Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
21. bře 2010

prchalka. tvoj mini posledný príspevok je celý rýmovačka ako zaklínadlo 😀
u nás je špička očného vonku-ale stále si ho šúcha, a začína aj na druhej strane hore 😖
ja som poctivo zakaždým balila naširoko a vôbec mi nedošlo, že keby som sa na to párkrát vybodla-keď už som padala od únavy-že ba sa nič nestalo 😲

matova
21. bře 2010

konec spania: 1:15 ☹ takže asi zasa zub 😒

sherry28
21. bře 2010

my spíme teprve teď😝dělala jsem kinder řezy, jsem zvědavá jak to bude márvi chutnat až vstane z našeho jedlíka se stal nejedlík☹(asi si to vyměnili ze Sophi)normálně nic dohromady nesní, začal mi odmítat i jogurty, sýry, máslo na chlebu, pečivo atd. a to nepije mléko😅tak doufám, že je to jen dočasné😅 trvá to zatím od včera(jenže to jsem zatím neřešila, ale dnes zase dohromady nic nejedl)asi bude nějaký posun zubů, vůbec mě tam teď nepustí, takže nemůžu kontrolovat, zatím bych řekla, že jich je stále 12 venku a ty dvě trojky na cestě😉

prchalka
autor
21. bře 2010

My taky spaly 1.15, ale pak jsem jí ještě na 20 minut zlomila na posteli.
sherry: Já dneska koupila Kidiboo kousátka, měli jste to někdy? My ještě ne, tak jsem zvědavá, co na to bude říkat.. Tak ať se zase brzo malej rozjí. Něco si snad ale vezme, pokud ty zuby nebudou brutál akutní 😖

sherry28
21. bře 2010

prchalka: jo to znám, to je ten sýr na umělé hmotě a jsou u toho i hádanky?Jestli myslíš toto, Lukas to má rád, ale Marek to po mě teda plive, i když je fakt, že už to takový měsíc a půl neměli, tak až půjdeme do obchodu, koupíme😉

gina333
21. bře 2010

ahojte, my sme spinkali poo celkom fajn, 2 hodky. Vonku sa ale potom nedalo behat, lebo prsalo. 😒

prchalka: ja Kidiboo kupujem malej ale tie stvorceky, kusatka nie, lebo som raz natrafila na jahodove a to bol iny hnus, ze jahodovy syr. 😝 , ale ti e stovorce lubi. 😉

co sa tyka toho nocneho nosenia, to ju staci chytit na ruky a tak pohojdat, nie vzdy musim vstat, len si sadnem. Ja mam postielku hned vedla nasej postele, to si len klaknem a tak si ju vyberam. Zatial ma chrbat neboli. 🙂

Zajtra mame ist na ockovanie, uz sme to odsunuli asi 3x 😵 som zvedava, ci nam to zajtra vyjde.

prchalka: drzim palce aby sa to jedenie cim skor napravilo, ja viem ake je to trapenie. 😒

gina333
21. bře 2010

ze jedenie u prchalky, 😀 😀 😀 😀 😀 no mne asi sibe, vlastne keby kazde dieta tak papalo ako Cori. Myslela som samozrejme sherry. 😉

prchalka
autor
21. bře 2010

gina: Já myslím, že naše nechutenství trvalo jen ten jeden den. Rozhodně netrpí!! U našich nedojedla ani polívku, už viděla mamku, že jí buchtu, chtěla taky, i přes napomínání jí stejně mamka dala, pak měla ještě kus druhého jídla od nás a poo jí do hodiny dala mamka jednu celou buchtu do ruky a ona jí sežrala celou - kynutou s povidly!!! No bylo mě z ní fakt špatně, ale mamce říkat-neříkat, je to jedno, neposlouchá mě 😝 😝 No tak jí pak nedám 4h najíst, aby se srovnala po těch kalorických bombách. Bojím se už teď, že jí tam nebudu moct dát ani někdy na hlídání, protože už teď je její nejoblíbenější hračka tam celá velká mísa s bonbony 😠 🙄

prchalka
autor
21. bře 2010

gina: Jo ahaaaa 😀 😀 😀 😀 No však to popisuju 😝

gina333
21. bře 2010

prchalka: Joj, tak to poznam, u babky sa moze jest vsetko, cokolady, keksiky, ale ja som rada aj zato, aspon ma nieco v zaludku. 😉Najnovsie chce jest iba sama, ja by som jej to dovolila, keby sedela vo vysokej stolicke, ale tam ani za svet nechce sediet, a tak jedlo na tanieri nosi po byte a tak vyjeda. 🙂 🙂

katzi
21. bře 2010

tak jsme doma.

