Horečka kvůli růstu zoubků, kdy a čím ji srážet?

prostenika85
6. únor 2016

Dobrý den, maminky, poprosím vás o radu.
Dnes první den roční syn horečkuje, teplota se pohybuje okolo 38,5, někdy lehce přes. Vypadá to na růst zoubků, žádné jiné problémy syn nemá. Chtěla bych se vás zeptat, kdy a čím teplotu srážet.
Vím, že u viróz se doporučuje teploty do těch 38,5 první tři dny nesrážet. Jak je to ale v případě růstu zoubků?
Děkuji za rady 🙂

marton
6. únor 2016

@prostenika85 ahoj,teplotu 38,5 bych tedy srážela i u viroz.Kluci na teploty netrpí,ale když ,dala jsem dětský ibalgin v sirupu,po 6ti hodinách.Pokud teplota neklesá,dá se po 4 hodinách kombinovat s paralenem.

lv
6. únor 2016

podle celkové kondice, pokud má "jen" horečku, dost pije, není apatický, zchvácený, dala bych na snížení (a taky vlastně od bolesti) nad těch 38,5.

lennus
6. únor 2016

Mně pediatr řekl toto - horečku nesnižovat, dokud to rodiče psychicky vydrží. 😉 Horečka léčí a má svůj význam, i když pro většinu rodičů je to strašák. Malý měl v roce taky kolem 38,5 ze zubů, nesnižovala jsem, jen jsem ho hodně kojila, takže dbala na příjem tekutin. Poprvé jsem byla trošku nervózní, když ji měl podruhé a potřetí při neštovicích, už jsem byla v klidu. Měl ji opravdu vždy max 38,5 a jen jednu noc.
Doporučuju načíst si více o horečce a nebát se jí. Hodně se straší febrilními křečemi, ale ty nesouvisí s horečkou samotnou nebo s její výší, ale s prudkým růstem. Prostě za mě je to tak, že pokud by netrvala moc dlouho, myslím co do počtu dní a neměla bych vyloženě malé miminko, nesnižuju, má totiž také vliv na budoucí imunitu.
Hodně mi pomohly informace z knihy Jak pečovat o zdraví dítěte...navzdory vašemu lékaři. Vše tam pěkně vysvětluje, i febrilní křeče, význam horečky, co hlídat a na co si dát pozor. Opravdu výborná!
Tady přikládám odkazy, ale na netu jich najdete hodně:
http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky
http://homeopatiemeditace.webnode.cz/news/je-ho...

Každopádně každé dítě je jiné, náš je vždy spavý, ale kamarádky malá prý při horečce dost ožije, tak ji malá potřebuje zklidnit a něco jí dá. Určitě dejte i na svůj pocit, ostatně jako u čehokoliv při výchově a péči o dítě. 😉

prostenika85
autor
6. únor 2016

Děkuju za rady a zkušenosti 🙂 Nakonec se malému horečka rychle vyšlhala přes 39, tak dostal dětský paralen. Snad zabere i na bolest a zoubky brzo vyskočí... Děkuji 🙂

abundia1
6. únor 2016

38,5 stupne... na nic bych necekala a podala lek. Pediatr nepediatr, jak maji moje holky kolem 38 stupnu, podavam PANADOL SIRUP, dle navodu, tzn. podle kil a podavam v predepsanych intervalech dokud horecka neopadne. Taky mam o horecce nacteno, vim, ze se tim telo brani a ze do 38 stupnu je to jako ok, ale taky vim, jak dokaze potrapit dospelyho, zimnice, slabo az mdlo... sama prasky nesnasim, vsechno lecim nejlip uplne bez chcemie, ale jak jede teplomer k 38, uz to do nich cpu. Do pul hodinky se jim ulevi, pookreji, telicko si ulevi, takze pak i lip prijimaji cajiky atp., atp. Starsi dcera byla se zubama v pohode, ale mladsi si ty prvni 4 zoubky protrpela prave v horeckach. Drzte se, vim moc dobre, co prozivate! 🙂 Jakmile zoubek vyleze, bude dobre, vsechno pomine 😉

prostenika85
autor
6. únor 2016

@abundia Paralen sirup po první dávce zabral na výbornou, naštěstí. První zoubky se prodraly, ani jsme nevěděli jak. Naprosto bez problémů. Proto jsem teď překvapená a vyklepaná... Snad to maloch brzo zvládne. Ať nám všem děti těch prášků potřebují co jak nejméně 🙂

abundia1
6. únor 2016

@prostenika85 to je skvely! Vubec nemejte vycitky, ze podavate leky. Ja nekdy na tech 38 ani necekam. Jak vidim, ze hicujou, a teplota stoupa, uz to do nich ženu. Necekam na nejaky oficialni cislo, od kteryho je uznany podavat lek. Jakmile je delsi dobu nevrla, slinta, place, nechce pres bolest ani jist, ani pit a treba ani teplotu nema... no ma cenu ji trapit, cekat? a na co cekat... hned panadol, a do pul hodinky vyzunkne lahvicku s cajem, pookreje, aspon na tech par hodin, nez prijde dalsi vlna. Dcera tak 2 dny, nez se ji prorezal a pak jde panadol zas zpatky na par mesicu do lednice. 🙂

sara84
6. únor 2016

Pres den u viroz teplotu nesrazim, ale v noci ani nemerim. Jak hycujou a nemuzou spat tak hned dam...

verka4d
7. únor 2016

Ale vždyť ani nevíte,jestli je to ze zubů... Malá teď taky měla vysoké horečky a jinak nic,trvalo to dva dny,tak jsme šli k doktorce. A ona to byla angína. Malé děti při angíně v krku většinou nebolí. Kluk to samé,jen horečky,jinak čilý a vyklubal se z toho zánět močových cest. Pokud by horečka trvala dýl,asi bych u tak malého dítěte nespekulovala,co to může být a vydala bych se k pediatrovi. A to já nejsem nějaká přecitlivělá,že bych hned běhala k doktorům,máme čtyři děti,většinou všechno řešíme doma. Ale je lepší se poradit,nechat dítě prohlédnout a mít klid.

lennus
11. únor 2016

Dobrý článek a tipy, jak srazit horečku bez léků: https://www.fyziomami.com/cs/blog/horecka-deti/

rencounek
30. črc 2021

Také bych se chtěla zeptat zda nevíte co by to mohlo být. Dcera ve středu večer dostala horečku 39°C a trvá do dneška má teplotu mezi 38 a 39°C, jinak nic jiného. Přijde mě že se jí prořezávají stoličky.

aneta_v
30. črc 2021

@rencounek bud zuby nebo treba sesta nemoc.

lennus
30. črc 2021

@rencounek Zuby a nebo jsou i horečky, kdy dítě nemá jiné protíže. Vím od kamarádky mamky, je pediatra. Prostě tělo se s něčím pere a horečka ničí to špatné v těle, pro imunitu jen dobře