Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

luci_enka
4. dub 2010

ahoj holky, je fajn, ze jste se mely fajn a ze jste unavene, budete spat jak spalek a neuslysite, jak se vam vrti deti 😀
az na to vytopeni u giny teda 😠
my jsme meli taky fajn vylet, byli jsme ve skanzenu, udelali jsme si takovy piknik v trave, bramboracky, klobasu a pivinko 😅 jak jsme jeli domu, byla jsem v aute jakasi unavena 😀

pritel je s malou jeste ted venku na pivu, tak na ne cekam s veceri a sbiram sily na koupani a uspavani...

katzi
4. dub 2010

lucienko: to zní taky dobře ten váš dnešní program: piknik, bramboráčky, klobása, pivko, skanzen,.......to by se mi taky líbilo 😀

gina333
4. dub 2010

katzi: veru mas pravdu, lucinkin den by som brala 😀 u nas sa uz nastastie spi, este predtym som musela riesit sestersku hadku, Sophi znicila Natalkin stojan na ceruzky ktory si vyrobila sama. 😒 Samozrejme obidve plakali, no a teraz bud mudra mama 😠 😠 😠 Tak som zobrala Sophi spat a teraz si musim udobrit Nati. 😉 😉 😉

Prajem vsetkym krasnu dlhu noc. 😔 😔 😔

prchalka
autor
4. dub 2010

Tak zkusím aspoň něco zodpovědět, bylo toho dneska nějak moc, ale to je jen dobře. Na oběd u babí byla polívka, dostala svou porci jako svačinku kolem půl 10 a když jsem si nalila já jako k obědu, tak se na mě vydrápala a ještě mi toho půlku snědla, no najedla jsem se krásně 😀 A pak chlupatý, trochu ochutnala a pak měla ještě svoje brambůrky s omajdou, ale přecpaná jako minule nebyla 😉

luci_enka: Poo uspávám tak, že si s ní sednu na kraj postele, na klín, hlavu položím na levou ruku a houpu, za chvilinku spí. Nechat jí na posteli, tak neusne ani náhodou, bude se válet a vstávat. Večer na mě sedí, pije mlíko, pak si jí hodím na rameno, párkrát houpavě projdu pokoj a spí taky, uložím do postýlky.
Obědy - já dávám malé jen jeden chod, buď uvařím zeleninový mix jako polévku, ale rozmačkám jen to husté, takže kaše 😀 a nebo prostě nějaké druhé jídlo uzpůsobené pro ní. Většinou vytahuju namražené.
Když byla malá miminko, taky jsem jezdila s kočárem skoro za každého počasí a už si ani nevzpomínám, jak jsem začala uspávat doma, ale třeba se rozpomenu 😅

katzi: Ale, koziček se Adelí bála 😀
Jakýpak placebo, funguje to!! 😅 😀
Taky jsem pila vínko, ale jen 2 skleničky, není to ani vidět 😀 😀 😀

gina: Taky bychom hladily každého psa. A jak jí mám vysvětlit, že k té bráně nesmí, žene se tam, nemůžu jí někdy udržet, nechce u mě stát a jen se dívat 😝 A pak se vzteká!
Jak sis mohla myslet, že iba ty uspávaš na rukách?? 😕 🙄
Vytopení paráda - jak to dělají? 😖
Noemi - krása 🙂

matova: No já mám takové info o homeo proto, že jsem psala té doktorce, jinak bych to horko-těžko někde hledala. Takový machr nejsem! Ty máš můj obdiv za to, že všechno zvládneš v domácnosti, upečeš, uvaříš.. 😉 Já na všechny svátky kašlu 😖 No vidíš a strýček jaký je machr! Nešla by s něho udělat au-pair? To bych potřebovala já z té své kamarádky, kterou malá miluje!

sherry: Taky sis mákla, tak po svátcích koukej odpočívat!
lehna: To jsi hodná, že jsi na nás nezapomněla. No já bych tentokrát radši snad dostala pořádně napráskáno výměnou za to, že už se u nás bude normálně spát 😝 😝 😀

ined: Tvoje zpráva mi utkvěla nejvíc - 3h sezení - to tě asi řádně bolela prdelka 🙄 Kdybych takhle uspávala já, tak už jí po 2h položím, ať se třeba probudí! Takhle dlouho bych to fakt nevydržela!

