Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
2. dub 2010

my máme už obarvená vajíčka 😉 teda i já jsem celá barevná, Marek jak by smet, nechápu jak to dokázal, drželi jsme ho od toho daleko, ale má modrej zadek na teplákách 😀 čekáme na MM, je tu zima, chtělo by to zatopit 😉

gina333
2. dub 2010

sherry: si sikulka 🙂 🙂 ja mam vajicka kupene, ale kupovala ich Nati v galerii, su krasne, doma vyzdobene. 😵 😵 😵 😵 Len cakam kedy si ich vsimne Sophi, potom to mozme pekne zabalit a odlozit. 😉

luci: ja som davala iba jeden cipok na noc. 😉 Aj u nas je dost zima, ale ked sme boli na prechadzke sem tam vykuklo aj slniecko.

Idem spravit chleba vo vajci, to maju moje dievcata radi, no samozrejme aj ja. 🙂

katzi
2. dub 2010

sherry: jste dobrej - barvící tým 🙂 Já vajíčka nebarvím. K nám ani nikdo moc nechodí, klukům od manželové sestry dám Kinder vajíčka a nějaký další sladkosti, dospělým chlapům panáka a chlebíček 😉

jinak my pokračujeme v nic moc dni - uvztekaném, ubrečeném 😒 Byly jsme i venku, jenže máme nový problém - Adélka se zamilovala do houpačky na dětském hřišti 🙂 😒 Chce na ní pořád sedět, nikoho tam nechce pustit. Když už se zabaví nečím jíným a vidí, že jde někdo na "její" houpačku, tak vystartuje jako stíhačka a protestuje. Dnes jsme už z toho hřiště odešly s řevem předčasně. Nechtěla pustit jinou holčičku, scéna a šly jsme 😠 Mám pocit, že to dítě fakt výchovně nezvládám 😖 😒

gina333
2. dub 2010

katzi: neboj sa, to bude este horsie 😀 ked bude chciet iba tie hracky co maju ostatne deti a nie svoje. Ja som s tym uz raz presla, a zvladla som to, urcite ti to potvrdi aj sherry. 😉 😉 Skus ju zabavit niecim inym v tej chvili, nejako jej odved pozornost na inu vec. U nas to fungovalo, aj teraz to robim so Sophi. A 100% , ze zvladnes jej vychovu, to sa neboj. 😉 😉

sherry28
2. dub 2010

katzi: tak k nám chodí asi deset dětí, mám i čokoládky atd., ale klasické vejce nesmí chybět 😉 jezdím ještě s klukama k mamce a tam choděj po vesnici s MM a já sedím doma. co se týká vztekání, tak skutečně neporadím, Lukášek byl divný dítě. On nikomu nic nebral, naopak ještě i půjčil své bábovičky 😅 ale Mareček je skutečně jiný, tam teprve poznám co to znamená, chci tamto atd Ale už teď se mu snažím vysvětlit, že to s čím si hraje Lukášek se nebere, je to teď jeho. Nejdřív scény, ale teď už tršku pochopil 😉 tak ještě nemáme MM doma ☹

gina333
2. dub 2010

sherry: a to tvoj manzel aj cez sviatky robi? Tiez si ho moc neuzijete ☹ ☹

prchalka
autor
2. dub 2010

Jsem doma. Hlásím latéčko, stříček a bramboráčky se zeleninou a super pokec 🙂
luci_enka: Já dávala čípek jen na noc! Odkaz ti pak hodím...
Letíme koupat a pak snad i spát, byla s nima i venku, ale bude pěkně rozdivočelá, vypila snad litr vody, protože se naučila brčkem a furt by lábala, takže jestli se dnes neprodojí, tak už fakt nikdy 😅 😀 Pak se nejak ozvu..

katzi
2. dub 2010

gino: my jsme ve fázi : chce všechny hračky - svoje i cizí 😀 A zabavit něčím jiným - no tak to třeba někdy pomůže, ale rozhodně ne u srdečních záležitostí typu právě teď ta houpačka. Tam nepomůže nic, jen vyklidit pole 😒 Třeba časem pochopí, že takto se nechová....

sherry: Lukášek nebyl divný dítě - byl zlatý dítě 🙂 Marek si zvyká a učí se půjčovat hračky postupně doma, Adeli tento trénink nemá - doma se s nikým dělit nemusí. ...

