Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
23. bře 2010

sherry: no krásněj pupíček máš po dvou dětech - vypadáš jako prvorodička, nic nikde vytahanýho a popraskanýho 🙂

sherry28
23. bře 2010

katzi: tak vytáhlé to trošku je(foťák zkresluje) 😕 😅 , ale popraskaný není 😉 poctivě jsem od 1.měsíce mazala u obou těhu a teď taky už mažu (olivový olej ve spreji) 🙂

katzi
23. bře 2010

to se podceňuješ - tak moc foťák zkreslovat nemůže, prostě vypadá dobře 😉 Mě taky břicho naštěstí nepopraskalo - mám k tomu sklony, takže jsem celý těhu chodila mastná, pak přes léto pořád pupek ven a mazala jsem vším co mi přišlo pod ruku 🙂

gina333
23. bře 2010

sherry: pekne boticky o tebe ani nehovorim 😀 hlavne s tou plienkou na hlave si podarena 🙂 🙂 a brucho nemam nastastie popraskane ani ja, asi je to v genoch, ale aj dost som sa mastila, hlavne oleje som pouzivala.

prchalka
autor
23. bře 2010

Jsme byly celé odpoledne venku, na zahrádce, pivečko, Becher.. ochutnala kočičák, běhala po trávě, jestli dneska nebude kloudně spát, tak už nefim 😝 😖 🙄

prchalka
autor
23. bře 2010

Já taky nemám popraskáno 😀 I my mamky máme dost společného 😕 😕 😅 🙂

gina333
23. bře 2010

prchalka: ja ju nechavam denno denne behat vonku, normalne uz nevladze pyta sa na ruky, a v noci prd. 😵 😵 No mozno Cori ta dnes v noci prekvapi 😉 😉

katzi
23. bře 2010

tak u nás po tom vylítání venku se teda úplný zázraky taky nedějí, ale je to o moc lepší než to bylo v poslední době.

prchalko: pivečko, zahrádka,......to na mě sálá tou správnou letní pohodičkou 😉 My tady kousek od baráku máme takovej sportovní areál s tenisovýma kurtama, hospodou s venkovním posezením a piskovštěm pro děcka u toho. Tak jsme tam loni v létě občas zašli s MM na "jedno" a Adu se tam popelila v písku s děckama. Jéé já se zas už těším 😵

prchalka
autor
23. bře 2010

My už letos máme zahrádku svojí a kočičáky na ní 😝 😀 Ale super, čorí na mě není furt přilepená a lítá si sama. Dneska asi bude mytí vlasů a snad pak odpadne rychle. Dám si asi ještě Bechera na kuráž 😀

sherry28
23. bře 2010

tak u nás jeden spí druhý se chystá 😉 taky máme malou zahrádku před bytovkou, máme tam udělané pískoviště a ohniště a v létě tam dáváme bazény pro kluky 🙂 pěstujeme tam jenom ředkvičky, kedlubny, salát a jahody (to sází se mnou Luky)a pak to papá, letos bude i Marek jedlík 🙂 mareček po naší zahrádce taky lítá, ale spíš je častěji na zemi, máme tam spousta krtčinců ☹

prchalka
autor
23. bře 2010

Odpadla hned po mlíku, žádný velký uspávání 😉 Tak všem brou a já si jdu dát panáka, buď na kuráž nebo na dobrý spaní 😀 Všem dobrou, MM nedal čípek, tak jsem zvědavá.. 😕 😔

prchalka
autor
23. bře 2010

Koukám, že už to mám i trochu pomotaný.. tak kdybyste to nepochopily, tak všem dobrou ještě potřetí 😀 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
23. bře 2010

A poslední můj záchvěv... znáte tohle?

https://www.youtube.com/watch?v=oa2_zQ08A90

To teď u nás jede, MM se do ní zamiloval.. prej je to jak u nás 😝 😀 😠 chudák... 😅

sherry28
23. bře 2010

taky přeju dobrou, možná ještě nakouknu jdu se hlavně najíst 😀 (ještě jsem nevečeřela, ne že by to nějak vadilo, ale přece jenom 😝 )

gina333
23. bře 2010

aj my uz spime, Sophi trocha soplikuje, tak som natrela koalku, dala Nurofen, ale vynechala som homeo takze uvidim ako dopadne noc. 😉
Vsetkym tichu kludnu nocku prajem. 😵

sherry28
23. bře 2010

prchalka: hustý 😀

sherry28
23. bře 2010

tak jsem snědla dva chleby namazané paštikou a mažu spát, tak žádné zlobení a všem klidný, ničím nerušený spánek 😀 😉 🙂

gina333
24. bře 2010

dobre rano 🙂
tak az nato, ze sme nemali ziadne homeo spala super. Bola hore sice uz o 22::00, dostala mlieko, bez toho to u nas zatial neide. povrtela sa polhodinku a zaspala. Dalsia vstavacka o 1:00 zase na mliecko, bolo aj kvilenie aj prahadzovanie sa ale potom uz vstavala az o 5:30. 🙂 🙂 Neviem ci medzitym bola hore, akosi my to uslo, no normalne si to nepamatam. 😉 😉 Dnes idem na dalsie okna, slniecko svieti tak hadam bude pekny den.

