Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
23. bře 2010

sherry:mas pravdu, zas je ten kon iny. 😒
No ked som uz v upratovacom svungu idem este vydrhnut kupelnu. Tak tu zatial pekne piste,nech mam vecer co citat. 😉

prchalka
autor
23. bře 2010

Lukáš - znamená Lukánec, člověk pocházející z Lukánie (jižní Itálie) 😅
Marek - to je ten bojovník, válečník (to už jsi psala)
Klaudie - původní význam je kulhavý, chromý 😖 (Klaudie byla i moje favoritka, blbý, že nejsou moc zdrobněliny, teď už by ale na ni MM i přistoupil myslím 😅)
Karina - hezká, milá / čistá, cudná
Spící jména budu teprv hledat, chvíli to potrvá 😅

sherry28
23. bře 2010

prchalka. tak Klaudie se mi líbí ae aby nebyla kulhavá nebo chromá😀, ta Karina je lepší ve významu😉 zdrobněliny se najdou na všechno já bych jí stejně říkala Klaudí jak se znám🙂

matova
23. bře 2010

Ahojte,
m spíme od 12: 05, boli sme trošku vonku a na pošte tak sa to podarilo natiahnuť.
Ako tak čítam, u nás je to presne opačne ako u giny, prchalky a facovky- dni úplne hrozné ale noci- ja nechápem čo za bonusy dostávam, ale som za to veľmi vďačná. Včery večer som si myslela že to bude noc hrôzy, a šimonko sa zobudil prvýkrát až o 4:30! dostal mlieko a asi po pol hodke zaspal do 6:30 😅 . Asi to bude tým, že je jednoducho neskutočne unavený a spí ako zezaný. alebo už neviem. Ale keby to malo byť ako cez deň tak by som asi bola chodiaca mŕtvola...
Vonku je síce krásne, ale ani tam nechcel, plakal, po ceste bol zvesený na rúčke pred sebou a len tak pozeral do prázdna ☹ ...do pusy ma vôbec nepustil. Ráno hnačka jak hrom 😝.

prchalka: nájdi mi prosím ťa tiež šimonka 🙂
lehna: po ceste po štyroch 😀........ 🙄 🙄 🙄
gina: ja si okná nechám asi na sobotu, malého musí zabaviť mm. on mi nevydrží ani keď leziem na stoličku po niečo do skrinky-lezie na ňu za mnou a to neriskujem 😒. Jedno čo miluje je, že mi naloží veci do práčky 😀, potom podáva na vešanie...a potom keď príde mm tak ukazuje na práčku a sušiak-chváli sa že pomáha. ozaj- a rád chodí do pivnice s miskou po zemiaky (ale musím ho tam nosiť 😖 a robiť mu na stenu tieňohru 😀)
katzi: všetko najlepšie Adelinke k roku a pol 😵
sherry: čau tehulko🙂

prchalka
autor
23. bře 2010

sherry: Význam slov řeší asi jen pár lidí, jinak to člověk posoudí líbí - nelíbí.
Klaudie tady má podoby: Klauda, Klaudinka, Klaudička, Klo (to si pamatuju z tv) a Klaudy - to zní asi nejlíp 😉 Teď zrovna dávají pana Tau v neděli s Klaudií. Jo, mě se líbí, ale už né tak jako v těhu, což mě trochu mrzí.
Se sýrem Kidiboo jsem nepochodila, líbil se jí jen obrázek, na sýr koukala, pusu otevřela, ale jen se smála a říkala ne.. neci, tak jsem ho snědla já a jí jsem dala poslední kousíček, protože to z tý tyčky málem celý odpadlo.
Jsem trochu zklamaná, myslela jsem si, že když je to kousátko, bude to tvrdší na žužlání a něco to vydrží, ale on je to taveňák, co by se dal namazat na chleba - matova - nestojí to za to 😖 ☹

gina333
23. bře 2010

Adelinke vsetk naj 🙂

matova: joj, tak pranie je aj Sophinkina oblubena cinnost. 😀 😀 Staci povedat, ze ideme prat, uz nesie Avivaz, ide ku kosu s pradlom, pomaha nakladat do pracky, no zlate su tie deti. A neviem co je horsie, mat umrncane dni alebo noci. 😲 😲 Mozno, keby to bolo na striedacku. 😉 😉

matova
23. bře 2010

gina:najlepšie by bolo nemať umrnčané dni ani noci 😀
prchalka: chcelo by to takú konzistenciu ako pelendreky.-neviem ako to voláte vy-ale boli to také sladké anízové čierne "povrázky" hrubé asi 0,5 cm, dobre sa to žuvalo-len pre tak malé deti by to nebulo asi dobré 😕
A čo Šimon? našla si?

