Opožděný růst prvních zoubků, máte zkušenost?

eliskan
8. led 2016

Ahoj maminky, nenašla jsem diskuzi na toto téma, proto zakládám. Dcera bude mít za pár dnů 15m. Zatím nemá ani jeden zoubek. Zubařka nás uklidňuje, že je to ještě normální. Za pár měsíců (kdyby se pořád nic nedělo) by nás asi poslala na rentgen. Máte prosím některá zkušenosti s opožděným růstem? Děkuji.

misi791
8. led 2016

Náš prcek měl první horní jedničky a to 14,5měsíce. Ted mu bylo 18měsícu a zubu má 5 :(

emisekkk
8. led 2016

já ano, u všech 3 dětí. Když jsem volala zubařce u prvného dítěte, že nemá v 14 měsících ani zub, že chci na rentgen - řekla mi, že k zubaři se chodí až s dětmi se zuby 😀, ať se uklidním. A narostly všem, tak neboj

alcar
8. led 2016

Ano, moje dcerka mela prvni zoubky ve 14 mesicich. Vyrostlo jich rovnou sest naraz - 4 nahore a dva dole. Ted ma 21 mesicu a teprve ted (az po ctyrkach) roste druha dvojka dole - evidentne si jeji zuby rostou jak chteji a ne podle tabulek. 😀 Moje zubarka mi rikala, ze by to eventuelne resila az tak kolem dvou let nejakym rtg. Asi bych to jeste neresila, v nejake diskuzi nekdo psal dokonce az o 16.mesici, ze vyrostl prvni zub.

krystalka
8. led 2016

@eliskan - syn měl první zoubek ve 13 měsících, spodní jedničku a pak už se to nějak pohnulo....teď mu bude 8 let, zoubky má bez jediného kazu a zatím má druhé spodní jedničky a nahoře mu asi před 2 měsíci vypadla jednička....teprve teď to vypadá, že už se začne prořezávat ta nová 🙂

misi791
10. led 2016

@emisekkk a rostly zoubky dětem pomalu nebo to bylo pak rychlovky? Já ze prcek v 18 měsících má 5 zubu

emisekkk
10. led 2016

@misi791 jejky, já nevím, už si to nepamatuju. Já se uklidnila, že prostě první vylezly a dál to neřešila. Ale vím, že druhé zuby jim rostly taky později - teda jako vypadávaly mléčné. měly to celé posunuté. A taky rostly ty mléčné v jiném pořadí než je standard. U toho nejstaršího si pamatuju, že mu vylezly jako první horní jedničky a měl to tak dost dlouho - vypadal jak morče 😀.

zuzapra
10. led 2016

Male narostly obe jednicky dole sice v 10 mes, ale pak dlouho nic. A ve 14 mesicich 10 zoubku naraz. To byl "noční mazec" ☹. A to; jednicky nahore, dvojky nahore i dole, ctverky dole a dokonce petky nahore. Taky nestandartni rust 🙂. Neboj naroste a jeste si uzijete. 😀

alcar
10. led 2016

@misi791 u nas byly rychlovky jen tech prvnich sest. Ted uz to jde pomalu. Bude mit dva roky a chybi ji trojky a petky. I kdyz spicaky nahore ted zacaly rust oba dva naraz - noci jsou ted vyzivne. 😝 Ale mlecny chrup by mel kompletne vyrust do tri let, tak mame jeste cas. 🙂

nissi
8. dub 2016

-naše malá už jede 15. měs a zub ani jeden. Už mi z toho chrastí... Pořád doufám, že to dožene

nupta
8. dub 2016

@nissi
@eliskan
Já neměla zuby ještě v roce a půl... Teď čekám první, tak uvidím, zda bude po mně.