Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
19. bře 2010

Ahóóóóóóóóój, měly jste absťák??? 😀

prchalka
autor
19. bře 2010

JINAK:
U nás bylo špatně, teď to mlátilo s náma, zuby uhodily mocnou silou :o( No a kůň zrovna nešel!!!
ST v noci - dost teplota, přebalení, sirup, pití - u ničeho ani nepípla, chudinka a do hodiny usnula a pak už dobrý.
ČT dopol to ještě šlo i jedla, oběd už ne, ani vidět, tváře červený, vyřízená, tak aspoň trochu mlíka a šla spát, ale dala jen hodinu, víc NE :o( To jsem šla do kolen! Tak jsme šly aspoň ven do kočáru, už bylo fakt krásně jaro. Odpol jsme vyjeli s MM do krámu, ležela na vozíku, malátná. Naposledy jedla někdy o půl 3 a pak už do večera jen pár soust, nic nechtěla a o půl 7 se mi u tv pozvracela - nejlépe na koberec! Já se lekla a to jsem seděla u ní, ona asi mě, tak brečela jak zjednaná. Na noc jsem jí udělala mlíka radši míň, fakt jsem se bála, vypila asi 160 a usnula. Dali jsme Panadol čípek, sirup jsem nechtěla riskovat. Navíc se jí po těle udělal ještě k tomu ekzém.
ČT noc - Panadol čípek asi zabral, hurááá, probrala se asi 22.30 a pak spala u mě a docela to šlo. Sice jsem byla asi 20x vzhůru, jak jinak, ale až ve 3 jsem jí ještě dala Nurofen sirup a probrala se 6.30! Přes den lepší, teplota polevila a snědla i oběd, dala jsem jí Nurofen sirup na spaní poo a dala 2.20 v postýlce, takže super odpočinek - hlavně pro ní! Zbytek dne už dobrý, žádná teplota, tak jsem šťastná!!

paskova
19. bře 2010

prchalka: tak ja som mala abstak ale poriadny 🙂 v kuse som tu nakukala, ci to este neide, a to som mala doma muza, takze som aj casu mala menej. Ale konecne to uz funguje, celkom sa my to paci. 😵 😵 Citam, ze szte sa vytrapili, chuda Cori, ale dufam, ze uz je to za vami, aspon na chvilu. 🙂 🙂
My sme mali krasne dni s Tatikom, dnes uz musel naspat 😒 ale za 3 tyzdne je tu znovu. Dnes aj vcera bolo uz krasne jarne pocasie, mala sa riadne vybehala vonku, prevetrali sme aj nove topky. 😉 😉 Akurat sme si vybrali golfac, lebo kocik co mam je uz pre nu nevhodny. Je velky, tazky, ona moc v kociku sediet nechce, dufam, ze v golfaci sa nam to napravi. Vybrali sme si trojkolku, potom hodim link. 🙂 🙂 Trocha sa aj v papani polepsila, na vase dietky zatial nemame, ale uz zje ovela viac ako predtym, len aby to tak aj ostalo, alebo sa polepsilo. 😉 Idem spravit veceru Nati, pekny vecer prajem. 🙂 🙂

gina333
19. bře 2010

jej, ja som sa prihlasila pod starym menom 🙂 🙂 🙂 som to ja gina333 😀 😀 😀

prchalka
autor
19. bře 2010

gina: Já si naopak říkala, že už asi nejsi gina. No i já to mám občas pomotané.. zrovna nedávno, že 😉 A tak Sofí už se rozjedla?
Mně to tu zatím přijde nepřehledný, zbytečně rozvláčný třeba u jména, zkratky byly lepší - 1d, 13tt apod.. Ale třeba je to o zvyku. Když už měnili, mohli přidat i smajlíky. Do novinek jsem natím nekoukala, tak vůbec nevím, co je tu za lepší vychytávky.

gina333
19. bře 2010

Tak my uz nastastie spime, idem si pozrit Panelak. 😉 Natalka zajtra idu na sutaz do Ziliny, to bude pre nas malina, ved to ziadna dialka nie je oproti tym Cecham co boli minule. 😀 😀
Prajem kazdej krasnu dobru nocku 🙂 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
19. bře 2010

