Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
14. led 2010

ahojte, zváračka matova sa hlási na pokec 😎
takže dnes malý trhol rekord- čas uspania večer:17:20, Čas BDENIA CEZ DEŇ: 11hodín!!! denný spánok: 20 minút, stolica -priam hnačka 4x 🙄.
....dorazila som sa hodinou žehlenia po ktorej som zas bežala k nemu-už lezúcemu cez posteľ- a ja že ako dlho potiahne spať, keď tak dlho nespal...baby, mám strach, že keď sa už total odstaví, neuspím ho už nijak, ako dnes cez deň.hlavne keď už odpadáva a nenechá sa uhojdať ani uspievať, ani na mne nezaspí... budem musieť chodiť 5x v noci kočíkovať? to si rovno ľahnem niekam pod most 😔 .alebo na koľajnicu 😀 (to bol čierny humor) 😎
Ined 🙂 : ako viburcol? diky za stránku našla som si tam čosi: Persen se užívá při psychovegetativních poruchách nejrůznější povahy, projevujících se zvýšeným napětím, podrážděností, neklidem, rozladěností, strachem, úzkostí, poruchami koncentrace, poruchami usínání a spánku, pocitem únavy po probuzení nebo i minimální námaze, pocením dlaní a třesem rukou. 😀 😀 😀
na raňajky máva vždy kašu (aj na večeru stále)- všelijaké druhy mliečnych aj nemliečnych hotových. chleba zje asi len 3/4 plátku, rohlík vypľúva, syr nechce ani tvrdý ani tavený, 😔 ani detskú šunku ani dospelácku a bohužiaľ na nátierky vôbec ráno nemám čas a večer kým som hore strážim posteľ na striedačku s mužom...
prchalka 🙂 . dobrý postreh mal manžel. 😒. Ja som dnes nakoniec Nurofen čípok tiež zas nedala (na sirup ešte nebol čas 😖 tak uvidím čo bude) už ho ani pult prebaľovací nemôžem položiť, hrozné záchvaty tam chytá, neviem ako to poriešiť s prebaľovaním, nočník stále nechce...a keď sa pokaká ani sa nehlási 😔.
Inak, máme už aj tú detskú zubnú pastu elmed a má ju rád, dnes si ešte aj zúbky čistil hoci ho ďasná bolia a nechcel mi dať nasäť kefku, a keď nakoniec dal, bola na nej krv ☹ chudáčik sebatrýzniteľ.

prchalka
autor
14. led 2010

No a pak co já mám za problémy? Skoro žádný v porovnání s matova třeba ☹ To jsme na tom ještě dobře, za chvilku koupání, možná ten čípek.. mlíčko a uvidíme.. 😔 chrrrr pšíííí snad
Taky dnes spala zas jen 50 min, ale drží se 😉

lehna
14. led 2010

ined- 😀 😀 😀 , no já vím, chlubit se nechcíííííí. on má takovou noc jen jednou za měsíc, tak že dneska to bude opět katastrofááááááá 😝 😀 .
pobuřovat nebudu, až tak bude spát každá den, tak za váma už nepřijdu, radši 😀

Prchalka- tak možná i kvůli té nemoci tak blbě spí.

přes den naštěstí holky takový problém nemáme jako vy. zatíms pí pořád stejně. ale zato byl dneska protivný jak prd..., jsem mysela, že si to už půjdu hodit, navíc manža byl déle v práci(normmálně jezdí v půl 6 z práce), dnes přijel sice jen o hodinu později,ale i tak se každý den těším až bude půl 6🙂.

o manželských povinostech je to podobné, já na to nemám vůbec náladu, se vám vůbec nedivím. taky se tváří,že v pohodě, ví jak malý spí,navíc spí s náma v ložnici a naštěstí se apsoň střídáme. aspoň v tomhle má u mě veliké plus...