sherry28
23. bře 2010

matova: také zdravím jednu s rostoucím bříškem😉

prchalka: ta já na význam nidy nekoukala, Markovi jsem dala prostě jméno Marek (líbilo se mi od 14let), ale dostal od někoho pohled s tím významem a vyloženě to na něj sedlo, ta teď jsem ve výběru už opatrnější😉mžná jsem pověrčivá, ale jednu Klaudii znám ze střední, měla něco s meniskusem a kulhala😀 tak jasný, určitě to je náhoda, ale kdo ví, abych s tím něco nezpůsobila😉

sherry28
23. bře 2010

i náš Mára rád pere, usilovně nakládá do posledního kousku a pak ví, že to zavřu a vysadím ho a zapíná programy a čeká až dud to nezačne napouštět😀 pak ukáže jako, že je to v pořádku, že to už pere a pak věší(spíš teda podává prádlo, to baví i Lukyho)mám chlapi pomocníky, tak na co já si vlastně stěžuju😀

sherry28
23. bře 2010

katzi: Adelí vše nej, už máš doma velkou slečnu😉chtělo by to mimi😀

prchalka
autor
23. bře 2010

Šimon - slyšící, naslouchající 😉
Sofie - Žofie - moudrost
Štěpán - ověnčený, vítěz
Matyáš - Matěj - dar boží
Nezapomněla jsem někoho? Musela jsem odběhnout ještě meziuspat. A lítaj tu stíhačky 😠

prchalka
autor
23. bře 2010

Když už, tak umrčené dny a noci v klidu, je to to menší zlo 😉 Naše děti milují praní 😀 to je taky spojuje! Akorát ta moje mačká ty čudle, kdy jí napadne, ale je tam pojistka naštěstí, no ale stejně pořád slyším, jak to pípá, když nemá 🙄

matova
23. bře 2010

ajtra budeme mať asi návštevu- o pol roku staršieho chlapčeka s jeho mamkou. ako sa tu tak rozhliadam.... 😖......hrozný neporiadok, ale pri malom nemám šancu dať to sama dokopy. Včera mm vytiahlo vŕtyčku- inak také veci malý žerie,ale utiekol a rozplakal sa-keď je ubolený alebo nevyspatý alebo hladný, tak nezvláda takéto hlučné veci, chcela som aj vysávať ale nedalo sa, uvidím či dnes...prádlo momentálne čaká na malého kým sa zobudí, lebo keď ho nenájde v práčke, bude plač 😀

prchalka: ja som tiež nepozerala na význam, vždy som túžila mať šimona. neskôr sa ku mne dostalo že čo šimon to exot 😀 .
Ale on je inak hrozne zlatučký a vďačný ale vidím že povaha to je pre mňa záhadná a ťažko čitateľná 😒

prchalka
autor
23. bře 2010

matova: U nás jsou to pendreky taky. Já si spíš představovala, že to bude jako tvrdý sýr... Radši se loučím už teď, myslím, že moc tomu spaní už nedá..

prchalka
autor
23. bře 2010

Já chtěla Šimona celý život.. no a nemám ho 😅

sherry28
23. bře 2010

prchalka: no kluci to jedí v židličce a nad talířkem, fakt je blbý, že to dost padá, ale Marek to nějak nechtěl jednou si kousnul a nene...ale Luky to má rád, on už od tří řeší i ty hádanky a pak to rychle sní, aby se dozvěděl odpověď😉

gina333
23. bře 2010

Tak prave my volala svokra, ze mala uz je hore, spala vyse 2 hodin, boaj by nie ked v noci buntosi. 🙂 🙂 Este pockam na Natalku, dam jej obedik a futasime na basket.

Simon je krasne meno, Mne sa este paci Tobias a Maxim, ale tymi menami som u MM nepochodila. 😉

matova
23. bře 2010

prchalka: čo nie je, môže ešte byť 😉.
sherry: berieš teraz nejaké vitamíny? 😕

sherry28
23. bře 2010

MM nemá nic proti Eliášovi ani Patrikovi, dokonce i Karina a Klaudie se mu líbí🙂myslím, že je spíš hotovej z toho, že budeme mít třetí😝včera řikám klukům: "Tak kluci a na Vánoce tu bude další děťátko, když to dobře dopadne a tatínek už se těší" (zrovna držel Marka a hodil ironickej úsměv)😀

