icon

Výběr jídelní židličky, rostoucí židle, atd. Máte tipy?

avatar
syrael
30. lis 2007

Zaciname s prikrmy, meme 6 mesici, takze se nam to pomalu chyli s vyberem zidlicky. chtela bych asi drevenou, nejlip nejakou rostouci. Nasla jsem rostouci zidli Jitro, vypada moc dobre a prakticky. Nemate nektera s timhle typem zidlicek zkusenosti? Nakonec bych se klidne nebranila ani nejaky plastovce, pokud bude kvalitni...
Mate li dobre i spatne zkusenosti - sem s nimy!
Predem diky!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 9. čer 2026 · 223 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Židličku na krmení je vhodné začít používat až ve chvíli, kdy dítě samo sedí; do té doby se v diskusi doporučovalo krmení v autosedačce nebo v polohovacím lehátku.
  • Levné plastové židličky jako IKEA Antilop jsou v doporučeních oceňovány pro stabilitu, snadnou omyvatelnost a skladnost; k Antilop lze dokoupit nafukovací vložku za 149 Kč a v diskusi se uvádí cena oko 529 Kč včetně podnosu.
  • Rostoucí a polohovatelné modely (Jitro, Hauck Alpha, Babypoint Fábula, Chicco Polly, Peg Perego Prima Pappa) se doporučují jako investice, pokud rodič chce židličku využít delší dobu a pro děti, které ještě neumějí pevně sedět.


Nejčastější otázky

Q: Od kdy mohu dávat dítě do jídelní židličky?
A: Židličky se mají používat až od okamžiku, kdy dítě začne samo sedět; v diskusi je uvedeno, že většina dětí začne po 6. měsíci, a do té doby se doporučovalo krmit v autosedačce nebo polohovacím lehátku (zdroj: příspěvky o zkušenostech a odborné poznámky).

Q: Dřevěná nebo plastová židlička — která je praktičtější?
A: Plastové židličky (např. IKEA Antilop, Chicco Polly) jsou v diskusi chváleny za omyvatelnost, nízkou cenu a přenosnost; dřevěné židličky (např. Kombi, Jitro, Scarlett) jsou oceňovány za stabilitu, trvanlivost a možnost rozložení na stolek a židličku.

Q: Které modely jsou vhodné i pro děti, které ještě samy nesedí?
A: V diskusi byly jako polohovatelné a vhodné pro nesedící děti uvedeny Chicco Polly (Polly 2v1, polohovatelná až do lehu, dva potahy), Peg Perego Prima Pappa a některé modely Babypoint (Fábula, Pinta) a Inglesina Zuma.

Q: Je IKEA Antilop bezpečná a jaké má parametry?
A: Antilop je v diskusi hodnocena jako velmi stabilní a testem bezpečnosti doporučovaná; u Antilop je možné dokoupit nafukovací vložku za 149 Kč a v jedné zmínce byla uvedena cena 529 Kč včetně podnosu; nosnost byla v diskuzi zmíněna jako přibližně 15 kg.

Q: Co dělat, když máme vyšší jídelní stůl a pultík židličky je nízko?
A: V diskusi bylo zmíněno, že u některých modelů je pultík nízko a řešení je dát něco pod nohy dítěti nebo volit jiný model; u Geuther Family byl změřený pultík 70 cm od země.

Q: Kde hledat a koupit židličky podle doporučení z diskuse?
A: V diskusi byly doporučovány obchody a e-shopy jako IKEA, Babypoint.cz, Kocarkov.cz, Babywelt.cz, Ajuty.cz, Mimibazar.cz, Svetpostylek.cz a e-Broucek.cz pro konkrétní modely a dostupnost.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Plastové židličky jsou považovány za praktické, snadno omyvatelné a vhodné na cestování.
  • Polohovatelné a rostoucí židle se vnímaly jako lepší volba pro děti, které ještě pevně nesedí, protože umožňují nastavení opěrky zad a výšky.
  • Jídelní židličku by rodič měl zavést až ve chvíli, kdy dítě umí samo sedět; do té doby se volí autosedačka nebo lehátko.


Sporné názory

  • Dřevěná židlička versus plastová židlička — některé uživatelky preferovaly dřevo pro stabilitu a dlouhou životnost, jiné preferovaly plast pro snadné čištění a nízkou cenu.
  • Levná versus drahá židlička — část diskutujících považovala investici do dražší polohovatelné židle za opodstatněnou pro zdravotní a polohovací výhody, jiní upřednostňovali levné funkční varianty (IKEA Antilop) z hlediska praktičnosti a rozpočtu.


Otevřené otázky

  • Který konkrétní rostoucí model (např. Jitro vs. jiné značky) skutečně vydrží bez problémů až do školního věku?
  • Které přidělávací židličky na stůl jsou bezpečné a jaké mají certifikace stability pro různé váhy a výšky stolů?
  • Jaké jsou standardizované nosnosti a zkoušky stability jednotlivých modelů u oficiálních testů spotřebitelských organizací?


