Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
30. bře 2010

tak my sme u tiez hore, spala 1:40, to jej uplne staci, aspon nebudem mat problem pri vecernom uspavani. 😉 😉

ined: jasne vyfotim maleho. 🙂

sherry: nech je Mára cim skor zdravy 😉

sherry28
30. bře 2010

lehna: možná přibyde 😉

sherry28
30. bře 2010

gina: také si nic jiného teď nepřeju ☹ ale podle mě to zuby nebudou 😒 v nci spí klidně a i přes den je hodně spavý, byla bych radši, kdyby to byly zuby, ale myslím, že ne-e 😅

ined77
30. bře 2010

sherry 🙂 ...to já jen tak zkouším 😀 ...roupama nevím co bych..čekám na matýnkův přesun...áááá už 😅

sherry28
30. bře 2010

mám strašnej hlad 😅 dělala jsem špagety, ale mám strach, že mi zase bude špatně, až se najím ☹ jdu to zkusit

lehna
30. bře 2010

ined- tak má dokupy 11 zoubků. ale teďka tady co mu rostou to je faqkt zážitek.
Noé chodit se mu pořád nějak moc nechce, zkouší to,ale je pořád hodně opatrný a pohodlný 🙄 .
venku je to boj, v kočáru nechce moc usedět, chce chodit. chvíli jde a pák šupa ty čtyři a jde tak,pak se vzteká,že ho beru a dávám do kočáru,no poděs.

Jo tak Prchalka,jo? no teda, to by byl gól 😅

sherry- jéva, MAreček má takvé trápení, snad mu bude brzy dobře

katzi
30. bře 2010

my jsme taky vzhůru - taky spala nějak kolem 1.40. Vzbudila se dost jetá, pořád se protahovala, zývala,... ale ona to rozchodí za chvíli.

prchalko: až sem zas jukneš po prochajdě , tak je tu na tebe vzneseno spooustu dotazů 🙂

lehna: vy jste teda zubatí 🙂

katzi
30. bře 2010

tak my se jdeme vyvětrat.

Všem pěkné odpoledne, pá.

lehna
30. bře 2010

katzi- no joo, zubatí jsme, ale to všechny ostatní dětičky taky😀. my vás všechny jen doháníme 😀

sherry28
30. bře 2010

lehna: my máme 12 heč? 😀 ale už od února, žádný posun ☹ 15.4. jdeme zase všeci k zubaři 😝 a mě zubařka asi zabije 😅 měla jsme jí přinést rentgén a nechat si vytrhnout v pardubicích dva moudráky, no samo na to nebyl čas, tak jsem si nenechala vytrhnout nic a až jí povím, že jsem zase těhu, tak mě asi vyrazí z ordinace 😀

lehna
30. bře 2010

sherry- no dyť říkám,že vás všechyn doháníme 😀. Já mám naštěstí od moudráků pokoj, všechny mi je vytrhli jak mi bylo asi 22, tak mám klid 😉

ined77
30. bře 2010

tak u nás spánek 2.30 🙂.
teď papká banán a jablíčko na kousky,napichuje si vidličkou 😀.

lehna 🙂..neboj,on se rozběhá 😉.jste pěkně zubatí,fakt nás doháníte 🙂.

holky,loučím se,všem pěkný zbytek dne,papa 🙂

sherry28
30. bře 2010

jojo, mě zubařka taky vytrhla dva horní moudráky, ale ty spodní jsou prý na operativní odstranění 😒 takže do nich se v ordinaci pouštět nebude 😠 no a poslala mě abych si došla do pardubic, dokud s nima nemám problémy 😉 no a to jsem celá já chodit po doktorech, když mi nic není? 😝 no nešla jsem 😉 kdyby mě náhodou teď chytly v těhu, tak mám smůlu, nemůžu ani žádný prášky proti bolesti 😅 no co nadělám, kdyby ty pardubice nebyly aspoň tak daleko ☹

luci_enka
30. bře 2010

Holky, koukam, ze jsem prisla do rozbehnute diskuse, ze tady mate takovou skupinku, ktera prispiva pravidelne, to je fajn... a deticky mate taky plus minus stejne stare. A letmo jsem taky zahledla, ze tady uz probihaji nejake diskuse nad dalsim tehotenstvim - to vas moc obdivuju, ja bych to za soucasnych noci (a dni) asi nedala... tak preju tem, ktere na tom pracuji, at se brzy zadari 😉

Bohuzel nemam cas docitat tech popsanych 132 stranek, kde bych mozna odpoved nasla, a chtela bych se na neco zeptat.

