Elektrický zubní kartáček od 2 let. Ano či ne?

rozarka65
8. srp 2010

Ahojky!🙂 Řešil se tu plak na zoubkách....malá ho má taky...rozhodla jsem se to řešit elektrickým zubním kartáčkem....Někdo říká, že se pro malé děti všeobecně nedoporučuje, aby se naučily čistit zoubky klasickým kartáčkem....A pokud zubní kartáček (el.), tak od kolika...?Je ve dvou letech brzo?Děkuji za odpověď!🙂

shaula
8. srp 2010

@rozarka65 Podle mě je to rozhodně brzo. Osobně nejsem příliš velký příznivec elektrických kartáčků, ale když už, tak bych ho pořídila tak 6letému dítěti, které už si umí zuby samo dobře vyčistit (to 2leté podle mého názoru určitě neumí). Před časem jsem se ptala svého zubaře na použití elektrického kartáčku (pro dospělého) a řekl mi, že když někdo nemá správnou techniku čištění, tak je úplně jedno, jestli čistí obyčejným nebo elektrickým, stejně mu to nepomůže. Takže podle mě jsou to spíš vyhozené peníze, obzvlášť pro takhle malé dítě. 😉

petka80
8. srp 2010

No, já se na to ptala zubní hygienistky (a opravdu jí věřím, je třída ve svém oboru) a ta mi pro dceru (2,5 roku) naopak elektrický zubní kartáček doporučila. Ona ale doporučuje (i pro dospělé) tzv. sonický el. zubní kartáček, nevím přesně, co to znamená, ale měl by být šetrnější k dásním a zubům obecně. Mrkni na net, tam to najdeš.
Protože je fakt, že obyč kartáčkem zubní plak odstraníš jen velmi těžko, obzvlášť v případě, kdy batole čištění zubů zrovna nemiluju a musí to být fakt rychlovka.
Takže brzo určitě není, možná není od věci, to nějak střídat, aby si dítě zvyklo na obojí.
Já teda pořád ještě čistím tím obyč, ale možná ten elektrický pořídím.

lusi80
8. srp 2010

ahojte,tak my jsme byly u zubaře před prázdninama,chtěla jsem se ho taky zeptat na elektrický kartáček i pro dospělé,jaký má názor,minulá zubařka(mám nového,přestěhovala jsem se)mi říkala to co píše shaula,pokud si je neumí někdo vyčisti je jedno co používá,nepomůže to,ale že je to na každém.tento zubař mi jen řekl,že minimálně do 8 let věku dítěte mám dětem čistit zuby,starší bude mít 7 let,že si každý rodič s nástupem do školky kde si čistí zuby myslí,že už mu je čistit nemusí,ale oni si je ve školce vyloženě šudlijou 😀 nečistijou,tak proto,čím díl tím líp prej,a je fakt,že sedět s dítětem na křesle když mu vrtají není nic příjemnyho ☹ ale u 2,5letého dítěte bych asi ještě elekt.kartáček nějak neřešila,možná školákovi ano

ygreen
8. srp 2010

souhlasím s petka - i ve výběru elektrických kartáčků se najdou shity a opravdu kvalitní přístroje. Nevím jak s dětskými. To budou opravdu možná jen taková "čistíka". Každopádně je tu zase fajn, že to má určitou dobu, myslím 2 minuty, po kterou ten kartáček jede a tak si to děcko ty zoubky žmoulá fakt po určenou dobu.
Jinak já osobně čistím zuby synovi Curaproxem supersoft a to normálním pro dospělé. Ty dětské kartáčky - třeba Oral-B, apod mají štětiny tvrdé i pro děti od 2 let.
Ale elektrický kartáček bych se, pokud by mi nějaký doporučil zubař, nebála koupit tak kolem 3 let.

berynka
9. srp 2010

Podle mne je to blbost obecně - elektrický zubní kartáček 😉 . Vymysleli ho pro tělesně postižené lidi a teď ho používají i ti, co jsou jen líný 😝 . U dětí bych viděla přínos jedině v tom, že by je čištění začalo bavit, když odmítají normální kartáček 🙂 .

dvojka
9. srp 2010

Když jsem se jednou zeptala zubaře zda pořídit el.zubní kartáček,tak mi dal stručnou odpověd -že jsou určeny pro debily.

