Scio škola na Praze 4, máte zkušenost?

rpajik
23. únor 2017

Ahoj,máte někdo osobni zkušenost se Scio školou na Praze 4?

mulgrew
23. únor 2017

bohuzel ne, ale moc me to zajima.skoda, ze jich neni po republice více

evaamy
23. únor 2017

Zkus se zeptat na fb Domácí a komunitní vzdělávání.

almond11
7. bře 2018

@rpajik Důrazně před touto školou varuji. Je to druhý extrém než klasické zš. Neskutečná flákárna, vaše děti poleví tak, že už to hodně těžko půjde dát zpátky. Nejede se podle osnov, nedělají se zápisky, děti se pořád učí od začátku, do všeho mluví a samozřejmě se vymlouvají z učení. Úroveň vzdělání nízká. Jediné plus - komunita. Vlastní zkušenost.

madrilena
7. bře 2018

@almond11 Aha, zvláštní je, že tak dobře scio školy fungují... Asi jsi zcela nepochopila koncept scio škol. Klasická škola děti ničí neskutečným způsobem.

madrilena
7. bře 2018

@almond11 A kdyby ty děti nic neuměly, tak ta škola už neexistuje. Všechny soukromé školy, které jsou na nic dříve či později zaniknou. No, se divím, že nehaníš klasické školy, když to jde s dětmi z těchto škol čím dál víc z kopce - srovnání s jinými zeměmi je tristní. Navíc děti jsou zdecimované bez zájmu se cokoliv naučit, protože klasická škola v dětech touhu učit se zabíjí. Ve scio školách naopak vychází z předpkladu, že děti se od přírody chtějí učit (no, ono to tak je - nikdo nemusí dítě učit chodit nebo mluvit - naučí se to samo) a podle toho také vypadá "výuka". ono není potřeba se namemorovat na test a za dva dny všechno zapomenout. Pro život jsou potřeba jiné dovednosti. Mne škola naučila číst a psát a jednduché početní úkony. Nic víc. Vše, co znám jsem se naučila mimo.