gina333
2. dub 2010

katzi: k tomu deleniu hraciek, u nas je to tak, ze vsetko co chce ma ona, este aj Natalkine skolske veci, lebo inak jaci. 😀 😀 Zatila zabera na nu, ze jej dam nieco ine do ruky, alebo ju zoberiem do inej izby kym si Nati poodklada svoje veci. 😉 😉

prchalka: tak to si mala fajn den 🙂 🙂 Cori je riadne ucenlive dievcatko, tu mju opicku zatial ani na poharik neviem naucit. 😉 😉

matova
2. dub 2010

ahojte,
u nás sa spalo na obed super, zas rekord 2:10, ale malý bol KO celý čas 😔. Vonku zima a počasie pod psa- poprchávalo (teraz úplne už leje), no ale nič sa s malým iné nedalo ako naložiť do kočíka a ísť, boli sme dokonca na obradoch-teda len pred kostolom a ako jediný tam chytal chudák záchvaty plaču- raz chcel chodižť potom zasa nie a tak striedavo...No a jasné že do konca sa to vydržať nedalo. Uspaný 19:35.
Ozaj a s jedením sme stále tam- nechce takmer nič jesť. Včera som ho vážila, schudol pol kila, takže 9,5 ☹.

katzi 🙂 : jeden 10 mesačný chlapček tam suverénne pristúpil k môjmu, pozeral že sa tam hrá pri jaskynke s kamienkami a teda tak sa do neho zaprel, že som ho chytala 😀 😢. Ten malý je šikovník, už im začína chodiť 😅. Malý je asi ako sherrin starší synátor a je dosť opatrný a to divé chovanie niektorých ho asi odrádza 😀.
sherry 🙂: tak ty by si zvládla aj ďalšie dvojčatá, keď takto parádne stíhaš 🙂. Ja som kedysi tradične maľovala vajíčka- voskom a špendlíkom, ale teraz už nejak neviem nájsť čas 😔 😉
prchalka 🙂: fajn popoludnie- aspoň raz za čas 😉
gina: z pohárika ani môj ešte nepije- len z toho s náustkom. A lyžičkou tiež ešte nevie. On to skúsi a keď vidí že mu to nejak neide tak ju pustí 😀.

gina333
2. dub 2010

Tak my uz spime, zaspala s placom, stale si rucky davala do pusy, urcite jej idu tie dolne stvorky. ☹ ☹ To bude zase noc, uz teraz sa bojim. Idem si dat Sacherovej torty na posilnenie. 😉

Krasnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
2. dub 2010

tak už spí, Luky kouká na pohádku 😉
gina: on dělá svátky i soboty občas, ale

sherry28
2. dub 2010

chtěla jsem napsat, že dneska je v hospo a podle hlasu a neschopnosti mluvit to dnes přehnali 😅

sherry28
2. dub 2010

pít brčkem umí Mára už asi měsíc 😉 🙂 naučil se od Lukase

sherry28
2. dub 2010

matova: jenom ne dvojčata 😀 😀

tak te'd mi kluci dovezli domů MM, no spíš ho donesli 😉 nebyl schopen chůze 😅 on normálně nepije, ale teda oparvdu mě dneska naštval, nepočítala jsem s tím, zítra ráno jsme chtěla jet sama koupit balíčky pro kluky, ale jak to vypadá, tak bude mít ještě v osm půl noc 😠

matova
2. dub 2010

teda, ja len čítam ako sa dnes u niektorých postíte 😀

sherry28
2. dub 2010

no barvit vajíčka si nenechám ujít, je pravda, že dřív jsem si ještě hrála s kraslicema, ale předloni jsme udělali kraslice a pužíváme je furt, malování je moje povolání jsem malířka 😉

matova
2. dub 2010

sherry: zvládla by si to, si superžena asi, ale neželám to to ak teda sama nechceš 😀 ale zvýšila by sa tam prevdepodobnosť na dievčatko 😉
len nepíš zajtra že manžel aj zvracal 😝

sherry28
2. dub 2010

matova. to už prej udělal po cestě, hlásili chlapi 😉

matova
2. dub 2010

sherry: no teda, tak sme tu výtvarníčky dve ja teda nie priamo maliarka ale keď budeš chcieť niečo zreštaurovať... 😉

matova
2. dub 2010

sherry: nieeee 😝 .
sme sa tu zišli samí citliví ľudia- viaceré baby t u zasa spomínali hudobné sklony...

