Mohou být toto zoubky?

anet_98
28. dub 2021

Ahojky holky,
Asi před týdnem měl malej zarudlé dásně, řval bez důvodně, byl plačtivý a pak byl zničeho nic klid. Dneska jsem si všimla, že má nějaké bílé čárky asi 1mm pod dásničkama. Je možné, že se jedná o zoubky a rostou mu na etapy?

klokanka31
28. dub 2021

@anet_98 Na etapy?

aselluska
28. dub 2021

@klokanka31 asi tím myslí, že nevyrostl celý zub najednou

klokanka31
28. dub 2021

@aselluska aha 🙂

ondul
28. dub 2021

Ja tedy nic zubovyho nevidim.

klokanka31
28. dub 2021

@anet_98 Si myslím že to budou zuby, naší malé taky vylezly jako první dva spodní ☺ a taky měla tyhle "bílé čárky".

anet_98
autor
28. dub 2021

@klokanka31 ano na etapy, že vždy bude mít pár dni trápení s růstem, pak bude nachvilku pauza a pak zase zoubek trochu povyleze a takhle dokud se neprořízne.

klokanka31
28. dub 2021

@anet_98 Jojo takhle to malá měla taky 🙂 spodní ji lezli docela dlouho. Pak dva horní šly rychleji, a na další čekáme 🙂

anet_98
autor
28. dub 2021

@klokanka31 tak to jsem zvědavá, jak to bude u nás 😅

@ondul je to vidět hlavně na té první fotce opravdu kousilinek pod dásní takové dvě čárečky. Na obou stranách uzdicky - nejde mi to lépe vyfotit 🙈

alilali
28. dub 2021

@anet_98 Ano, a jak říkáš ,na "etapy" to bylo i u nás, týden řev a teploty od zubů a týden klid a tak dokola. První zub malému vyrostl v 5 měsících přesně a chvíli předtím to vypadalo podobně jak u vás.

amazonkajanik
28. dub 2021

@anet_98 já je tam vidím. Ony dřív maminky na to přišly,když se krmilo klasickou kovovou lžičkou,že něco cinklo. U těch plastových musíme samy zkoumat 😊 synovi první spodní vylezl přesně v půl roce a ten druhý do týdne. Za dalších 14dnů horní jedničky a takhle co měsíc, to zub. V 13měsících měl krom pětek všechny a na pětky teď čekáme a to mu budou brzy 2roky