Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. bře 2010

všem vám přeji klidnou noc a INED obzvlášť 😒ať je všude tichoučko 😔amen 😔

gina333
14. bře 2010

tak my uz spime, bolo to tazsie uspavanie ako obvykle,Tatko ju celu rozblaznil. 😉 tak aj ja prajem vsetkym kludnu dobru noc. 🙂

matova
14. bře 2010

INED: je mi to veľmi ľúto 😔 želám veľa síl a budeme ťa tu čakať, budeš nám tu chýbať.............

gina333
15. bře 2010

bre ranko 🙂

tak mali sme celkom dobru noc. Zobudila sa prvykrat az o 2:45, vypytala si mlieko ale o hodinku bola hore znovu. ☹Zrejme ju bolelo brusko, lebo si poprdkala a nastastie zaspala. Ale len do 5:40. 😠 😠No ona zrejme uz dlhsie spavat nebude, cakam kedy sa zmeni cas, uz to potom bude dufam lepsie. 😉 Ale spala cely cas vo svojej postielke, co je super. 🙂 🙂
Mame tu zase nasnezene 😠 😠 , pekny dnik vam prajem. 😵

prchalka
autor
15. bře 2010

Dobré ráno,
nemohla jsem snad 3h zabrat večer, to byl hnus!
Noc o NĚCO lepší a klidnější, než ty předešlé, jen ve 4.15 vstávačky, sedala si asi 8x, kňouračky, hrozně jsem se bála, že už nezabere a už jsem se viděla, jak brečím a někde třískám vzteky do zdi! Naštěstí za asi 3/4h zabrala a probrala se v 6, tak ještě hodinku dala. Nenávidím tyhle její brzký ranní excesy ☹ ☹
Včera jsme už upicli ofinku, ať jí to neleze do očí.
A bohužel tady taky sněží, ale doufám, že ještě fakt max. týden a zima bude pryč 🙄 🙄 😠
Ráno se mi zdál takový něžný záblesk snu o kamarádovi a myslela jsem na něj, že mu to napíšu a když jsem chystala snídani, tak mi od něj přišla sms 🙂 - zvláštní...

katzi
15. bře 2010

ahojky,

naše noc - vydala jsem se na trnitou cestu - chci ji odnaučit od mlíka 😔 Poprvé se probudila v 23.40 - šup ke mě, spalo se do 3.00. Ale v ty 3.00 klasicky úplně probraná, kdybych dala mlíko asi by se spalo v klidu dál. Ale nedala jsem, takže jsme byly vzhůru do 4.30 😝 Chvilkama se pobrekávalo. Pak od těch 4.30 spala do 7.00. Jsem zvědavá jak dlouho to s tím mlíkem vydržím, jestli takhle dlouho vzhůru bude bývat často, tak to asi dlouho nevydržím....Ale doufám,že bez toho mlíka časem bude spát klidněji bez buzení. No pak nás ještě časem čeká odbourat ten dudel 😒

gina333
15. bře 2010

Ja som dnes rano prvykrat dala malej vypit normalne mlieko. Bola som v tom, ze este mam balik UM, ale som nemala, takze som prevarila kravske mlieko dala jej, vypila celu flasu. 😉 Dufam, ze jej z nej nebude zle.

katzi: s tym odnaucenim od flasky my dokina radila tak,aby som dala viac vody a menej UM do toho. Postupne znozovat davku az na cistu vodu, ze to potom nebude chciet pit. Ja to tiez robim tak, sice teraz ked nejedavala som jej dala vzdy plnu davku, ale aj vcera vecer som jej to vodu trocha len ochutila mliekom, fakt vypije menej a bola hore iba raz. 😉

katzi
15. bře 2010

gino: za pokus to stojí. Ale moc si nedělám iluze, že to u nás projde, tipuju že mi to zředěný mlíko hodí na hlavu a bude chtít normální 🙂 Uvidím, zkusím to, díky za tip.

lehna
15. bře 2010

ahojky,

Ined- moc mě to mrzí. upřímnou sousrast 😢 😢 .

u nás noc dobráá opět 🙂. od středy co jsme dali postýlku dál od naší postele, tak se bduí jen 3x!!. včera v půl 11 -čaj a dudel., pak v půl 1, to musel dostat mlíko, zabral něco málo po jedné. pak další probuzení v 5 s pláčem jako každý den a vstával v 7.25! a tak je to od středy ty časy hodně stejné a podobné🙂

tak zas mám maléhp na klíně a nenapíšu nic, tak snad jak bude spát.
zatím pa

sherry28
15. bře 2010

tak v noci to šlo, vzbudil se jen jednou a hned usnul 😉 pak vstal v 5:00 a byl vzhůru do 6:00,, nakonec budíček ve 6:45 u nás napadlo hodně sněhu 😠 ale už svítí sluníčko, i když zima je tam pořádná. O víkendu by mělo být až 14°C, tak se těším už dopředu 🙂

