Testování na covid ve školkách. Budete dávat předškoláky, pokud máte možnost být doma?

dagikk
8. dub 2021

Ahoj holky, co říkáte na testování předškolních dětí 2x týdně ve školkách...? Dcera má 5 let, je tedy vedena jako předškolák, ale bude mít odklad, takže teď zvažuji, jestli ji do té školky teď na ty 2,5 měsíce vůbec dávat ... jsem doma ještě s mladší dcerkou. Budete dávat předškoláky do školek, pokud máte možnost být s nimi doma ? děkuji moc za reakce

marika.y
10. dub 2021

@mamikry a vy si myslíte, že se ti rodiče bouří jen kvůli tomu, že by si mělo dítě strčit tyčku do nosu? Nejsou přípustné ani plivací testy. Tady jde přece o něco jiného. Nejdřív to byly roušky. Teď testování a v září to bude očkování. Dítě patří do školy a to bez podmínek. Testy beru, pokud jsem přišla do kontaktu s nakaženým. Ne dvakrát týdně nutit dítě, aby se samo testovalo něčím, na co nemá vůbec co šahat, protože to nepatří do ruky šestiletému dítěti! Je to vydírání. Neotestuješ se = nemůžeš do školy!

jipe
10. dub 2021

@marika.y a jak jinak chceš zabránit šíření nemoci ve škole od bezpříznakových dětí?? Jak chceš donutit rodiče, aby přiznali, že dítě bylo s někým v kontaktu (vždyt o tom ani nemusí vědět)

mamikry
10. dub 2021

@marika.y S tim samozrejme nesouhlasim. Sama mam skolkove deti i predskolaka, a rict, ze me to vse stve, je slabe slovo. Nemam radost z rousek, nemam radost z testu a uz vubec ne z toho, ze jsme doma zavreni. Ale ta nemoc je tady tak moc rozjeta vcetne ruznych muraci, ze proste nevidim lepsi zpusob, nez je trasovani, testovani a ockovani.

marika.y
10. dub 2021

Tak u nás v rodině dodržujeme všechna opatření a světe div se. Ještě nikdo se nanakazil. U dětí je to tak malé procetnto, že opravdu nevidím jako přiměřenou obranu testování 2x týdně. Navíc oni jsou většinou bezpříznakoví, pruběh žádný tak proč na to mají doplácet? Když se setká s nakaženým, tak ok, jde na test, ale takto bych řekla, že jde jen o kšeft s testama.

marcicek84
10. dub 2021

@jipe tomu zabranis jen PCR testem ze slin s 90 procentni ucinnosti,pak by se nemuselo hrat na nesmyslne rousky na ZS. Testy singclean jsou nevhodne pro samotestovani u bezpriznakovych maji nulovy zachyt,takze bude se delat saskarna,ktere nic neresi,skoly/skolky rozhodne s timto druhem testu nebudou bezpecne.
A ano souhlasim s @marika.y neprotestujme a mame tady pro deti povinne ockovani,pak se uz nevzeprete,kazdy hoax z min. roku se potvrdil a zijeme ho ted v realite...

jipe
10. dub 2021

@marcicek84 tak jasně, to je věc druhá, že ti idioti nahoře nejsou schopní zajistit spolehlivé testy a jde o kšeft.. Ale myšlenka testování sama o sobě mi nevadí. právě, děti jsou bezpříznakové, mohou nakazit někoho dospělého a ten to ošklivě odskáče. A povinných očkování tu máme nemálo, já třeba nesouhlasím s MMR a stejně jsem to dětem musela píchnout, aby mohly do státní školky. Než bude reálné očkování dětí, uplyne ještě hodně vody. A ono asi nic jiného než očkování nepomůže, abychom mohli normálně žít.

marcicek84
10. dub 2021

@jipe http://www.pedagogicke.info/2021/04/testovani-z... to je zajimave,ze i pedagogove pripousteji,ze test z hloubky nosu 2-2,5 cm se rovna vyteru PCR a ja to proste svemu decku delat tak hluboko v zivote nebudu,nejsem zdravotnik,kdyz z kraje nosu,tak z kraje nosu a to je max. 1 cm

jipe
10. dub 2021

@marcicek84 tak předpokládám, že ta hloubka se primárně vztahuje na dospělé, takže u dítěte se to adekvátně poníží (kdyby napsali z poloviny nosu, bylo by to jednodušší), každopádně 2,5cm to dítěti taky nestrčím

te_reza
10. dub 2021

Naše do školky nejde, není předškolák. To jejich šťourání ála ani nevim kam, už sem slyšela několik verzí-1-2,5 cm atd mi příjde moc. Nevím, proč nemají ty děti ty testy plivací, ze všech úhlů pohledu mi přijdou nejjednodušší. Už vidim, jak si v budoucnu ta naše nechá strkat něco do nosu, po častých nemocích se jí nesmí hrabat v uších ani v nose. Tak snad jim to ještě dojde a pořídí ty plivací.

