Trhaný spánek 8měsíčního dítěte

konikova
7. pro 2014

Ahoj, já už si nevím rady. Syn usíná večer u lahve ve své postýlce, pokud neusne, začne pobrekávat, zabere vždy jen bílý šum. Tak mu ho pustím a on spí dál. Problém je v tom, že se někdy takhle vzbudí třeba i 4x za hodinu. Opět pustím bílý šum. Spánek má strašně trhaný, nejhorší je to večer a k ránu. Přes noc vstává co 4hodiny na jídlo. Nevím, jak mu pomoct, aby spal klidně, bez buzení. To nemůže být pro něj vůbec dobré, tak trhaně spát, ne? Co si o tom myslíte? Děkuji

alcar
7. pro 2014

@konikova taky to tak ted mame. ☹ Mala se budi s placem i 3x do hodiny, furt sebou mele, kolikrat ji najdu v noci na ctyrech. A vubec nevim, co s tim. Uz vic jak mesic spi ve svem pokojicku, zpocatku to bylo fajn, spala az do 4-5 hod, kdy se vzbudila na kojeni a spala az do 8 dal. Poslednich 14 dni tam musim jit i 10x za noc. Uz nevim co delat, jak dal. Mam ctyri teorie: zacala lozit, takze mozek i ve spanku zpracovava nove zazitky, nocni desy, zuby nebo separacni uzkost. Ani jedno nevyresim... Jen doufam, ze to brzo odezni, protoze uz pres den chodim jak mrtvola. 😝 😅 Holky tady v jine diskuzi mi radily si k ni lehnout. Porad to zvazuju...

verca222
7. pro 2014

Já to mám taky. A to spime spolu. ☹

konikova
autor
7. pro 2014

@alcar náš malý byl kojený ale poslední dobou se budil co hodinu, to já jsem prostě už nedávala, tak jsme v 7 měsících dali UM a budí se co 4 hodiny. Spí od narození taky ve svém pokojíčku. Taky mě napadla separační úzkost, i přes den musím být neustále u něj, jakmile se zvednu a chci odejít, hned na mě kouká a začne kňourat. Jinak jsem ráda, že nemusíme tento problém řešit sami. Už jsem se bála, že dělám něco špatně. Radily, že si ho máš vzít do postele, nebo stačí být ve stejném pokoji?

konikova
autor
7. pro 2014

@verca222 ajaj tak to bude asi nějaké spatné období ☹

zusik11
7. pro 2014

@konikova jj znám :( malá spala od 3 měsíce celou noc v klidu až do rána, minulý týden začlo taky noční buzení a pobrekávání ze spánku no a vykoukl zub, tak to bylo asi tím, od té doby je zas klid 🙂 no teda na chvilku než začnou další 🙂

konikova
autor
7. pro 2014

@zusik11 máme 6 zubů ale tohle nám právě nedělal..ale je to možné, že se něco s jeho tělíčkem zase děje

zusik11
7. pro 2014

@konikova jéé vy jste už zubatí 🙂 tak to je možné, že má nějaké krátkodobé špatné období, pořád se to u těch mrňousků mění 🙂

konikova
autor
7. pro 2014

@zusik11 vždy nám lezou dva zaráz, tak to jde rychle ale takové problémy s tím nikdy nebyly...njn musíme vydržet 🙂

alcar
7. pro 2014

Koukam, ze vsechny mame stejne stare deti. 😀 Neco na tom bude. Moje mala nema zub jeste ani jeden. Ale prijde mi, ze ji pod dasnickou neco bileho prosvita. No uvidime. Ale je to teda radny opruz.

@konikova ja bych si ji do postele nikdy na spani nevzala. Od mala spi ve sve postylce a zhruba od tech 6 mesicu i ve svem pokojicku. Myslim si, ze kdybych si ji vzala do postele, tak je to krok zpet a uz bych to treba v roce neodbourala a to nechci. Presouvat zpatky do loznice ji tak nechci, akorat by z toho byla zmatena. Tak jedine reseni je si k ni dat matraci. Ale stejne si myslim, ze by to nepomohlo. 😒

astra11
2. led 2015

Ahoj, no já mám 6 měsíčního chlapečka a řeším to samé - trhaný spánek se strachem se probudí a moc brečí, vyloženě je tam slyšet strach, takže asi noční děsy...ale my jsme ted nemocní - měl laryngitidu a od té doby se pere každý den s kašlem, který ho štve a navíc musí absolvovat stále nějaké procedury jako je vysávání nosu apod., je celkově neklidný, i u chování je někdy plačtivý, dá o dost větší práci ho uklidnit. A v noci se to asi projevuje jak má přehodně podnětů tak se probouzí už jakoby čekal co zase bude.
Zatím jsem to řešila tak, že jsem si ho dala k sobě do postele, ale to se mu nelíbilo kupodivu protože se zabořil do peřin a to on nějak nemusí, nemám polohovací postel takže jsem musela nastavit peřiny zvýšeně, ale to nechtěl.
Takže zpět do jeho postýlky a tam hodně na bok a přitiskla jsem k němu peřinu, aby se cítil zakotvený a nemohl tak máchat rukama a cítit prázdný prostor když ležel na zádech. To trochu pomohlo i když ze začátku se stejně budil a brečel.
Jinak si nevím rady, nevím jak dlouho tohle bude fungovat jestli to vůbec se tak dá nazvat a jestli se to nebude opakovat. Já s vařím ted meduňku, abych byla i já klidnější pokud možno protože je to moc nepříjemné když vidím jak se trápí a snad meduňka vejde taky do mléka tak dostane možná i on.
Jinak nevím. Už aby zabraly antibiotika a bylo mu lépe.
Astra