Testování na covid ve školkách. Budete dávat předškoláky, pokud máte možnost být doma?

dagikk
8. dub 2021

Ahoj holky, co říkáte na testování předškolních dětí 2x týdně ve školkách...? Dcera má 5 let, je tedy vedena jako předškolák, ale bude mít odklad, takže teď zvažuji, jestli ji do té školky teď na ty 2,5 měsíce vůbec dávat ... jsem doma ještě s mladší dcerkou. Budete dávat předškoláky do školek, pokud máte možnost být s nimi doma ? děkuji moc za reakce

jane46
8. dub 2021

Kdyby mohly i mladsi deti, dam obe nase... Ale vim, ze postourani v nose zvladnou s klidem. Horsi to bude pro rodice a ucitelky to zorganizovat, tech mi je lito vic.

ada22
8. dub 2021

Ahoj mám dceru, která je taky 5 letý předškolák. U nás budou dělat výtěr rodiče před školkou. Dcera bude mít také odklad. Do školky půjde, hrozně ji chybí kolektiv dětí. Teda nejsem v tvé situaci, kdy si mohu dovolit ji nechat doma a věnovat se ji. Ale šťourání v nose by asi nebyl důvod proč ji tam nedat. Také záleží jaké povahy je tvá dcera. Já třeba byla dítě u kterého byla školka za trest, takže v takovém případě bych tam dítě asi nedala.

kakba
8. dub 2021

Doma byt muzu, mam jeste mladsi, ale nechci. Tak pytlikuju hlidani. Predskolacka chce do skolky takze v pondeli jde. Testovani me nevadi. Budu ho delat ja. Co by me vadilo by byly rousky. To bych nad tim premyslela, ale protoze posledni dobou mi rika, ze chce jit tak bych chodila i tak. Co si budem povidat. V zari to bude stejny jen s rozdilem, ze budou chodit do skoly kde se taky bude testovat a nosit rousky tak at si zvykaj.

veruuu_kubesovic
8. dub 2021

Ano budu...
Dcera už odklad má, takže na ty 2,5 měsíce půjde byť s testováním 2x týdně 😉 už byla doma půl roku, má od loňska cukrovku takže se neskutečně těší...
Jinak může být doma, mám mladšího syna, bude mít 3roky, ale beru to i jako trénink na školu od září...

marcicek84
8. dub 2021

@dagikk ja myslim,ze to skonci u soudu a ten ty testy zrusi,protoze nemaji legislativni oporu,je to posledni darecek Blatoucha,jestli ma dcera odklad za techto podminek hnat se do skolky je pro me nepochopitelne...Nedavala bych.U nas polovina rodicu predskolaku deti do skolky neposle a to jdou v zari do skoly a ti co daji,tak hodlaji decka nestresovat a stourat jim 1,5-2 cm hluboko v nose nebudou,jen na kraji,bude to fraska...

queenp
8. dub 2021

Jak tu psala jedna maminka- halo z toho delaj hlavne rodice. Deti maj v tomhle veku stejnak neustale prst v nose, takze tycinka na chvilku v nose se da zmaknout 😃 Chce to s detma o tom mluvit, ukazat videa jak to probiha, pripadne to ukazat nazorne na sobe doma treba s uchostourem, aby vedeli, co je ceka a nebyli tak vydeseni.

jaja01k
8. dub 2021

Testování se mi ani trochu nelíbí, doufám, že to dopadne tak, jak píše @marcicek84 . Mám předškoláka a prvňáka. Měla bych možnost hlídání, ale do školy i školky je dám, potřebují ten režim a kolektiv.

baraskaska
8. dub 2021

Ahoj mam taky petiletou dceru ale brzy ii bude 6. Nebyla ve skolce dva roky nejdriv kvuli nemocem a pak i kovidu. Mohla bych si ji nechat doma ale skolku potrebuje jak sul. Ja nevim jak je to s detmi co meli covid do 90 dnu ale zeptam se protoze kdyby byla moznost ze by ji netestovali, tak to uvitam.

