Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
25. bře 2010

Ahojte,
u nás sa spí od 19:45. Boli sme najprv dnu a o 16h som nakoniec vzala malého vonku, už sa to nedalo vydržať a musím povedať, že mu to spravilo dobre. Boli sme von 2hod. Zabudol na bolesti, a len behal, hľadal kamienky a behal k potoku, a ja za ním, uf...teda ale dostať ho domov je fuška. A klasika, kým nepopozerá všetky hračky a knižky tak spať nepôjde, už nejaké aj schovávam poza jeho chrbát 😀 . K svokrovcom teraz prišiel švagor, tak mi super pomôže, ponosí ho, vymýšľa s ním blbosti- malý ho úplne miluje, večer ho môže kľudne mať aj na rukách narozdiel od mm 😅. Sú obaja váhy a veľmi si rozumejú.
gina: veru, dnes som si pomyslela že na tie nákupy by som s vami išla rada aj ja, ty si vždy tak príjemne naladená 🙂.
brucho: diky, ale...a jasne že ide o bábätko 😵 inak mne sa vôbec pupok nevrátil na pôvodný stav, trčí mi von ako v poslednom štádiu- dá sa to nejak napraviť cvičením? 😕
katzi: deti a ich chute 😀 😝
sherry: zatiaľ nás ochutnávačky hovienok asi len čakajú 😖 😖. Dobre že som to nevidela, dnes ráno sa mi spravilo zlelen keď som jedla tresku...toto by som asi neustála ani keď ja nešabľujem 😀. Super fotky s plienku 😀, topánky vyzerajú byť šikovné, asi som nečítala pozorne, kde si ich kupovala?
Filipko je krásny prísavník 😵 a má aj krásne meno 😵 , No a super že ti manžel uspal Marka, to je paráda vedieť že by to šlo 😉

matova
25. bře 2010

prchalka: super románik na dobrú noc 😀
cesta busom 😅 , a ten mäkkáč vitamín H 😝 . Šimon sa momentálne sústreďuje na kamienky-ešte nepochopil ktoré sú voľné a ktoré sú zaliate v asfalte alebo betóne...a na chrobáčiky- to nevie oči odtrhnúť, a keď ideme už ďalej tak sa tam stále vracia achce ich znovu nájsť...
Ekzémy- presne pri prerezávaní to je úplne najhoršie. Nemusí to byť potravinová alergia, môže to byť aj na prášok, aviváž.... Ja som spozorovala že to mal horšie pri kakau, alebo paradajk. pretlaku z plechovky-kovovej-tak už len dávam pretlak z papierovej krabice. Mažeme to konopnou masťou Cultis Help- výrobca Hradec Králové. Z lekárne, vždy nám ju objednajú- je to hlavne prírodné a neškodné aj pre bábätka a tehotné ženy. Ešte mám aj 100% konopný olej. To je asi to najlepšie čo sme doteraz vyskúšali.

matova
25. bře 2010

ozaj -pokojnú noc všetkým 😎 , chcela som ešte žehliť ale ide Ordinácia 😅

gina333
26. bře 2010

dobre rano 🙂

matova: aj moja Sophi stale zbiera kamienky, nastastie si nic do pusy nedava, ale ked citat co vsetko su schopne ti krpci vopchat do ust, veru ju budem riadne strazit. 🙂 🙂 No a co sa tyka toho brucha po porode, ja uz iez nemam take ako pred tehu, sice som chuda ako spilka ked sa dobre najem veru brucho my trci. 😉 😉 Pomahaju iba brusaky, ale som si vsimla, ze aj ta moja Zumba ma daco do seba. 😵 😵 😵

Sophi sa zobudila az po 20:00, potom sa este mrvila asi 2x, o 3:20 mlieko ale vstavala uz o 5:30. Takze celkom dobra noc. 😉 Baby inaksie ja chodim spat uz pred 22:00, takze aj ked mala sa v noci budi som normalne vyspata. Alebo my staci menej hodin spania, ale bo som si uz zvykla. 😀 😀

gina333
26. bře 2010

zas ako pisem, zobudila sa po 23:00, ved o 20:00 isla iba spat. 😀

katzi
26. bře 2010

dobré ránko,

tak u nás se dnes od 22. 30 - 23.30 řvalo ☹ 😖 Neuklidnila se ani u mě v náručí. Takže vyjímečně dostala mlíko už v těch 23.30 a naštěstí pak už spala v kuse do 5h. Zas mlíko a vstávala v 6.30. Takže nakonec docela fajn, ale ten záchvat řevu byl nepříjemnej, nevím co jí bylo....

