Miminko 5 měsíců neklidný spánek, krmení i 4x za noc

javolejavo
24. kvě 2019

Ahoj maminky, prosím o radu.
Malá má 5 měsíců, do prvního očkování byla dobře spící miminko, od začátku teda má problém s usínáním, nikdy neusne sama, bez houpání, chování atd...
Ale poslední dva měsíce je to mazec, a je to čím dál horší....uspáváme tak na 5x, chce se jí spinkat, tak ji uspím, no do 20ti minut je vzhůru, a takhle to trvá třeba 2 hodiny.
Když už teda usne tak spí např. od 21:00 do 23:30 někdy do půlnoci. (pevně ji svazuji na noc, bez toho vůbec neusne)
dostane prso, a pak začíná kolotoč, budí se každou hodinu, v 5 hodin někdy v 6 už vstáváme. Bílý šum nepomáhá, nechávám ho někdy celou noc. Někdy chce pít i 4x krát za noc. Spinká se mnou v posteli, protože kdybych měla vstávat 10krát za noc do postýlky, tak mě asi odvezou :D
Malá je ráno evidentně nevyspaná, pořád si tře očka, a je rozmrzelá... už si nevím rady.
Zuby v pusince nevidím ani červené dásně, ani další příznaky, že by se jednalo o zuby, navíc to trvá už delší dobu a kdyby to byl zub, tak už by asi byl vidět ...
Někdo mi radil Mustela Balzám pro klidnější spánek, má s tím někdo zkušenost? Nebo nebo nějaké jiné rady?

nelisb
24. kvě 2019

Je to individuální, některá miminka potřebují víc kontaktu a tak se častěji budí. To svazování není nutné, když spíte spolu. Hold ji nech na prsu třeba celou noc a ty u toho též můžeš spát, jestli to umíš. Pokud se ti zdá něco špatně na tom kojení, tak si zavolej LP a ona tě naučí kojit i ve spánku 😘

javolejavo
autor
24. kvě 2019

@nelisb no to svazování nutné je, když ruce nesvážu, tak je vzhůru do 10ti minut, už jsem to zkoušela...
a to ji jako nedám ani říhnout když bude pít celou noc?z toho bude leda tak břicha bol. nebo já moc nechápu tady to kojení ve spánku.

verace81
24. kvě 2019

Já to dělám tak, že dám malé najíst odkrknu a znova přiložim ona už stejně nebaští a jen cumlá až u toho vytuhne a když nevytuhnu s ní tak jí dám do postýlky protože jí nechci učit, aby spala s námi ale občas jí mám u sebe až do rána😉

terezuka
24. kvě 2019

@javolejavo Ja v noci odrihnout nedavala tak od mesice, potreba to nebylo, vsechen vzduch sel ven az rano. Bricho nikdy nebolelo. Naopak jsem se naucila kojit v polospanku (mem i ditete) a od te doby jsem neznala nevyspani. Zkuste to 🙂

vzkazyzuniverza
24. kvě 2019

Take jsem v noci kojila a nedavala odrihnout, spala vzdy na boku, zadny brichabol nebyl ani vyjimecne. Ted uz je holce 20m a vse ok. Jinak po prvnim ocku mela katastroficke usinani, hlavne pres den a navecer, proste porad rvala, at jsme se staveli na hlavu, v 5m jsme vyzkouseli nositko a uplne vymenene dite. Nekdy jsem ji nechala v nem spinkat na sobe, aby se vubec vyspala, protoze mnohdy hned byla vzhuru, kdyz jsem ji polozila a na noc jsem uspavala i na 3x,ale byla jsem rada, ze uz nebreci.

bayt
24. kvě 2019

@javolejavo u nás to bylo stejně, zlepšil se mu spánek trochu až tak v osmi měsících, ale zásadní přelom byl až na roce...

bayt
24. kvě 2019

@javolejavo odříhnout jsem teda nedávala...vytáhlo se prso, já usla, syn se napil a usnul taky

urtica
24. kvě 2019

Ahoj, u nás je to hodně podobné (mám miminko 4m)...malý se budí čtyřikrát za noc - někdy i víc, i přes den má problém spát delší dobu v kuse. Dle mě se s tím nic moc dělat nedá...v noci odříhnout nedávám, nemám pocit, že by z toho byl břichabol..

makronka222
24. kvě 2019

Tak mu dej dudlika a ne cecky.

