Narkóza u dítěte u zubaře, Brno

zuzickan
19. pro 2017

Dobrý den, mamky,
poradíte prosím, který zubař nebo klinika v Brně nebo okolí ošetřuje dětské pacienty v narkóze? Kam jsem volala, všude uspávají jen děti postižené nebo nemocné, syn 9 let je zdravý, jen se prostě nenechá u zubaře ošetřit a má kazy, které je potřeba spravit ☹ Po poslední návštěvě nás už zubařka nechce ošetřit s tím, že ho máme nechat uspat... ale neporadila kde...
Máte někdo osobní zkušenost s narkózou u dítěte u zubaře?

leniii
21. pro 2017

Exte Brno. Ale samozřejmě se za to platí.

semisovamys
21. pro 2017

Opravdu by mu to neslo vysvetlit nejak? Jit k zibarce např i s nekym jinym z rodiny? Zmenit zubare? Syn ve 3 letech mel take kazy, 2 na spodnich stplickach a pak 4 na prednich zoubkach. Nase prvni mudr absolutne bez přístupu k detem, chtela zkontrolovat zoubky za kazdou cenu, nic mu nevysvetlila a tim padem plac. Zmenili jsme zubare aby nemel spatne vzpominky, lekar mu vse ukazal, syn si mohl i vyzkouset znacknout vrtacku, svetlo, vodu atd. A nakonec si nechal postupně vse osetrit. Obcas to uz bylo na hraně ale zvladl to ve svych 3,5 letech. Nevěřím tomu, ze 9 lety kluk to se spravnym pristupem nezvladne.. vsak narkoza je hrozně velky zasah do organismu..

leniii
21. pro 2017

Většinou se děti v ambulantních pracovištích osetruji v analgosedaci. Je to laicky nižší stupeň uspani. Je potřeba zvážit míru prospěchu i rizika. V 9 letech je domluva určitě možná. Stačí překonat aplikaci místní anestézie ( injekce) a už by to mělo být ok. Ale nevíme, jaký stav zubu opravdu je. Jestli jsou tam dětské zuby ba trhani a jestli mají kazy už i stále zuby, je potřeba kazy osetrit, co nejlépe, aby tam kaz nezůstal, aby výplň tesnika atd. A to u nespolupracujiciho dítěte nejde zajistit a pak je lepší sedace. A hlavně poté zabránit, aby se už nikdy zuby takhle nezkazily!