A že to vůbec není dlouhé?? 😀 😀 😀 😅 😅
MM si pro mě přišel 😅 🙄 Tak asi budu muset jít spát 😅 😔 😔 Všem brou!!

gina333
5. dub 2010

Dobre rano 🙂

prchalka: ani nevies ako si ma potesila, ze neuspavam na rukach iba ja. 🙂 🙂

Noc bola paradna, bola hore iba raz o 2:50 a po mlieku spinkala do 6:40. Keby kazda noc bola taka........ Neviem ci je to od toho zazracneho sirupu 😀 alebo jednoducho sa moje dieta polepsilo. 😉 😉 Dnes vas tu bude asi menej, ja idem poo ku svokre, dnes tam budem hadam veselsie. 🤐 Chodi sice aj svagrina, ale nechcem aby Sophi budila maleho tak sme tam na striedacku. Ked ona pride my ideme na prechajdu. 😉 Lenze dnes je vonku skaredo, veru z prechadzky zrejme nebude nic. 😒 Prajem vam vesely sibackovy den. 🙂 🙂

katzi
5. dub 2010

ahojky,

tady chčije a chčije 😠 Odpoledne jsme měli jít k sestře M, bývá u nich na zahradě na velikonoce vždycky taková "kinder party" 🙂 Sejdou se tam známí s dětma, děcka tam běhají a řádí, dospělí popíjí..... 🙂 Tak dnes z toho asi nic nebude 😒

prchalko: no jo, bála se koziček, ona na kozičky z domu není zvyklá 😀 😀 A u babi jste se fajn nadlábli 🙂

gino: teda někdy to není jednoduchý ty dětičky rozsoudit, člověk musí být diplomat aby si to nikde nerozházel 🙂 Super noc, tak vidíš, i u vás je to na dobré cestě. Užijte si dnes návštěvu.

A ještě info o naší noci - taky super: probudila se jen jak jsme šli s MM spát (kolem 22.30), takže jsem tam s ní chvíli byla než zase trvdě zabrala (to se pozná podle toho, že jí vypadne dudel z pusy a už ho nehledá, ale v klidu chrní 🙂 , a pak se probudila až v 6h! Tak já honem naklusala s mlíkem, ale už neusnula 😒 Počítám v 10h bude hotovson. Ale jsme tu na ni dnes s MM dva, tak to do oběda určitě zvládnem 😉

Tak ať vás dnes hoši moc nevymrskají 🙂

katzi
5. dub 2010

a ještě jsem se zapomněla pochlubit s hlavní událostí dneška: před chvílí Adélka řekla "kakat", posadila jsem ji na nočník a ona opravdu udělala bobek 🙂 Tak byla chválená 😵

katzi
5. dub 2010

jéé, mě zmizela fotka. Asi se někomu nelíbila, já jsem si ji nemazala sama......

janulkama
5. dub 2010

ahojte,pridávam sa síce neskor,ale tiež nás veľmi potrápili zúbky.Chcem sa spýtať,či ste aj vy prešli vysokými teplotami.Nám od októbra idú posledné zadné stoličky,už 3 krát sme boli v nemocnici,vždy mu to chytí mandle a dostane angínu,teploty okolo 40 a nedajú sa mu zraziť.V utorok sme sa vrátili z nemocnice a od včera má zasa teplotky,tlačí sa posledná stolička.Lekári mi stále vravia,že zo zúbkov nie su také teploty.Aké máte skúsenosti a čo najviac pomáha,keď ho to bolí??Zo spánku sa budí a plače,že bolí to.díky za rady

prchalka
autor
5. dub 2010

Naše noc - šla jsem v 9 ležet a ona se ozvala za 5minut 😝 ☹ Ale položila jsem ji zpátky a pak zase jako obvykle ve 23 něco a druhá půlka noci zase na prd, asi 5x dudel a krákorání a kopání ze spaní 😖 Jiný to už asi dlouhou dobu nebude..
gina: Noc hezká, čirá závist 😅
katzi: Musíme jí taky někdy ukázat kozičky, jak bude reagovat, když taky není zvyklá, by mě to zajímalo, ale horší, jak reakce na chlapy to být nemůže 😀 No jo, se nediv, chce to lepší fotku, někdo už by tě konečně o těch svátcích mohl vyfotit, ne?