Tak když změny, tak jsem jich taky pár udělala, tak se nelekněte 😅

prchalka
autor
20. bře 2010

Dobré ránko,
u nás teda noc nic-moc, budíček sice až 23.30, ale pak nemohla 1,5h zabrat, ale po hodině už mě to její mlácení přestalo bavit a dali jsme sirup, protože jí to asi evidentně zase bolelo a procitla ve 4.55 nebo kolik vlastně bylo, pak ani nevím, co tu hodinu dělala, ale v 6 vstala zadkem napřed ☹ Ale jinak dobrý, sice nejsme dorůžova ani jedna 😝 Jedem k našim, tak tady moc nekecejte, i když koukám, že tu zatím vůbec nikdo nebyl 😅 😕

gina333
20. bře 2010

dobre ranko
veru, len my dve tu strasime prchalka 😀 Uz som si myslela, ze noci su uz iba u nas o nicom, ale vidim, ze ani u teba sa to moc nezlepsuje. 😠 Tak Sophi sa zobudila o 22:00, stacilo ponosit, potom o 01:00 sj o 3:00 to uz muselo byt aj mlieko. Zas hore o 5:00 to ma slo porazit, lebo som s nou musela chodit po byte, ale nastastie este spala do 6:00, ale to uz bolo len take prehadzovanie sa a nie spanok. 😒 Dnes sme zase same, Nati odchadzaju sice len na obe do tej Ziliny, vratia sa az okolo desiatej vecer. Zda sa, ze bude vonku aj dnes krasne, lebo slniecku uz svieti 🙂 🙂 🙂 🙂 pojdeme poo von. Dufam, ze tu dnes nebudem viest monolog 😵 😵 😵 😵 😵 kde ste vsetky????

sherry28
20. bře 2010

ahoj ženy, tak u nás během těch dvou nocí jsme byly 2x vzhůru od 1.00-3.00, mám úplně děs z toho třetího děťátka. Jak budou spát atd., nejlépe by bylo, kdyby se narodilo už se zubama😀 Nejde mi sem dát vůbec smailík🙂

sherry28
20. bře 2010

Dala jsem ho tam znakama😉koukám, že ani u vás to není nic moc☹

sherry28
20. bře 2010

Mě se teda ty nový stránky nelíběj ani trochu, připadá mi to jak policejní protokol, je to všechno roztahaný a jedna stránka zabere dost místa, musím hledat, co kdo napsal. Určitě je to o zvyku, ale tam ty byly lepší

sherry28
20. bře 2010

ahoj ženy, tak u nás během těch dvou nocí jsme byly 2x vzhůru od 1.00-3.00, mám úplně děs z toho třetího děťátka. Jak budou spát atd., nejlépe by bylo, kdyby se narodilo už se zubama😀 Nejde mi sem dát vůbec smailík🙂

sherry28
20. bře 2010

no a ještě se mi to poslalo 2x to co jsme psala jako první 😲

gina333
20. bře 2010

ahoj sherry: ani mne sa moc novy MK nepaci, veru je to straaaasne roztahane. 😒 Ako sa mas, su uz ranne nevolnosti na obzore? 😉

gina333
20. bře 2010

Tak my sme uz najedene, dnes mala slapaciu polievku s pismenkami, krasne spapkala, este jej spravim mliecko a ideme odprevadit . Dufam, ze my pospi v kociku 😉 😉 Objednala som si z MMB golfac Zopa Viper 3, dufam, ze my to poslu cim skor. 😵 😵 😵 A uz napiste aj vy nieco, zas tu budem viest monolog. 😀 😀 😀 😀

gina333
20. bře 2010

No pisem ako madar 😵 mala slepaciu polievku a ideme odprevadit Natalku ku tanecnej. 😉

sherry28
20. bře 2010

gina333: tak ranní nevolnosti jsou, ty jsem měla ještě před testem, ale teď se k tomu přidaly i večerní : -(kolem deváté večer je mi zle a furt se mi chce zvracet (ale držím se) jnak jsem zvědavá jak mimi a rentgen (rentgenovali mi ten prst na noze a nedali mi ani tu ochrannou vestu)