marcicek84
10. dub 2021

@jipe a o to celou dobu nam rodicum jde,ze 2,5 cm neni neinvazivni a ze se to neda provest,zak si to tak hluboko sam nestrci,ano 1 cm je ok,ale jak to bude ve skole,kde na to bude dohlizet ucitel? To se nevi.Informovanost nula,predpoklad vubec nemusi dle toho clanku platit...aby rodice a deti v pondeli nebyli nemile prekvapeni...

jipe
10. dub 2021

@marcicek84 uvidíme, nám ze školky přišel návod, ale o hloubce tam nic nebylo, po telefonu učitelka řekla kraj nosu, tak snad to nějak zvládnem

properjoey
10. dub 2021

Dceři je 6, predskolak, měla by jít, ale jelikož synovi je 5 a on nemůže, tak zatím nepůjdou.ale uvažujeme, že ji dáme od 1.5., do školky strašně chce, ale to šťouráním v nose je pro ni opravdu problém, testovali ji už 4* vždycky skoro zbořila barák, takže teď doma trenujeme s uchostourama...takže se to v nás pere, ona chce za dětma, ale odmítá se nechat šťourat, já bych ji vlastně dávat ani nechtěla, ale mám pocit, že by si měla před školou užít ještě školku, takže se to snažíme nějak vybalancovat.nsopak syn by šel moc rád a šťourání mu nevadí, ten ale nemůže 😔

baraskaska
10. dub 2021

@marulu skolka nic od dr nechce. Ale nevim jestli to nesouvisi s faktem ze posilala na pcr celou tridu nebot tam byl vyskyt.

sylvka
11. dub 2021

@dagikk ahoj,pracují jako teta v MŠ . Zítra mě tedy také čeká nástup do práce.ve třídě budu mít směs předškoláků z jiných tříd,ptz k nám chodí mladší.najdou se zde také děti,jejichž maminka je na md.😳 Jsem tAky máma a v žádném případě bych svoje dítě do školky nedala,když bych byla doma s druhým. V této situaci,mají do školky chodit jen děti,u kterých je to nutné .na řeči typu,chybí mu/ji kolektiv už jsem silné háklivá.muj první syn šel do školky v 6 letech /narozen v září,autom.odklad/ a nechybělo mu nic,ptz jsme denně chodili ven mezi děti.chapu,že je rozdíl mít doma jedno dítě a dvě,ale ta naky moje pohodlí by mi ranní stres spojený s vytíráním nosu,nestal.doufam,že jsem se tě nedotkla,myslím to všeobecné na mamky na md 😳

sylvka
11. dub 2021

@marika.y protože v té školce jsme také my,dospělí zaměstnanci 😁 maminky,nezapomínejte na nas,taky máme rodiny.

jipe
11. dub 2021

@sylvka tak my třeba mezi děti nechodíme, dodržujeme sociální distanc. Ze školky v říjnu volala učitelka, když jsem ho nedávala, at chodí a ted když volala, tak taky říkala, že budou moc rádi, když bude chodit... a ví, že jsem doma s mladší. V září nastupuje do školy, v některých oblastech rozvoje má ještě trochu rezervy, takže ano, do školky půjde. A ne, nebude to kvůli mému pohodlí.

sylvka
11. dub 2021

@jipe no tak ona vám ani ta ředitelka nic jinýho říct nemůže 😁nekomentují,prostě jinak to vidí maminky,jinak lidé,co tam pracují.

marcicek84
11. dub 2021

@sylvka no a ockovani za sebou jeste nemate?vetsina ucitelek v MS,ktere chtely, uz ma i druhou davku...bylo by to krasne,kdyby se mohl brat plat bez prace,po mesici a pul zavrenych skolek,vsak tato pohadka konci...netreba utocit na zadnou maminku,ktera se rozhodne dite do skolky poslat...stejne tak plno maminek pri povinnych testech dite do skolky neda,je to taky jejich volba,nektere dokonce prijdou i o OCR.

sylvka
11. dub 2021

@marcicek84 jo tak takhle 😁my jsme dezinfikovali školky ,aby tam znovu mohli děti. Volno jsme měli cca týden,proběhlo čištění koberců,dezinfekce všech povrchů,drž.ozonem. .že by se učitelky válely doma,to máte velice špatně informace.bohuzel,se s tím setkáváme často,učitelky jsou doma,za celej plat,tak jim tam ty děti dáme 😁 mmch tady se každý jiný názor ,nebo ten který s vámi nesouhlasí,bere jako provokace.ja si stojím za svým, v této době děti z Md do školky nepatří. PS.ockovana nejsem,ptz jsem těhotná .