janulkama: Myslím, že sherry měla s prvním klučinou velké teploty, až z toho byli v nemocnici, když mu jich lezlo víc najednou. Ona třeba pak napíše. Jinak ostatní teploty sem-tam, dalo se to v poho srazit sirupem, max. tak 2 dny.. Sirup nedáváte?
Zatím tu neměl nikdo takové velké jako vy ☹ Ale nám třeba lezou "zatím" jen 4řky, tak to horší asi ještě přijde ☹ Občas dáváme nějaké homeo, ale při akutním problému je tohle asi krátké!
K zubům asi může být cokoliv. Proč by jinak malý tak trpěl (mandle, angína...)

gina333
5. dub 2010

prchalka: veru, tie noci vedia cloveka unavit. 😒

janulkama: my sme nastastie zatial take vysoke horucky nemali, ☹ ☹ dufam, ze ich mat ani nebudeme. Ved uvidis, ked vyjde ten posledny zubok, ci budu teploty aj vtedy pokracovat.

janulkama
5. dub 2010

prchalka-dávam mu nurofen,keď teplota neklesá striedam s paralenom.Ale nejako to nepomáhalo,boli sme na infúzkach,dokonca mu museli pichnúť kortikoidá(hydrokortizon),aby mu klesli.Tiež dúfam,že s poslednou stoličkou sa to skončí,je to už aj na psychiku ☹ Ďasná má úplne zapálené,ani zúbky si nechce dať umyť,predtým si ich rád umýval.Taktiež mu začínajú krvácať,premýšlam aj na tým,že zájdeme k zubárovi.Lenže tu v MA je len jeden,ktorý ho zoberie,ale ja osobne s ním spokojná nie som,tak neviem čo spravím ☹

gina333-aj ja v to dúfam,je toho už na nás veľa,pri prvých zúbkoch sme mali len soplíky,ale tieto stoličky nás úplne dorazili.

luci_enka
5. dub 2010

ahoj holky, nestiham... jdu vas jen pozdravit a poprat hezke velikonce!

janulka: to me mrzi, ze mate takove trapeni, nas to vsechno jeste ceka, a doufam, ze to nebude tak drsne, jako u vas...

noc radsi ani nepopisuju, to bych musela kazde rano psat jak pres kopirak, jsem uplne k.o..zavidim vsem, kdo se vyspi aspon tri hodiny v kuse, i za ty dve bych byla stastna😝

jo a gratuluju katzi k uspechu na nocniku, clovek ma z toho radost jak male decko, ze? 😀

vsem krasny den! 😵

gina333
5. dub 2010

ahojte,

tak vidim, ze kazda ste este prec z domu alebo v rychlosti sa starate o krpcov. 🙂 🙂 My sme boli tiez cely den prec, esteze mame Deda. inak by sme zostali neokupane 😉 😉 😉 Sophi trocha nechapala ked ju Dedko oblial, aj si poplakala, ale len chvilku. Popijali sme Griotku a vyjedali Velkonocne dobroty, az som normalne prezrata. 😝 😝 A to zajtra neterka ma 14 rokov, takze hodovanie, jedenie a pitie pokracuje dalej. 😀 😀 Dnes tu cely den leje 😠 ani von sa nedalo ist, tak som zvedava ako bude spat ked nie je vybehana. 😒 Uz som ju aj okupala, pozrieme spravy a spat. 🙂 🙂

katzi
5. dub 2010

ahojte,

tak jak jste se dnes měly? Dostaly jste pořádně na zadek? 🙂

U nás dnes vše fajn i přes to upršený počasí - váleli jsme se doma u Přátel, Adeli po obědě dlouho spala, pak jsme byli venku, pak hraní doma - celý den byla hodná. Jsem zvědavá jak budem válčit zase zítra samy dvě 😒