prchalko: to jsi odvážná, že se tak vypravíš s Čorí bez kočárku. Já bych si netroufla 🙂 😒 Věřím, že ses pořádně zapotila než jste dojely na místo 🙂 Odrážedlo - Adélku to celkem baví, hlavně venku jak viděla nějaký děti jak na tom drandí, tak hned nabrala směr k nim. Máme tohle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32307284&tab=4.

gino: jj, já když jdu spát kolem té 22.00 a Adu se probudí poprvé třeba kolem té půlnoci, tak už si přijdu docela fit 🙂

prchalka
autor
26. bře 2010

Dobré ráno,
u nás noc jako obvykle, má to zajetý, nemíní to měnit, takže popis by byl nudný 😅 Ale jako spala, vstávačka 6.20. Při krmení ráno jsem koukala, že ta stolička dole je "skoro" už venku!
Takže mám v plánu koupit pískoviště, písek, nějaký blbůstky k tomu, chtěla bych i kolečko 😅 no a možná i to odrážedlo, to zas bude pálka, ale už se na to těším, takhle zatím na zahradě nic nemá, tak jen tak pobíhá..
Jdu asi něco vymyslet k obědu!

gina333
26. bře 2010

katzi: taketo odrazadlo mame doma ja my, je to sice po Nati ale je v bezchybnom stave, ale Sophi na tom nechce sediet vobec. 😠 Pretoci si to kolesmi hore, a len tie majstruje. 🙂 🙂 Ja som skor uvazovala o takej trojkolke s tycou, aby som ju mohla aj tlacit, ale neviem ci to ma vyznam, ked ona aj so sedenim v kociku ma problem. 😝 Aby to neboli zbytocne vyhodene peniaze.
K tomu nocnemu placu, mozno, ze a jej nieco zle prisnilo. 😖

gina333
26. bře 2010

prchalka: ja si tiez myslim, ze to s tym vstavim v noci to uz maju zafixovane. ☹ Mne Sophi buntosi skoro vzdy ten isty cas, niekedy 20 min hore-dole. Len dufat, ze im to na dlho nezostane. 😉

Ja dnes varim polievku z bravcovych kosti, je tam dost maska, zeleninky, uvarim k tomu pismenka a bude mat hustu polievku na obedik. 😉 Kurca mam zo vcerajska, este k tomu uvarim zemiaky a je to. 🙂

gina333
26. bře 2010

myslela som vstavanim 😉

prchalka
autor
26. bře 2010

gina: Chápu, i mě občas vypadnou písmenka 😉 Fotky jsou tam. Oběd uvařen (pórek, šmakoun, kuskus), muselo to být rychlé 😀

gina333
26. bře 2010

prchalka: kuk som fotky, zlata Cori, ze uzurpatorka 😀 😀. Tiez sa neusmeje ani na jednej fotke, ani mne sa nedari Sophi odfotit ked sa usmieva. 😉

prchalka
autor
26. bře 2010

Obídek byl luxusní, snědla všechno, na mě zbyly jen 3 lžičky 😀
gina: To mi ani nedošlo, že se neusmívá. Ono když jí chci vyfotit, tak zavolám a ona ne aby se podívala na mě, běží se podívat na fotku, kterou samozřejmě díky ní nestihnu udělat 😅

ined77
26. bře 2010

ahojky 🙂 ,
my jsme dnes byli po dvou týdnech zase v kroužku 🙂 .matýnek byl nadšený 😵 .dokonce jsme i tvořili obrázek prstíkovýma barvičkama,ale teda to ho moc nebralo 😅 .ječel 😅 ,obtiskovali jsme totiž ručku 😀 .ale je to krásná památka 😉 ,za ten křik to stálo 😔 .
včera už jsem opět nestihla napsat...maty spinkal 3h a pak jsme museli jet hned do zl.večer opět usnul vcelku rychle,ke mně šel až přesně o půlnoci a pak jsem o něm do rána nevěděla 🙂 .při rozednívání se začal malinko vrtět,ale vydržel do 6.15 🙂 .
obídek dnes snědl nádherně...tak jak po očku vidím u prchalky 😀 ...i mně zbyly tři lžičky 😀 .
odpoledne se chystáme s kamarádkou a její malou ven .stavíme se na pivko a pak hajdy do parku...bere kočárek,já motorku,děcka si to prohodí 😀 .
jdu dočíst 😉