janinasm
11. dub 2021

@dagikk No je to jen testování. Nic hroznýho. Takže s testováním nemám problém. Proč by taky. Je to v zájmu všech. Hlavně je to taky částečná ochrana učitelů. Děti je hned nakazí a jen tam s nima jako bude. Je nutný to mít aspoň takhle částečně pod kontrolou. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel no.

marcicek84
11. dub 2021

@sylvka no tak asi jak ve ktere skolce,mam kamaradku ucitelku MS a to co popisujete se delo poslednich 14 dni...taky nevim co byste tam 1,5 mesice porad uklizely a desinfikovaly...🤷🏻‍♀️
Naopak vam doporucim jit na rizikove kvuli svemu tehotenstvi,ano budete mit min penez a vychazky, ale nebudete ohrozena.Minimalne tady nebudete plisnit maminky na MD,ktere poslou sve predskolaky do skolek,i jejich deti totiz maji pravo na predskolni vzdelavani,pokud jim nevadi u deti ty nosni testy.
A ano vadi mi docela jakakoli diskriminace nekoho,zrovna u tech predskolaku snad obe citime,ze ta dochazka je povinna a asi nejakeho duvodu,prosim tedy zkuste se zamyslet nad tim co tady vypoustite. Spravne ma byt ta dochazka mela byt nepodminena testy,protoze legislativne to neni spravne ukotvene.

jipe
11. dub 2021

@sylvka mluvila jsem přímo s naší učitelkou a myslím, že by mě nepřemlouvala, at dítě do školky dám, když by jí to vadilo, to by mi jen oznámila fakta

nat
11. dub 2021

@queenp konecne normalni nazor....Jsem rada,ze jeste existuji normalni lide,co uvazuji vecne a nespekuluji jen hovadiny.....

sylvka
11. dub 2021

@marcicek84 tak podívejte,hádat se s vana nemám za potřebí. Že bych někoho plisnila si skutečně nejsem vědoma 😄 budeme se hádat,až tam budete pracovat jako já,jo ? 😄Těhotná jsem potřetí,tak si myslím že vím,kdy zůstat doma 😄

terinka86
11. dub 2021

@sylvka a já jsem zase silně háklivá na učitelky, co si myslí, že mají právo rozhodnout, kdo do školky může a kdo ne. Naše učitelky si taky myslí, že jsem mrcha a dávám dítě do školky, abych si doma užívala na rodičáku, protože tam chodím s malou. Netuší, že pracuju, proč taky, nic jim do toho není. A i kdyby ne, syn je předškolák, je to povinné. Nesmí do školky, protože jsem na RD? Ok, tak ale ať nás nenutí dělat úkoly, nemáme-li práva, ať nevymáhají povinnosti. Učitelky povětšinou ví kulový o tom, co rodiče dělají, a absolutně nemají právo kohokoliv soudit. Jo a kolektiv mým dětem silně chybí, my totiž opatření dodržujeme a s nikým se nestýkáme..

novamamina
11. dub 2021

Já nerozumím proč se někdo dokáže takhle debilne bourit proti testovani. Jako co to tak hrozného tomu dítěti udělá? Prosím vás nebuďte blázni. Beztak se někteří bourite jen proto, aby jste opět byli v opozici. Tohle je fakt postavený na hlavu. To je furt keců vůči všemu "nebudu nosit roušku" "nikdo mi nebude omezovat svobudu" "nebudu očkovat" "jenom budu dělat že svoje dítě testuju". Přesně kvůli temto lidem jsme kde jsme. V prdeli. Jak k tomu jako přijdou rodiče kteří to berou vážně? To je to vážně pro vás takový problém? A že testy nefungujou? Ano, nejsou 100%, možná ani 70%... Ale...
Máme v práci čínské testy. Je nás 25 zaměstnanců. 15!!! ti lidem vyšel test pozitivni a to i bezpriznakovym. Takže se proberte, žádnému dítěti to neublíží. Ať už jde Cely covid k ďasu.

marika.y
11. dub 2021

@sylvka Nějak nechápu? Jako že máte o sebe strach, že vás nakazí nějaké dítě? Tak už jste předpokládám naočkovaná a nemusíte se testovat a nosíte respirátor.

nelinecka1
11. dub 2021

@novamamina a vyšel jim pak pozitivní i PCR test?

novamamina
11. dub 2021

@nelinecka1 ano vyšel. Nebyla to falešná pozitivita

marcicek84
13. dub 2021

viděli jste?

https://www.youtube.com/watch?v=5QPPTkKU4P8

už šla na to testování dětí ústavní žaloba