sherry28
2. dub 2010

jo? tak vidíš to by jsme mohli dát dohromady 😉 🙂 já mám obor malování, leptání a tvarování skla na SUPŠS Kamenický Šenov

matova
2. dub 2010

pekný odbor 😉

sherry28
2. dub 2010

matova: hm pěkný je 🙂 ale je mi k ničemu 😉 sklo se pokládá ☹

matova
2. dub 2010

brácho so ženou sa živia čisto maľovaním a predajom po dielach a obchodíku po Slovensku- ale je to održku, tak si viem domyslieť 😒 . ak si len tak navoľno umelec-žiaden stabilný príjem - len platby 😝

prchalka
autor
2. dub 2010

SEDALIA odpovědi:
- Můžete použít, do jednoho roku tři mililitry na noc, vždy podat večer před spaním. A u dítěte nad jeden rok a nad deset kilo váhy můžeme použít i denně dvakrát pět mililitrů za den.
- Pokud mohu pomoci akutně, doporučím Vám sirup Sedalia(3letá dcera) který dávejte pět mililitrů ráno a pět mililitrů večer nejméně dva týdny. Obsahuje totiž léky, které všeobecně dítě utiší, zklidní a měla by lépe nejen spinkat.
- Sirup je skutečně psán až od jednoho roku, přesto je naprosto bezpečný a můžete ho použít i u menšího děťátka a po dobu klidně jednoho měsíce i déle. Rady lékárníků nejsou z praxe, vycházejí bohužel z informací lékárenských společností. Nebojte se tento lék podat. Ano, můžete oba léky podat najednou - i sedalii, i aconitum.

VIBURCOL odpověď pro mě: Dobrý den, maminko, ano, zoubky jsou pro děti velmi svízelným obdobím. Jedná se v podstatě o zánět okolí se všemi příznaky - bolest, sekrece, začervenání, teplota, aj. Skutečně vyvolávají u dítěte stress a proto se většinou nabalí ještě další např. respirační infekt, nebo v noci /ale i ve dne/ dítě náhle pláče, není k utišení, je nešťastné od bolesti, slintá, nejí aj. Viburcol je báječné homeopaticum, které obsahuje složky na "zánět" při růstu zoubků a na náladu. Můžete ho bez přerušení podávat třeba měsíc, dva, jak je potřeba. Zoubky skutečně tak dlouho mohou vyvolávat tyto potíže. Chamomilla by měla ev. být 30ch, nebo200ch mnohdy ve spojení s Belladonou9ch. Tak Vám stačí Viburcol denně a budete v pořádku. Nebojte ho podávat. Přeji šťastný nejen spánek.

A ještě jeden cizí dotaz: Chtela jsem se zeptat, za jak dlouho muzu ocekavat zlepseni pri pouzivanek sirupu sedalia a acconitum nappelus 15ch?
Rada: čekejte na zlepšení postupně......dva, tři týdny.....je důležitá také změna režimu, kterou jste provedli, a to je dobře. Pokud se malý v noci probudí a vypadá to, že je vyspaný, tak si ho nevšímejte, klidně spěte dále, a snažte se nekomunikovat. Je třeba mít trpělivost, aby malý pochopil, že když chce být vzhůru v noci, tak prostě bude vzhůru jen sám.

sherry28
2. dub 2010

matova: neviděla 😉 ale už jsem si zamluvila ten neo baby vak 😉 , vždycky jsem chtěla malovat taky jen tak, ale to se nedá, když je rodina, neuživilo byto, právě je to o hubu 😅

prchalka
autor
2. dub 2010

matova: Dokud jsem žila u rodičů, měla jsem kostelní galeje celý rok ☹ pořád kvůli tomu boje. Neexistovalo neposlechnout a nejít!! Jaksi se mi to hodně zprotivilo. Teď žiju slušně a to, že jsem si dala do trumpety na Velký pátek mi došlo, až když jsem přijela domů, stydím se, ale... 😖
sherry: Dvojčata bych měla já 😀
Tak pomalu půjdu dadý, čorí usnula rychle a ve 20.10 už byla ležmo 😉 Z hrníčku pít ještě neumí, budu jí to učit na zahradě 😀

prchalka
autor
2. dub 2010

matova: Krásný nosítka, botičky, všechno 🙂 😝 😝