Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
18. led 2010

ined: Pročůrané pyžamo mám taky v lásce, naštěstí to není tak často a většinou už se vzbudí na mlíko, když už se to stane. Jako jak bych ji pak uspávala, fakt nevím! Jaký ty plínky teď máte? Občas juknu do toho tématu o nočních plínkách, tak ses chystala nějaký koupit, ne? Já jsem s baby love spokojená přes den, Pampersky jsem nějak ještě nezkoušela a teď máme na noc Huggisky Premium, ale příště už bych klidně koupila jiný. V akci jsme nakoupili i Happiky č.5, ale jen jsem jí od včera 2 dala, tak se pročůrala, nedolíhaj u nožiček, ještě není tak tlustá asi 😀 takže stejně musíme koupit menší, jako jsme měli doteď, no snad pětky užijem v létě, kdy to nebude tak vadit a bude lítat v plíně, pokud už nebude bez nich, jak by si moc přál tatínek 😀 😀 To by se nám akce fakt vyplatila, když doma mám asi 10 balíků 😖 😖 😅
Pejskaři jsou pitomci, nekteří. Člověk nemůže dítě pustit nikam do trávy v létě apod.. Když jsem jezdila venku s kočárem, ještě na tom sídlišti, tak jsme si vždycky něco přivezly domů, někdy se nedalo ani vyhýbat!! Jenže tcháni jsou to samé, kam to pes položí, tam to nechají... no a někdy k tomu něco přidá i tchýně v keři 😝
Písničky jsou znova zde: rychle to najdeš, protože je to podtržený 😀

https://www.youtube.com/watch?v=uSD4vsh1zDA


https://www.youtube.com/watch?v=hLDhMmoYSYg


No prostě něco pro děti 😀 😀

matova
18. led 2010

prchalko, preeesne tak to robia - chúvička maká za nich a tiež súkromné uklízečky...nákupy cez internet priamo domov... a ty ideš pa. zarábať prachy na chúvu a uklízečku a nákupy a pritom sa chechtáš do TV 😎 ale bez tých zváračských okuliarov 😀

ined. dnes po spinkaní máme pangasia na mrkve a hrášku, dooobedu mal polievku ale inú, tak potom neskôr dám vedieť 😉. Tu to je- nieje to žiaden brutal, len máme väčšinou zapnuté jemné melódie 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=uSD4vsh1zDA


https://www.youtube.com/watch?v=hLDhMmoYSYg
ined77
18. led 2010

prchalka 🙂 ...kdyby jsi měla příjmy např.jako verešová nebo haidy klum,tak se budeš také usmívat do médií 😀 .mě by zajímalo,kolik času denně se svými dětmi opravdu stráví 😉.

katzi 🙂...tak to by si naši muži rozuměli 😀 😀 😀.
s tím mrčkáním...to je právě to,mě budí i toto(logicky,když ho mám hned u sebe)..a taky většinou už se hned hrabu k němu...možná by toho nechal,kdyby tam byl sám.je fakt,ale že už poznám,kdy jen tak povzdechuje a oddechuje a kdy už opravdu začne plačínkovat 😅.
já jsem stejně jakoby pořád ve střehu,pořád čekám,že zase budu vstávat.
přistihla jsem se,že třeba večer u tv,malý už dávno v klidu spinká a já jsem pořád nějak našponovaná...prostě se nemůžu nevědomky uvolnit 😒.

katzi
18. led 2010

Prchalko: my dáváme ve dne i v noci plínky z Tesca. Oni mají dvě varianty - levnější (to jsou šméčka, tam se někdy našly i nějaký dráty nebo co) a pak dražší a ty kupujem. Jsem s nima naprosto spokojená, zatím nikdy se mi Ada v noci nepročůrala, ráno je plína nacucaná, ale drží v ní všechno.

katzi
18. led 2010

Ty hvězdy i když by třeba nebyly úplně v pohodě mají do médií naučenej hvězdnej úsměv. Chápu je, taky bych to tak dělala. Nebo to tak i dělám, když mi není úplně OK a potkám někoho před kým chci vypadat OK, tak nasadím prostě spokojený výraz.