sherry28
23. bře 2010

matova: já jsem byla vždycky zásadně proti vitamínům, pokud jsem zdravá a nic mi nechybí😉nebrala jsem žádné ani u kluků, mě se zdá, že po nich zbytečně ty děti nabíraj, já hodně vždycky jedla syrovou zeleninu a ovoce a teď v létě se zase chystám, že s ním 2 kg jahod, třešní atd. na posezení. Pro mě jsou toto vitamíny🙂ale kdybych věděla, že miminku něco chybí, tak bych je určitě brala🙂

matova
23. bře 2010

tak a je po spaní 😒 spal 1:20, vstal s revom, nechcel ani pohladiť, zúril a teraz tu všetko okolo seby rozmetáva 😝 🙄 idem na to.
všetkým pekný jarný a hlavne prežiteľný deň 😎

gina333
23. bře 2010

Ak mozem, tak vam poradim vitaminy tehulky, ja som brala Pregnium pri Sophi, obsahuje iba 4 latky ktore dokazatelne pomahaju pri vyvoji miminka, Skuste sa nato pozriet na nete. Ostatne vitaminove tabletky su uplne zbytocne, ved to clovek len vycika. 😉 A presne ako sherry pise rodia sa velke deti.

sherry28
23. bře 2010

my už taky nespíme, ale spal 1:30, i když normálně dá dvě hoďky, protivný zatím není, vstal s úsměvem🙂

matova
23. bře 2010

veď práve, keby to tak človek vedel či niečo chýba či nie 😒 . Ja milujem ovocie aj zeleninu, ale teraz na jar žiadnu domácu nemám a keď si predstavím tie postreky tak často ma to brzdí.
Pri Šimonkovi som brala komplex vitamínov pre tehotné-hrozne som sa bála, bola som vedená na rizikovom...teraz som nasadila len kyselinu listovú. Viem že syntetické vit. vôbec nie sú zdravé...to o zbytočnom priberaní bábätiek som tiež počula a veru by som sa tomu chcela vyhnúť-malý síce obor nebol-3,55ale ja som malá a dal mi riadne zabrať-asi to bolo veľa. Navyše potom sa dieťa - prírastky posudzujú podľa pôrodnej hmotnosti a stále sme nejak zaostávali... 😒 už nech nasadím šalát a redkvičku... 😉

matova
23. bře 2010

gina 😉 : dík za tip, kuknem si to večer,
zatiaľ páá

sherry28
23. bře 2010

tak kys.listovou nasadím také, ta je neškodná a po ní určo nenabere, jinak, že je v pořádku my vždycky stačilo slyšet od dr.😉že se vyvíjí dobře, tak jsme vitamíny nedávala ani u jednoho, dokonce ani kys.listovou:-I

sherry28
23. bře 2010

gina333: koukala jsme na to pregnium, vypadá to opravdu dobře, je tam ta kysl.listová, omega3 kyselina (důležitá na vývoj mozku) a pak jód (na štítnou žlázu) a hořčík (proti sval. křečím v těhu, které jsem měla a hořčík brala rozpustný ve vodě asi v 7. měsíci těhu), že bych začla užívat při třetím těhu vitamínky?No nejspíš je koupím😉díky za tip🙂

gina333
23. bře 2010

ahojcek, tak sme doma, Sophi sa vonku celkom vysantila, ale nerobim si iluzie na lepsi nocny spanok. 😵 Natalka je este vonku, idem malej nachystat veceru. Pridala som aj fotecky. 😉

sherry28
23. bře 2010

ženy jsem prostě dobrá, zvládla jsem stáhnout fotky i do tohoto PC a předělat formát BMP na JPG 😉 😝 tak jsem dala nové foto ze soboty, nových botiček i těhu břicha 😀

katzi
23. bře 2010

ahojte,

dostávám se sem dnes až teďka. Měly jsme návštěvu - moji mamku. Potom jak odjela, jsme honem šly zase na písek a unavovat se běháním venku 😉

Adelí všem tetám moc děkuje za přání k 18ti měsíčí 😵

gino: ty máš teda elánu na rozdávání 🙂 Okna i mě čekají - jak začalo svítit to sluníčko je ta špína nějak víc vidět 🙂 Taky si musím dát do pořádku balkón ať je to tam nachystané na kytičky. Asi o víkendu vyhodím Adelí s tátou ven a vrhnu se na to.

prchalko: Adéla - bytost vznešených způsobů ....ehm ehm. Tak snad jednou jo 😀

matova: to je zvláštní jak se to Šimonkovi otočilo ty dny a noci, ale každopádně je to super. Fakt pořád menší zlo, ale věřím, že to musí být náročný ho zabavit 😖