Protoze nase mala ma zubky teprve asi 3 tydny, nejdrive obe jednicky nahore a dneska jednicka dole, ceka nas asi trochu trapeni pri jejich rustu... chtela jsem se zeptat, jestli jste pouzivaly takove ty gely na zoubky a jestli to vubec pomohlo... no jestli taky vase deti mivaly teploty a tak. Ty prvni dva zuby byly u nas bez problemu, az jsem se radovala, ale ted to vypada, ze to az takova prochazka ruzovym sadem nebude.. ale jsem optimista 😎
No a jeste jedna vec, jestli jste byly uz s detma na prohlidce u zubare, treba v roce, jak by se to pry melo. Mam dve kamaradky, ktere maji holcicky cca 20 mesicu a kdyz sly s nima k zubari zhruba pred 2 mesici, tak je zubarka "odpalkovala", ze tam jsou moc brzo, ze deti stejne nespolupracuji...

prchalka
autor
30. bře 2010

Holky nechte si takový teorie! MS až někdy za 10-12 dní a už nechci slyšet slovo!
Byly jsme venku, tak jsem nestihla dočíst podrobně. Pejsek i kámoš zafungoval, jen se čorí nechtělo z jednoho hřišťátka do kočáru, když už jsme musely jet, málem jsem jí neupnula a zas jsem jí měla až na zádech! A pořád tam naháněla jednu holčičku, furt s jí vtírala, holčička starší, ale asi stejně těžká - evidentně o to nestála a byla tam s babičkou a vždycky si šla na nějakou průlezku a ta moje stíhačka za ní! Pak samozřejmě lítala i do silnice (neoploceno) a nechtěla zpátky, tak mi jí i kámoš naháněl a říkal, že to je horší, jak hlídat psa, s čímž souhlasíme asi všechny, že jo 😀 😀 Byly jsme venku asi 2,5h!

katzi
30. bře 2010

lucienko: gelíky jsme používaly a používáme pořád. Konkrétně Calgel -ten Adélce nejvíc chutná, že by ale pomáhal to teda nevím 🙂 Je to dobrý akorát v noci, když hodně brečí a nemůžu ji uklidnit, tak jí máznu trochu do pusy a to ji uklidní 😉 U zubaře jsme nebyly - údajně se má jít kolem roku, ale to jsme jaksi nestihly 😅

katzi
30. bře 2010

prchalko: to bude teda napínavý za těch 12 dní 🙂 No a jinak pes se ti nevzteká, takže jj, je to kolikrát horší hlídat děti 😀 My zase měly fajn scénku na hlavním nádraží při čekání na šalinu: Adelí měla balónek z DM-ka, házela ho na zem z kočáru, zabavila jsem ho - obr řev. No a nějakej přiopilej bezdomovec na lavičce to začal komentovat: nenech ji brečet, tak jí kup co chce. Říkám: ona nic nechce, háže na zem balónek. A on zas: tak to kup když to chce. 😀 Do toho Aduš do podkresu stále řvala. Lidi okolo měli show 😀

katzi
30. bře 2010

matova: jak válčíte? Je Šimonkovi líp?

katzi
30. bře 2010

a pozitivní zpráva: zlevnili nám Viburcol 🙂 Dnes jsem neodolala a koupila ho zase. Dřív stával 136Kč, dnes jsem platila "jen" 113Kč. Měla jsem koupit dvě balení 😀

prchalka
autor
30. bře 2010

katzi: My jsme taky dostali v DM balonky a rovnou 2, protože si chtěla zase dělat všechno po svým, tak paní prodavačka jí je dala, aby ji uchlácholila 😀 😀 Aha, tak jsi nevydržela a koupila to opium? 😀 Já myslím, že dělaj ještě větší balení určitě, to by bylo ještě výhodnější, ne? Určitě ho zlevnili jen u vás 😝

prchalka
autor
30. bře 2010

Jo, zapomněla jsem napsat, zas má jednu tvář červenější, než druhou, tak nevím, ale ošleháním od větru to asi nebude!! 🙄

katzi
30. bře 2010

prchalko: no nevydržela no. Občas to možná i pomohlo, tak snad.....Kupuju balení po 12 čípkách. Jestli dělají větší nevím, ale šiklo by se 🙂 Hodnou paní prodavačku jste měly v DMku. Ta "naše" ignorovala Adélčiny požadavky na balónek, kterej viděla nad pokladnou, takže jsem si o něj musela říct já 🙂