Jj, to znám s tím pořád ve střehu. Já mívám i to, že když se blíží noc, začínám být našponovaná co zas bude a poslední dobou si říkám, ať už je raději ráno.

prchalka
autor
18. led 2010

katzi: Tak my se z centra města, z bytu 2+1 po babičce MM (zkratka mého manžela), stěhovali do 3+1 o asi kilometr dál. Byl to výmysl manžela, já moc nechtěla, ale nakonec jsem uznala, že kdybychom rekonstruovali, z bytu uděláme ještě menší a tak jsem podlehla. Bydleli jsme v novém rok, když si vzpomněl, že chce baráček. To byly u nás boje, já že nechci nikam, že to tam mám ráda (příroda kolem atp. město blízko), střídavě jsme spolu nemluvili asi rok 😅 On si pořád stál za svým, cože chci v paneláku dělat do konce života.. nakonec jsem se jela podívat i na plány do realitky, ale tu lokalitu, co původně vybral jsem nechtěla, domek na domku, zahrádka jak dlaň.. řekla jsem, že do tohohle fakt nejdu, aby stálo 120 stejných domků na jednom placu. Tak jsme hledali dál a našli, sice dražší, dvojdomky, ale je jich tu jen pár no a je to 3/4 roku, co jsme se stěhovali.. Toto vše jsme stihli asi za 5-6 let. Doufám, že nikam jinam už se nikdy stěhovat nebudu!! 😅

prchalka
autor
18. led 2010

Dětičky nám spí, že... 😅

prchalka
autor
18. led 2010

ined: Já jsem našponovaná i teď, večer, v noci... 😝 😠 😠

ined77
18. led 2010

jééé,holčinky vy jste zlaté.moc děkuji za odkazy 😵 .
prchalka 🙂 ...plenky používáme pořád pampers.chtěla jse koupit ty tesco zelené,ale to byc se musela nějak doprvit do tesca a trajflem s kočárkem se mi tam nechce,aby ještě něco matýnek nechytil 😒 .
ale budu muset sjet do toho baumaxu a to je hned vedla tesca,tak hned vezmu ze dva balíky 😉 .
dm máme ještě víc z ruky a jelikož nemáme auto,je to všechno náročnější ☹ .
počkej,ale tchýně asi nebydlí na sídlišti,že? 😀

matova 🙂 ...jj,i na zelenince je pangas dobrý.matýnek ho má velice rád 🙂 .
písničky mu hned odpolko pustím,jsem zvědavá 🙂 .

katzi 🙂 ...my bydlíme v 4.patrové bytovce a je tady vše slyšet fakt hrozně 😒 .
já matýnka nenechávám a nikdy jsem nenechávala nějak ''zbytečně''křičet.ale když jako maličký trpěl na fakt úmorné prdíky...tak to se prostě nedá dělat nic ☹ .ale musím teda říct,že na mě nikdo nikdy nepřišel.jen paní zezhora občas říkala,že malého v noci slyšela,ale jinak nic.a ani ne ve zlém 😉 .
také jsem z domku,no teda půldomku 🙂 ...baťovského 😅 .a ještě před 10 lety jsem říkala...jejda,zlatý panelák,žádná zahrada,plot,listí hrabat,trávu sekat a dnes bych ještě ráda,sekala,hrabala a kdo ví co 😀 .
asi stárnu 😎 .

prchalka
autor
18. led 2010

ined: tchýně bydlí na sídlišti 😅

prchalka
autor
18. led 2010

Za domek jsem nakonec ráda, fakt že jo, ale díky ještě jedné okolnosti, která nebyla zrovna 2x úsměvná. Kdybychom se pro ten barák nerozhodli, asi bych litovala a stejně bych se chtěla od tam odstěhovat!! 😖 Takže dobře, že MM měl takový prozíravý nápad 😉

ined77
18. led 2010

prchalka...jj,matýnek teda zatím spinká,až se odmlčím,už huškám a čtu 😀 .v lepším případě 😅 .
i já jsem teď našponovaná.zase čekám,jestli už......
jak jste ve svém a v domečku ,tak to je super 🙂
nám se jednou také ta bytová situace nějak ''vylepší''.zatím je to ale takto a nedá se nic dělat.je ale fajn,že vyhlídky nejsou špatné.jsou lidé,kteří nemají ani to co my 😒 .
ale na baráček to asi nevyjde 😅 .