prchalko: což o to vyfotit by mě někdo mohl, jen jde o to jestli se nechám 😅 Já to fakt nemusím a mít tady tu fotku nějak moc zblízka,....no uvidíme. Časem tady něco vymyslím 😉

janulkama: teda to si "užíváte" 😖 Snad to bude po tom posledním zoubku lepší, držím palce. Bohužel (nebo spíš bohudík) já s tímto zkušenost nemám, Adeli teploty u zoubků neměla.

lucienka: děkujeme za gatulaci k úspěchu na nočníku 😵 Jj, máš pravdu, já se z toho bobku radovala jak malá 🙂

matova
5. dub 2010

ahojte 😎
tak podávam správu- v podstate- stále je to cez deň s malým veľmi zlé a vnoci spí dosť tuho ale začína sa budiť častejšie a to hneď s veľkým plačom. Definitívne stávania sú o 6h, akurát dnes ráno neviem koľko bolo hodín keď som mu zas robila mlieko- ale bola ešte tma- a už potom nevedel zaspať, vracala som ho nazad na posteľ a on plakal 🙄 🙄 🙄. Nakoniec sme vstávali o tej šiestej.
Včera bol u nás môj strýko tak sme voli dvakrát von asi na takých 2 hod. menších túrach po lese- fúkalo dosť drsne 😒 ale malý bol zarevaný aj doma, tak som šla, nech s ním nie som sama doma...
Dnes sme odrána zdrhli k našim, mama takého Šimonka ešte nevidela a úplne bola z toho vedľa...aj u nej na rukách plakal, vkuse len ku mne na ruky...aj na wc u nich som musela s ním 😢 plač celý deň, sem tam lepšie chvíľky. Ale našťastie po veľmi dlhej dobe sa mi ho tam podarilo už o 11h uspať, spal 1:30 a vstal zas s veľkým plačom, choval sa potom ďalej akoby ani nespal...Teraz spí od 19:30. Jedno pozitívum dneška: zdá sa že sa dnes rozpapkal, tak dúfam že to bude pokračovať a zasa naberie sily pavúčik malý 😕 . Teploty nemá, hnačky tiež nie, smecta mu zabrala vtedy okamžite, druhým dňom už som ju ani nedávala. A zub stále neprerezaný 😔
Zajtra už sa bojím čo s ním budem celý deň vlastne robiť- vomku prší a mm príde až večer...
Idem sa pozrieť ako sa máte vy 😉

gina333
5. dub 2010

matova: jaj natrapis sa s tym malym, ta obdivujem, ze este vladzes. 😒 Vy papate my uz zase nie 😠 😠 dnes obed nezjedla, zo vsetkeho iba zobe. Ale uz si z toho nerobim nic, viem, ze to prejde, i ked to bude trvat najmenej mesiac ako ju poznam. ☹ My uz tiez spime, idem pozriet Showdance s Natalkou a spat.