Dnes jsme udělali snad poprvé velký nákup jídla v klidu - Adeli měla nový objev: vozík - autíčko. Něco přes hodinu tam vydržela spokojeně sedět a řídit 🙂 Pak teda byla na závěr scéna u pokladen - už ji to nebavilo, chtěla ven a lítat. Což nešlo - platili jsme. Takže řeeeev na celej obchoďák, já rudá až na zadku (nejsem ráda středem pozornosti 😀 , pak jsem jí dala na hraní čokoládový vajíčko, který se jí podařilo vybalit a spokojeně se do něj pustila - zapatlaná až za ušima. Měla s čokoládou dnes premiéru.

sherry28
21. bře 2010

tak jsem po véče, dnes jsem měla utopence a skleničku piva😉dojídám a půjdu udělat véču klukům🙂a pak je hodím oba do vany🙂

katzi: to znám ty scény v obchoďákách u pokladny už radši na pás vyndaváme nějakou dobrotu, kterou mu zaplácneme pusu, než srovnáme nákup😉(většinou máme nákup za 4.000,-, takže toho je hromada)

gina333: také doufám, že to nejedění je k zoubkům jenom, byla by to škoda, on fakt papal krásně a všechno, vůbec si nevybíral a ty porce ani já bych nesnědla🙂

katzi
21. bře 2010

sherry: hmm, utopenec a pivo - to bych si taky dala 🙂 My jsme zatím přímo u pokladny scénu neměli, ode dneška už s nějakou dobrotou budu taky nachystaná. U těch pokladen jsme bavili všechny kdo se okolo nudili ve frontě 😀 😝

prchalka
autor
21. bře 2010

gina:No možná bych byla ráda, že se cpe u babičky hlava nehlava, kdyby to byla nežíra, ale takhle?!?! Mamka to zdůvodní tím, že děti jsou jak kačeny, že můžou jíst furt... Normální děti prosím, ale to moje teda ne!! 😝
katzi: Taky se chystáme na autíčko, ona už se zadkem do normálního košíku ani skoro nevejde 😀 U nás je to obráceně, celej nákup vyvádí (pokud nemá něco k jídlu), ale u pokladen se rozzáří a koketuje s prodavačkama, líbí se jí, jak to pípá a jede po pásu a chce mačkat pin apod... 😀 Dneska jsme byli dopol v Hypáči a celou dobu dobrý, až ke konci začla kvílet, tak jsem říkala MM, že už asi došel rohlík, že jo.. a ono fakt jo! Jak má zaplácnuotu pusu, tak je relativně klid 😅
sherry: Taková chuť ho snad neopustí 😉

katzi
21. bře 2010

my bysme ty velký nákupy neměli dělat - lednice i špajzka plná dobrot a já nevím co bych zfutrovala dřív. Musím se krotit. Dnes je první jarní den a já mám předsevzetí, že od zítřka už opravdu musím začít s tím hubnutím 😀

prchalka
autor
21. bře 2010

My měli k véče něco mezi omeletou a míchaným vajíčkem. Snědla asi 3 tousťáky plus kus omeletky 😅
Jo a mám ftípek pro LEHNA a vlastně pro vás všechny: MM jí naučil říkat - Baník p..o!
Nejhorší je, že ona už to řekne, když jí to napadne 😖 🙄 Prý musí jít do školy vybavená!

prchalka
autor
21. bře 2010

Teda do školky už!

katzi
21. bře 2010

prchalko: čorí se z toho teď na jaře a v létě vyběhá 😉 To je dobrá, že se nechá uplatit rohlíkem, to Adeli teda nee 😠 Jak něco chce, tak prudí. To by musel být kdyžtak silnější kalibr - třeba nějaká sušenka 🙂

katzi
21. bře 2010

prchalko: 😀 To bude fajn, až to řekne třeba těm prodavačkám u pokladny, nebo tak někde, kde se to bude obzvlášť hodit 🙂

sherry28
21. bře 2010

ženy kolik jste nabrali v těhu? řekla jsem si, že nebudu nějak moc navíc jíst, když budu mít na něco chuť, dám si jabko nebo banán (prostě ovoce)😉u Lukáška jsem nabrala 13kg a u Marečka 16kg, nechápu jak někdo může nabrat jenom 6kg za celé těhu (znám přímo osobně-Jana 1těhu 8kg, 2.těhu 6kg, 3.těhu 6kg)a děti měli normální váhu kolem tří kil😲 taky bych chtěla nabrat tak 8kg, ale už teď mám 2kg nahoře od února☹

katzi
21. bře 2010

já nějak kolem 10 kg. Taky to nechápu, jak někdo může nabrat jen tak málo.

