Špatný vliv kamaráda ze školky, dá se s tím něco dělat?

Vyskytl se u nás nepříjemný problém se synem, tak hledám inspiraci pro řešení. Syn byl vždycky ve školce i jinde hodné dítě, všichni ho chválili, že je šikovný kamarádský a slušný. V lednu přišel do školky nový kluk, na kterého od začátku jsou jenom stížnosti - slovník jak přístavní dělník, drzý, ubližuje jiným dětem a pod. Holčičce, která byla do prosince nejlepší kamarádkou našeho syna se ten "sígr" nějakým způsobem zalíbil a začala vyhledávat jeho společnost. A náš syn se začal snažit napodobovat chování toho nového kluka (nejspíš aby získal zpět pozornost kamarádky). Poslední dva týdny každý den slyším stížnosti, jak se změnil, že neposlouchá, je drzý a podobně. Naštěstí aspoň ten slovník zatím nepřejímá, ale začíná s takovým chováním jak popisuje učitelka i doma. Snažila jsem se s ním mluvit o tom proč se začal chovat jinak (špatně) - bez efektu. Fyzické tresty nepraktikujeme, takže aby si rozmyslel jak se má chovat měl zakázanou televizi i chození ven s kamarády z domu - i to je bez efektu. Nenapadá někoho rada, jak situaci se synem řešit. Opravdu nejsem zvědavá na to, aby můj syn měl pověst nevychovaného darebáka a abych v jednom kuse řešila nějaký jeho průšvih. :-|
lendyn
2. bře 2013
Tak zda můžu mluvit za sebe, máme tu teď taky jeden takovej "dáreček" ve školce, ale ne, že by se v něm náš malej shlížel, spíše se tak pošťuchujou, dohadujou apod. Ale myslím si, že čím víc na to budete syna upozorňovat - dávat mu zákazy chodit s NORMÁLNÍMA kamarádama ven, tudy cesta nevede. U nás teda když zkouší "nějaký alotria" doma - dostane na prdel, aby se to neminulo účinkem u nás teda nějaký zákazy jsou úplně na nic - takže bych tomu nechala volnej průběh. Spíš by si promluvila s učitelkou - ať je v nějakých aktivitách spíše "rozsadí" - ať to neplodí takové zlo a hotovo - ono to vyšumí - ten nový musí nějak zapadnout, tak holt na sebe strhává pozornost a ti ostatní nechtějí zůstat samozřejmě pozadu - to je naprosto normální, nebyli jsme lepší a kór, když to je ještě ve školce!!!
maximka33
3. bře 2013
@petrajurinova tak u nás je tak trochu za takového sígra syn 🙂 ale nikdo si nestěžoval, on je jen jak z divokých vajec. asi bych to probrala s učitelkama. v naší třídě je jeden kluk, který je trochu asociál a ubližuje dětem. náš kluk si zatím na něj moc nestěžoval, ale jeho kamarádka je trochu výřečnější. tak jsem se raději zeptala učitelky, jaká je pravda. a dověděla jsem se, že kluci se spolu občas perou a občas se provokují oba, takže nic vážného. učitelky to vědí a snaží se je dávat každého k jinému stolu, takže náš sedí s holčičkama. fakt bych spoléhala na učitelky, ty přesně vědí, jak se děti chovají a co se tam děje. v každém případě my se taky snažíme syna netrestat a vychovávat ho k přiměřenému sebevědomí, aby si zas všechno nenechal líbit.zatím to fakt vypadá v pořádku. občasné fráze či sprostá slova přinesená ze školky nepočítám, to je u dětí normální. tak ať vám to taky dobře dopadne.
petrajurinovaautor
3. bře 2013
@maximka33 impulz že se něco děje přišel právě od učitelky, která mě upozornila na to, že syn začal napodobovat chování onoho kluka, se kterým si moc nevědí rady ani ve školce - jeho rodiče na veškeré upozorňování, že chlapcovo chování a vyjadřování je "nestandardní" nereagují případně to komentují ve stylu, že je záležitostí učitelek si s ním poradit a že to řešit nemíní, jelikož by to omezovalo individuální rozvoj jejich syna :-S .
Kdyby šlo o divokost, tak bych to neřešila, ale jde opravdu o vulgaritu (slova, která bych já beze studu nezopakovala), drzost (výsměch dospělým do obličeje) a agresivitu vůči dalším dětem (vesměs mladším - jelikož školka má věkově smíšené třídy a syn i ten kluk jsou předškoláci) a to je z mého i učitelčina pohledu opravdu potřeba rychle a účinně řešit.
maximka33
3. bře 2013