marcicek84
8. dub 2021

@jaja01k ty testy nejsou schvalene ani SUKL ani EMA a nejsou ani urceny pro pouziti detmi na samotestovani...maji pry jen vyjimku,kterou jim udelil blatouch,rodice u nas ve skolce budou vyjadrovat tichy nesouhlas,spejli az ke korenu nosu detem rvat nebudou...sve dite nikdo stresovat nehodla...😉

mamikry
8. dub 2021

@dagikk Predskolaka mam, do skoly pujde, ale do skolky uz se asi do konce skolniho roku nepodiva. Testovani mi nevadi, ale antigen testy nemaji moc velkou spolehlivost, ty cinske podle nejakeho testu nejnizsi ze vsech. Cisla nakazenych mi porad mala neprjdou, a protoze mam mesic pred porodem, tak nebudeme nic riskovat.

lachipie
8. dub 2021

Testování mě vadí a upřímně si to v naší školce nedovedu představit. Syn má PAS, LMR, epi a atd. Testy nechápe a šťourání v nose mu vadí a není ze školky jediný kdo s tím má problém. Takže jsem fakt silně zvědavá jak to tam bude vypadat...

jipe
8. dub 2021

Jsem doma s mladší, ale předškolák půjde, u testování mi vadí nízká spolehlivost testů,ale to je tak všechno. Syn po váhání půjde od září do školy a ještě potřebuje rozvíjet sociální a emoční zralost, což mu bez kolektivu moc doma nepomůžu

zara11
8. dub 2021

@dagikk ja do skolky nedam, pokud nepovoli muj koupeny test ze slin, odmitam nechat nicit zdravi...

lalolita
8. dub 2021

@dagikk mladší malá byla jak v listopadu,tak v lednu postourana v nose skrz nemoc( test Covid udělán doktorkou preventivně), neměla ještě ani 4 a zvládla to bravurně. Sama říkala yze to nebylo tak hrozné. Mě hrozně s*Re,že nemůže jít do školky,chybí jí to. Je hroznej rarach. Do práce se taky vrátit nebudu moct,starší malá 1.trida bude rototvat,takže za mě bych ji do té školky klidně dala,už jen z principu,že pak jsou prázdniny.

adelka951
8. dub 2021

Dcera půjde v pondělí do školky a syn do školy. Už se na to těším. U nás tedy nebudeme moct být u testu přítomní dld info od ředitelky. Ale me děti to jistě zvládnou s paní učitelkou.

thalia
8. dub 2021

@zara11 Nevěř každé blbině na netu, obzvlášť v dnešní době, přečti si https://www.fakticke.info/ne-testy-na-covid-19-....

petrasipkova1
8. dub 2021

Tak hlavně za 1. nechápu proč testovat 2x týdně, když my dospěláci se v práci testujeme 1x týdně !
Dcera je taky předškolák s odkladem, ve třídě je jediná předškolačka, takže do školky nepůjde dokud nepůjdou i ostatní děti.

vercamudrunkova
8. dub 2021

My dáváme dali jsme jí na výběr, všechno řádně vysvětlili a ukázali, rozohodla, že chce chodit do školky

vladenkamaminka
8. dub 2021

@zara11 tohle se odjakživa používá i na dezinfekci nástrojů před operací, stolu v nemocnici atd, věř, že je to v tak malém množství, že v porovnáním s tím je kupovaný Brumík 100x větší svinstvo pro dítě než ta tyčinka do nosu...

molindule
9. dub 2021

Náš předškolák půjde, chce jít, i když by mohl zůstat doma. Je docela citlivka, ale testováním nemá problém, já z testování nadšená nejsem, ale respektuji to.
Kdo s ním nesouhlasí, ať nechá dítě doma, je to jeho volba. Přijde mi ale dost ubohé provádět záměrně nesprávně test, jak píše @marcicek84, jako formu jakéhosi tichého nesouhlasu.

