Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
26. bře 2010

k té podobě dětiček - pobavila mě teď kamarádka, když si prohlížela naše rodinné fotky a říkala, že Adu vypadá, jako kdyby ji měl MM s mým bráchou 😀 Prý ze mě nemá nic.

ined, matova: to máte dobrý, že vaši kluci alespoň budí zdání, že jsou hodní, tiší, poslušní.... To mě o Adélce nikdy nikdo neřekl, nechápu proč? 😀

ined77
26. bře 2010

prchalka 🙂 ...to bydlíte v nějakém vojenském prostoru či co? 😕
ale trošku mi to připomnělo film hrubeš a mareš jsou kamarádi do deště,jak tam donutil telefonuje na letiště kvůli nízkým přeletům a řve na ně,že si snad myslí,že jsou frankfurt 😀
jéééé,pláčemééééééééé 😕

katzi
26. bře 2010

prchalko: tak alespoň že tak - 1,5 hoďky docela jde. Venku to čorí rozchodí a určitě bude mít fajn náladu 😉

matova
26. bře 2010

katzi: áno áno, to my s ined máme iluzionistov 😀 .
Adu tm + t brat? 😀 .
ined: očká má Maty úplne po tebe 😵
prchalka: to je teda "radosť" nielen robotníci ale do toho ešte lietadlá...človek si nevyberie, inde zadsa susedia alebo psy...
plačko je hore- spal 1:25, objímal ma na posteli, potom zliezol dole a búchal si hlavu o drevenú dosku 😖 , už sa zlostí že mu nechcem dať myš, klávesnicu...takže padám,
všetkým príjemný zvyšok dňa. ozaj, a kde bola sherry? 😕

ined77
26. bře 2010

tak my už nespinkáme.chvilku jsem ho nosila,ale koukal na mě jako telátko o co mi jako jde 😀
dal 1,5h,no co už,musí to stačit 😉

katzi 🙂 ... 😀 ,kdo ví,jak to u vás je 😀 .ale jestli tě to potěší,tak mně adélka přijde jako velice krásná a způsobná holčinka,teda na fotkách 😵 .
čorí taky 🙂 .
kluci jsou herci,však my jsme to s matovou přiznaly 😀
končím,už mě tahá 😀 ...
pěkný zbytek dne všem 😵

katzi
26. bře 2010

kluci asi líp klamou tělem 😀 ined: a děkuji za pochvalu Adélky jakožto způsobné hočičky, jsi první 😀

No MM a můj brácha - nějak se jejich geny a podoba zkřížila přeze mě 😀

i já končím, Adeli už tam taky piští.

mějte se, pa pa.

gina333
26. bře 2010

awojcek, tak Sophi dala poo vyse 2 hodin, urcite bude problem vecer ju uspat. 😉 Boli sme v meste na prechajde, zas vysedela v kociku, juj taka som stastna, ze sa jej tam paci, len aby to tak aj ostalo. 🙂 🙂 🙂 🙂 Natali je este vonku s kamaratkami, no ona je proste samostatna jednotka 😀 Sophi zjedla zemiaciky s maskom akoze na prvu veceru. 😵 😵 U babky vyjedala same sprostosti, akoze cokolada, tycinky a podobne. 😲

Veru sherry tu neni cely den. 😒

gina333
26. bře 2010

baby u nas v meste poo o 14:00 prepadli banku 😠 😠 😠 😠 za bieleho dna, co su to za ludia????????????

prchalka
autor
26. bře 2010

Tak před pár minutama vytuhla ještě s mlíkem v puse, no to už se leta nestalo 😀 Už jsem jí ho musela sebrat, jinak by to tam dudlala ještě teď! No pobyt na vzduchu asi udělal svoje, ale docela fučelo, ona pak začala být už docela protivná, lezla na mě a zase rychle dolů a do toho se rozbulela, vůbec nevím, co chtěla, tak jsem jí nakonec šoupla domů, i když jsme měli 😅 pozvaný známý na gril venku, no tak co, tak s ní budu doma, nakonec jsme se díky ní neště neshodli, pak šla zase ven... fakt to bylo dneska výživné 😝 Ovšem nebyla kloudně ustrojená, protože já jí nestrojila, tak doufám, že to neodnese!
Jdu hajat, teď jsem unavená, až lehnu, tak bude po všem, se znám! Ale třeba se o něco pokusím 😅
Nj, kde je sherry?
Všem 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

