Jak na občasnou náladovost miminka, kterému rostou zuby?

jasminy
10. črc 2011

Mám hodnou a usměvavou holčičku, ale teď jí začaly růst první zuby. Hůř spí a někdy jakoby vstala zadečkem napřed. Je jasné, že to má skoro každé mimčo. Ale mě by zajímalo, jestli při špatné náladě se snažíte mrňouse rozesmát nebo ho necháte až ta špatná nálada přejde. Já se snažím ji zabavit, ale někdy to nemá efekt. Díky.

luciebx
10. črc 2011

ja se naseho maleho snazim rozesmat.. byt s nim vic nez obvykle.. hodne se mazlime.. no ale je jasny ze nekdy ani toto nepomuze a hold ho necham.. vetsinou stejne usne jak je unaveny a mrzuty..

hathor86
10. črc 2011

Ahoj, my jsme celkem brzo zacali davat krem na zuby, jmenuje se Calgel, je bez predpisu v kazde lekarne... myslim, ze nam usetril spooooustu place a starosti s prvnimi zoubky... taky jsem si koupila MAM kartacek(je sice drazsi, alee vydrzel nam opravdu dlouho), takovy ten hned prvni, na jednom konci je prvni kartacek a na druhem je takova kulicka, kterou si muze miminko drbkat a masirovat dasinka.... hodne se mi osvedcilo, u druheho syna urcite budu aplikovat zas... jinak jeden tip co mi dali v lekarne, jak poznam bezpecne zuby... kdyz dam 1 davku Nurofenu nebo jineho ibuprofenu(pozor, ne Panadol nebo Paralen!)pred spanim a mimi by melo v klidu spat az 6 hodin... pokud spi a neplace, jsou to zuby... jinak pry nemusim mit strach kdyz tu 1 davku dam a bude to pak treba neco jineho... jeste jsem taky davala na drbani zoubku okrajenou mrkvu... a jinak hlavne vydrzet s nervama, ony ty zoubky jednou vyrostou a pak zase bude dobre 🙂 😉