Prajem vsetkym kludnu noc. 😔 😔

prchalka
autor
5. dub 2010

Ahojky,
tak já nekukovala, ale bylo tu mrtvo. Což je na jednu stranu dobře, že netrávím u netu, ale jinak mi to chybělo! Mimochodem už i já se bojím zítřka, co budeme celý den dělat, koukám, že je to asi vesměs u vás stejné 😅 Nejsme my nějaký divný? 😅 😖 😝 Já už byla opět o 16.30 hotová, unavená. Ale byla tu super návštěva, od toho, co se malá probudila poo až do koupání. Dneska spala 2,5h, tak doufám, že se potvrdí, že čím lepší spánek přes den, tím lepší v noci. Jak nám spala jen v tom autě v neděli, tak to pak byly v noci zase motáky! Já už se chci zase trochu v klidu vyspat 😝
katzi: Taky velká gratulačka k bobínovi 😀 Je to super, že? Taky se nám párkrát povedlo, ale poslední dobou už ne, už ani neříká, když to pustí do plíny 😖 😝 A neříkej mi, že nemáš třeba svatební nebo výletní nebo jinou kloudnou fotku v pc! Ta panenka je nezvyk 😅
gina: Třeba něco přibereš, ne? 😉 😀
matova: Máte to teda drsně na pikaču (pardon!)! ☹ ☹ Jo a gratulka k 18tinám 😀 Odteď už jen lépe!!!!
To co zažíváš ty bych už asi fakt nevydržela! Tak hlavně, ať Šimonek jí, ať zesílí a v noci spí ještě líp! 😔
Dnes jsem začla pročítat na netu info o ekzému, jsem si teda nemyslela, že se nám to bude týkat.. Mně už je to fakt jasný. Úplně je mi do breku, když jí vidím v tý vaně, jak to zčervená a vyleze 😖 ☹ Zatím budu mazat tím, co mám doma, dneska jsem to mastila snad 4x určitě! Kámoška používá buď modrou indulonu nebo asi lipobasi z lékárny, já jsem našla ještě lopuchovou mast.. no je toho hodně.
Tak se jdu zkulturnit a chrupkat, na zítra se tedy vůbec netěším, je to smutný a nudný samy doma ☹

matova
5. dub 2010

Janulkama: to ma mrzí že máte také trápenie ☹. My sme nad 39 Ć od zúbkov nikdy nemali, nádchu a kašeľ to hej, ale nič také ako u vás. A používate gel pri prerezávaní zúbkov? to by malo byť aj proti zápalom nie?- aspoň Mundisal je. Ale tá krvácavosť ďasien- to som ešte nepočula 😒. Napadlo ma či by aspoň trošku nepomohol na tie ďasná gel s výťažkom z grepruitu- Citrovital- je určený pri prerezávaní z. no nie je proti bolesti, ale výťažky z grepu vraj ilno pôsobia proti zápalu.

gina: Ja dúfam že malý nemal apetít len že bol na návšteve. keby aspoň viacej pil, už tak pekne pil a teraz hrozne málo, ani čaju alebo vody...no-uvidíme-- a u vás teda držím palce nech aspoň to mliečko pije 😉. A nech vám tie pekné noci vydržia čím dlhšie 🙂 . griotku- teda trošku som mala dnes ja ja, dúfam že to nejak nevadí 😅

matova
5. dub 2010

prchalka: ale vydržala by si to, nič iné totiž nezostáva ☹ . Čítam že máte zas tie pochodovačky po posteli- to je fakt humus, radšej človek nespí a furt len kontroluje či už nie je dieťa zas až pri nohách...fuuu, nech to čím skôr prejde 😉 . Ekzém- hej- je to blbé- u nás ako som ti písala fajn- ale predtým som tiež už bola z toho na nervy-teda hlavne keď som len pozorovala ko si to malý stále rozškrabával až do krvi, mastenie moc nepomáhalo, a vnoci sa tiež škrabal...

matova
5. dub 2010

prchalka: dík ku gratulačke k roku a pol 😉
sherry: tak vy máte dnes veľmi rušný deň 😅 😲 , dúfam že si aspoň vnoci oddýchneš 😉
lucienka: už by ste mohli mať aj vy lepšiu noc 😉
katzi: pozerám že tiež už máte rok a pol len si nepamätám odkedy vlastne, tak tiež gratulujem 😉. A takže placebo zaberá? 😉 😀 . A veľká gratulácia k bobeku- to je supeeeer, u nás všetko po starom, po zdôraznení že má zahlásiť keď už bude chcieť kakať sa odoberie, sčervenie, oči vypúli, dá to do plienky, ja ho hneď beriem prebaliť a reeeev 😝 . Ozaj, tá fotka v pase- celkom fajn nie? trošku síce mladá, ale pekná usmievavá 😀
lehna: Pekne si zavinšovala, normálne ma to potešilo 😉
ined: ďakujem za vysvetlenie 😉. Tie košilky- to som ani netušila- a sú tam na ich detské motívy alebo aj iné???. Mäsový zapekaný "koláč"- to robí aj moja svokra- je z Pardubíc. Ako dopadol Matýnkov dnešný šibačkový deň?