prchalka
autor
14. led 2010

lehna: No ona není nemocná, má to k těm zubům, ale dneska teplota už dobrý-snad... Ona se budí každou noc a někdy je to lepší, jindy horor norovací ☹
Implantovali jsme čípek, to zas bylo řevůůůůůůůů, stejně jako při měření teploty. Ona je na tu svoji kaďku strašně háklivá 😒 Myslíte, že je to možný? Jiný děti si taky nechtěj nechat zavést čípek?
Dobrou noc 😔

lehna
14. led 2010

Prachalka- aha, tak snad to brzy přejde. u nás se malý taky budí každou noc, ještě snad o narození celou noc ani neprospal. to se fakt těším, až bude aspoň 15 a vyspím se 😀
nevím jak ostatní děti,ale našemu mladému teploměr v dupce nevadí a čípky jsme zatím ani ještě nedávali,tak nevím 😅 .
dobrou noc,my zatím spíme, uvidíme, co zas přijde...

prchalka
autor
15. led 2010

Ahoj berušky,
hlásím dobré zprávy 🙂
Večer se mi hodně z něčeho ulevilo a vlila se do mě nějaká energie 😨 Taky jsem asi věřila v účinky toho čípku, malý nebylo blbě..
Takže jsem ji uložila, mrkla na net a oznámila manželovi, že ruce mi ještě slouží a mohl by vypnout tu tv konečně a šli jsme si pošpitat do ouška. Po cestě říkal něco v tom smyslu, že už je z toho úplně nemocnej 😅 No takže večer konečně ke spokojenosti všech..
Čorízo teda začalo kvikat ve 22.30, to byl jeden dudlík, pak za 10 minut další dudlík, nevěřila jsem v to, ale zabrala, až do 1.45 😉 Pak jsem si jí vzala k sobě a spala bez mlíka až do 6h 😨 😨 A v klidu dneska! Mlíko jsem jí dělat nechtěla, aby mi zas nezabrala na dlouho, ale nakonec vstával manžel a přišel k nám, tak jsem řekla, ať ho přinese. Ona ho vypila, obrátila se a spala asi do 8.15 😖 😀 😀 😀 😝 jak mrtvola! No teda! Tak jsem zvědavá, kdy půjde poo, snad jí nějak přemluvím.. Doufám, že ostatní měli taky dobrou noc 😉

lehna
15. led 2010

ahojky,

Prchal- tak no c teda super🙂. u nás taky opět. první dudel ve 21.30, další 21.50 a přebalení,pak půl hodiny uspávání, spaní 15minut, dudlík v 22.40.a usnul v 23.00. pak spal až do rána, já se probudila v e 2.55,to se trochu vrtěl, tak jsem ho přikryla a spal skoro do šesti, dostal mlíko, usnul po hodině, až někdy kolem 7 a spal do 8.45 😲

lehna
15. led 2010

holky a nezkoušely jste na noc i čaj na klidný spánek, třeba od lerosu? my ho teďka máme od úterý,tak nevím zda spí tím čajem, nebo je to jen náhoda, že má zase trochu spací období. 😅

katzi
15. led 2010

ahojte holky,

mám co dočítat 😅

Včera jsme měly s Adeli nabitý den - hned ráno jsme šly na celý den na návštěvu ke kamarádce (stejně stará jako já, 28 let a má 4 děti,z toho 1 x dvouletý dvojčata), to si vždycky po té návštěvě říkám, že jsem trapná. U nich je prostě mazec a řev od rána do večera. Adu to na té návštěvě taky prořvala, neumí se dělit s dětma o hračky, ty kluci od kamošky jí braly hračky, no bylo veselo 🙂 Pak jsem přilítla domů, dala Aduš manželovi a šla s jinou kamarádkou na pokec na vínko. Dnes jsem hotovson - v noci se klasicky nespalo a já mám kocovinu 😝

Matova: mám pořád v plánu aktualizovat trochu album, snad se k tomu brzo dostanu. Napadá mě, nemohl by si tvýho malýho o víkendu dopoledne vzít manžel a ty že by ses trošku dospala? Že by šli třeba ven nebo tak? My to tak doma děláme, když já už padám na hubu a potřebuju něco naspat.

No my a snídaně: taky nemá po ránu moc hlad (přece jen nad ránem vypije v postýlce 180ml mlíka), takže sní většinou jen Frutapuru s bílým jogurtem, k tomu třeba kousíček vánočky, loupáčku, rohlíku a tak.