ined77
26. bře 2010

jo a tady(včera už jsem to nestihla)přidávám pár fotek ostříhaného matýnka 🙂 .
počítám ale tak ještě měsíc a zkusíme ho vzít strojkem 😨 😀 (má to ještě pořád celkem střapaté 😉 )

matova
26. bře 2010

ahojte,
u nás sa rvýkrát vstávalo okolo 21:30, vyriešil to cu,lík a potom až o 4:20, šimonko vypil mlieko a ja som len tŕpla či zaspí, lebo ako ho pil, oči mal dokorán a čumákoval potom na všetky strany už...ešteže bola vtedy tma-nakoniec zaspal až do 6:30, tak super 🙂. A vyzeralo to večer na horor 😅.
Cez deň zasa ako vždy, varím úplne meinimalistické minútky: varené zemiaky, karfiolový mozoček s vajíčkom. Polievka 0bodov, zas som nestihla, takže bude mať čaj 😀. Museli sme ísť von, lebo inak len bezcieľne pobehuje a rýpe si s cumľom do ďasien 😖 , vonku aspoň na to zabúda, ale ráno u nás poprchávalo, teraz je zatiahnuté a aj trochu fúkalo, neviem čo bude poobede ale lepšie asi nie lebo na víkend hlásia dážď 😢 .
idem dočítať, ined som si už oprečítala
a teda ined 🙂 super noc, konečne aspoň jedna aj u vás 😉

gina333
26. bře 2010

ined, matova: vam tie paradne noci prajem a zo srdca zavidim. 😀 😀
ined: maly je krasny tym cirom na hlave. 😉

My spimeo od 11:15, pred chvolkou sa zobudila, ale nastastie este zaspala. 🙂 Obed zjedla krasne aj mliecko vypila, no spokojna som s nou. 😵 😵 Poo sa chystame von aj my, sice je dost zatihnute, dufam, ze este dnes nebude prsat, dtaci ked weekend bude uprsany. 😠 😠

ined77
26. bře 2010

prchalka 🙂 ...super fotečky 🙂 .na té fotce v buse vypadá čorí velice způsobně 😀 .ještě jsem si vzpomněla...matýnek s oblibou sbírá vajgly 😠 ...ještě ale myslím nestihl ochutnat 😝 .
odrážedlo máme stejné i barevně jako katzi 🙂 ,ale zatím mu to na něm moc nejde-dozadu jede pěkně,ale to je jaksi k ničemu že 😀 .tříkolku s vodící tyčí cheme kupovat,teda měl ji dostat k 18.m,ale okolnosti nás donutili trošku pozapomenout ☹ .
vitamín H 😀 😀 😀,ty jsi taky číslo 😀.jo a gratulujem ke stoličce 🙂.

matova 🙂 ...a co máš jako s bříškem,vždyť vypadá normálně 🙂 .to bych ti přála vidět bříško mm 😀 ,ještě že to tu nečte,doufám teda 😀 😎 .
jejda,ten šimonek ti dává zabrat,chudáček,ty i on ☹ .nejvíc bych vám přála ať už má všechny zoubky venku 😵 .kamínky i u nás frčí,občas se snaží ještě nějaký zhltnout 😀.ale už teda ví,že ne...že jen podívat,osahat a zahodit 😉.

sherry 🙂 ...mně to právě přišlo divné kupovat mu kočárek 😀 .proto jsem přemýšlela nad tím nákupním vozíčkem.no ale nebude-li zbytí 😀 ,holt dostane kočárek.je to malá opatera 😀 .
ale fotečky filípka nevidím 😕 😖 😢 😢 😢 .za to bříško ti musím pochválit 🙂 .
a TM teda už trénuje jo? 😀.ale jde mu to,to se musí nechat 😀

katzi 🙂 ..to dělá občas i matýnek tím nočním křikem.ale také to přisuzuju snům.možná že jste měly trošku divočejší den,tak to v noci zpracovává...7 dětí,to musel být dobrý cirkus 😀 .odrážedlo máme úplně stejné 🙂 .a adélka na něm umí jezdit?

gina 🙂 ...taky budu muset vyrazit na nákupy 😉 .ale asi raději bez malého,pokud to bude možné 😅 .
vidíš,hovězí jsem nedělala už dlouho...děkuji za tip 🙂 .