prchalka
autor
6. dub 2010

Dobré ráno,
tak čím líp ve dne, tím líp v noci? Hahahahahahahahaha 🙄 Od 23 a něco, jak se stále budí, tak se NEZASTAVILA až do rána ☹ V jednom kuse válení sem tam a plácání rukama nohama do postele, což je dost slyšet a kňourání, několikrát dudel, jednou sedání. Jen mezi 5-6h ležela v klidu. To je dost málo ☹ Tak hádejte, jak jsem se vyspala.. ani na brečení už jsem neměla sílu. Další takovouhle noc asi už nedám, Minulá nic-moc, tahle katastrofální. Že se budem střídat nějak nedopadá - jak jsme vzhůru oba, lehám k ní já. Ani se mě ráno neptal, jak bylo, no třeba to slyšel. Ale večer mu bude určitě divný, že jsem unavená... ☹
Už tomu fakt nerozumím ☹

gina333
6. dub 2010

dobre rano,

prchalka: joj, tie zle noci su u vas akosi pravidelne ☹ ☹
U nas tiez noc moc, bola hore o 23:00 potom este 2x a vstavanie o 6:00. 😒 A uz to vyzeralo tak nadejne, no nic, skoro som sa radovala, ze zle noci su za nami. Dnes nas caka oslava, celkom sa tesim na dobe jedlo aj na tortu. 😉 😉
Tak pekny den prajem zienky. 🙂

katzi
6. dub 2010

ahojky,

u nás noc zase OK, i když ne tak luxusní jak včera: dudel v 1.30, ale pak jsem tam na dudel musela jít ještě i v 2.15 . Pak už spala do 4.30, mlíko a vstávala v 7h. Všechno je lepší než ty soustavný motanice (soucítím s tebou prchalko ☹ ), když stačí jen dudel a zůstává u sebe v postýlce beru to jako že je to super 🙂

prchalko: vy jste teď na čípkách , nebo ne? Jeslti ne, není na čase zase na to chvíli najet?

matova: dostáváš zabrat 😒 Hlavně, že spí jakž takž dobře v noci, že na to máš alespoň fyzicky, když už na psychiku je to záhul ☹ Jj, Adeli už má 1,5 roku, měla 23.3. 🙂 A bobek byl asi včera omyl, že se to povedlo - dnes ráno ho hodila do plíny bez hlášení 🙂 S fotku v pase jsem teď spokojená - jak píšeš - mladá, usměvavá to se mi líbí 🙂

gino: ono je to pořád nahoru, dolů ty noci. Úplně za vodou budem všechny asi až ty dětičky budou trošku starší 😒 Užij si oslavu, ty se máš - dortík bych si taky dala 🙂

gina333
6. dub 2010

katzi: mas pravdu je to ako na hojdacke s tymi nocami. 😉 Vlastne 3x som musela ku nej vstat a podat flasu, ale nastastie hned potom zaspala. Len ja som potom taka prebrata, nezaspim hned, ale co uz. Hlavne aby boli zdravi. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Kolko mlieka ti asi za noc vypije Adeli?

prchalka
autor
6. dub 2010

Ovšem nechápu jednu věc... celé dopol jsem o ní ani nevěděla, sama si hrála, vůbec neřvala, vůbec jsem ji neměla přilepenou na noze... 😕 Opravdu divný... Až kolem 10 byla trochu nespokojená a teď, jak jsem chtěla napsat sms kámošce a vám sem, tak trochu zahysterčila. No za chvíli už půjdem papat a spinkat. Už nám dodělali terásku taky 😉

luci_enka
6. dub 2010

Dobre rano, holky... snad jste se uzily prodlouzeny vikend... uplne chapu, jak pisete, ze ted zacina opet vsedni nuda, samy s detma (i kdyz ja si tento tyden asi odpocinu).