sherry28
20. bře 2010

dnes dělám br. kaši a rybí prsty:-/

matova
20. bře 2010

ahojky 🙂
pozerám že s novou verziou koníka ste sa vynovili aj vy- ale teda vy ste 100x krajšie ako ten policajný protokol 😀 ako ho sherry nazvala 😉 . Veru, pripadá mi to suché...
Ja neviem čo sa u nás deje, ale malý prespal už tertiu noc celú vkuse- v priemere zaspáva cca okolo 19:30 a vstáva o cca o 5:50-6:00. Do takej 23h sa zobudí asi dvakrát-minule s vreskom-ale asi sa mu len niečo snívalo a stačilo nahodiť cumlík a ľahnúť nachvíľku k nemu.
ALE čo sa mi vôbec nepáči-radšej keby sa zobudil aspoň o 3-4h-vypil mlieko a spal aspoň do 6:30-7:00, lebo on je ráno radostný len chvíľu a potom je to už hrozné, nevydrží pri ničom, o9:30 už by možno aj spal...dnes mi s ním veľmi pomohol mm tak sme to dobojovali do 11:35 -vypil fľašu a v momente bol "tam". Neviem čo bolo lepšie...špička trojky má stále asi len 1mm-kedy to chce vyrásť konečne? 🙄. Včera sme behali celý deň po troch mestách-lekár, v práci u mm a nakoniec sme skončili u mamy, šli sme síce domov,ale šimonko odkvacol v aute tesne pred príchodom, tak sme si predĺžili cestu a aspoň sa zahral s mamou a ja som si trošku oddýchla...večer zas na ceste nazad boj v aute-aby neplakal...
obed:zeleninová polievka s mini cestovinami, kuracie prsia na prírodno, zemiaky.

tajne som dúfala že dnes tu už bude aj ined 🙂 ☹

prchalka 🙂 , gina 🙂 :čítam že desné noci,a prchalka aj dni-jejda to zvracanie- to bolo tiež od zúbkov? 😒
gina: to je fajn že ste mali s manželom pekné dni, bodaj by ste ich mohli mať aj častejšie 😉
sherry 🙂 :a aké to bolo keď sa ti narodil druhý synátor? šlo to nejak?možno tým vekovým odstupom sa aspoň s tretím neskôr pohrajú...len fakt tie prvé dni-desím sa toho. Už si si vybrala šatku?ja neviem aký druh a koľko metrovú 😀

katzi
20. bře 2010

ahojky,

tak hurá - už to jede 🙂 Ale jsou divný ty stránky, nebo nezvyk....Taky jsem sem často nakukovala, vždycky poo u kafíčka - projela jsem svoje tradiční stránky, pročetla a za chvíli už jsem nevěděla kam bych ještě mrkla 🙂

No u nás - taky s Adu ty zuby mlátí o 106. Přes den vcelku OK, když jsme spolu jen samy dvě tak je dalo by se říct zlatá, k večeru jak přijde táta, se začíná "převádět", vymýšlet si a zlobit. Ovšem ty noci 😝 😝 😝 😝 Máme to zase dělený do třetin - od usnutí do cca 23 - 24h OK, mezi půlnocí až 4h katastrofa, od 4 - 7h zase OK. V podstatě jí teď nic nedávám - ani čípky, ani Chamomillu, nic. Na všechno jsem rezigonovala. Od té doby co rostou všechny čtyřky jí stejně nic nepomáhá 😒

matova: týý jo, ty vaše noci, to je super! Je to naděje i pro nás ostatní - šimonek má myslím ze všech tady nejvíc zubů a začal tak krásně spát. Tak se třeba taky jednou dočkáme 🙂

prchalko: zvracela? No teda 😖 A myslíš že opravdu od zoubků? A co vám teď roste?

taky jsem doufala, že se tu už zase ukáže ined.....

katzi
20. bře 2010

jo a prchalko: super nová fotka a gino tvoje taky 🙂

Já si ji taky budu muset vyměnit - je to nějak víc zblízka nebo co a na té co tam mám jsem v 8. měsíci těhotenství, tak tlustá nejsem 🙂