Zmíněné značky a firmy

IKEA, Antilop, Jitro, Babypoint, Fábula, Pinta, Filou, Safír, Geuther, Hauck, Alpha, Peg Perego, Prima Pappa, Chicco, Polly, Babywelt.cz, Ajuty.cz, Kocarkov.cz, Mimibazar.cz, Svetpostylek.cz, e-certik.cz, Babydracek.com, Splavacek.cz, MSBOX.cz, Malvik.cz, Handypraha.cz, Mimishop.cz, Babyportal.cz, ProDeti (tonejlepsi.com), DetskeSny.cz, Esen-baby.cz, Baby Design, Bejbycentrum.cz, DetskyRaj.cz, CAM, Inglesina, Scarlett, Stokke, Klups

Zmíněné produkty a metody

IKEA Antilop, nafukovací vložka (vložka Antilop 149 Kč), rostoucí židle Jitro, Babypoint Fábula, Babypoint Pinta, Filou, Safír, Geuther Family, Hauck Alpha, Peg Perego Prima Pappa (Prima Pappa Diner), Chicco Polly (Polly 2v1, Happy Snack), Inglesina Zuma, CAM Campione, Scarlett Kombi, Stokke Tripp Trapp, přidělávací židličky na stůl, polohovací židle, rostoucí židle, omyvatelný pultík, pásy/kšírky, látkový sedák, podložka/podnožka pro nohy, test stability židliček, krmení v autosedačce, používání polohovacích lehátek

Místa a osoby

Teplice, Itálie, Tatry, ČR

Strana
z8
avatar
klasickatricitka
18. únor 2009

My teď sháněli židličku a moc mě překvapilo, že nikde nejsou moc hezké, co by se nám líbily. Objeli jsme spoustu obchodů a na to, jak jsou drahé, tak nic moc. Chtěli jsme původně plastovou. Děsně moc se nám líbily židličky od Bloom, jsou od narození a krásné. Ale ty ceny jsou šílený. Tak máme nakonec rostoucí dřevěnou Pappy-Re a je super. Akorát jsme k ní dokupovali polštářek, protože když tam nebyl, tak se malý pořád točil a chtěl dělat kukuč do té hlavy medvěda, co je v opěradle 🙂. Hele: www.detskydesign.cz, tam jsme je našli nejlevnější a posílají to zadarmo až domů.

avatar
jjaanca
18. únor 2009
avatar
klasickatricitka
21. únor 2009

My byli napřed rozhodnutí pro plastovku kvůli ceně. Pak jsme prošli spoustu obchodů a byli jsme děsně zklamaní. Plastovky jsou hnusný a ještě drahý. Nakonec jsme skončili u dřevěné židličky, která je právě rostoucí, než jsme do ní stihli pořídit polštářek, zjistili jsme, že je super i bez polštářku a navíc by se aspoń než se mimi naučí trochu slušně jíst, pořád pral, takže ji máme bez polštářku, jen větší tác jsme pořídili. Ale prcek má stejně nejraději jídlo na velkém stole s námi. http://www.detskydesign.cz/product_info.php?cPa...

avatar
sonik05
27. únor 2009

Ahoj holky, vy, co máte židličku Polly od Chicca, nemáte problém se stabilitou? Byla jsem pro ni rozhodnutá, ale v časopise d-test z r. 2007 nevyšla vůbec dobře právě kuli stabilitě. Je ale pravda, že jí testovali, jakoby přišel sourozenec a začal s ní cloumat - což u nás nehrozí. Dobře vyšla od Peg Perega Prima Pappa Diner, ale ta je dost drahá, ta chicco se dá sehnat z loňské kolekce o tisícovku levněji. Co mě ale překvapilo, že i většina dřevěných židlí nevyšla dobře, takže je asi jedno, jestli plast, nebo dřevo.

avatar
fajra
2. bře 2009

Holky, máte některá tuhle? Napište zkušenosti prosím, rozhoduju se mezi ní a pak mezi tou dřevěnou rostoucí... 😕 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20157619&tab=0

avatar
gimik
2. bře 2009

Ahojky holky, můžete mi prosím poradit. Co myslíte je lepší plastová nebo dřevěná židlička? Líbí se mi tyto:

http://www.eshopbaby.cz/katalog/pepe-jidelni-zi... nebo http://www.eshopbaby.cz/katalog/kombi-75-11-w-j...