prchalka
autor
15. bře 2010

Dopol jsem málem usnula u hraní s malou 😝 😝 spí od 11.40

gina333
15. bře 2010

My spime tiez od 12:30, zjedla polievku aj flasu mlieka vypila, hadam ju to dost zasytilo. 😉 Poo sa chystam na nakupy, nemam ani plienky, mlieko a kopu inych veci my treba z Tesca. 🙂 Aj tu svieti slnko ale hrozne fuka, ten sneh sa tale drzi. 😲

sherry28
15. bře 2010

tak už spí, dnes jsem nechala Lukase doma 🙂 byl tam strašnej vítr a na Markovu rýmu nic moc 😒

sherry28
15. bře 2010

taky se chystám do Tesca na nákupy 😉 ale nechám to na duben, není to akutní 🙂 spíš teď pomalu vybavuji Lukase do 1. třídy, mám dost dlouhý seznam, co všechno by měl mít a i od kterých výrobců 😨 😀

lehna
15. bře 2010

my stále nespíme. ach jo, na jednu stranu jsem ráda,že ráno nevstává v 6,ale po obědě jaksik se mu nechce spát 😠

katzi
15. bře 2010

my spíme, ale já honem surfuju na MMB - má se prý oteplit (že by tentokrát už opravdu? 🙂 a Adu nemá skoro nic na jaro - potřebuje hlavně jarní bundičku, nějaký trika, boty....To zas bude pálka 😒

Jinak dnes mi nepomáhá ani kafe - ta dnešní skoro dvouhodinová "odvykačka" od mlíka mi dala zabrat 🙂

Odpoledne půjdem do města - potřebuju si něčím udělat radost a mám v plánu si koupit něco na sebe 🙂

sherry28
15. bře 2010

katzi: to samé podniknu zítra a pomalu už kluky jarně oblékám a také to bude pálka za Marka už padla tisícovka a to ještě nemá boty a jiné věci 😨

lehna
15. bře 2010

uf tak spí od 13.40, nechala jsem ho vyřvat ☹

tak jsme na tom podobně s věcmi. kamarádi jak tu byli slavit Štěpiho narozky, tak mu pár věciček na jaro koupili,ale jak koukám tak je má celkem teďka akorát. no takže taky pomalu brouzdám na MMB.

Katzi- my budem taky časem odvykat mlíko, nevím zda to něčemu pomůže ☹. 🙂

jsem se v klidu aspoň najedla, jdu škubnout obočí, večer jdu na aerobic,tak ať nevypadám jak Brežněv 😝 .

holky necvičily jste některé kalanetiku??? je to k něčemu??

Jo a všechny čtyřky má oteklé jak svi.., takže budem čekat kdy je uvidíme 😅

prchalka
autor
15. bře 2010

katzi: MMB je nebezpečnej, bych tam strávila hodiny a s balíčkama jsem se za poslední dobu pěkně rozjela! Fakt to láká! Třeba se mi tam líbí tenisky na mě, ale mají jen červný a červený a hlavně - boty sobě bych si netroufla! Tak už s tím asi budu končit, pošťák tu teď byl víc, jak doma! 😅 😀
Jinak já nevím s tím odvykáním. Podívej na čorí, už to trvá dost dlouho a pořád se mi k ránu budí, ale netuším, jestli to je mlíkem a usne tak do hodiny, no.. kdyby to, že nemůže zabrat trvalo přes měsíc, tak z toho zhebneš.. Jako zkusit to můžeš, ale bude to asi dlouhý 😖 U nás to přišlo tak nějak neplánovaně, sama od sebe bych se k tomu asi neodhodlala, že jí to utnu! Ale přeju, ať se daří! Já jsem dneska celý den rozlámaná a bolí mě hlava. Ale ftípek - MM mi dnes do mailu psal, že byl ráno připitomělý a rozespalý. Tak jsem mu napsala, že zato já byla úplně svěží 😅 😝 🙄
Včera jsem říkala MM, že musíme pořádně čistit ty zoubky, četla jsem diskuzi o čištění a je to můj strašák, aby neměla brzy kazy. Prohlížela jsem jí a zatím dobrý. I jsme si je ráno čistily vzájemně (doteď se vztekala, tak jsem to nehrotila a nečistila), ale dneska se taky vztekala, že chtěla i můj kartáček do pusy 😠 😝
lehna: Někdy to jinak nejde, než vyřvat! Mě teda neva, že vstává brzo, aspoň je poo brzo KO, čekat to 13.30 jako kdysi bych fakt nerada, pak bych jí nedostala do postele ve 21 večer!
No vidíš, čtyřky na dohled, já už je taky vidím pouhým okem, ale stále jsou pod dásnem, ale prosvítají sviňky!!!
Obdivuju sílu ještě na cvičení!!