sherry28
20. bře 2010

matova: tak když se narodil Mareček, tak první měsíc jsem myslela, že mě porazí. Já ho kojila 1 a půl hodiny v kuse 😲 neměla jsem vůbec na Lukyho čas a to byl doma, protože jsem ho v šestinedělí do školky a kor v zimě nevozila. Možná bylo i štěstí, že už byl větší a starší a že to chápal. Ale mě to přišlo strašně líto. Za to teď, těžko budu v šestinedělí moci být doma. Bude chodit do školy, takže budu jezdit už s pěti denním Marečkem. Asi týden ho doma nechám a budu jezdit od jeho deseti dnů, jinak by to nešlo, bude listopad. No a do toho ještě Marka:-I.Nakonec jsem se rozhodla pro nosítko Baby Neo vak, má to stříšku a vypadá opravdu komfortně a není drahé asi 600,-(je také od narození, má vložku novorozeneckou). Má i odlehčená záda, nedovedu si totiž představit, jak bych malý v kombinéze rvala do šátku. Jinak jsem se s klukama sžívala půl roku, než jsem si zvykla na spousta věcí a ono taky od těch 6měsíců už to jde. Kritická bude ta zima. Nejhorší bude listopad a pak leden. Nějak se to vyvrbí. A také si myslím, že si bude Mareček s tím malým hodně hrát, budou mít k sobě blízko. Dala jsem si za úkol, naučit Máru na záchod do konce léta, aby mu zbyla jen plínka na noc, nechci kupovat 2x pleny, nosí pampers (jsou to šílený peníze a zbytečný)tak doufám, že se to povede. A taky chci aby se naučil hodně chodit přes léto, aby byl zvyklý dojít od auta ke škole pěšky za ruku. No musím udělat hodně změn, také ho pomalu už odnaučuju uspávat houpáním, ale jen tak vedle sebe, jednou tak usnul a myslím, že to půjde. No bude to ještě kolotoč😀

sherry28
20. bře 2010

co se týká ined, tak si myslím, ž emá spousta starostí ohledně pohřbu a ještě nejspíš drží smutek, ale také doufám, že už se tu brzo ukáže🙂

matova
20. bře 2010

katzi: áno, dúfajme, že ten spánok bude u všetkých našich detí už len lepší 😉 . A ja aby som si dala fotku aký už mám zas pupek čo? 😀.desný-aj bez tehotenstva som vyzerala už ako tehotná a teraz - to vyzerá na 5mesiac-rifle nosím rozopnuté 😒,najhoršie že 2/3 objemu je len sadlo 😠 😢 😲

sherry: 😲. Ja som si s kojením tiež užila...a povedala som si že keď to nepôjde, ide na umelé...ale....ktovie
Baby vak bude pre teba isto lepší-keďže ho budeš potrebovať práve vonku 😉. Na nočník aj ja chcem naučiť....zatiaľ je to stále beznádej. Tiež dávam pampersky- stačí prebaľovanie mimi....bolo by fakt dobré keby aspoň cez deň kakali a cikali do nočníku-ale chytám z toho trochu beznádej...
autoškola- stále nič- zrejma by som musela všetkým prevádzkovateľom napísať vopred moje požiadavky-či sú ochotní vyhovieť. a nejak stále čakám neviem načo-v posled. dobe si pripadám ako neschopná- mám problém aj dom dať do poriadku-neustále upratovanie a aj tak je všetko špinavé...kým spravím jedno,zašpiní sa iné....o žehlení už budem aj ticho... 😢 😔 😝

katzi
20. bře 2010

matova: vidíš, to je dobrý nápad - vyfoť nám pupek do alba 🙂 Já v břiše žádný mimi nemám a sádla tam mám taky dost, ty to máš alespoň na co svést 😀 Ten úklid - naprosto vím o čem mluvíš. Včera jsme měly návštevu - v podstatě celej den předtím jsem uklízela, chystala pohoštění, večer jsem padala na hubu...Dnes - je tu bordel jak v tanku a lednice prázdná 🙂

matova
20. bře 2010

katzi: 😀 😝 . Neporiadok ešte prežijem ale prázdnu chladničku-tak toto nie 😀

sherry28
20. bře 2010

matova: už máš vybraná jména?

katzi, prchalka: A kdy vy a druhé? Rychle vysadit antikoncepci a jdeme do toho, ať je nás tu víc😀

matova
20. bře 2010

sherry. nie ešte nie...zatiaľ nás napadajú práveže také odstrašujúce mená, aké by sme v živote nedali a predbiehame sa v tom 😀 😀 😀
Ženy, malý sa zobudil a musímm oznámiť-že trhol absolútny rekord- spal 2:20!!!!tak nespal ani ako bábätko 😅 . takže nebudem tu už provokovať, padám 😉
príjemné poobedie 😉

katzi
20. bře 2010

matova: tak vidíš - to je radost mít druhý dítě, když to první máš tak hodný, spavý 😀

sherry: já nemusím nic vysazovat - nic neberu 🙂 Ale zatím to hlídáme 😉 My nad tím moc přemýšlíme kdy a jestli,,,,,,No třeba to jednou neuhlídáme a bude vymalováno 🙂