Školka v přírodě - jezdí vaše děti? Od kolika let?

berenika39
4. zář 2012

Dneska mě zaskočila paní učitelka ve školce, nejdřív Petra moc pochválila, a pak na mě vybafla novinu - že ho vezmou na školku v přírodě.-). Ze čtyř tříd jezdí třetí a čtvrtá, ale když jsou volná místa, vyberou pár dětí ze druháčků, kde je Petr. Před měsícem mu byli čtyři roky🙂. Ten je samozřejmě nadšený, jezdíme pořád někde, je zvyklý, ale co já? 😉 😉 .
Od kdy jezdí vaše děti na švp?
Díky za zkušenosti.

mamkamarketa
4. zář 2012

@berenika39 ahoj 😉
U nas berou cca od 4 let mladsi jen za predpokladu, ze ucitele jsou si jisti 🙂 u nas se vzdycky dela jako "test" nocni skolicka,aby vedeli, ze deti to opravdu pres noc zvladnou bez rodicu.
Kdy maji jet? A na jak dlouho? Ja uprimne nevim zdali bych tomase pustila. 😅 prijde mi na to jeste moc maly 😒
Ale pokud se malej tesi, nechala bych ho. Je to sikulka 😵

berenika39
autor
4. zář 2012

@mamkamarketa ahoj, u nás je to taky tak, paní učitelky navrhnou, kdo by tak asi mohl jet🙂. Jedou příští pátek 😕 , na sedm dní, není to daleko, viděla jsem fotky z minula, moc krásný.-). Prý si to tam děti vždycky užijí, koně, táborák, hry, les. Spíš mám problém já 😅 , sice jsme každý víkend na cestách, někde jinde, ale všichni spolu🙂.
Potřebuju zjistit, jestli jezdí děti kolem čtyř let, jak to berou a tak🙂

mamkamarketa
4. zář 2012

@berenika39 wow 😕 to ti to rekly takhle par dni predem? 😨 To je celkem rychlost. A bude tam mit kamarady?

berenika39
autor
4. zář 2012

@mamkamarketa no oni právě doplnují stav, mají pár míst volných...jojo, jel by se svým nejlepším kamarádem ze třídy, stejně starým, prý jsou nerozlučná dvojka.

mamkamarketa
4. zář 2012

@berenika39 tak to bych hoodne vahala,ale pokud tam ma dobreho kamarada.... Ale prijde m to celkem dlouhy na 7 dni... Ale ony ty deti to berou jinak nez my, maminky 😀

berenika39
autor
4. zář 2012

@mamkamarketa já vůbec nevim 😝 😝

majatob
4. zář 2012

teda 7 dni mi prijde na 4 letyho taky dost...ale zase aby nebyl zklamanej kdyby nejel, ze 😅 ja bych ho asi pustila pokud je to nekde pobliz, ale pojistila si u ucitelek, ze pro neho kdykoli muzu dojet kdyby to nedaval 😀

akdar1
4. zář 2012

Synovi byly v kvetnu 4 roky. Na skolu v prirode jel, deset dní na to, na tri dny cca 45 km od domova a prijel nadseny 🙂 Nemel tam zadneho vrstevnika, nebot vesmes vsichni rodice tvrdili: Co bychom si bez dcery/syna doma pocali!?! Kdyz nejede jeho kamarad/kamaradka, tak taky nechce jet!?! Jely deti 5ti a 6ti lete a on byl nejmladsi, ale dle slov ucitelek, byl z nich nejsikovnejsi a statecny 🙂 Ti starsi se k nemu chovali kamaradsky (ve skolce to tak nefunguje) a on se krasne zaclenil (podotykam, ze to neni zadny namistrovany frajer 🙂 ). Jestli jsem se obavala?!? Ano, ale ucitelkam jsem dala veskerou svoji duveru a verim, ze ony mely vetsi obavy nez ja 🙂

akdar1
4. zář 2012

...jen dodatek... Maminka najednou zjisti, ze ten jeji maly svist,stale materskou laskou opecovavany, je na svuj vek docista samotatny a pokousi se o prvni vyletavani z hnizda 🙂

berenika39
autor
4. zář 2012

@majatob no tak nějak si to myslím, že kdyby mu bylo smutno a nebyl by spokojený, zajedem pro něj, daleko to není. můžeme si denně zavolat, jak se mají.
zatím jsem jediná, kdo je pro, jinak rodinná rada alibisticky mlčí☹((((, petr je nadšený, akorát si to podle mě neumí představit, protože nikde sám týden nebyl🙂.

katchula
6. zář 2012

@berenika39 Těžké rozhodování... jak to dopadlo? Sama bych teda taky nevěděla. I když syn byl o prázdninách 5 dní s babi a dědou a v pohodě, takhle byl dvakrát, vždy od pondělí do pátku. Ale přece jen to je pořád širší rodina. No pokud se Petr tak těší, asi bych to zkusila, protože, jak píšeš, zajet pro něj můžete vždycky 😉

berenika39
autor
6. zář 2012

@katchula zaplaceno, nakupujeme, těší se🙂. Jedou dva jeho nej kamarádi, vrstevníci, čtyřleťáci a dvě nejlepší paní učitelky, které miluje. Máme fotky z minulých let a děti vypadají spokojeně. Paní učitelka říkala, že největší problém na celé švp jsou rodiče☹. Program mají od rána do večera, pořád venku, večer prý padnou za vlast🙂.
je mi z toho ouvej, týden budu mimoň, ale pokud si to užije, vydržím to:.)