Lehna: čajík na dobrou noc dáváme taky. Já vařím jen obyčejnej meduňkovej, sladím jí to troškou medu. Zapíjí tím večeři. Že by po tom spala líp, nevím. Ale bojím se to vysadit, aby to nebylo ještě horší 😀

Přeju fajn den všem.

ined77
15. led 2010

ahojky kočenky 🙂 ,
my jsme byli dnes dopolko v kroužku.matýnek byl od rána vcelku hodný a miloučký 😵 .
noc sice opět nic moc.po uložení plakal zase za 45min.,pak ještě jednou za 20 min. a ve 22.45 jsem si ho vzala k sobě,neboť jsem zrovna usnula a neměla jsem sílu k němu x krát zase vstávat 😔 .
v noci opět záchvaty pláče,ale jen dva,tak to šlo.jinak spinkal poměrně v klidu.akorát chtěl opět v 6h vstávat,tak jsem ho trošku přilehla a ještě usnul 😀 .budíček v 6.45 😝 .
viburcol jsem večer dala,ale žádná změna nenastala 😅 .ráno dostal druhý a dám zase večer,uvidíme 😉 .

prchalka 🙂 ...to jsem moc ráda,že už je ti lépe 🙂 .
pro změnu na mě padlo dnes cosi 😒 ,ale třeba to brzy zase odezní 😅 .
já bych se zase po čase měla po jeden večer aspoň také vzmužit 😀 .snad zítra by to mohlo jít.máme tatínka nečekaně doma 😅 .
s tím jídlem...já jsem zkoušela i koláček,přesnídávku...ty mi nějak začal poslední dny také odmítat 😖 .dnes dostal opět jogurt,dala jsem mu i půlku rohlíku k tomu,ale toho se ani nedotknul.ale tak hldy mi nezhyne,pořád mu něco nabízím 😉 .on je spíš hrozný výmysl,pořád něco chce,ukazuje a když mu to dám,tak t buˇnechce,neb do toho jednou kousne 😖 .
zkrátka trápí maminku 😠 😅 .
a co se týče čípků a teploměru...pokud ho při nemoci neměříme 3x denně,tak to snáší dobře a v klidu,čeho je moc ale toho je moc 😀.to už se pak také durdí 😝.
sirup si přes den také dá v pohodě,ale v noci se hodně brání.
možná je malá jen nezvyklá,že se jí tam něco dává 😎 😀.je taky dobré si ten prst máznout olejíčkem 😉.

matova 🙂 ...jj,přebalování,to je naše.matýnkovo velice oblíbené je,že z pod sebe vytáhne pokakanou plenku nebo si začne šmatlat po dupence 😠 .já bych ho v ten moment roztrhla 😅
vždycky mu říkám co jdeme dělat...ták matýnku,teď dáme čistou plenečku a pak se půjdeme pohoupat.chvilku je v klidu,pak ho něco chytně a začne jančit 😖 .no naštěstí my budeme přebalovák vracet švagrové,její sestra čeká v únoru mimíska,tak bude po ptákách 😝 .přebalovat se bude buď na posteli nebo v koupelně na pračce,tam mám také přebalovací podložku.tam aspoń nesletí,kdyby něco 😅 .na nočníku sice sedí,ráno se tam i pravidelně vykaká,po o také,pokud ho tam teda stihnu posadit,ale sám si neřekne ani omylem.vždycky u říkám...musíš volat,maminko kakat!!! 😀 😀 😀,směje se na mě jako jelimánek a příště to pustí do plenky s klidem zase a vůbec mu to nevadí.on by tak byl i půl dne 😅.
snídaně...kaše jsem dávala dřív.ale už je také nechce,teda večer jště ano,ale ráno mi snědl 2 lžičky 😒 .já nevím,třeba prostě nemá tak brzy hlad 😅 .
ale řeknu ti,že ten tvůj prďolka má dobrou výdrž...11 hodin,to je síla ☹ .