matova
26. bře 2010

Ahojte,
u nás sa tiež ťažko poobede bojovalo... mm prišiel z práce skôr tak aspoň malého vzal vonku- fúkalo aj popŕchalo 😒....Ja som zatiaľ robila dostihy s čistením všeličoho čo bolo treba. Šimonko bol úplne hotovson už o 18h, dala som ho spať už o 18:30, ale to bola doba než zaspal- 40 min-takže nakoniec o 19:10.
S náustkom na fľaši robí to čo kedysi s cicou-neustále prehadzuje cumlík, trochu mlieko, zas cumlík, zas mlieko...(všetko dookola mokré od mlieka 😝 ) keď už nemal mlieko tak začal hrýzť cumeľ z opačnej strany 🙄. Psi zo všetkých strán brešú už 2 hod. ako diví, zasa sa chystá spln...
Ozaj, za posledné tri dni Šimonko rozhrýzol vnoci 3 cumle a ďalší zub nikde, stále len vypuklé ďasno 😒.
Idem žehliť, kým je ešte ľudský čas 😉

katzi: Adelka je jednoznačne peknučká, vyzerá ako anjelik. A povahovo-tak to vieš asi len ty a tvoj manžel 😉
gina: paráda že ti malá posedí v novom kočíku- darmo-je to dáma- nový kočík je nový kočík 🙂 . A konečne sa rozpapkala 😉 .
prepad banky o 14h 😒 . No nechcela by som tam práve byť 😖
sherry: ?

katzi
26. bře 2010

je poznat, že začalo "letní" období - už se tu tolik nekecá, všechny jsme někde v terénu většinu dne 🙂

my byly celý odpol. venku, zase písek, houpačky,.....bezva.

prchalko: už grilujete venku? Docela brzo 🙂 Ale je fakt, že dnes tam bylo fakt vedro. Tady až tak nefučelo, včera to bylo horší. Viděla jsem předpověď na víkend a teda brrr 😝 Tak alespoň něco taky uděláme doma no 🙂

gino: no něco na tom bude- na tom větším věkovém odstupu mezi sourozenci - starší už je samostatná jednotka jak píšeš. Zní to sympaticky 😉 Teda to jste měli dnes ve městě vzrůšo 😒

sherry: snad vše OK?

Užijte si všechny páteční večer a pak dobrou.

katzi
26. bře 2010

matova: jj, úplněk se myslím chystá - v noci je víc světlo. Když jsme vzhůru tak to v tom bytě vždycky v noci úplně vidím ,že se blíží úplněk. A děkuju za pochvalu Adélky. Jj, andílek ona je, s ďáblíkem v těle 🙂 A co teď čekáte za zuby - trojky?

gina333
26. bře 2010

prchalka: taku grilovacku by som aj ja brala hned. 🙂 🙂 V lete grilujeme kazdy weekend, mame aj tu v meste malu zahradku aj chalupu na nedalekej dedinke, takze mala sa bude mat kde vysantit. 🙂 🙂

tak my uz tiez spime, idem si poklebetit s Natali, spime vsetci sladko a hlavne dlhoooooo 😀 😀 😀

sherry ohlas sa!!

sherry28
26. bře 2010

ahoj ženy dnes byl šílený pátek, začlo to včerejškem v noci, Mareček jak krásně usnul, tak se vzbudil ve 22:00 s teplotou 39,5, ta jsem srážela octovými půl zábaly ☹ a čípkem, ráno nebylo dobře ani Lukasovi, tak jsme je táhla k dktorce i s Dádou samo 🙂 naskládala jsem je do auta a jelo se, od doktorky do lékárny a do hračkárny pro pistole, to jsem ještě netušila co nás čeká, krom toho že na přechodu máem srazili Máru s kočárkem(neviděl nás za autem, že jdeme, ty co přecházeli z druhý strany ty pustil a nás už asi neviděl, lízlo nám to kočárek, jen jsem udělala instinktivně krok zpět 😅 jinak nevim 😢 no a když jsme došli k autu, tak jsme dojeli pouze na křižovatku(odešla spojka, mžná lanko), tak nás nějaký chlapi odtlačili z křižovatky a mohli jsme razit domů pěšky. Mareček v horečce po cestě usnul, kluci(borci) došli statečně(stříleli na auta s novými pistolemi 😎Lukáška večer začlo bolet bříško a aby toho nebylo málo, tak se poblinkal, už je mu líp, tak snad to slepák nebude 😒 no to byl můj pátek 😅 teď tady bouří (první jarní bouřka) 😉 Davídek u nás nakonec zůstane do neděle(sestru už pustěj, pokud nebude mít malej žloutenku), vůbec od nás nechce domů😨

matova: botičky jsem kupovala u nás v obuvi (německá výroba) byly o 50% slevněné

ined: nevidíš filípka?je v albu moje štěstí😉 🙂

sherry28
26. bře 2010

teprve teď jsem dočetla všechno 😉 tenhle den bych nejradši vymazala z kalendáře 😠 jinak žiju( i když jsem myslela, že dneska snad potratím 😝 ), už to tady spí všechno 😉 doktorka řeka, že Mareček rom rýmy je v pořádku, tak buď nějaká chřipka a nebo si myslí, že zuby(koukala tam a říkala, že mu lezou opravdu všechny trojky naráz) ☹

katzi
26. bře 2010

sherry: no pane jo teda ☹ Tak to jsi dostala zabrat. A co vám řekla doktorka, z čeho to kluci mají? Každopádně držím palce ať už je dobře a všichni se dnes vyspíte!