mrochlova
24. kvě 2019

A nema hladik? Muj syn to delal taky a ja mela hladove mleko pan doktor mi rekl at nakojim a pak dam jeste UM a pak mi spal az do rana spis jsem ho nemihla probudit. No a druhy syn mi nespal cele noci do 1,3 mesicu nez se zjistilo ze ma reflux a intoleranci na bilkovinu kravskeho mleka a to byla katastrofa a bylo to podobne jako by se nemohl zabrat do spani a kdyz usnul tak za ch ili byl vzhuru a uplne byl znicenej a mrzutej.. takze drzim palecky aby to brzo preslo

kuttu
24. kvě 2019

@javolejavo Malé je 8,5 měsíce a spí takhle blbě od porodu,hlad určitě nemá,k večeři s ni celou porci masozeleniny...v noci se po 2 hodinach budí,cucne si a usne,někdy se probere úplně a je třeba hodinu vzhůru,kdy ji mám u sebe v posteli...v postýlce řve jak tygr a u mě v posteli dělá kravina,škrábe mě,tahá mi vlasy až najednou usne...modlim se ,aby už začala spát lépe...ale myslím,že so ještě počkám...některé děti to tak prostě mají...když je špatná noc,taky je přes den unavená,chce pořád nosit,fňuká...no neudělám nic

urtica
24. kvě 2019

@kuttu Přesně...měla jsem to takto i s dcerou...pomohl až čas. Spaní se upravilo až ve dvou letech.
@mrochlova Hladové mléko je spíš mýtus, pokud dítko přibývá, určitě bych nepřidávala UM..

javolejavo
autor
24. kvě 2019

@mrochlova no hlad urcite nema, prospiva pekne, a UM davat nechci... uvidime az zacne papat zeleninu, snad to nebude horsi 😀 jinak mala ma taky alergii na bilkovinu kravs. mleka... drzum dietu,..

javolejavo
autor
24. kvě 2019

@urtica no, tak asi nezbyva nic jineho, nez to vydrzet. Snad si telo zvykne, uz ted jsem chodici mumie 😂😱

javolejavo
autor
24. kvě 2019

@makronka222 jezisi, dudel asi nepomaha zejo, zkusila jsem vsechno mozne.

javolejavo
autor
24. kvě 2019

@terezuka no ja mam strach, protoze ona trpi na brisko od narozeni, a kdyz si poradne neodbrkne, tak se krouti, ma strasne spatne zazivani, ..

kusanagi87
24. kvě 2019

Tohle je hrozne individuální. Co vlastně chces poradit?! Syn nespal od příchodu z porodnice. Za den naspal 2,5 hod dohromady. Vstaval v 6 hod, na tvrdo usnul ve 22 hod (take jsem uspavala na 3-4x) a v noci se budil 8-12x 😂 Takze poznamka, ze se budi dite AZ 4x za noc me uprimne pobavila.

Dcera je naopak uplne jine dite. Usina mezi 20-21, vstava v 6 a v noci se budi POUZE 4x-5x, nakoji se a spi spokojeně dal.

Prostě každé dite to ma jinak. Odrihnout jsrm v noci nedavala a nedavam. Ted uz se to nedoporucuje ani, zbytecne to rusi spankovy cyklus.

kusanagi87
24. kvě 2019

@javolejavo A do klubicka pres den? Na vecer i preventivne. Nozky vice od sebe a primacknout rozumne k brisku. Vyzkouseno a funguje hodne dobre 👍 Na bříšku se mala kroutila o 106 a furt nic a v klibicku si hned odrihla, vyprdela nb udelala bobek a nahle ustalo boleni briska na vecer.

priefi
24. kvě 2019

@javolejavo ne vzdy, ale na to 1.spani nam pomaha rourka. Musim mu pomahat se vykakat. Pak se budi na kojeni jak kdy, ale prumerne co 2h. Kdyz snim neco, co asi vadi, vyzeru si to i s uroky

mrochlova
24. kvě 2019

@urtica ja taky verila ze to je mytus ale vazili jsme pred kojenim i po kojeni a mlika dost a za tyden pribral pouze 40g ja byla zoufala pridala jsem um a za tyden pribral 340g 😀 ale pokud ditko prospiva samozrejme nedoporucuji UM nejlepsi co je je materske mleko to je jasne

olga_
24. kvě 2019

@javolejavo Spěte spolu dál. Dávej odkrknout, když potřebuje, ale třeba klidně až se o to přihlásí. Jedno dvojče to potřebovalo, druhé ne - od absolutních miminek. Jinak kojení 4x za noc mně v pěti měsících přijde absolutně v pohodě. Zuby to být taky můžou. Někdy trvá i měsíc, dva, než vylezou...

jednaholkaa
25. kvě 2019

@javolejavo A nemuze byt pricina jeste v te alergii? Ta nespavost je taky symptom. Mozna nestaci vyloucit mlecne. My to totiz taky mame, ale jako symptom ma mala ekzem. Nestacilo vyloucit jenom mliko, ale i soju, vejce, hovezi kureci.. Muzes to treba zkusit na dva tydny tu dietu zprisnit, to je divny, ze se nemuze poradne prospat.