jipe
9. dub 2021

@molindule souhlasím, bych pak měla z takové maminky radost, kdyby schválně udělala špatně test a pak její dítě nakazilo moje dítě a to někoho dalšího z rodiny, kdo by měl třeba těžký průběh. Jako jo, je na prd, že ty testy nejsou extra moc spolehlivé, ale každé snížení rizika šíření dobré. Manžel se testuje taky kvůli práci, zatím stále žije a do mozku si nic taky nevrazil

marcicek84
9. dub 2021

@molindule
@jipe
a to jako myslíte, že ty testy s tou 25 procentní spolehlivostí ve školách vám nějak rapidně to riziko nákazy sníží? Ruku na srdce, nemají šanci, takže se klidně může to vaše dítko nakazit právě od toho řádně otestovaného, pokud máte strach z nákazy, dítě do školy neposílejte a nechte si jej doma...
Radost mít asi brzy budete, rodiče své děti trápit nehodlají, navíc poté co Arenberger dnes na tiskovce přiznal, že mnoha opatření jsou nezákonná a že vědí, že to u soudu prohrají, ale chtějí aspoň získat čas a snad budou právníci vstřícní, tak si o tom myslím své...

jipe
9. dub 2021

@marcicek84 za trápení to nepovažuju, vytřít jeden centimetr v nose není žádná trága. Však si ty děti strkají prsty kolikrát mnohem hloub. Jo, mohli by se zaměřit na to, sehnat spolehlivé testy. Se spolehlivými testy bych dítě testovala klidně i dobrovolně, kdyby zrušili povinnost, aby náhodou ve školce někoho nenakazilo. Taky jsem se testovala, než jsem šla na návštěvu do domova důchodců (nejen protože jsem musela, ale osobní zodpovědnost), brácha se taky testuje, než jede navštívit babičku u ní doma... Pro moje dítě je stres strkání kamery do nosu při ORL vyšetření, ale i z toho se rychle oklepe, polechtání v nose za stresování fakt nepovažuju.

marcicek84
9. dub 2021

@jipe každý to má zjevně jinak, já určitě nebudu dělat děcku stres, kvůli nějakých pro forma testů...

mamikry
9. dub 2021

@jipe Přesně tak. Absolutně nedokážu pochopit, proč je to takový problém. Navíc, pokud se testy mohou dělat jen z přední části nosu. Spolehlivost sice malá, ale lepší než nedělat nic, jako tomu bylo před uzavřením škol a školek. Mnohem horší mi přijde, že děti musí mít celý den roušku, ale i to prostě budeme respektovat, pokud to v září bude nutnost. Už mi začíná lézt na nervy, jak se tady pořád na něco brblá, pořád se něco kritizuje, ale udělat minimum pro to, aby se situace trochu vrátila do normálu, to už se nechce.

zara11
9. dub 2021

@mamikry testy na Morave jsou 2,5cm z nosu,coz u skolkacu je koren nosa...

marcicek84
10. dub 2021

@zara11 presne a to fakt zadny normalni rodic tak hluboko decku delat nebude ... Dalsi bota vlady a nerovny pristup,proto rikam,ze by me jako rodice ani nehlo...

mamikry
10. dub 2021

@zara11 Tak to me mrzi, ale o tom se snad da se skolou diskutovat, nebo tlacit na kraj, mesto. Ale porad to neberu jako argument, proc se testum vyhybat. Neni to prijemne, chapu, ale porad mi to prijde jako minimum, co muzete pro ochranu ditete udelat.

marulu
10. dub 2021

@baraskaska pokud mělo dítě Covid v posledních 90 dnech a mělo ho potvrzeny pozitivním PCR testem, tak 90 dnů od testu nemusí být testováno. Ale musíš na to mít papír, který vystaví praktická doktorka.