sherry28
26. bře 2010

omlouvám se za vynechávání písmenek 😖 Mareček mi shodil klávesnici a od tý doby vynechává sem tam 😅

katzi
26. bře 2010

a už to čtu - chřípka, nebo zuby 😒 Ty trojky prej bývají masakr a když lezou všechny naráz...No držte se a ty se snaž odpočívat a šetřit, i když to jde asi těžko.....

sherry28
26. bře 2010

Lukášek je prý zahleněný a má rýmu jinak nic 😒

matova
26. bře 2010

sherry: teda to ste mali dnes úplne hrozný deň, a tú horúčku-to má Marek zo zúbkov???? 😕 😕 😕. A ešteže to tak dopadlo s tým líznutím kočíku 😒 , och no nemám slov.... ☹ Botičky- super kúpa 😉 . A len tak na okraj, čierny humor: u vás teraz zvracajú takmer všetci 😅 - sú solidárni k tebe 😀

katzi: máme prerezanú špičku trojky a chystajú sa ďalšie trojky

sherry28
26. bře 2010

katzi: děkujeme, šetřit se začnu, až budou zase jen dva 😉

gina: fakt jsem ráda, že sem nebyla dneska v tý vaší bance 😀

matova
26. bře 2010

sherry: aha, tak asi zúbky 😢

katzi
26. bře 2010

matova: hmm, tak to vás čekají asi horké chvilky s těma trojkama 😒 Ale zase o něco blíže k vytouženému cíli - komplet chrupu 🙂

katzi
26. bře 2010

sherry: tvůj třetí prcek bude zocelenej a odolnej už z bříška 🙂 Fakt nemám o tebe vůbec strach, že bys tři děti nezvládla - máš to v sobě 😉

sherry28
26. bře 2010

matova: 😀

ženy už je mára vzhůru a brečí tohe nebude dobrá noc, loučím se a přeji dobru noc aspoň vám 😔

matova
26. bře 2010

aj ja sa lúčim, idem ešte pokecať s mm.

Pokojnú noc všetkým, a špeciálne sdnes hlavne sherry 😔 😔 😔 😔

gina333
27. bře 2010

dobre rano 🙂
sherry: chudatko to si mala fakt hrozny den. ☹

Moja svagrina v noci porodila, Andrej ma 3770g a 52cm 🙂 🙂 🙂 su v poriadku. 🙂 Moja Sophi my tiez spravila radost o 22:00 len pomrncala, prve mlieko dostala az 2:30, dovtedy parkrat pomrncala, ale nic hrozne. 😵 😵Potom este bola hore o 5:00 ale budicek bol o 5:40. Takze celkom fajn noc. 😉 😉
Pekny dnik vam prajem aj ked slniecko nevidno. 😉 😉

prchalka
autor
27. bře 2010

Ahoj,
noc nevím, ležel s ní zas MM, akorát se probudila už v 5 a bohužel s ním už neusnula, jaká byla noc mi ani neřekl! Já mám ze včerejška venku rýmu, tak to dneska očekávám fakt výživné. Jediný, co mám, tak pro ní už uvařenou polívku, ale jinak to asi do oběda nepřežijem ☹ Už jak vstala, byla protivná! 😖

prchalka
autor
27. bře 2010

Ale co si stěžuju, když čtu sherry.. Jen se prostě nehnu, asi ohluchnu a ztratím nervy, jinak nic 😅
Tak možná poo ženy 🙄

katzi
27. bře 2010

dobré ránko,

gino: tak se švagrová dočkala. Velká gratulace k Andrejkovi, je to pěkný kus chlapíka 🙂 A fajn noc- Sophi je šikula.

prchalko: alespoň že ses na tu dnešní šichtu vyspala 😒 U nás noc hrůza - půl noci se motala a lehala si na mě. Alespoň, že neřvala. Ráno - já unavená, Adu umrčená, MM nevyspanej + lehká kocovina (včera slavil narozeniny kamarádů). Takže si asi umíš představit tu náladu u nás.... 😒 Snad po odpoledním spaní bude líp......