Druhé zuby. Mám mít strach?

16. únor 2023

Zdravím,
Syn si v říjnu pádem rozvyklal zub, horní jedničku všechno bylo v pohodě na konci října mu vypadl. A do teď mu tam neroste. Mam mít strach?
Diky

olga_
16. únor 2023

Věk dítěte?

autor
16. únor 2023

@olga_ 7 let

jaja01k
16. únor 2023

Taky jsem to řešila u syna. Jeden zub mu začal růst až 10 měsíců po vypadnutí mléčného, který se mu taky začal kývat po úrazu. Když to bylo asi půl roku, byli jsme na prevenci a doktorka říkala, že to není neobvyklé, že tak dlouho neroste.

autor
16. únor 2023

@jaja01k jdeme k zubaři v březnu, tak uvidíme. Jen mě zajímalo další názory, děkuji vám za vás 😊

kosi_cek
17. únor 2023

Tak jestli si ten zub vyrazil dřív, než měl opravdu vypadnout, tak mi to nepřijde divné..Třeba můj syn měl všechny mléčné zuby až prakticky do 7mi let (2 týdny před mu vypadl 1.zub, samozřejmě dole), jeden čas mu rostl nový přes starý (takže měl 2 zuby za sebou), ale to se taky srovnalo. Takže kdyby si můj syn vyrazil zub třeba v 5ti letech, tak na další bude čekat asi i víc jak 2 roky, nemyslím si, že by se to třeba výrazně uspíšilo úrazem, i když možná trochu jo, když ten nový zub nepůjde přes odpor, ale i tak...

te_reza
17. únor 2023

Holce trvalo cca půl roku, než ji to začalo růst. Měla jednu dobu pusu poloprázdnou 🙈

autor
17. únor 2023

@kosi_cek tak nekyval se mu. Ale bylo mu 7 let, dole uz měl 2 nové.

chany123
23. bře 2023

Dcera ve 3 letech spadla na pusu a zlomila si horní Zoubek zůstala ji půlka a tu půlku ji pani zubarka vytrhla dcera bude mít 7 a pořad tam nic nemá 😭

dendy88
24. bře 2023

Nemám zkušenosti s prvními zuby, ale starší dceři normálně vypadli vrchní dvojky a trvalo rok a půl než ji narostli , spodní dvojky rostli normálně.