lehna
24. bře 2010

dobré ránko,

tak u nás noc supéééér! usnul klasika v 19.30, pak se probudil v 00.30, tak 20minut se převaloval, nevěděl jak zabrat ,nakonec usnul a vzbudil se v 5.30! 😵 . no mohl pospat ještě kousek dýl,ale aspoň, že spal celou noc.

včera jsme byli celé odpoledne venku, si trochu pochodil polozil po čtyřech , byl jak čuník, protože hlína je ještě mokrá, okusil jak chutná, taky kamínky, ruce měl v puse furt. no ale měl radsot, že je venku 🙂

sherry- zkoukla jsem taky albíčko, krásné břišeno, jsi fajn, hubená.

já taky nemám žádné prasklinky po těhu 😀

Katzi- tak to máte super, že máte takové sportoviště kousek od baráku. to my na pivečko taky chodíme, se těším až zas začnem. taky máme tady na dědině fotbalové hřiště, kde se můžou děcka vylítat a rodiče si dát pivko. vlastně těch hospod je tu víc s "výběhem" pro děti 😉

prchalka
autor
24. bře 2010

Čau,
zdravím z Katastrofova 😠 Usnula ve 20, probrala se ve 22, já nestačila ani usnout, od té doby se nepřestala motat a pořád jsem jí slyšela funět a převalovat se, lezla po celý posteli. Spala jsem opět pětimitutovky, celou noc jsem vůbec nemohla zabrat! Fakt konec! Teď celkem dobrý, ale přes den se asi pos... ☹
Zato u vás koukám fajn, aspoň někde 😉

gina333
24. bře 2010

lehna: suprova noc. 🙂

Baby poznate tieto podlozky, mne sa zdaju super http://www.familymarket.eu/index.php?main_page=... . 😵 😵

prchalka
autor
24. bře 2010

gina: Mám doma, objednala jsem z MMB, psala jsem tu o tom minule. Přišly minulý týden, jsou použité, ale na to čmárání to stačí a mám 50x50 tu malou.

gina333
24. bře 2010

prchalka: ja som aj zaregistrovala ze to ma niektora z vas, len som nevedela ktora 😉 a bavi sa s tym Cori? Nedala by si my link, alebo ID od koho si objednavala?

prchalka
autor
24. bře 2010

gina: Od jedné paní, ona měla jen 2 podložky ale 😖 Není to z obchodu!

gina333
24. bře 2010

prchalka: lebo ja som tize pozerala na MMB 🙂 a staci take male? Ja by somchcela skor vacsie aby som to mohla rozprestriet na koberec. Aky tam mas obrazok? No to som ti dala dost otazok takto na rano? 😀 😀

prchalka
autor
24. bře 2010

No a čorí to ba chvíli a pak žvejká tu fixu nebo si na tu podložku sedá.. A bere mi i druhou fixu, abych nemohla kreslit. Druhou podložku mám pro kámošku, ale ještě jsem jí to nestihla dát.

katzi
24. bře 2010

ahojky,

nám se dnes taky pokazila série dobrých nocí. Ale vůbec nevím proč zase 😖 Doufala jsem, že ta pauza od zubů bude delší 😔

Vzbudila se porvé už v 22.30, pak nemohla pořádně zabrat, byly taky různě motanice - docela často, přesný časy ani nevím, průběžně jsem upadala do kómatu 🙂 Naštěstí spala v klidu alespoň po mlíku od 4.30 - 7h.

prchalka
autor
24. bře 2010

gina: Hodila jsem fotku do alba

prchalka
autor
24. bře 2010

katzi: Hmm, u nás se spalo klidně tak od 5.30-6.30 ☹ ☹ 😠 😝

katzi
24. bře 2010

prchalko: ☹ ☹ ☹ ☹ Řekni mi proč ty holky nespí - my byly včera venku dopol. i odpol., pořád lítala, chvíli neposeděla. Tvoje taky. To by byl unavenej i dospělej. Já jsem teda byla...A když se motá a nebrečí u toho, tak ji asi zuby nebolí. Kdyby bolely, tak přece bude brečet....