První zuby zabírají místo vypadlé dvojce. Mám to řešit?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

8leté dceři vypadl na začátku června druhý zub nahoře, doteď ji nic neroste a jedničky se jí rozjely tak, že na ten zub tam ani nemá místo. Druhá dvojka z druhé strany ani nejde kývat, protože jí jednička jakoby začíná vystrkovat ven.

Máme to nějak řešit? Nebo to nějak dopadne?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu moc nechápu, jak to tedy roste, škoda, že jste nepřipojila fotku.

Stálé zuby se ale po prořezání ještě v puse posouvají spolu s růstem čelisti a dalších zubů, pokud je přítomna nějaká vada, řeší se s ortodontistou rovnátky ve věku, kdy je to nejvhodnější.

Pokud je prořezaný stálý zub a ve stejném místě je stále i dočasný, je vhodné dočasný zajít vytrhnout ke svému lékaři.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová