Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
13. bře 2010

ined: tak to je mi veľmi ľúto 😒, a zajtra nech je matýnek v trolejbuse dobrý chlapček 😉.

všetkým teda pokojnú noc 😔 😎

prchalka
autor
13. bře 2010

gina: U nás se ten čípek taky někdy neobešel bez řevu a stahování prdelky, ale teď už v pohodě. Ale oni si to moc dobře pamatují 😖 ☹ Jenže nechápou, že jim to má pomoct ☹ Akorát nám poslední dny taky nic-moc..
matova: Já myslím, že až tak zuby to nejsou! Je to tím, že tam jsem já. Když s ní budem šmajdat jen venku, tak dobrý, když jí nechám lítat v krámě samotnou dobrý (což neudělám), ale jak má sedět v košíku, tak řve, i když u ní stojím nebo MM popojede o metr a to mě má na očích! Když jí dám někomu pohlídat, tak je to ok, když s ní pojede na nákup MM, tak taky OK, bude hodná. Je to prostě přísavka 😝 🙄
Mě to fakt ničí 😠 😠 A hlavně to ještě dneska bylo umocněné tím jejím krátkým poo spánkem. Fakt už mi z ní dneska bušilo srdce a bylo zle od žaludku!
Jak pak mám něco udělat, když ona mě nenechá se ani pohnout?
matova: Vy naštěstí s tím spaním teď docela obstojné, ne? To je fajn! 🙂
Tak všem ještě lepší noc, než byla předešlá! 😔 😔 😔

ined77
13. bře 2010

matova 🙂 ...děkujeme 😵 .
regály jste sháněli a kam?já sháním matýnkovi do pokojíčku,na hračky,ale hledala jsem v ikei prd 😒 .tak se kuknu někde u nás 😉 .
jsem moc ráda,že už je šimonek lepší 😵 .
k nám na oběd??? 😅 ...ale jo,mě vařit baví a zvládnu toho docela hodně(baví mě to,ale musí mít čas 😅 ),ale matýnek to nejí 😅 ...italská by vyhovovala i mně...těstovinky,omáčky a pizza,jaj 😝 (máme tu super pizzerii 😉 )...maty těstoviny taky moc nechce..teď trošku snědl...koupila jsem malé mušličky,tak možná proto? 😅
lžičky jsou z materiálu...tak teď si fakt nevzpomenu 😔...ale je to spíš keramika,když s tím bouchá např do talířku,kousek odletí 😠...melaninové? ale nejsem si jistá 😅
no nic,jdu dát spršku a zalehnu,fakt jsem down 😅 😉 ...
doufám,že zítra po O pokecáme více 😵
opatrujte se 😵
PS:řešili jsme předběžně s mm jméno na mimi 😵 a padlo i šimonek 😀

gina333
13. bře 2010

Tak spime, sice trocha si poplackala, ale zaspali sme. 🙂

matova: palacinkove cesto ja vobec neviem robit, 😝 i ked mam palacinky rada, vacsinou ich robi svokra. 😉 😉 Taliansku kuchynu aj ja mozem, sice ja som vsezrut, zjem vsetko, to len moje deti spekuluju. 😉

ined: nec sa tvoj ocko rychlo vylieci, drzim palce.

No idem trocha popozerat telku, takze pokojnu noc vsetkym prajem. 😵 😵

gina333
14. bře 2010

dobre rano spachtosky 🙂
tak vcera ja zatvaram a dnes som zase prava? 😉 U nas noc v pohode, zobudila sa az o 1:30, dala som jej mlieko, potiahla az do 5:30. Co je fajn, mlieko nechcela ale to uz bol aj definitivny budicek. 😠 Uz potom nezaspala. Zda sa my ze Sophi zo vsetkych deti zaspava posledna a vstava prva. No na nervy. 😒 😒 Nati prisli domov az o 2:30, ale spi u svokry.
Vonku je zase ten hnusny biely sneh 😒 😒 , no idem lebo sa zasekla pod stolickou a huci. 😝

prchalka
autor
14. bře 2010

Dobré ráno 😝
gina: Však my taky chodíme nejdýl a vstáváme brzo 🙄
Noc hrůza! Od 22 něco už byla na posteli a nepřestala se motat a vzdychat ani na chvíli. Službu měl tentokrát MM, jinak bych asi opět oko nezavřela. Já jsem si jí přebrala až nějak po 3.hodině ráno, aby ještě zabrala, no tak na chvíli, v 5 se zase začala motat a v 5.30 konec ☹ Probrala se naprosto unavená ☹
To je neřešitelný! Čípek tentokrát taky k ničemu, no není všemocný, že.. Na jednu stranu mě to s..e a na druhou jí lituju a občas už se mi chce zase bulit!
MM s ní asi pojede na nákup 😅 aby se hnula z domu, ven jít nejde 😢 a nejspíš to asi tak bude celý týden. Já aspoň něco stihnu doma bez ocásku- snad!

gina333
14. bře 2010

prchalka: no takze noc veru u teba nic moc ☹

A este som zabudla, do 5:30 spala v postielke, aspon to, ked uz rano vstavame ako banici. 😉

ined77
14. bře 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc šla,žádný zázrak,ale ani žádná hrůza 😅 .ale budík v 5.50h 😠.
ráno jsem poklidila celý byt a vyprala 😉 .navařeno máme od včera,tak už jen řádíme 🙂 .
s dnešní cestou do zl.nevím,ještě se domluvím s taťkou...malý pořád soplíkuje a ještě je po tom očko 😨 ,tak přemýšlím,že bych jela zítra odpoledne raději sama.přeci jen..dohromady 1.20 v trolejbuse 😒 .tatínka máme zítra už doma 😉 .
a levá horní 4 je až na maličký kousíček zcela venku 😀

prchalka 🙂 ...ach jo,zase noci na prd 😢 .tak snad se to brzy zlepší 😉 .leze jí něco? 😕

gina 🙂 ...děkuji 😵 .
teda,taky noc na nic 😢 .počasí je tady taky husné,nesněží sice,ale prší 😖 ...my se toho jara nad letos nedočkáme 😅 .
a nati?kolikáté byly? 🙂

všem pěkné sobotní dopoledne 🙂

sherry28
14. bře 2010

ahoj ženy: noc dobrá po usnutí ve 20.15 první budíček v 01.00, houpačka a spal dál až do rána do 6.30, s MM jsme byli jen do 22.00 😒 byli jsme pak už utahaní (zmohli nás i ty narozky u sestry) 😖

ined77: ať je taťka brzy zase doma 😉 a Matýnek je celý ty (ten úsměv má naprosto stejný) ined už je neděle 😉 😀 😀

jinak koukám, že noci u vás mohli být i lepší, u někoho tedy i horší 😉

gina333
14. bře 2010

ined: tak Natali skoncili az na stvrtom mieste 😉 bola z toho nestastna, lebo minule vyhrali, ale idu zas o dva tyzdne na dalsiu sutaz, snad tam dopadnu lepsie. Veru tu sobotu by som brala aj dnes, aspon by zajtra nebola skola. 🙂 Fajn, ze tatko uz je zajtra doma. 😵
Ja som si vsimla, ze mala ma uz vonku dve horne stolicky, som rada, ale dolne su zatial v nedohladne. 😉
Sophi uz spinka, zase spime vo vnutri, lebo vonku aj ked svieti slniecko strasne fuka, dnes vari obed svokra tak som riadne hladna, ides dat aspon ovocie, kym mala nevstane. 😉 😉

prchalka
autor
14. bře 2010

Shopping s tátou byl prý v pohodě 😉 cestou domů to ale málem zapíchla v autě, tak mi volali, abych je rozptýlila 😀 Koupil jí i bačkůrky.. No ale doma nějak nabrala druhý dech a vypadala celkem svěží, až do oběda, ani nevypadala unavená. Spí od 11:35
Kámoška zas dneska nemůže, takže jak jsme měli víkend naplánovaný, tak nevyšlo vůbec nic 😖
ined: No lezou.. všechny 4 stoličky 😝 Jenže trochu pomalu, že jo..

matova
14. bře 2010

ahojte,
u nás bola trošku rušnejšia noc, prvýkrát bol hore už 21, pomohol cumlík, ale o 22:30 už nepomohol, museli sme všetko pozhasínať a zaľahnúť-šimonko stiahol ešte aj mlieko. Ďalšia vstávačka bola o 5:30, spravila som mlieko, malý sa popritom už usmieval, tak smom ho príkro oslovila: nesmej sa, vypiješ mlieko a okamžite budeš spať jasné?!! 😠
mlieko vypil a v ostatnom nepočúvol 😀 😝 🙄. Takže sme odvtedy hore. Teda malý spinká od 11:25-po mlieku okamžite odpadol. Zasa si ukazuje na ten očný zub a kaká riedke...záchvaty pri prebaľovaní ako vždy, nepýta sa ani náhodou, nočník tiež nechce vidieť..... 🙄
obed: ryža s kuracím mäsom na cibuľke. Niekedy na olovrant bude mať okrem iného polievku zeleninovú s ryžou.
idem si kuknúť ako sa vám ostatným darí. 😎

ined77
14. bře 2010

ahojky 🙂 ,
taky spíme,od 11.55 🙂 .
ale já mám nervy totálně v pr... 😢 ,taťkovi se dovolat nejde a na čísle co jsem sehnala přes informace to nikdo nebere 😖 ...malý už byl uječený,zkoušela jsem po 10000006 volat,ale nic...akorát jsem na něj pěkně vyjela,už mi fakt ty nervy tečou...to je pořád něco 😢 .
s taťkou jsme byli jasně domluvení,že si dnes dopoledne zavoláme... a samozřejmě,jako vždy,já sama doma s prckem a dělej si to jak chceš 😒 😢

sherry 🙂...tak aspoň jsi na chvilku změnila prostředí 😉 .
děkuji,ale matýnek bude po mně spíš rarach 😀 😀 😀 .
neděle je,ale nálada je pod 3 psy 😅...no odpoledne hned vyjedeme(úplně se děsím toho co se dozvím 😨 )..teď už bych ten řidičák potřebovala,to jsou přesně ty situace.kdybych já bývala nebyla blbá,nemusela bych se dnes štrachat 30km trolejbusem že 😝.

gina 🙂 ...i čtvrté místo je pěkné 🙂 .no jo,ale první je první,to chápu 😅 .
a dobře si pochutnej 😵 .já si dnes dám třetí kafe 😅 ...nemám lautr na nic chuť 😒

prchalka 🙂 ...tak fajn že jsi si chvilku odpočala od malé 😉 .vidíš i bačkůrky zvládli koupit,tak snad je čorí bude nosit 😅 .ty stoličky jdou fakt pomalu...u nás je venku bezmála po téměř 4 měsících,to je děs 😕 ..jeden zoubek a tak dlouho leze 😒 .
třeba ještě nějaký plán narychlo stvoříte,ty bývají stejně nejlepší 😵 😉 .

matova
14. bře 2010

Gina: no teda gina- vraj spachtošky 😠 🙄 😀 .
no áno, my chodíme spať asi najskôr, ale nevstávame vôbec neskoro. A na tak náročné dni čo boli tie posledné to by ma asi šľahlo keby vstával skôr ako 5:30. inak pozerám že dnes vstávali 5:30 asi tri naše deti 😀 .
gratulujem k dvom horným stoličkám-superr 😉

ined:gratulujem k jednej tamer celej stoličke ☹, poteší že hneď po tej dvojke- u nás po dvojke stále ani stopa 😅.
regále sme zháňali do šatníka- na veci ktoré sa nepoužívajú-v krabiciach a deky....nakoniec sme kúpili jednoduché kovové police. O destskej už tiež uvažujeme ale brzdí nás to, že nevieme pre koľko detí 😀. včera sme videli nádhernú poschodovú posteľ-nie príliš vysokú a pod tým by mal priestor, stolík, skrinky-úplne super-ale na také čosi má ešte nejaké tie rôčky čas 😉

prchalka: v obchode už nemôžem vypustiť malého ani ja- uteká mi, všetko chytá a nakoniec hľadá východ a búcha na dvere...včera spado a čelom narafal rovno do skrinky ☹ a v košíku sú tiež už protesty...tak sa o cvvíľu zhodneme asi v tých trucovinách...

matova
14. bře 2010

ined:pekné meno sa vám pozdáva 😉
aj moj mm chodí a stále nejaké hodí do pléna...ale vacsinou to koncí pri srande-také mená by sme v zivote nedali....

ined77
14. bře 2010

matova 🙂 ...tak já tě zorientuju 😀 .pro dvě děti potřebujete pokojík 😀 ...maximálně v budoucnosti dokoupíte další poschoďovku 😀 .
mně se to taky líbí takové postýlky s tím hracím prostorem a tak 😉 .ale je fakt,že je to přeci jen pro starší prcky 😉 .
aha,regály do šatny 🙂 .taky tam máme,ale to jsme dostali od švagra.nic krásného,ale slouží to 😉 .v té komoře je to ostatně jedno že 😅 .
ta první dvojka už krásně povyrostla 🙂 .druhá je čerstvá,ale už se bělá 🙂 .a ta 4 je super,už tam chybí fakt jen tak 2 mm okraje,střed už je venku 😀 .

matova
14. bře 2010

ined 😉 :máme voľnú izbičku, ale je to podkrovie, takže obe dlhšie strany sú zošikmené, na tertej sú dvere a na štvrtej okno, tak to treba lepšie rozplánovať, aby tam všetko pekne vošlo...a potom si stáť za svojim a nepoľaviť a neustúpiť a mať len dve deti 😀

ined77
14. bře 2010

matova 🙂 ...naš stahovat kalhoty když brod je ještě daleko 😀 .
to nějak vymyslíte,maximálně přistavíte 😀 😝

matova
14. bře 2010

ined: 😉

ined77
14. bře 2010

tak jsem nakonec mluvila s dr. a dobré to není,spíš naopak a hodně 😢 ... 😢 😢

gina333
14. bře 2010

ined: co sa deje, si ma vystrasila s tym doktorom?

My sme doma, Natalku som vopchala do vane, nech di oddychne 🙂 🙂 idem malej dat nieco na papanie. Manzel by mal byt okolo 19:00 doma, uz sa na neho tesim. 😉

katzi
14. bře 2010

ahojte,

my jsme zpátky doma. Dnes to bylo hektický - zase nás nabalit od mamky zpět do Brna, pak ještě na návštěvu k tchýni. Adu uječená, tekly nám s mužem nervy, nakonec jsme se chytli,....no těším se na zítra na trochu klidu zas. Ale jinak to byl fajn víkend 🙂

Četla jsem vás letem - světem.

Hlavně Ined: myslím moc na tebe a taťku ať se to zlepší! Jako bys toho neměla i tak dost.....

sherry28
14. bře 2010

ined77: tak jak.... nějaké nové zprávy? 😕 😨

my už tu dědu nemáme, už odjel a kluci jsou hodní, kupodivu i Marek si hraje sám ... 😕 😅 🙂 nesnáším neděi podvečer ☹

jaul
14. bře 2010

ined: Taky držím palce, ať je to dobrý!!
My jsme byli venku i přes ten děsnej vítr, kdyby nebyl, tak by bylo líp, ale vyjeli jsme s kočárem aspoň a vyvětrali se všichni. Měla jsem i svou "super drahou" čepici. Jsem si říkala, že sice za debila, ale aspoň mi nebude taková zima 😅 A poo spala přesně zase 1,5h - jako hodinky!
katzi: Fakt jsem na tebe myslela, co bys asi řekla na naše sobotní vztekány v krámech.. 😝

katzi
14. bře 2010

jaul: ???? To tady má někdo novej nick? 😕

ined77
14. bře 2010

holky...můj tatínek dnes ve 14.15 zemřel...hodinu ho resuscitovali.my s matýnkem jsme dorazili do nemocnice v 15.10,pozdě...nevím,vážně nevím co budu dělat dál...zatím funguju,matýnek nic nechápe,je naštěstí maličký..ale já jsem naprosto......byl jediný koho jsem měla,vychoval mě,sám...
mějte se všechny co nejlíp...až budu trošku v pořádku,ozvu se...zatím vím jen od pohřební služby co musím udělat kvůli pohřbu.vůbec nevím co dál,co pozůstalost,jak kde proč...a nezlobte se prosím na mě za tak špatné zprávy.
holky,děkuju..pa

katzi
14. bře 2010

ined: 😢 ☹ ☹ ☹ ☹ moc mě to mrzí. Přeju hodně sil, drž se, myslím na tebe.....

gina333
14. bře 2010

ined: to je strasne, ja som si myslela, ze vsetko je v poriadku. Velmi na teba myslim, citim s tebou, moj ocko dostal infarkt v den mojich narodenin pred 7 rokmi, uz nikdy potom som narodky tak neoslavovala. Prajem ti hodne vela sily. 😖 😖 😖

prchalka
autor
14. bře 2010

Pardon holky, napsla jsem pod svým starým nickem, magor už jsem! Vůbec nevím, jak se to mohlo stát!
ined: Upřímnou soustrast, jestli si to ještě přečteš! Je mi to moc líto, však jsem se nedávno cítila trochu podobně, i když to se nedá srovnávat! Tak se drž a vybreč se, to pomáhá, uleví se a pak půjdeš dál! Přijď za námi brzy! A Matýskovi aspoň dlouhé sny!!!! 😔
Vám všem taky 😔

sherry28
14. bře 2010

ined77: já jsem to nějak čekala, že to napíšeš 😢 😢 hlavně hlavu vzhůru, mě taky umřel táta, když byl Lukáškovi 1 měsíc ☹ nejvíc tě asi bude mrzet, že jsi ho ještě nestihla, ale to neva, táta věděl, že jsi ho měla ráda 😔 tak se drž