresivitu "co se ti stalo, kde jsi boural?" "vždyť fouká, kde máš mikinku?" a přitom čumí na Tebe... Jelikož mluví se synem, tak neodpovídám, to je vykolejí a je klid.

klokanka31
autor
25. srp 2021

@dyechampion Fakt se to stává, a dneska se mi to stalo úplně poprvý od cizího člověka 😡 Jsme s malou šly na procházku, měla mikinu, ale udělalo se hodně teplo, tak jsem jí mikinu sundala. Zastavily jsme se v trafice, a tam byl i nějaký dědek. Začal jak je malá hezká, blablabla. A pak na mě ať ji koukám pořádně oblíknout, že je hrozná zima. A ještě takovým tónem jako bych byla jeho otrok. Běžně bych asi nevěděla co říct, ale dneska měl dědek smůlu že jsem celý den vytočená, tak jsem na něj vyštěkla že nebudu poslouchat cizí lidi jak mám oblíkat vlastní dítě. Jako nechápu jak si to někdo může dovolit 🤔

barmil
25. srp 2021

@klokanka31 já dneska byla se synem u domácích zvířat, takový dvoreček pro děti. A ráno se syn odrel o postel. A jde proti nám paní s vnoučaty, na podpatkach, nafoukana hlava, spousta řetízku a prstenů a balonak.. Na statku.. A kouka na syna a řekne vnoucatum "nechoďte k těm kozam blízko, nebo vás kousnou jako tady chlapečka, paní ho asi nehlidala".

misulkari
25. srp 2021

@klokanka31 Dcera trpěla na strašné koliky, každý večer několik hodin řevy a bylo léto, takže jsme měli okna otevřené. Bydlíme na baráku a šla jsem jen kousek po ulici se psem a manžel doma zrovna se řvoucí,potkala mě paní,a že bydlí ob ulici od nás a každý večer slyší plakat miminko a prý,co jí děláme, že to není normální, že z toho spát nemůže a že vychovala x dětí a toto nezažila. Já jen tupě na ní zírala, protože hormony,nervy, nevyspání a ona začala radit a radit, já jen stála úplně v šoku. Nakonec jsem řekla, ať si zavře okna a šla jsem 🤪😂 Nechápu některé, fakt ne.

hankaros
25. srp 2021

Ano, zrovna jsem uklidňoval tříleté dítě, co se probudilo po jízdě autem. Chtělo se mu na závod, ale zároveň nevěděl, jak a jeslti chce pomoct. Rev na půl hodiny a paní v kempu to neunesou a začala mě poučovat, že s ním nemám diskutovat. Třikrát jsem ji slušně řekla, že se nám do toho nemá plést pak se přidal i její muž tak jsem je slušně poslala někam. Nesnizuji se ma jejich úroveň. Takových lidí je a bude, co znají vaše dítě lepe než vy...

lalolita
25. srp 2021

@klokanka31 stává se mi to.....podle nálady buď zareagujo,někdy celkem dost ostře a nebo to ignorují.

95newmommy2020
25. srp 2021

@klokanka31 No však. 😄 Ať má toho dudu klidně dospelej, když chce. Jenže je vážně divny, že u děti se řeší nejakej pitomej dudlík, ale ze si kde kdo kouři už ostatní nevzrusuje. 😂

95newmommy2020
25. srp 2021

@misulkari Ať zavře okna. 🤣🤣 To je geniální! 😄😄😄

klokanka31
autor
25. srp 2021

@barmil Tak to je dobrý 😂

me_druhe_ja
25. srp 2021

To jsem fakt občas ráda, že žiju tady. Tady se nikdo do nikoho nesere. Nikdy. Klidně mají 4 lety děti dudlík, plínky a jsou v kočárku. Každýmu je to sumak. Nehledě na to, že člověk nikdy nemůže vědět, jestli to dítě není nějak nemocný. Pokud eM nemá kraťasy, tak taky nikdy nepozna, že je nemocnej. To doufám, že jestli se dostaneme v září do ČR, tak že mě nebudou na hřišti prudit dokonaly matky, že tak velký dítě nechodí...🤦

eithelwing
25. srp 2021

Mně než řeči vadí víc, jak mi cizí lidé sahají na děti. Druhorozený se narodil po první covidove vlne, tak to měl zprvu fajn, nikdo se neodvazil ani naklonit nad kočárek. Ale teď jsou schopní je hned pohladit. Starší i mladšího. Mám chuť pak děti celé omýt. 😵

klokanka31
autor
25. srp 2021

@eithelwing Naše se narodila loni v květnu, takže taky téměř po první vlně, a lidi se mi normálně snažili vecpat do kočárku. A trvalo to i při podzimní corona vlně, klidně se natahovali že na ni budou sahat 😠 tak já furt musela s kočárkem uhýbat a říkat ať nechoděj tak blízko. Jako jo, když už se chtěli podívat tak ok, ale z dostatečný vzdálenosti. Někteří se dovedli slušně zeptat, z bezpečný vzdálenosti nakoukli a hned zas šli, ale takový blbce co se bez zeptání hrnou do kočáru, to fakt miluju 👹

katule1990
25. srp 2021

@eithelwing Přesně! Jednou jsem takhle potkala sousedku svojí kamarádky, kterou tam občas potkám na chodbě a ona najednou hrábla do korbičky a syna vytáhla, že si ho musí pochovat (samozřejmě ve vzpřímený poloze). Byla jsem úplně v šoku, vůbec jsem to nečekala, že je toho někdo schopnej.

klokanka31
autor
25. srp 2021

@katule1990 Bych jí snad nakopala do pr****😲

alilali
25. srp 2021

@eithelwing Syn se narodil také v první vlně Covidi, normálně cizí ženská, stará paní, když jsme šli na ulici a já měla malého na rukách mu vlepila pusu... 😳

klokanka31
autor
25. srp 2021

@alilali Já to říkám pořád, lidem hrabe 🤔

dyechampion
25. srp 2021

Ty jo tak to valim oci. Jsem prvorodicka, maly ma 4,5 mesice a asi je to tim jak se blbe ksichtim tak se radej k nam nikdo nepriblizuje. 😂💩

oveckaluky
25. srp 2021

Jo, co chvíli. A nejlepší bylo, když za mnou po chodníku jela babka na kole a držkovala, že s dvojkočárkem zaberu celý chodník, a co pak z těch dětí může vyrůst, když jim dávám takový příklad... no poslala jsem ji do háje, a měla kliku - měla jsem sto chutí ji z toho kola zkopnout.

95newmommy2020
25. srp 2021

@me_druhe_ja Matky malých děti ne. Ale důchodkyně nejspíš jo. 🤣🤣

95newmommy2020
25. srp 2021

@oveckaluky 😄 hej, ale těch kolařů na chodníku, v pěší zóně, kterým tam překáží dítě nebo kočár je čím dal víc.

oveckaluky
25. srp 2021

@95newmommy2020 A čím dál víc mám chuť je z toho kola zkopnout... ještě když drze zazvoní. 😡