lehna
15. bře 2010

Prchalka- než se malý narodil, tak byl u nás pošťák taky snad každý den 😀.
Já vím, že to někdy jinak nejde, nebude mi přeci diktovat kdy ho mám dát spát a kdy ne, ne?
to mě to celkem vadí no, že vstává brzy, já prostě v 6 jsem nepoužitelná. teď se budí v 5 a já s ním přeci nebudu vstávat,když je ještě ospalý 😅 . no a po o prostě vytuhne jak kdy. jen se ho snažím dávat kolem té půl 1, nebo 1. dneska zalomil až v těch 13.40 ☹ , vstával v 15.10, mezitím se samozřejmě ještě probudil.
no čtyřky nadohled jsou zatím jen napuchlé dásně, tak to bude ještě běh na dlouhou trať 😅 .
Sílu na cvičení nemám,ale tam to ze mě všchno spadne, únava, stres, atak. 😉

katzi
15. bře 2010

prchalko: nejen MMB, ale celkově nakupování je nebezpečný 🙂 Já jak dostanu do ruky nějaký prašule, tak se neznám 😀 Néé, až tak hrozný to není, jen taková lehčí závislost 😀

Koupila jsem si dnes v Teranově triko, tak mám radost 😉

gina333
15. bře 2010

ahojte
tak velky nakup je spraveny 🙂 bola sme aj v obchodoch s handrami, nakupil si na seba zatial len muz, ja zatial vaham, potrebujem toho dost. Ale ved doma je do piatku, este mu prevetram penazenku. 😉 😉 Sophi spala poo skoro 2 hodky, momentalne demoluje kuchynu 😀 😀 a vobec si ma nevsima, len sami Tato-Tato 😀 😀

katzi
15. bře 2010

prchalko: ještě k tomu mlíku - jj, máš pravdu, kdyby takový noci jako ta dnešní (od 3 - skoro do 5.00 vzhůru) byly měsíc tak fakt zhebnu 😝 Zkusím to chvilku, taky uvidím co udělá ten posun času (ve 3 už budou 4h, tak už budu mít víc naspáno a půjde mi líp pacifikace 😀 . Nevím no. Pak ještě mám v záloze to co radí Gina - postupně to mlíko ředit a ubírat až by došlo jen na čistou vodu, ne tu se prý děcka nebudí. To mi radila i kamarádka, že tak odnaučila od mlíka - začala dávat vodu a její malá se na mlíko přestala budit. Jenže její malá je celkově zlatá 😒

katzi
15. bře 2010

vídím ,že tu máme všechny jarní nákupní horečku 😀

gina333
15. bře 2010

katzi: ja ju mam stale 😀 potrebujem tricka na jar, poltopanky a bundu uz nastastie mam, aj rifle, ale trika vobec. ☹ U nas ani moc pekne nedostat, asi sa budeme musiet vybrat do Popradu, tam je viac obchodov. 😉 Ale Natalka tiez potrebuje aj topanky aj nohavice, tricka, Sophi tiez rastie. 😵 Pre Sophi sa my dobre nakupuje cez MMB, ale pre Nati uz moc nie.

sherry28
15. bře 2010

my už spíme, a já skoro taky 😔 tak se mějte ženy a všem klidnou noc 😔 😉

gina333
15. bře 2010

sherry: aj vam pokojnu nocku.
My este dopijame mlieko, dufam, ze dnes sa my ju podari uspat rychlejsie ako vcera. 😉 Parajem vam dlhu pokojnu noc zienky a deticky. 😵 😵 😵

prchalka
autor
15. bře 2010

MM mi oznámil, že na čípek už prý nastavuje prdelku 😅 😀 Dneska fakt ani nehlesla! Zato udělala do vany bobína 😅 😝 poprvý v životě!
Já bych toho potřebovala....vyházet půlku starých věcí a oháknout se pořádně. Ale není na to hlavně čas a nesnáším prohrabování na nahuštěných ramínkách 😠
Tak klidnou všem 😔

prchalka
autor
16. bře 2010

Tak dnes první já? Zatím to tak vypadá.
Noc ještě lepší, asi zabírají čípky?!?! sice opět 22.40 bekot, pak se probrala někdy ve 2 něco a pak ve 4.45 se začla mlet, ale trochu jsem jí pohladila po ruce a zachrápla ještě do 6h 😉 Já jsem ale fakt rozlámaná hrozně auau ☹
gina: Taky jsme zkoušeli předevčírem mlíko normální, ale k večeři, ale nechtěla, jen si cucla a konec. Tvoje ti to vypila?

prchalka
autor
16. bře 2010

Zrovna ve Snidani rozebírají, jak je těžký se po mateřský vrátit do práce 😝 😝 Hmm, ještě rok a půl... 🙄