Dnesni noc asi podobna jako u prchalky. Driv jsem mivala vztek, pak se to vystridalo s beznadeji a pak rezignaci, rikam si uz jen, ze to musime prezit. Porad davame tu Sedalii, uz asi 5.den, ale vubec zadne zmeny zatim.
Mam tady od vcerejska mamku na tyden, tak me dneska nechaly od 7 do 9 jeste dospat, chvalabohu. Jinak to fakt beru jako dovolenou, protoze babicka, ktera se ji na 100% venuje a porad si s ni hraje, je ted nejvetsi kamaradka a ja jsem jenom matka 😀 ted je nase dite zavisle na babicce...

Jak psala prchalka, ze se rika, ze jak dite spi pres den, tak dobre spi v noci – u nas to neplatilo nikdy. Mala mi prospi fakt 3 hodiny denne, je uplne „v komatu“ v kocaru na verande a v noci to jsou nejake mrskaci orgie – furt sebou mele, knoura, akorat u nas to myslim zuby ted nejsou, kontrolovala jsem to a zadny akutni pripad, aspon myslim.

Je tady dneska krasne, v poledne pujde babicka s malou na prochazku, tak si aspon zajezdm na orbitreku, budu mit chvilku pro sebe.

Gino, a co vy porad oslavujete? Mam pocit, ze u vas je to porad jeden velky mejdan 😀
Prchalko, s ekzem drzim palce, je to hnus ☹ tak snad neco najdete, co vam pomuze a bude vyhovovat.
Matova, fajn, ze malemu zacina chutnat, musi se z toho zmatorit a trochu nabrat sily, bobecek maly...
Ined, diky za vysvetleni, u nas se tomu asi rika nadivka a kosilky ja taky neznam, pamatuju si z detstvi tak akorat OVO a pak ty nalepky, co se potrely vodou a sundal se ten papir zpod nich a nalepka se prilepila na vajicko 🙂 Jinak ja pochazim cca 20 km od Ostravy 🙂

Holky, preju vam hezky den, zase se ozvu...

gina333
6. dub 2010

luci: veru tych oslav je u nas dost, aj ked nie sme velka rodina, vzdy je nejaky dovod aby sme si posedeli pri pohariku a kolaciku 😀 😀
Aj ja som tu mala mamu tyzden, ale musim ti povedat, ze ked odisla trvalo my dost dlho kym som Sophi prevychovala. 😒 Babka jej samozrejme vsetko dovolila, vsade s nou sla, a ja veru nemam vzdy cas okolo nej sa krutit. 😉 My uz spime, dufam, ze nikto nas nevyrusi, poo my treba ist aj na nakup, vonku je otrasne pocasie, sice trocha svieti slnko, ale fuka silny studeny vietor, ani neviem co obleciem Sophi, zimne veci uz mam poodkladane. 😖 😖 Tak sa majte zatial...

katzi
6. dub 2010

Tak Adu uložená ke spaní. Dopledne jsme to zvládly fajn, žádný scénky nebyly. Šly jsme i chvilku ven - koupit kafe, došlo nám a představa, že si po obědě "nešlehnu" svoji dávku kofeinu byla strašná 😀 Cestou domů jsme to vzaly přes Adélčinu zamilovanou houpačku, ona by na ní opravdu vydržela sedět hodiny, nezávisle na tom jestli se houpe, nebo ne 😅

gino: Adéce dávám mlíko až nad tím ránem, nachystáno má 180ml. Ale obvykle to nedopije celé.

prchalko: jj, to znám. Někdy noc katastrofa a je celé dopol. hodná, no a naopak. Zvláštní logika 🙂

lucienko: tak si pořádně odpočiň. Místo jízdy na orbitreku si hoď nohy nahoru a relaxuj 😉 🙂

prchalka
autor
6. dub 2010

11.15 spíme.
katzi: Právě, že nedáváme nic teď 😖 Ale ten bobek je hezká vlaštovka 🙂 Musíme se radovat z maličkostí. Ona mě taky vždycky překvapí, dneska třeba tím, že si dala pití za dvířka linky a když ho za 20 minut sháněla, řekla pití a šla si neomylně pro něj.. otevřela dvířka a přinesla ho 🙂 🙂 Mě to vždycky úplně odzbrojí...