Jaké stomatologické výkony hradí zdravotní pojišťovna?

victress
29. dub 2017

Dá se prosím někde zjistit, jaké stomatologické výkony má hradit zdravotní pojišťovna? Má to každá ZP jinak nebo je alespoň něco stejné a platné pro všechny ZP? Platí ZP jenom stomatologickou prohlídku 2x ročně a jinak nic? děkuji...

listopadka1
30. dub 2017

No já mám VZP a u zubaře platím jen nadstandardní plomby (bílé), ale vždycky je nějaká varianta, která je placená pojišťovnou. Proč se ptáš?

sajul
30. dub 2017

@victress zubař by měl mít "ceník" a tam máš jasně dané co platí ZP a co si platíš sama. Záleží taky jestli má tvůj zubař s tou konkrétní smlouvu. Většinou ZP platí prohlídky, rentgeny, lokální anestetika atd. Ale už jsem viděla i zubaře, kde si platil vstupní prohlídku pacient. Amalgánové plomby už moc nefrčí a bílé kompozity jdou plně z tvých peněz.

victress
autor
1. kvě 2017

@listopadka1
@sajul díky, ptám se proto, že u svého zubaře pokaždé na něco doplácím a částky jdou do tisíců, bílé plomby beru, že se doplácí, amalgán bych si dát nenechala, ale platila jsem za jakousi bílou vložku, za opravu zubu atd.
díky za tip, ceník si budu muset vyžádat (ach jo☹ už vidím, jak kysele se budou tvářit) vyvěšený ho nikde nemají....

sajul
1. kvě 2017

@victress to si určitě vyžádej, minimálně slovně by ti měl říct, za co a kolik budeš platit. Mě to můj zubař říká vždy dopředu, takže si stihnu eventuálně i našetřit. Ale tvoje rozhořčení chápu, jsou to opravdu pálky, ale zuby máme jen jedny 😖