Rostoucí zoubky - jaký je vhodný tišící gel?

paampeliska
10. črc 2018

Maminky prosím o radu. 3,5 měsíční dcerce roste zoubek už ho jde cítit pod dásni. Chtěla bych jí ulevit nějakým gelem na zoubky ale nevím jaký je pro ní vhodný. Cal gel je až od 5 měsíců. Našla jsem ještě citrovital a mudisal gel akorát jsem nenašla od, kterého měsíce jsou vhodné. Případně prosím o vaše tipy, které jste používaly a pomohly

mirecka.jaroscakova
10. črc 2018

@paampeliska máme od saloosu První zoubek, zdá se mi, že pomáhá

kvmatonka
10. črc 2018

Mundisal. Ten malému pomáhá.

paampeliska
autor
10. črc 2018

@kvmatonka nevíte od jakého věku se může, nikde jsem to nenašla

kvmatonka
10. črc 2018

@paampeliska v lékárně mi ho poradili pro syna. Měl cca 4 měsíce. Není tam nic škodlivého pro miminka.

ariadna12
10. črc 2018

Zkuste silikonove kousatko (existuji i silikonove kojici korale) nebo kousatko z plastu, naplnene tekutinou, dejte na pul hodky do lednice a at to cuca.

bubinko1506
10. črc 2018

Na prve zubky by mohol zabrat aj dentinox. Neskor som malym davala mundisal

luciklim
10. črc 2018

@paampeliska ahoj, my nepouzivali zadny, myslim si, ze je to zbytecny. Jak uz tu bylo zmineno, silikonove kousatko bylo bezva, jinak muzes prstem trochu pomasirovat dasnicky. Pak nam pomohlo samozrejme pomazlit a delat blbiny a vzdycky na to zapomnel a smal se 🙂

lolam10
10. črc 2018

Calgel..dr.nam ho povolila driv nez uvadi vyrobce

lajla
10. črc 2018

homeo chamomila 15 nebo.viburcol..kazdop jste si jista ze to jsou zuby? dasne jsou normal tvrdsi a zub muze vyrust az za xxx mesicu..vetsinou deri v teto dobe trapi prdiky

paampeliska
autor
10. črc 2018

@lajla viburcol nepomaha a zub je to 100 %, a prdiky ji prave zacaly ted poradne trapit

paampeliska
autor
10. črc 2018

@luciklim no jo ale kdyz mi v noci rve s prstama v puse tak asi nebudu delat blbiny potrebuju ji zklidnit at muze spinkat

ehrdlicka
10. črc 2018

Zkuste homeopatický lék Camilia...je to nejen na bolest, ale i celkové zklidnění dítěte, plus proti průjmu.
https://boiron.cz/cs/219-camilia-reg

luciklim
11. črc 2018

@paampeliska jo tak to v noci ne 🙂 a kdyz chovas, tak se zklidni? Hodne nam taky pomahalo klubicko a na tygrika..oni ty gely pry hrozne rychle slizou, takze to pak nema efekt :(

lajla
11. črc 2018

tak jedine vydrzet a nosit a nespat s ditetem..tak to delam ja🤣je to jen etapa zivota

paampeliska
autor
17. črc 2018

@lajla jj jsou to zuby jeden uz je ven a druhy uz jde taky videt😀

jennyska
16. lis 2018

Ahoj @paampeliska před pár týdny jsme na Koníkovi rozběhli novinku, a to Odborné poradny . Jednou z nich je i Poradna zubařky https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn... .

Můžeš do ní kdykoli vkládat otázky zdarma a anonymně, paní zubařka Ti určitě ráda odpoví a zkušeně, odborně poradí.

Přeji krásný den 🙂
Jennyska
Modrý koník team

veronikav31
14. lis 2019

Jak na dceru tak i na syna používám Camistad, doporučeno od zubařky.Doporučují to zubaři i při aftech a bolestech zubů u dospělých, stáhne to krásně dásně..+dávám Nurofen,ještě 4 poslední stoličky a budu se radovat,že je to za námi,se zubama jsme si užili víc než dost a tahle kombinace funguje nejlépe.Nebudu nechávat dítě zbytečně trpět,raději co mu uleví a co pomůže než jej nechat brečet a užívat si v bolestech.Dospělý taky při bolestech zubů netrpí,ale raději si něco vezme,tak proč to samé neudělat dělat dětem

veronikav31
14. lis 2019

@luciklim ten gel se musí vmasírovat ne namazat a hned oddělat prst,sice jej trochu sní,ale neublíží jim to.