kutcher
9. srp 2010

Víte, já bych eletrickej nepořídila ani dítku, ani sobě - byly vyrobeny, protože jsou lidé čim dál více líní a už nevědí, do čeho by ty prachy vrazili - nedokážou zuby řádně vyčistit, ba naopak ještě dráždí dáseň - za nejlepší kartáčky považuju ty z lékárny s tím křížem na kartáčku a nejlépe ultra soft (byly i v DM), jsou pro dásně "bezšokové" a i když jsou pro dospělé, používá ho i můj 2 letý syn, kartáček má menší čistící plochu a výborně měkké štětinky a navíc, ve 2 letech by se mělo dítko pořádně naučit techniku správného čištění a ne dostat bezpracný zubní robertek.

kubaka
11. srp 2010

My je naopak používáme už tři roky a líp vyčištěné zuby jsme nikdy neměli. Musí to být kvalitní, malinký, jemný, který krouží jen po zubech a ne po dásních. Máme Brauna s indukčním nabíjením, rovnou 2 strojky, je nás hodně. Jde o to, že udělá tolik otoček, které já bych nevyprodukovala ani za celý život. Můj zubař proti nim nic nemá - jen upozorňoval právě na to, aby netrpěly dásně. dásně jsem měla podrážděné právě z mechanických kartáčků, z těhle nikdy. I malý ho používá s menším nástavcem a mnohem kratší dobu.
Jaká síla pak kartáček pohání je úplně jedno. Tenhle za 3 000 vyšmejdí úplně všechno a všude. Je mnohem efektivnější.
.
Srovnávat to s leností ručně čistit je s prominutím blbost - je to stejné, jako kdybyste tvrdily, že že lidé z lenosti začali vyrábět auta, místo toho, aby se naučili poctivě řídit vůz z koňmi. Dřív to byl běžný dopravní prostředek - umíte některé řídit dvukolák tažený koňmi, nebo sedáte do auta a do tramvaje? Umýte si postavit roubenou chalupu z bláta? To je prostě vývoj -Za 20 let budou elektrické kartáčky běžné a nikdo si nevzpomene na ruční. Popř. vždycky se k nim může vrátit kdykoliv.

karina111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suzina08
10. lis 2015

Já mam dvouletého chlapečka a zoubky mu čistím sama. Má dva kartáčky, s jedním je zvyklý si "čistit zuby sám" a já pak vezmu ten druhý a dočistím mu je. Elektrické kartáčky se doporučují nejdřív od 3 nebo 4 let. Takže bych ještě počkala a pak třeba za dva roky koupila sonický kartáček pro děti. My se chystáme na tenhle https://www.nazuby.cz/philips-sonicare-for-kids... 🙂

radusa009
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucasice
18. čer 2020
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

My používáme klasické kartáčky, líp se mi snimi dětem čistí zoubky. Pastu kupuji taky přímo pro děti a pro nás jsem si teď oblíbila bělíci zubní pasty.

setba
18. čer 2020

Nebudu komentovat některé věci co v diskuzi padly a čisté k původní otázce - mé dvouleté dítě elektrický kartáček má, ale jen proto, že jej má celý zbytek rodiny takže to u nás vidí a obyčejný kartáček brzy zacalo odmitat. Nechám chvíli čistit sama a pak docistim já (stejně tak jako bych to dělala s obyčejným kartackem). Ale jako nemít to my, tak bych mu to nedávala.

anuliinka2013
18. čer 2020

@kubaka já teda nevim jak s elektrickym kartackem, ale nekolik zubnik hygienistek mi tvrdilo, ze pri klasickem cisteni zubu se maji cistit prave ty dasne, respektive ty prechody "zuby dasne", tam ulpivaji necistoty... a ze hodne lidi drhne zuby a je to vcelku k nicemu. Poskozeni dasni je pak ze spatne tvrdosti kartacku (a zbytecnym tlacenim)

lucasice
25. čer 2020
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

@anuliinka2013 Já s tím souhlasím, příjde mi, že s klasickým kartáčkem mám větší kontakt se zubem.

chvatalkaz
29. čer 2020

do 12 let je za čištění zubů plně zodpovědný rodič, což mě trošku děsí. Sama mám sonický zubní kartáček a spokojenost, ale dítěti bych, natož douvletému, hned teda nesvěřila.
chvatalka@yahoo.com