lehna 🙂 ...a zase,krutibrko 😠 😀 😠 😀 .nedráždi kobru bosou nohou!!!!!!!!!! 😀 .
leros do mého andílka nedostanu ai omylem,ani mě to nechutná.koupilajsem těhu čaj od lerosu a nedalo se pozřít 😅 .nejlepší byl teekannne,i dětský chutná výborně,ale já dělám matýnkovi na noc jen jahodový od apothek 😉 .stejně tomu čaji moc nedá 😅 .
já nevím,třeba opium by zabralo 😀 😀 😀 (to byla legrace 😎 )

jeden známý(má tak okolo 60 let)mi nedávno říkal,že svým dětem namáčel dudlík do slivovice,prý pak spaly jako dudci 😲 😲 😲 .
a dnes jsem zjistila,že o měsíc starší chlapeček v kroužku má 16 zubů 😅 ,to také potěší 😝 .prý jen u špičáků to byl větší problém 😔 ....no comment 😉
matýnek spinká od 12.10,tak jsem zvědavá 😅

prchalka
autor
15. led 2010

lehna: Nám byl třeba čaj na prdíky a všechny věci kolem toho k ničemu.. Na spaní asi taky. Už máme i nějakej mycí gel na dobrý spánek - ale to spíš jen tak ze srandy. Ale taky někdy vařím meduňku a myslím, že to nefunguje 😀
katzi: Kámoška je teda borka a my někdy fakt trapný 😅 😅
Malá uložena 12.30 no moc se jí nechtělo, já nahoře zalehla s nojbukem 😀 a.... došly baterky, takže se loučím, musela jsem ho napíchnout dole na šťávu 😒

matova
15. led 2010

Ahojte zváračky,
takže po včerajšej 11 hodinovej fuške cez deň som malému dala ten Panadol sirup, do hodinky už bol hore a za ďalšie tri hodky zas trikrát, tak som to nakoniec vzdala a šla k nemu ľahnúť, trvalo to celú noc, ani neviem koľkokrát bol hore, nakoniec som si pospala poslednú polhodinku od 7h do 7:30. uf!. Ale dnes je už lepší, kľudnejší, a dokonca zaspal dnu, uvidím na ako dlho. Nechápem čo sa mu prerezáva keď tá štvorka hore už začala vykúkať- ale zrejmä je to stále ono, len sa ten otvor zväčšuje...

prchalka 😉 a: no tak to mám radosť. len tak ďalej!!! minule som ti blbo odpovedala- po prerezaní zúbku prída fakt úľava, ale teraz pri tých štvorkách pozorujem, že potom to zas začne- to asi preto, že plocha ďasna ktorá sa má otvoriť je predsa len väčšia ako u jednotiek a dvojek...
lehna 🙂 - Používala som 3 rôzne čaje na spanie (od lerosu nie), a kašu na spanie má vždy večer, jeden čas som ju dokonca zarábala do čaju na spanie 😀 😀 😀 , ale nič 😒 .
katzi 🙂: nápad je to fajn, zatiaľ ho manžel sem-tam vzal ráno prebaliť, obliecť a nakrŕmiť, ale keď som počula ako pritom malý plače tak som nakoniec vždy vstala aj ja. A teraz v zime na prechádzke nemôžu byť ani dlho, my nie sme z mesta... Inak párkrát (asi tak 3x doteraz ho vzal poobede von, no nešla som si pospať ale poumývať dlážky, chladničku...a tak
ined77 😎 : kde tak dlho zvárate??????????ako je malinkému???????už sa niečo prerezalo??????

katzi
15. led 2010

prchalko:jj, já před tou kamoškou taky vždycky smekám a nechápu jak to tak v pohodě a bez nervového kolapsu zvládá, domácnost má taky v pořádku, navařeno,.. 😅

katzi
15. led 2010

Matova: musíš být na sebe hodnější, jak jim uvidíš paty, tak všechno pusť z ruky i hlavy a honem do postele 😉

matova
15. led 2010

Baby, teraz niečo na osvieženie 😉manžel mi volal že príde domov skôr-už o pol štvrtej, ale my z toho nebudeme mať nič, lebo pozoooor teraz to príde- ide : zvááááááááárať (plot). takže na to sa nebudeme môcť s malým ísť pozerať 😎

lehna: ešte čosi, on manžel si aj tak väčšinou vymyslí niečo iné na prácu, čo je vždy prednejšie. 😢 bohužiaľ. Berie to tak, že toto je moja práca a on chodí do práce tiež. len škoda že nechodí do tej práce tak ako my aj v noci. a keď som sa mu to snažila vysvetliť, tak mi povedal, že malý pri ňom aj tak plače, takže mi nepomôže...malý z toho však vyrastie a potom bude ťahať vonku jeho - futbal a tak-na to sa už teším 😉

ined77
15. led 2010

matova 🙂 ...tu som,netreba ma hladať 😀 .prd se mu prořezalo 😀 .má tam pořád jen bouličky ☹ .ale jinak je klidnější,bez teploty a veselejší 🙂 .
s tím odpočinkem je to u nás stejné,jen co se zavřou dveře,pouštím nahlas rádio a jedu,jedu,jedu 😀.
já jsem i zkoušela několikrát si odpolko lehnout,ale buď jsem vůbec neusnula anebo jsem pak byla akorát ještě unavenější,přejetá a rozmrzelá 😒.