@petrajurinova tak určitě je to i na zodpovědnosti školky, mají pravomoce nezvladatelné dítě vyloučit. ale asi bych si popovídala se synem o tom, proč jsou některá slova nevhodná, jak to může ublížit a ranit.. to by určitě měl slyšet od rodiny. no ale učitelky je určitě můžou oddělovat od sebe, jako to dělají u nás (aby se neprali, u vás z jiného důvodu), tak se ani moc nepotkají, tak syn nic moc nemusí pochytit.
kamila297
11. bře 2013
Především by měly řešit situaci učitelky/ředitelka, co s tím agresívním chlapečkem. Zkuste se s dalšími maminkami domluvit na společné schůzce s vedením školky a tam přednést svou stížnost. Nevím, proč by se měly přizpůsobovat slušné děti a lotři si vegetují v klidu dál. Držím palce.
petrajurinovaautor
12. bře 2013
@maximka33 @kamila297 tak situace má pokračování, jelikož náš syn není jediný, na koho má onen kluk vliv jiný, než připadá rodičům vhodné (došlo i na razantní fyzický útok na jednu holčičku, když klukovi odmítla podat něco pro co ji rozkazem poslal a další 2 děti se do konfliktu zapojily aby kamarádce pomohli, takže došli domů s modřinami a kousanci) došlo ze strany většiny rodičů na přímý zákaz bavení se, hraní si a pokud možno jakékoliv komunikace s tím klukem. Kluk si postěžoval doma a rodiče to vyhodnotili tím způsobem, že podali žalobu na učitelku - prý za ponoukání dětí k šikanování jejich syna (protože učitelka prý má zařídit a nařídit aby si ostatní s jejich synem hráli). To samozřejmě vyvolalo reakci, takže jsme s pomocí ostatních rodičů a dětských lékařů dali dohromady důkazní materiál o následcích "činnosti" údajně šikanovaného chlapečka a materiály předali policejnímu vyšetřovateli, který přijel do školky v době plného provozu před dětmi vyslýchat paní učitelku.
pepibubu
12. bře 2013
Malér je reakce rodičů toho kluka.... Jim totiž chování jejich syna nepřijde divný....
maximka33
12. bře 2013
@petrajurinova tak to je fakt hrůza. v každém případě by mě zajímalo, kde byly učitelky, když se s nimi rval, měly zasáhnout dřív.
misa84
12. bře 2013
a jééé 😞 přístup rodičů toho uličníka je vážně úžasný. a to je teprve ve školce. úplně vidím jak to bude na základce, učitelé se budou pomalu dát děcku špatnou známku, aby nedostali průplesk od rodičů. no doufám, že se mé děti nikdy s tímhle hochem nesetkají, přece jen nemáme to do ovy daleko... 8-( nezbívá než držet palce, aby se vaše situace vyřešila ke spokojenosti vetšiny.
misa84
12. bře 2013
a ještě by mě zajímalo, proč předškolák jde na posledních 6 měsíců do jiné školky? přestěhovali se? asi to bude pěkné kvítko a jinde s ním byli taky problémy....
kamila297
12. bře 2013
@petrajurinova Tak to vám všem budu držet palce! Proti zlu se musí bojovat. Hrůzné je, že ten kluk za to ani nemůže, když má doma takový příklad rodičů, kteří problém neřeší a ještě podávají žalobu. Děti jsou jen otisky rodičů, bohužel...
petrajurinovaautor
12. bře 2013
@maximka33 byla prý to otázka zhruba minuty - učitelka byla na druhé straně herny a česala holčičku, které se rozpadl culík. Kluk tu napadenou holčičku praštil a chytil ji pod krk (na krku má zhmožděniny) a další dvě děti přiskočily aby ho od ní odtrhly a kluk stihl rozdat pár ran pěstí a kousanců než učitelka přeběhla hernu aby je rozdělila. Bylo to hned ráno, kdy je s dětmi jenom jedna učitelka.

@misa84 taky jsme to zjišťovali - dochází z vedlejší části města, byl ve školce, kde během necelých 3 let vystřídal 4 třídy a všude to bylo stejné - vulgarita a agresivita, kterou jeho rodiče popírali a obviňovali učitelky a ostatní děti.
maximka33
12. bře 2013
@petrajurinova ach jo, tak to bude vážně problémové dítě. je mi jasné, že u rodičů nepořídíte. ale u učitelek by to mohlo jít. přečti si školní řád, tam se něco píše o nepřizpůsobivých dětech, že se můžou nechat vyloučit.. je to asi krajní řešení, ale dobré o tom vědět.. učitelka by ho asi měla separovat nebo víc hlídat.. dneska se ve školce zeptám, jak se to řeší u nás. byl u nás jeden agresivnější kluk, ale syn si už dlouho nestěžoval, tak je asi klid.

Začni psát odpověď...

Odešli