Syn NECHCE do školky!

lorrelai
4. dub 2022

Maminky prosím, jsem zoufalá! ☹ Syn (čerstvě 4 roky) chodí už od listopadu 2020 do školky a nikdy neměl problém. Já nastoupila od listopadu 2021 do práce a taky nebyl problém! Minulý měsíc onemocněl, ale já nemohla zůstat doma, tak šel an týden k babičce, pak přijel na hodinu domů a šel na víkendu ještě k druhé abbičce, pak v pondělí šel normálně do školky, ale prej tam byl plačtivý že chce za maminkou. V úterý už mě ho museli rvát z náručí! středa čtvrtek v pohodě a pátek zase řev!
Včera večer už usínal s pláčem že ráno nejde do školky. Dnes ráno tak strašné scény! Tak hrozně řval až se dávil, že do školy prostě nepůjde, že ju nemá rád!! Vedle stála sedmiletá dcera a brečela že nestihne školu (vezla sem ji dnes autem) do toho řval on a já měla byt už půl hodiny v práci! Už sem to nedávala a brečela sem taky :D nakonec sem ho dala k sousedce za kamarádkou, za kterou furt chodil strašně rád a teď tam utíkal a pak stejně couvnul a říkal že chce být s maminou ☹ Nakonec ho ale kamarádka ukecala a zůstal tam. já musela do práce, ale odhlásila sem ho do středy ze školky a zůstanu s ním do středy doma ( kromě dneška), ale nevím co dělat?? Přejde to?? Je to období?? Bojím se co bude dál...
S učitelkou sem mluvila a prej se ve školce nic neděje...tak fakt nevím ☹
MOC PROSÍM MÁTE TAKY NĚKDO TAKOVOU ZKUŠENNOST????

mimi1004
4. dub 2022

Moje dcera tyhle scény dělala celou předškolní třídu a i v září v první třídě. Při tom první dva roky to bylo v klidu, ale pak přišel covid a nastalo toto. Nic s tím udělat nešlo, nepomáhaly sliby, zákazy ani ji nemohl vodit manžel nebo tchán. To se jim klidně pověsila na plot či zábradlí a nehli s ní. Jinak byla šikovná, nepotřebovala zvláštní péči, ale to loučení bylo děsné a to chodila do školky jen do oběda. Nespala tam. Teď bude 1. třídu končit a jak říkám, zhruba od konce září je klid. Musí s ní tentokrát ke škole chodit manžel, ale stačí pusa a objetí. Scény se už nekonají.

nijij
4. dub 2022

Jednoduché, je mu smutno po mamince. Ještě zvlášť když byl týden u babičky pak zase někde jinde. Prostě se mu stýská, udělej si čas jenom pro něj, to co chce dělat on, ve 4letech už dokáže věci chápat, tak si s ním promluvit.

zmrzlinka
4. dub 2022

@lorrelai dcera to občas taky zkouší,ale prostě do školky musí.Ucitelka rika,že brečí tak minutu a pak si hraje a odpoledne když přijedu,tak mi vypráví jak to bylo super 🤦
Já bych mu to vysvětlila a neustupovala...

lucinka_16
4. dub 2022

@lorrelai U nás stejně,již několikrát - prostě když je delší dobu doma. Říká mi to už večer před spaním a celé ráno,že nechce jít. Trvá to tak týden,max 14 dní než to přejde. Minulý rok mi dělal šílené scény,seděl před školkou na schodech a řval,že nechce do školky. Já v rukách 4 měsíční mimino,jednou rukou držela ho, okolo chodili rodiče,já se cítila jako nejhorší matka, zralá na panáka v 8 ráno🙈... Dvakrát jsem ho předávala mezi dveřma nepřeslečeného...Paní učitelka řekla,že mám vydržet 😊 Tento školní rok se to stalo dvakrát....řev,prostě jdu do šatny,jde za mnou,klidným hlasem s ním mluvím, vysvětluju, vyslekám a v nejhorším už paní učitelka přijde a přebere si ho. Ve třídě prý párkrát posmrkne a je úplně v pohodě. Minulý týden si vydupal, že ve školce chce spávat (doma nespává), byla jsem v šoku 😁 Teď je po dvou měsících zas nemocný, tak jsem zvědavá,co bude 🤭

sirinfirst
4. dub 2022

Viděla bych to na ten týden odloučení. Jak začnete fungovat zase normálně, srovná se to.

martt
4. dub 2022

@lorrelai Tohle znám velice dobre. Takhle vyváděl můj syn. Nejvíce se to zhoršilo,když jsem mu jeden den ustoupila a nechala si ho doma. Od té doby ještě větší scény hlavně ve školce, kdy mi ho paní učitelka musela pomalu "rvat" z náruče a syn řval až se dávil, já chodila ze školky uřvaná s pocitem , že jsem nejhorší matka . Trvalo to cca 14 dní než mi změnili pracovní dobu a musel ho odvést do školky manžel. Ja nervy jak to zvládnou apod. A žádná scéna nepřišla, žádný brek nic . Takže od té doby vodí tatínek nebo výjimečně dědeček.