gina333
30. bře 2010

ahojte,

tak ja mam dneska riadne fofry. Najprv som islo na rodicko, kde ma potesila ucitelka, ze Natalka je najsikovnejsia v triede, nie su s nou ziadne problemy a ze je vedena spravnou cestou. No moja vychova. 😉 😉 😉 Potom som isla Nati vyzdvihnut na basket, ku svokrovcom po Sophi a sli sme ku svagrinej. Joj, maly je zlaty, taky krpanik, ale ja som rada, ze Sophi je uz velkacka. 🙂 🙂 🙂 🙂 Veru, nechcela by som mat este raz take mimco, ale vam vsetkym ho prajem z celeho srdca. 😵 😵 😵 Fotit som ho nefotila, lebo chudatko dostal v nemocke vyrazky, tak svagrinka nechcela, ale pojdem za nou aj cez weekend, a ho odcvaknem potajomky. 😉 😉 😉
Uz sme okupane, este dame mliecko a do hajan.

sherry28
30. bře 2010

tak mi už spíme 😉 dobrá zpráva jest, že od tří hodin nekadil 😀

luci: my byly na prohlídce u zubařky v 10. měsících, máme pečlivou zubařku 😉 na další jdeme 15.4. některý zubař řekne, že je ještě v roce brzo na prohídku, jiný zase, že je po roce už pozdě a nechce dávat karty (je málo zubařů), ona ta první návštěva je o seznámení s prostředím a kontrola správnýho vývoje zubů (předkus nebo včasné odhalení kazů z flašky atd.), než o nějaké spolupráci, ale jak říkám záleží na vašem zubaři, jak se k tomu staví 😉 jinak také používám na zoubky calgel(je sladký, možná to ho spíš uklidňuje než jeho účinek)máznu mu to a je klid 😉 jinak teploty jak kdo u prvního syna až 40°C při posledních 6 zubech (lezly mu naráz) ☹ Mára střídavě u prvních 12 zubů celkem nic(krom občas probrečené noci) až u těch trojek se potíme fest 😅

gina: tak to jsi se zapotila 😉

sherry28
30. bře 2010

luci: jinak k tomu těhu, tedy já ho rozhodně neplánovala 😅 ale co už, že 😉 😀

sherry28
30. bře 2010

tak přeji klidnou noc, takovou jako u nás 😉 jdu si lehnout k telce, zase už mi není dobře, ach ty večery 😅 😝 😔 😔 😔

prchalka
autor
30. bře 2010

luci_enka: Mám jeden gel (on je spíš pro dospělé na protézy nebo na ústní poranění 😀 ) Kamistad, používám 1x denně na poo spaní. Úplně znecitliví celou hubu 😅 Jinak ty gelíky asi moc dlouho nefungují, děti se třeba i brání, no chce to vyzkoušet! Teploty jsme měly k horním jedničkám, k jedněm dvojkám a teď jak lezou ty stoličky taky. Ale do dvou dnů je to zas dobrý! Sirup pomůže kdyžtak!
U zubaře jsem byla v roce, ale je to známý a tak si nás pozval obě. Do křesla jsme ani nesedaly, jen jí mrknul na ty její 4 zuby mezi dveřma, jinak že se prý nic nechystá a šly jsme 😉 Se zubařem se domluv, jestli má cenu chodit.
Tak spíme jako obvykle, dali jsme pro sichr Panadol čípek a uvidíme, jaké budou výsledky! Mám z větru celou pusu oschlou. Ono je hezky, ale ještě je to zrádný, navíc se to zase zkazí, že jo. Tak mažu.. 😔

gina333
30. bře 2010

sherry: len si vyloz nohy a oddychuj. 😉

My uz tiez spime, takze nech mame vsetci kludnu noc 🙂 🙂

prchalka
autor
30. bře 2010

sherry: Hmm, ty večery...Já moc neblila, ale moje vypadaly tak, že jsem se vzbudila u tv, přemýšlela, jestli teda poletím kačkat nebo ne, většinou jsem to ustála a s žaludkem na vodě jsem se odpotácela do ložnice, kde jsem, ještě s jednou nohou na zemi už zase nevěděla o světě! 😅 😝

sherry28
30. bře 2010

jen jdu vypnout PC a nahlédla jsem 😉

prchalka: také se držím zvracela jsem jen 2x za celé těhu 😉 (poprvé jsme ještě netušila, že jsme v tom a po druhé u psince 😀 )jinak se mi chce hrozně blindit, ale taky se držím, ale mám co kolikrát dělat, fakt jsou večery horší než rána

gina: tak tak snažím se 😉

a teď už opravdu mizím 😉 🙂