prchalka
autor
21. bře 2010

Kámoška taky nabrala snad jen 6 kg poprvý a malej měl 2,90! To asi nejde ovlivnit. Já měla asi 10 a malá měla 3,60! Někdo nabere 20kg a dítě má 2,50 tak kde je spravedlnost?? 😝

prchalka
autor
21. bře 2010

Rozhodla jsem si asi koupit sobě kolo, Čorině sedačku na něj a budem jezdit s tátou.. no hlavně, aby mi to nadšení vydrželo. Jdu dělat vodu, dnes o něco dýl, MM kouká na Hospodu a nemá se ke koupání a to jí chcem ještě mýt hlavu..to zas bude virvál 😝

gina333
21. bře 2010

co sa tyka priberania v tehu, ja som pri Nati pribrala 11kg, pri Sophi 16kg a teraz mam menej ako pred tehu. Nedari sa my pribrat, viem, je to podla vas mozno fajn, ale ja by som chcela byt aspon o trochu buclatejsia, keby som aspon tie cicky mala, fakt mam z toho riadnu depku, ze nic. ☹ ☹

My sme uz okupane, krupicu nechcela vypit ani za svet, tak som jej rycho spravila mliecko, cakame kym vychladne. 😲
Na nakupy chodim s nou ked spi, nakupim, nalozim do kocika a mam pokoj. Velky nakup robime raz za mesiac s muzom, ale to ona nai nahodou nechodi s nami, lebo nechce sediet ani v kosiku, len by behala. 😵

sherry28
21. bře 2010

tak mě malej nechtěl jíst krupici vůbec😅 plival ji po mě, ale když viděl Lukyho jíst omáčku(kuře na paprice s knedlíkem), tak chtěl taky, s chutí jsem mu nandala, ještě jsem přidávala, snědl dva knedlíky😀 takže mu zřejmě vyhládlo a opět máme jedlíka(nejedl určo kvůli zubům)aspoň jsem klidná, že nepůjde spát hladový😉jdu koupat a uspávat b-) už je po víkendu, zítra zase vstáváme, budu shánět Márovi botičky, doufám, že nějaké vybereme🙂

prchalka
autor
21. bře 2010

sherry: Jo to budou ty kousátka. Koukala jsem na ně, že jsou krásně obrázkový. Ještě jsme neměly, tak se těším, co na to bude říkat 😀
katzi: Dokonce už dělám i míň mlíka na noc - 180tku vody 😅 Poslední dobou mi nechávala, tak si říkám, že když dám míň, nic se nestane.
gina: Já bych potřebovala dole ubrat a nahoře přidat, kdyby to šlo nějak vyhrnout nejlépe... 🙄
Vlasy jsem odpískala, dneska radši ne, máme skluz. Stejně už jí tam zase něco naštvalo, tak jdu..
Všem dlouhou brou 😔 😔

katzi
21. bře 2010

jj, i já bych potřebovala setřepat zadek na prsa 😀

Tak se pěkně všichni vyspěte do růžova, pa pa.

sherry28
21. bře 2010

dnes už nepřijdu, jsem moooc ospalá, půjdu hned spinkat, tak všem klidnou noc, dobrou I-)

matova
21. bře 2010

ahojte, u nás bolo do večera blbo, malý stále plakal, vkuse si rýpal s cumľom na mieste druhej potencionálnej trojky, trikrát ho "švihlo "😖-pritom sa zatiaľ ani náhodou nič neprerezáva . O 15:30 bol už nezvládnuteľný, neskutočne unavený či ubolený-šla som ho dať spať, chytil záchvat, zdrhol...tak sme sa aj s mm vystrojili von, predtým dostal Panadol sirup, do hodiny sa upokojil a najhoršie že už bolo 18h a on nie a nie dnu 🙄 , tak som sa spratala prvá a mm s ním ostal ešte chvíľku von, takže potom keď zbadal že už tam akosi niesom,tak sa rozhodol dobrovoľne ísť. Hneď večera, kúopanie sme vynechali, dala som mu len sprchu ale hračky zasa musel prejsť všetky 🙄 . Spí od 19:30.
tiež sa lúčim, musím ešte niečo pracovného poriešiť... 😝

sherry 🙂 : to nechutenstvo u Marka asi bude fakt zúbkami. Aj u nás je to teraz pobiedne, našťastie sa situácia tak ustálila, že aj keď cez deň nezje veľa,tak aspoň kašu na večeru neodmietne,a keď zje aj tej menej,tak vypije pred spaním viac mlieka.
prchalka 🙂 : tie hryzátka nepoznám-absolútne netuším čo to je 😅
gina 🙂 : tááák rada by som ti nejaké tie kilečka poslala 😉
katzi 🙂 :aj ja by som to potrebovala vysunúť zdola vyššie 😀
ined 🙂 : dúfam, že to čím skôr aspoň z najväčšej miery prebolí. ako sa máte? chýbaš tu 😔

lehna
21. bře 2010

ahoj holky,

je vás tady prolítávám, odpovídat a komentovat budu později.
mě jen zaujal příspěvek Prchalky,jak Čorí tatínek naučil Baník p..o 😀 😀 😀

Štěpi dneska brutálně protivný. hrozím se noci, jdu ještě dočítat a reagovat 😉