nelisb
25. kvě 2019

@javolejavo ani jedno z mých dvou dětí z nočního kojení bolení nemaj. Naopak přes den to snášeli mnohem hůř. Odkrkávat vůbec dávat nemusíš, kojené děti pijí úplně jinak než z lahvičky.

fidorka86
26. kvě 2019

@javolejavo ahoj. Takhle se chová kojene dite. 🙂 5m je doba kdy se muzou zacit v noci probouzet. Zpracovavaji podnety z okoli, co za den nashromazdily. Deti resp. miminka maji uplne jiny spanek nez dospeli a 4x za noc kojeni neni jeste moc. Dej na svuj vnitrni pocit, co ti rika tvuj matersky instinkt aniz bys byla ovlivnovana okolim a rady typu....ma hlad, mas hladove mleko, dej UM atd.

Ke kojeni v noci je tu na MK noc hezky clanek, ktery me vzdy pri krizi uklidnil. Pomohlo mi take si rict: Je to jen obdobi, ktere prejde!
Članek zde: https://www.modrykonik.cz/kojeni/nocni-kojeni/
Jinak vim o cem mluvis. Dcera od 6ti m take spala spatne. Budila se ze zacatku co 20min, do pulnoci jsem k ni chodila i 10x, pres noc se budila co hodinu/hodinu a pul. Spala se mnou v posteli. Citila jsem, ze to je nejlepsi pro me (abych se aspon trochu vyspala) i pro dite (je u mne klidnejsi)
Zpetne si rikam, zda ze me dcera treba necitila nejistotu, tlak okoli a spolecnosti, ktera mi diktuje...melo by spat celou noc, jak to ze neusina samo? Proc ji nedas dudlik? Nema hlad? Porad jsem se tak nejak snazila, aby usinala sama bez prsu a zkousela jsem nenasilne metody usinani (napr. Plysak, hlazeni) , ale ja sama jsem o nich nebyla presvedcena. Proto si myslim, se casto budila a chtela, abych byla u ni....jedina jistota. Dite vlastne temer nic neotrebuje...jen matku a prso. Ted kdyz mam druhe dite a jeste ve 2 letech mi usina u prsu a budi se 4x za nic si rikam, jak jsem byla blba a nechavala jsem se ovlivnit okolim a zbytecne to hrotila.
Jinak k ocku neklid v noci muze take prispet....
Prejj pevne nervy a opravdu....je to jen obdobi, ktere prejde!! ☺

fidorka86
26. kvě 2019

@javolejavo a ted ctu,ze ma mala ABKM, takze takhle opravdu muze reagovat na ockovani....myslim, ze v hexe je obsazena bilkovina kravskeho mleka ☹

cikitkapb
27. kvě 2019

@makronka222 A tím se vyřeší co? Kojení není jen o jídle a pití, ale i o naplnění potřeb miminka, co se kontaktu týče. Cecky maj krávy, ne lidi. 🤦🏻‍♀️

javolejavo
autor
28. kvě 2019

@kusanagi87 jo 4x za noc se nakrmi, to mi je jedno... ale budi se kazdou pul hodinu, kdyz spi dve hodiny vkuse, jsem stastna zena, poradit jsem chtela jen to, ze jestli neco existuje na klidny spanek, a jestli ma nekdo zkusenost s tim balzamem, co jsem psala,.... je mi jasny ze mala nebude spat celou noc, me staci spanku velmi malo, ale ja uz nemam kde cerpat energii.

javolejavo
autor
28. kvě 2019

@olga_ no kez by to byly zuby 😀🙏u nas to trva uz pres dva mesice a zub nikde 😵 jo 4x, ale ted uz pomalu kojim celou noc a male je z toho spatne, rano dost ublinkava a tlaci ji to...zkousela jsem bez rihnuti a to byla fakt katastrofa,... kdyz ji nedam prso, tak je rachot na cely barak.

javolejavo
autor
28. kvě 2019

@fidorka86 dekuji, clanek si proctu... nojo, ona se tak budi od druheho mesice a den co den mi to pripada horsi, dnes jsem naspala 3 hodiny. Nejhorsi je, ze mala porad chce svatovat ty rucky, a ze venku zacina teplo a ona se tak v noci strasne poti, rano je pod hlavickou kaluz. Takze mozna ji vadi i to vedro... ale nevim uz jak ji pomoci, stehuji se z pokoje do pokoje, jestli ji nahodou nebude lip, ale nic..

valovanikola
9. srp 2019

Zdravím chtěla sem se zeptat zda je možné že by to byl Zoubek. Už sem celá nešťastná, malej krásně prdi, kaka prostě vše. Ale jednou za čas mu natece spodní dáseň a je zle, nechce pít vodu ani UM. Má na dásni malé bílé tečky v prostoru, kde normálně roste jednička. Já nemůžu nic nahmatat, ale když mu na tu dáseň sáhnu tak hned řev.