katzi 🙂 ...také znám holčinu se 4 dětmi a bude jí třicet.ale děti má myslím 12,10,8 a 18,5 měsíce.no ale i tak 😅 .a když ji člověk vidí,tak by řekl,že je to nějaká panička 😀 .u nich doma jsem nebyla,známe se z nemocnice,ale stejně klobouk dolů...měly bychom se nad sebou zamyslet,asi 😎 😀 .
takže ty jsi včera opravdu večer svařovala,jo? 😀 😀 😀

ined77
15. led 2010

matova 🙂 ...jen jestli ten váš tatínek není špion šuškin 😀 .co ho to napadlo??? 😀 ....svařovat,v takové kose
🙄 😀

katzi
15. led 2010

ined: jj, s kamarádkou jsme svařovaly večer červený vínko 😉 Přišla jsem domů v 23.30 a začala si pořádat mejdan Adélka 😝 Takže ze spaní dnes moc nebylo.

wandeirra
15. led 2010

ahoj prchalka,
my mame presne to iste co si napsala,uz par mesiacov vo dne aj v noci,takze nie si sama 🙂

wandeirra
15. led 2010

mame uz vsetky zubky,ale este nie uplne cele vonku,niektore iba trcia trochu a zevraj kym nevyjdu cele von,tak bude nocny teror 🙂

matova
15. led 2010

ahoj ined 😉 , no vidíš, zas si vymyslel ďalšiu volovinu 😎. Ale nie, prišiel jeho brat, my nemáme ešte plot a on má zváračský kurz!!! 😎. Ps: asi ich treaba s deťmi vyhnať von a tiež si nasadiť nejaký ten Viburcol 😨

ined77
15. led 2010

matova 🙂 ...tož to by nás mohl bratr trošku zaškolit 😀 .
ps:já bych nasadila asi těžší kalibr 😀 .

katzi 🙂 ...vidíš vidíš,nesmí to s tím homeo přehánět 😀 .já jdu dnes do vinotéky pro víečko na zítra 😝 ,možná večer koštnu 😅 .pro lepší náladičku 😎 .

prchalka
autor
15. led 2010

Tak jsme spaly v klídku hodinu a půl, asi je ještě nějaká nadopovaná z toho čípku nebo co 😀
Holky, pouštím jí ty písničky na U-čku a nejvíc paří a repuje na:

https://www.youtube.com/watch?v=uSD4vsh1zDA


https://www.youtube.com/watch?v=hLDhMmoYSYg


To jen tak pro pobavení, musím jít, už se jí zas nelíbí, že tady sedím a za chvíli snad přijde návštěva 😉

prchalka
autor
15. led 2010

Sedla si s knížkama, tak pokračuju...
matova: Někdy je sirup na nic, viď, taky jsem to zjistila ☹ A na to sváření, ať si vezmou radši brýle, ať nedopadnou jak my v noci 😀
katzi: Jo, já když už jsem na dně, tak si říkám, ještěže mám jednu, dvojky musí být masakr 😒 Moje mamka je z dvojčat, tak doufám, že nás to napodruhý nepotká 😀 Náhoda je..
ined: U nás taky ta dvojka poslední nevylezla ještě.. proč taky, že jo 😖
wandeirra: Díky za příspěvek, můžeš si někdy přijít postěžovat, my to tady chápem, hned nám je pak líp, když si sdělíme, kde byla jaká noc 😅
A že bychom si dnes taky dali nějakej alkohol? 😝