Moc děkuji za každou radu a zkušenost. 🙂

avatar
lucenek
2. bře 2009

sonik já ji mám a v poho..aler sourozence Sára nená, ale stabilníé je..... 😀

avatar
radkar
3. bře 2009

Ahoj, já mám plastovou Fábula od Babypointu a jsem maximálně spokojená. Je stabilní,polohovací. Jde dát do různých výšek. Jediný co je trochu blbý, že má vysoko ten pultík, ale není to tak hrozný, dosáhne tam.

avatar
andy80
3. bře 2009

Já mám klasickou plastovou z Ikey s pultíkem. Vyhrála test o nejstabilnější židličku a navíc byla za rozumné peníze. Teď vyrábějí krásně židličky, jsou polohovací, ale mě to přišlo všechno zbytečné. Je to jen na jídlo a na nic jiného. Když jsme začínali s příkrmy, tak jsem malou krmila v polo leže v lehátku. Teď, když sedí, tak stačí obyč. židlička.

avatar
sonik05
3. bře 2009

lucenek: tak už ji mám taky doma 😀 zatím první den a jsem spokojená, tak snad mě nezklame. Koupila jsem ten design Pit stop, abych ušetřila, i když nové kolekce se mi líbí víc ☹
andy: malá právě ještě nesedí a na lehátko je už dost těžká (má přes 9 kg) a v autosedačce to byl taky boj.

avatar
lucenek
3. bře 2009

soni já ji mám za 2800novou z www.babylife.cz jsem tam regi a mám slevy jiné ceny na vše
ale ted ta kolkce co je to lehátko i pro mimi a pak židlička to je nádhera fakt ale cena 4500 no když si zas vemu, že bych nepotřebovala lehátko tak se to dá

avatar
sonik05
4. bře 2009

lucenek: právě z toho babylife ji mám. Nechtělo se mi dávat 3600 Kč, když loňskou kolekci vyprodávali skoro o tisícovku levněji. Ta chicco magic je nádherná, ale o jsem ji viděla v obchodě, tak mi přijde méně stabilní než ta polly.

avatar
beata.n
4. bře 2009

ahojky,tak my máme doma PEPE od Baby desing a sme velice spokojeni,je polohovatelná a výš.nastavitelná 😵 a cena taky moc fajn 😵

avatar
smardik
4. bře 2009

beata.n taky máme PEPE ale zatím nevyzkoušenou,byla za dobrou cenu tak jsme koupili a čeká až do ní malej doroste, ale vypadá dobře

avatar
geminis
5. bře 2009

Tak my máme doma zatím jídelní židličky Antilop od IKEA a jako rostoucí budeme kupovat Stokke (doporučila nám je i fyzioterapeutka).

avatar
kacajam
15. čer 2009

Ahojky.
Máte někdo zkušenost s touto židličkou?
http://www.nejlevnejsihrackarna.cz/plastova-jid...
Díky

avatar
reruna
16. čer 2009

Ahoj máme Polly od Chicca, nové kolekce už mají stabilitu mnohem lepší, hlavně kvůli tomu špatnému tesu na nich zapracovali a my jsme teda spokojení, malej v ní dělá psí kusy a židle stojí.
Nejdůležitější na židličce jsou podle mě pásy, bez upevněných pásů bych tam malého nikdy nedala, to by okamžitě vylezl a nemohla bych mu ani nic podat z kuchynské linky. Ty dřevěné většinou pásy nemají, takže do těch bych nešla

avatar
randulka
Odpověď byla odstraněná
avatar
randulka
Odpověď byla odstraněná
avatar
randulka
Odpověď byla odstraněná
avatar
eatygrenee
25. říj 2009

jídelní židlička Scarlett nebo Fábula prosím poradte z Vaší zkušenosti
http://www.malvik.cz/Jidelni-zidlicky-7/zidlick...
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1...
Nebo jinou, prosím poradte. Aby něco vydržela, byla dobře omyvatelná, bezpečná a i hezká 🙂

avatar
eatygrenee
25. říj 2009

hlavně zda je lepší ta dřevěná nebo plastová.

avatar
victoriablue
26. říj 2009

Tak my měli u první dcerky z Ikea plastovou s pultíkem a jak poporostla, tak zase z Ikea tu větší taky plastovou a nemůžu si ani na jednu stěžovat. Jsou lehké, omyvatelné, nezaberou tolik prostoru. Osobně se mi ty rostoucí nelíbí, i tak nás tyhle dvě vyšly levněji než jedna rostoucí.

avatar
eatygrenee
26. říj 2009

a byly ty plastové stabilní?

avatar
kubinkov
26. říj 2009

židlička Ikea Antilop svého času byla jediná na českém trhu, která vyhověla úplně požadavkům na stabilitu. Je perfektní i na cestování. Jinou bych autem nestěhovala. 🙂

avatar
eatygrenee
26. říj 2009

já nejsem moc zastáncem výrobků Ikea. Raději bych volila mezi židlí Scarlett a nebo Fabula. Jedna dřevěná se stolečkem ale bez pasů, druhá plastová. nevim nevim čemu dát přednost :( 😖 😉

avatar
blucka
27. říj 2009

Ahoj,
my mame Chicco Polly Magic, je od narodenia, cize sa da pouzit aj ako lehatko a som moc spokojna i deticky vypadaju, ze sa im v nich paci 😉 .

avatar
kutcher
27. říj 2009

My mame plastovou s pasy a vyztuzi od CAM ma hodne pozic polohovani vysky a nebyla nejak brutalne draha a stabilni je taky.

avatar
steffule
30. lis 2009

Nemáte někdo zkušenosti s dřevěnou židličkou hauck alpha? Díky

avatar
lucie.krajcarova
21. pro 2009

prosím o obnovu tohoto tématu 🙂

Strana
z8