katzi 🙂 ...šmankote,jak dva druhy plenek.jak poznám prosím tě ty lepší? 😕
s drátama nic nechci 😀

katzi
18. led 2010

Prchalko: jj, lepší vyhořet, než se stěhovat, znám to 😝 Stěhovali jsme se se skoro roční Aduš, pak rekonstuovali, no opruz. Ten byt je obecní, takže řešíme, že až bych se jednou vracela do práce,že by to fakt chtělo něco vlastního. Uvidíme, uvidíme. Ale teda představa zas všechno znova (stěhovat, opravovat) je dost hrozná 😖

Ined: to bydlíme asi v podobným typu baráku, my taky 4. patrová cihlová bytovka. A když sousedka vedle zakašle, tak ji slyším 😒 Já bych taky kolem domku běhala teď tak ráda a taky jsem na to doma vždycky nadávala 🙂

katzi
18. led 2010

Ined: tak jednak ty lepší plínky poznáš podle ceny (jsou dražší) 🙂 a jednak podle barvy: jsou v zeleným obalu.

ined77
18. led 2010

prchalka 🙂 ...nějak si nedokážu představit,jak např.na našem sídlišti bych si odskočila do křoví 😀 😀 😀 .
ale to je jedno 😉 .to já jen tak fylozofuju 😝 .
vidíš to,někdy se člověk něčemu brání a pak zjistí,že vlastně udělal velice dobře 😉 .

a to jsme se tu všechny pěkně sešly dneska,že? 😀 😀 😀

katzi
18. led 2010

jo jo, dnes nám děti pěkně spolupracují. Jenže my už spíme od 11.45, takže za chvíli budu mít utrum ☹

prchalka
autor
18. led 2010

Místo abych pátrala po nových receptech na papu, tak tady píšu romány 😀
Tchýně se takový srací typ, takže i když jde se psem, má to domů za rohem, nestíhá, položí to tam, kde musí, což je jako děs. Pravidelně se stává oběma, že to neudrží ve výtahu 😝

ined77
18. led 2010

katzi 🙂 ...my jsme se stěhovali když měl matýnek 8 měsíců,katastrofa 😖 .jde mi mráz po zádech při představě dalšího stěhování,leda do vlastního,také....to bych byla sbalená za jeden den 😀 .
no,ty baráky si budou hodně podobné 😉 .
vidím,že na práci kolem domu nadávaly asi všechny děti 😀 .ježiš,jak já jsem nesnášela sbírat jablka a rybíz 😠 .
ale zase táboráky,spaní v létě ve stanu a tak bylo super 🙂 .
jj,chtěla jsem kupovat plenky v zeleném obalu 😉 .děkuju 😉 .

prchalka
autor
18. led 2010

My spíme hodinku, takže za chvíli bude taky zase rodeo. Večer se po návštěvě nakonec nějak sklidnila, už to bylo lepší. Myslím, že jí štval ten hluk, baví se spolu 5 lidí a je to tady jak u kolotočů, přeřvávají se a hlavně, byl tu můj brácha a toho ona jako v lásce nemá, tak jí asi iritoval, i když si jí nevšímal 😅 😅

ined77
18. led 2010

katzi 🙂 ...u nás se spinká od 12h,také už mám nastraženy uši 😀 .ale já ho ještě čapnu do náruče,sednu a hodinku většinu ještě dá 😅 .no uvidíme
a už pláče
páááááá

katzi
18. led 2010

prchalko: ty naše holky si budou fakt v ledasčem podobný - Adélka taky nemá ráda hlučný prostředí, nebo když jiný děti piští, křičí a tak. Je pak z toho umrčená a rozmrzelá.

ined: tak držím palec ať Matýnka ještě zlomíš 😉

katzi
18. led 2010

Tak jsem taky už povolaná do služby. Ale překonala se, skoro dvě hodiny. To teď bude určitě až do večera odpočinutá a hodná 😀 😀 😀

prchalka
autor
18. led 2010

Tak u nás budíček stejně jako u ined 😝 s tím rozdílem, že už jí neuspím, i když okamžitě vystřelím, beru na rameno a houpu 😒 takže jen hodinka!! Ještě jsem musela odsát, protože chrchlala, tak to jsem zvědavá na tu idylku dneska..