katzi
26. bře 2010

u nás se taky spí 😵 Byla od 10.30 dost hotovson 😖 Vrchní čtyřky už máme v podstatě komplet ven, dole u obou špičky, myslím že jdou do finále i ty spodní 😒 Tak třeba pak bude chvíli klid? 😅

ined, matova: super, že v noci teď fajn spíte, jen tak dál! 🙂

Já teď sháním zas na MMB pro Adeli nějaké trika, jak se oteplilo, nemám ji co oblíct. Ona by potřebovala nějakou atypickou velikost - rukávy a délka trika tak 92, ale přes pupík tak 98 😀 Má to všechno obtáhlé a vypadá opravdu jak starý pivař 😀

Odpoledne jdem zas s kamarádkou a jejím klučinou ven. Je tady krásně, tak to musíme využít. Jen mi za ten týden, co jsme pořád v terénu zase stagnuje domácnost 🙂

matova
26. bře 2010

katzi: nebyť toho plaču bolo by to fakt faj noc, ale toto, človek nevie čo im vlastne je 😒
ined: pozrela som fotky: ako parádne to ide Matýnkovi s lyžičkou 🙂 . Môjmu stále nie, ovláda lepšie vidličku-ale je dosť dlhá. Dávam mu do vane už aj lopatku a učím ho naberať vodu do nádoby-aby zvládal naklápanie-ale nič 😕 😅
prchalka: pieskovisko aj ja by som chcela kúpiť, nejaké zatvárateľné- behá tu kopu mačiek...aj keď to môže ochutnať aj inde že? 😝 . Traktor v pozadí na fotke vyzerá super. Šimon zasa je pozér- normálne ho posadím, dám mu ruku okolo macka, poviem nech sa usmieva...je to herec- po taťkovi 😲. Hlavne že keď sme na prechádzke tak ľudia sa len pýtajú čo mu je, že je taký bez úsmevu 😀- to je zas dedičstvo z mojej strany- hovoria to mojej mame a aj mne- vždy keď sa práve neusmievame, čo sa stalo 😝
gina: ja chodievam spať v priemere okolo 22:30, 23:00 a aj by som sa vyspala ale neviem zaspať. A to iste preto, že nachvíľku zaspím keď uspávam a potom ešte idem večerať...dnes ani neviem čo presne sa mi snívalo ale hlavu som ráno mala boľavú z nejakých mix snov...

ined77
26. bře 2010

gina 🙂 ...děkujeme 😵 .
ty noci...teď ty poslední 2 jsou fajn,ale předtím taky na prd 😒 .mysím,že vylezly ty zoubky,bude chvilička klidu a začneme nanovo.fakt je,že jsem se dnes po dlouhé době i vyspala.a hlavně,nebudila jsem se sama 😅 .
a vy jste na tom se zoubkama vlastně jak?nechá tě malá nahlédnout? 🙂
u nás zatím sluníčko svítí,ale už druhý den strašně fouká...škoda,protože jinak je tu okolo 18 stupňů.v jrní bundě mi dnes bylo vedro a to jsem měla pod jen tričko s kr.rukávem.a o víkendu má pršet i tady 😖 ...no ale co,mrznout už nebude,kytičy potřebují vláhu 😉 .včera jsme viděli zahradu plnou sněženek-nádhera 😵 .

katzi
26. bře 2010

ined: jj, byl to cirkus Humberto 😀 Děcka se střídaly ve řvaní (teda spíš ty nejmenší a naše Adeli 😖 , pak se honily, pištěly, ......Tak to třeba fakt zpracovávala. Takové velké akce nemíváme často, není na to zvyklá... A odrážedlo - popojede na něm, ale že by jela nějak daleko, to zas ne. To přijde časem - doufám. Nejvíc jí zajímají cizí odrážedla, to její, co má teď doma ji moc teda nezaujalo 😒 🙂 Celé dopoledne jsem jí ho podstrkovala a nezájem.

matova
26. bře 2010

ženy, ja zatiaľ k zúbkom negratulujem, keď budú úplne komplet vonku tak napíšte,ale teda vlastne u katzi gartulujem k horným dvom celým 😉
katzi:ja sa v posledných dňoch snažím dať tú domácnosť nejak dokopy, ale je to nekonečný kolotoč ako všade inde 😝 . Tvoja Adu má opačné požiadavky na odev ako šimon- u nás rukáv by to chcelo dlhší a pás užší 😉
ined: ono by to chcelo asi vidieť naživo, pozývam všetky na exkurziu 😀 . A mm s bruchom je úplne taký istý týp ako tvoj (aspoň podľa tvojich fotiek čo som kedysi u teba pozrela- presnae takého som nikdy nemala v pláne mať v domácnosti 😀 ale získali si ma jeho iné dannosti 🙂.

