Dítěti nevylezl zub. Máte zkušenost?

6. led 2024

Ahoj,ma nekdo zkusenost s tim ze decku nevylezl zub?
Syn ma 6 let qla vzadu dole 5ka není, je tam videt jen ta horni ploška zubu. Má to takhle uz docela dost dlouho a zub furt nikde.
Mate s tim nekdo zkusenost?
Rtg se nepodaril
Zubarka rikala ze by sme este pockali az bude vetsi a necha se zrentgenovat jinak narkoza.
Ale jq uz tam s nim takhle jezdim pres rok a zub furt nikde a rtg bez uspechu.
Nechce se mi ho hnat do narkozy protoze ted jde na zakrok s mandelma bude to dalsi narkoza

jancazao
6. led 2024

5 není tak důležitá. Když se dávají rovnátka, kolikrát se tyto zuby trhají. Nestresovala bych se tím a už vůbec nedávala dítěti kvůli tomu narkózu.
Synovi vypadla jednička mléčná nahoře a zub rok nelezl, to jsem šla k zubařce a ona i bez rentgenu řekla, že tam zub je. Začal růst až když vypadla ta druhá, asi za další 4 měsíce.

autor
6. led 2024

@jancazao dekuji mockrat...ona mi teda rikala ze by to mohl byt problem do budoucna skrz ten nový zub, ze by ho tam proste blokoval

jancazao
6. led 2024

Promiň, mě nedošlo, že to je mléčný a mohl by dělat problémy stálému... Tak snad to bude dobré 🍀

chimny
6. led 2024

Já jsem neměla vyrostlý zub do dospělosti. Říkali kdyby chtěl tak vyroste. Měla jsem 40 let dětský.V dospělosti mě zubařka přesvědčila abych to řešila a teď mi ten dospělý vytahují ven s rovnátky. Určitě rok dva nehraje roli, ale asi bych to nenechávala tak jak to mám já.

andyna85
6. led 2024

Dceři vůbec nevylezla mléčná čtyřka. A to je jí 6.