Jak ulevit od bolesti zoubků?

cherie24
2. srp 2020

Maminky co se vám osvědčilo při prořezávání zoubků? Z malé už jsem na prášky. Do 10ti měsíců neměla žádné zoubky a teď jí roste 6 zubů na jednou. Přes den celý den kňourá, v noci cestuje po celé posteli a je co 20 minut vzhůru. Už se to tak táhne víc než 3 týdny a už toho začinám mít plné brejle. Paralen sirup mám pocit nepomáhá vůbec. Jak jste ulevovali prckům vy? ☺

surikata131
2. srp 2020

@cherie24 existují gely na dáseň, např Calgel, ale moc to nepomáhá mi přijde...přes den kdyžtak nosím v nosítku, potřebuje kontakt, kojím jak vyžaduje, prostě se to musí nejak přežít. Teď rostly 4 najednou 🤦‍♀️

malenka3
2. srp 2020

Nám pomáhá Viburcol a přes den ledové kousátko

goovana
2. srp 2020

Nám pomáhá Calgel a ledove kousatko,když jsou teploty nurofen sirup. A ikdyz nezabere ani to tak si vlezeme spolu do postele( vše ostatní jde stranou) a mazlime a mazlime a mazlime. Dcerce je teď 7 měsíců

squezy
2. srp 2020

@cherie24 Za mě určitě calgel, je hned zdat, jak se jim ulevi (mam dvojcata). Ma to v sobě latku, ktera jim tu bolest jakoby "umrtvi", proto je hned znát, že necítí bolest. Nesmi se to mazat nejak extra často, zeptej se v lekarne, ale 4x za den jsem mazala. Když to faaakt nešlo, tak jsem v noci dala cipek nurofen.

takyjedna
2. srp 2020

Lepsi je nurofen cipek na bolest a mazat calgelem. Zkousela jsem ho i na sobe a dasen to vazne znecitlivi. A prezit to no...

amazonkajanik
2. srp 2020

Calgel,Dologel, Aloclair,kousatka,houpani (nejlépe v kočárku na procházce) a když bylo nejhůře,tak Nurofen sirup. Zkoušela jsem dávat i Chamomillu jak ampule,tak granulky CH9

krupka3
3. srp 2020

Calgel nebo i olejicek Prvni zoubek... Nam to nepomahalo, dcera velmi dobre snasela cipek Viburcolu pred spanim, pripadne jsem dala druhy behem noci, ale to uz vetsinou nebylo treba. A pres den je ted idealni cas na to ji davat studenou okurku nebo meloun. Bolesti z rustu zubu jsou povazovany u lekare za diagnozu, predepisuje se na ne Nurofen, takze pokud uz mas pocit, ze to mala nezvladne (a vys popsane metody nepomuzou), tak ji ten Nurofen dej, nez aby se nonstop trapila.

miba10
3. srp 2020

@cherie24 Calgel vůbec nepomáhá. Byl nám doporučen Dologel a paráda. Krásně pomáhá. Když bylo nejhůř tak nurofen čípek. Jinak zkoušet kousátka

peginka1999
20. pro 2020

Holky mám dotaz jak poznáte kolik zubů roste ? A hlavně jestli to jsou zoubky já vím že malej slintá pořád si kouše ručičku ale jde to poznat i jinak ?

cherie24
autor
21. pro 2020

@peginka1999 malá si kouše vždy na tu stranu, kde jí zub raší a zpočátku se tam objeví bílá ďupka a zoubek je cítit i přes dáseň.