ined77
26. bře 2010

matova 🙂 ..já jsem kopyto z jelena 😕 ...zapomněla jsem ti pochválit fotečky se šimonkem...krása a je celý ty,aspoň se mi teda zdá 😵 .tyto nové jsou taky krásné 🙂 .prý herec po tatínkovi 😀 já když chci aby se matýnek usmál,udělá na mě...foto dodám,prostě se zaxichtíkuje.ale herec je to také neskutečný 😎 .kdo ho kde vidí,říká..on je takový tichoučký,hodňoučký že 😀 ...to jo 😀

katzi 🙂 ...tak budeš muset začít asi šít 😀 .prý pivař 😀

ined77
26. bře 2010

matova 🙂 ...ano,také jem si manžela představovala poněkud malinko jinak 😀 .ale zase budí respekt,ačkoliv si nedokážu představit že by se třeba popral 😀 .a taky se mi líbí,že mu ode mě chutná 😀 .
exkurzi?a to jako na tebe nebo na TM? 😀

katzi 🙂 ...jj,odrážedlo...matýnka to bere,ale když mu to nejde,dá tomu asi 2 minuty,vztekle s ním někam mrskne 😨 😀.ale teda snaží se ,to jo 🙂 .
co se týče domácnosti...taky to teď se vším tím kolem trošku na své poměry flákám,kupříkladu okna už bych měla umyté...ale co...pár dní to ještě počká 😉.a když je hezky,je škoda někde doma gruntovat 😉 .matýnka to stejně táhne pořád ven..po snídani mi přinese botičky apod. 😀 .je to hřišťoman 😀 .
díky bohu za to jaro 🙂 ...

matova
26. bře 2010

ined: ďakujeme 😵 a Matyášek sa zasa tiež úplne podobá na teba- teda možno nie vo všetkých rysoch ale tie krásne očká 😵
a presne to hovoria aj šimonkovi -aký e kľudnučký tichučký dobručký, teraz ale už začínajú ľudia tu u nás pozorovať, že za ním len lietam lebo chvíľu nepostojí a trhá sa preč 😀

ined77
26. bře 2010

matova 🙂 ..ještě 😉 ...se lžičkou to matýnkovi moc nejde,to je jen zdání 😅 .nebo spíš tak..myslím,že by se sám najedl,ovšem to by nesměl dělat s tím jídlem převážně kraviny a on nic jiného nedělá 😀 .
příbor jsem ještě nekoupila 😔 ...stejné jako s tříkolkou 😅

matova
26. bře 2010

ined: 😀 😀 😀 aj môjmu aspoň všetko chutí čo uvarím 😀 😀 😀 . E- no asi už rovno na všetkých 😀 .
Keď za mnou chodil mm do školy, vrátnik sa ho pýtal a čo študuje dcéra? 😀 , alebo po svatbe sme som s ním bola na nový pas a občiansky a chceli mu pre mňa predať polovičné kolky 😀 . Rešpekt - to on má- zato ja pri ňom takmer žiadny 😝 alebo teda aspoň len v istých kruhoch 😝 našťastie 😉

prchalka
autor
26. bře 2010

Tak mi jí stíhačky probudily po půlhodině ☹ ☹ ☹ Zachránila jsem to na posteli, pod náma zas chlapi makali, ale teda stěží 1,5h a už je vzhůru! Tak půjdem na zahrádku za chvíli.. pá

ined77
26. bře 2010

matýnek se nám spíš potaťuje 🙂 ,ale oči má myslím po mně 😉 .a taky je po mně hodný,milý a inteligentní 😝 😀 😀 😀 ...
ano,i matýnek občas někoho překvapí tím,jak nádherně umí vřískat a vztekat se 😀 ...a já jsem i ráda,protože jinak mi přijde,že mě mají všichni za kecku 😀.to je jako s tím spaním,vlastně nespaním ....s kým se o tom bavím,říká fakt a opravdu??? 😕
kamarádka stále radí...nechat vyřvat 😒
ještě že tu mám vás 🙂 .