ined77
15. led 2010

ahojky holčinky 😀 ,
překvápko,co 😀 ?
u nás se spinká od 19.15 😔 .malý byl dnes nějak abnormálně hodňoučký,opravdu 😅 .odpolko spinkal 2,5h z toho 1.20 v postýlce 🙂 .pak byl chvilku ukňouraný(někdy po spánku bývá 😒 ),ale za chviličku dobré 😉 .
byli jsme pěšky ve městě,sice jsem ho tak na 75% spíš nesla,ale taky ťapkal 🙂 .domů jsme dorazili těsně před pátou a já jsem si svůj splín vyuklízela 😝 .malý byl naprosto zlatý,buď za mnou chodil a ''pomáhal'' nebo si hrál v pokojíčku a pak seděl před tv,chroustal jablíčko a koukal na kouzelnou školku na dvd 😵 .chvilkama se na mě chodil dívat co dělám,kontrola musí být 😉 .
mám rozdělané žehlení,ale vyjímečně jsem zapla pc,neboť v tv je totál prd a tatínek dojde z práce až tak v 1.30 😒 .jak dělá víkend,odchází v 8h a vrací se po půlnoci,paráda,co ☹ ?živnost je radost 😒 .
tak doufám,že prckové budou spinkat a hlavně...že tady nebudu sama 😢 😅 .

prchalka 🙂 ...já se přiznám,koštuju rulandu modrou 😎 .vyjímečně 😅 .ale jen malinkato 😨.

wandeirra 🙂 ...ahojky.však my víme 😉 .ale rády se s tebou o zážitky podělíme 😉 .

teď nevím jestli jsem to už nepsala 😅 ,ale včera jsem potkala kámošku co jsem neviděla fakt dobře 10 let,má 10-ti letého kloučka a jen tak mě mezi řečí lehce uzemnila,že určitě jednou za noc k němu vstávala do 8 let!!!
no to snad néééééééééééééééééééééééé 😲 😀 😲 😀
ale zároveň mě nabádala ať jdeme určitě brzy do druhého,oni mají jen jedno a prý toho hodně moc lituje 😨 .
čas se krátí 😨 ...naše společné rozhodnutí s tatínkem se blíží...a já...na jednu stranu strašně chci,ale na druhou se strašně bojím,že tohle fakt nezvládnu ☹ .
proč alespoň jednu z vás nemám v blízkém okolí 😅 .
tady jsou samé dokonalé maminky s dítkama až nadprůměrnýma snad ve všem 😅 .
nechtěla jsem se až tak rozepisovat,ale znáte mě 😅 ...
včera jsem potkala kámošku,má přesně o měsíc a den starší holčičku...ta je fakt dost šikovná,chodí krásně od 11 měsíců,krásně žvatlá atd.prostě holky,jsou fakt rychlejší,o tom žádná,ale.... 🙂
kamarádka mi tvrdila,že když povídala její S. příběh o tom,jak myška ztratila klíček a byla nešťastná,že co bude dělat atd.malá se prý z toho příběhu rozplakala,že jí bylo té myšky strašně moc líto atd a bla bla bla....
já malého s nikým nesrovnávám,nebo se alespoň o to fakt snažím,ale tohle jí prostě nevěřím....
nebo myslíte,že je možné,aby v 17-ti měsících byla opravdu schopná domyslet důsledek???
o to v podstatě nejde,mě to jen trošku rozčiluje,trošku mrzí,nebo prostě nevím...to bylo jen tak bokem.
zkrátka mi fakt chybí v blízkosti někdo normální,v pohodě s kým bych si mohla bez nějakých skrupulí pokecat 😅 .
a jdu pokračovat v žehlení,ale jsem tu minimálně jedním očkem 😉 .

prchalka
autor
15. led 2010

Mám v sobě 3 Bechery a uvidíme, kam to bude pokračovat 😀 😀 😀 Ined asi nedočtu, to je na mě moc 😀 😀

ined77
15. led 2010

i'm sorry 😔 😀
matýnek plače 😕

ined77
15. led 2010

chtělo to dudlík 😉
jo tak bylinky,jan becher,jo?
tož tak do tvrdého,no to bude zítra bolehlav 😝 😀 😀

ined77
15. led 2010

ženy,mám vyžehleno a odcházím do sprch.
pokud ovšem některá něco do mého příchodu nenapíšete(prchalku nepočítám,ta už po becheru nevidí 😀 😝 😀 ),odcházím do peří 😠 😀 😵

ined77
15. led 2010

😠 😠 😠 😠
děfčata????