ined77
18. led 2010

tak u nás se nakonec spinkalo 2.45 min 😀 .
tatínka už máme také doma,tak jdu fungovat 😉 .
všem pěkný den,papa 🙂

holky 🙂 ...malý taky nemá rád hlučné děti,pak se bojí a je ukňouraný a chce být jen u mě 😅 .

katzi 🙂 ...děkuji,povedlo se...už už jsem si myslela,že jsem to zakřikla 😅 .
tak pááá

prchalka
autor
18. led 2010

ined: No hezký čas 😠 Proč mi nemůže spát v klidu aspoň tu hodinku a půl (i když jsem jí dneska zapomněla namazat zub na spaní), ale stejně! Pak je celý den na prd a usne nám na 5 minut cestou v autě z nákupu, jako dnes, pak je zase nevrlá.. a hlavně se bojím dát jí spát dřív i třeba v 8 večer, aby to nebylo brzo a nemusela jsem jí ještě půl hodiny uspávat. Pak zas vypadá, že unavená není, hlavně ve vaně! A čím dřív půjde spát, tím dřív jí budu mít u sebe.. že.. Co dělám špatně?
Jak to děláte, že vám děti takhle spí odpol a v 8 už třeba taky chrní? Béééé, to bude asi mít po tom tatínkovi, že.. 😠 😠

prchalka
autor
18. led 2010

Já už si začínám fakt myslet, že je snad hyper ☹ jak mě pořád strašila MM ségra, že obě její holky byly a že naše malá je úplně stejný šídlo. Nespavec a vopruzka!! Ta fakt dělá jen to, že ječí, křičí, brečí a všude všechno rozhazuje. Před chvílí jsem si kvůli ní zarazila roh šuplete do zad, protože ho za mnou otevřela a já se zrovna zvedala od linky 😠 😖

aponchie
18. led 2010

sotva vylezl jeden a noc bala super je tu dalsi 😀

matova
18. led 2010

Ahojte baby 😎 , no vy ste tu cez obed čo robili? kým som všetko dočítala, tak mám už hokej z toho kto je kto, kto kde býva....ale v jednom som si istá- máme doma plienky s drôtmi 😠. Tesco modré 😅.....no jasné že sú naprd, už sa ich asi mesiac zbavujem- dávam mu len ráno a aj to len vtedy, keď sa v čase od prebudenia do prezliekania z pyžamka nevykaká a je tak jasné že sa vykaká asi tak do 2hodín. Inak používame babylove premium+ (DM) a som spokojná, podľa mňa sú porovnateľné aj s pamperskami až na pružné pásy a sú trošku hrubšie. A na noc dávam pampersy, podľa mňa sú úplne najlepšie. Ale kôli cene ich kupujeme len keď sú v akcii v Metre.

Neviem čo sa dnes stalo alo mojko spal cez obed 1:50, tak to je rekord. Som si myslela že nebude chcieť ísť spať skoro, ale chcel, takže spal už o 19:15 (takmer ako vždy), predtým si doprial teplý dlhý kúpeľ z ktorého sa mu vôbec nechcelo von- obdivoval novú špongiu 🙂 . Že by dospával ten včerajšok?

a ani náš chlapček neznáša hluk, ani keď sa s niekým dlhšie bavím, ani keď si ho nikto nevšíma 😉

aponchie: koľko má to tvoje miminko rokov??? to prvé bude podľa veku asi manžel a to druhé???????

prchalka
autor
18. led 2010

U nás je to fakt dneska luxus 😖 Jsem si myslela, jak brzo neusne, jenže po mlíku nějak zakašlala tak, že mi posledních pár hltů vyhodila na triko 😖 😖 Takže převlíknout, koukala jak poledne a až ve 20.30 šla na klín a uhoupala jsem jí stejně jako poo ☹ ☹ Asi ty hleny, achjo ☹
To je teda dneska den.. radši se jdu natáhnout.. až je mi z toho zase blbě! Brou!

matova
18. led 2010

aponchie: alebo sú to 38 ročné dvojičky? alebo som už fakt blbá 😎