Přihlášení syna do MŠ-jsem z toho smutná.

lucifux
14. kvě 2020

Ahoj holky, zítra jedu dát přihlášku do MŠ. Jsem z toho přepadlá a smutná, najednou mi to přijde, že to rychle uteklo a můj malý Víteček už není tak malý. A to jsem si ho vlastně nechala ještě rok doma, vzhledem k tomu, že jsem doma s mladším synkem. Ale teď už opravdu musí do kolektivu a mezi děti a mě se z toho chce brečet, že už vyrostl a začíná z něho být velký kluk.

veritanas
14. kvě 2020

@lucifux já to obrecela😀😀 a nakonec jsem strašně ráda, že tam je...posunulo ho to o kus dál...je tam rád...

lucifux
autor
14. kvě 2020

@veritanas jako by to bylo včera, když jsme si ho vezli domů z porodnice. No já snad budu asi opravdu brečet...

sigyn
14. kvě 2020

Však vám neodchází napořád. Berte to tak, že se musí ještě hodně naučit a školka je ideální začátek. Navíc první rok ve školce jsou děti stejně pořád nemocné, tak ho nejspíš budete mít doma častěji než si myslíte 🙂

veronikav31
14. kvě 2020

Pořád vás bude potřebovat. Dcerka chodí do školky už druhým rokem(miluje to tam, pláč byl slyšet jen doma o víkendu,že nemůže do školky🙂), když mají focení ve školce a já pak vidím ty fotky tak je to neuvěřitelné jak už je velká. Když připravily učitelky s dětmi loni představení na den matek,to bylo spotřebovaných kapesníčků...škoda,že letos to nešlo. Já nesla letos přihlášku už mladšího syna. uvidíme zda ho vezmou,musím se vrátit do práce. Tak jsem na něj zvědavá, už teď když jsme vodili dcerku do školky jsme chodili s brekem domů,že nemůže mezi děti. Vím,že mu školka bude ku prospěchu

starbucks
14. kvě 2020

@lucifux neboj, první rok jej budeš mít stejně víc doma než ve školce 🙂) taky jsem to špatně brala a ve finale to bylo tak vyvážené, že jsem syna ráda posílala do školy 🙂

miba10
15. kvě 2020

@lucifux synovi byl teď rok a já taky brečela jak želva kam se poděl ten maličký uliček co jsem si přivezla z porodnice. U dcery jsem měla to samé, až půjdou do školky tak si asi hodím švestku 😂 úplně tě chápu

leilinka1234
15. kvě 2020

Já vám to vlastně závidím. Já jsem tohle neměla. Já jsem ráda, že mi dcera vyrostla do školkového věku a byla jsem na ní pyšná, s jakou grácií se do té školky šla přihlásit 😊 nevrátila bych čas, není mi líto, že už nemám ty miminka (s radostí si poňuchňám cizí 😀). Nestýská se mi po tom. Ale u starší dcery (4) bych čas zastavila. Teď je to to super, je rozumná, hodná, zvídavá, mazlivá... Je to skvělé. Teď už jen, aby dorostla i druhá dcerka a bude to fajn 😀

majsina
18. kvě 2020

@lucifux náš syn šel do školky na dopoledne ve 2 letech a 5 měsících a na plno ve 2 a 8 měsícich a zpětně to bylo naše nejlepší nerozhodnutí...strašně mu to prospělo a je až neskutečné, jaké pokroky děti ve školce dělají. Ale já nejsem ten typ na mimina... Užívám si s ním teď (3 roky a 11 měsíců), když už jezdíme spolu na výlety na kole apod... Jsem na něj pyšná, jak je samostatný, kolik se tam toho naučil, ty krásné besídky ... no myslím, že budeš ještě překvapená 🙂.

lennus
18. kvě 2020

@lucifux Rozumím, i z toho důvodu chodí syn do školky tři dny a zbytek je se mnou a ségrou doma. Inspirovala mě kamarádka, chci si ho užít a chci, aby i sourozenci spolu trávili více času. Hrozně to letí a dokud to jde, jsem ráda, až bude ve škole, už to nepůjde! On je společenský, kolektiv potřebuje, ale zároveň je i rád doma. Navíc když jsem doma s mladší, není nutné, aby tam byl celý týden, přijde mi to jako dobrý kompromis.

nupta
22. kvě 2020

@majsina
@lennus
A udělá (udělal) si za ty dva dny kamarády? Pokud nás přijmou, tak taky půjde syn do školky a právě uvažuji o dvou dnech. Kamarádka dávala na 1 den a její holčička tam chodila nerada. Až teprve, když nastoupila na celý týden, chodila tam ráda.

majsina
22. kvě 2020

@nupta náš syn chodil každý den...nejdříve na dopoledne a pak na plný. Na dva dny bych ho tam nedala. Ale to proto, že ho znám... On potřebuje mít zažitý režim, každý den se jede do práce a do školky a když zjistí, že to tak je, bylo to úplně bez problémů. Ani teď ve skoro 4 letech neni z těch, kterej by 2x šel a 3x nešel. Nedělalo by to dobrotu. Ale každé dítě je jiné. A kamarády si i takhle malý našel velmi rychle...dost děti si ho psalo mít na oslavě narozenin a pak jsem zjistila, tě tam je ze školky jediný 😀.