• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

1. října 2016 
matova: jak bysme reagovali? No to je těžký, říct jí to úplně na upřímno se moc nehodí :sweat_smile: Tak asi zatloukat, zatloukat, zatloukat :slight_smile: Prostě jak píšeš zatajovat se, nebo jako že máte prostě jiný program atd. atd. a ona se ti časem přestane hlásit :wink:

gino: no já mám jinak kamarádek celkem dost, i s dětma na mateřské, ale právě že jsme rozstrkané po celém městě a je to vždycky celodenní , nebo půldenní výprava někam dojet, musíme se na to domlouvat předem...atd. atd. Mě by se líbilo fakt mít tady tak někoho v sousedství, že bysme si jen tak podle momentální chuti a situace brnkli a fakt třeba i jen na chvilku se sešli. Mamin s dětma je tu v okolí dost, ale mě nějak nejde se skamarádit, když nás nejspojuje kolikrát nic víc jen ty děti.....

Odpol. pojedu s Adeli asi do dětské kavárny, dám si tam dvojku vínka :dizzy_face:
13. dub 2010 ve 12:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ined: jejda, chuďátko matýnek. Tak snad už to bude dobré. A jak píše, že chodíte na vláčky - tak to je co? Jako na normální vlaky koukat nebo tam máte někde nějaké malé vláčky? Nám za barákem jezdí normální vlaky a pro Aduš je to vždycky zázžitek když nějaký jede. Další zážitek je dívat se na řeku jak teče :slight_smile:
13. dub 2010 ve 12:43  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
matova: Začala jsem dávat hrozny poté, co jsem se vás tu ptala, jak na to, jestli se zrníčky nebo bez... do té doby mi připadalo, že je nerozkouše a není to tak dávno... měsíc a půl asi...??? Ale zase nevím, jaká mezitím byla prodleva. Ekzém se objevil až potom, co jsem je začala dávat...
13. dub 2010 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
katzi: tiež fajn program poobede :grinning: hlavne tá dvojka :wink: . Asi tak jak píšeš, inak neviem, keby nebývala tak blízko aspoň, je to takmer až suseda, vidíme si do záhrad :confounded: :grinning:
13. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
prchalka :slight_smile: ..super noc :slight_smile: .vidíš,budeš mít i od čorí oddych :wink: .
a k tomu hr.vínu....matýnek má teď poslední tři dny na zadečku takový červený flíček.nejdřív jsem myslela,že to patří k opruzení,ale to u je pryč flek zůstal :frowning2: .nic nového nového krom vína nejedl,takže mám veliké podezření,že to právě z toho :fearful:
brum brum...no,on se u toho ještě i kýve ze strany na stranu :grinning: ...milé to je,jen kdyby jedl pěkně i normální jídlo a ne samé ptákoviny :angry: :grinning:.

sherry :slight_smile:..to musely být ráno fofry :sweat_smile:.zvládli jste to,jste dobří :wink: :slight_smile:.
jééé,kašpárek-mňááám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

katzi :slight_smile: ...toho se právě bojím,že budu vyšlapávat stezku :grinning:.ale u nás je to to samé...jde spát a matýnek mě hnedka vyčmuchá a spustí :pensive: :confounded:
dnes teda noc... bez?(čípku) :wink:

gina :slight_smile: ...na ukrajinu,fííííííha :confused: .to je cesta daleká ne?neboj,babička to určit zvládne na výbornou :wink: .
tolikých dobrot :slight_smile: ...ty kuřecí rolky bych si dala,chci je dělat o víkendu :slight_smile:.
s tou popsanou zdí počítám :sweat_smile:...to je holt daň :grinning:.
ano,chlapi jsou naše další děťátka :angry: :grinning:

matova :slight_smile: ...super noc :slight_smile: .
k tomu ''problému''...schovávat se nemá moc smysl,navíc je to krátkodobé řešení :wink: .já bych jí asi otevřeně řekla,že to pro šimonka není to pravé,že věkový rozdíl je hodně velký(mezi dětmi :grinning: ).děti ve věku našich dětí si spolu ještě hrát neumějí,natož se staršími dětmi.a ona si to jako představuje,že by chodila k vám domů???možná jí můžeš nbídnou,že spolu můžte zajít třeba na nějaké hřiště až bude hezky...to je takové...někdy(nikdy) :sweat_smile: .to jí přece pak musí docvaknout,že nemáš zájem :wink: .
13. dub 2010 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
môže to byť, no bolo by to každopádne super, keby si na to prišla že je to fakt ono. Každé dieťa môže reagovať na niečo úplne iné, a hrozno kupované je iste striekané kadečím, no , v zime a v meste si človek fakt fakt nenavyberá :astonished:
13. dub 2010 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
matova: No, zatajovat se asi ne, ale říct jí, že se budete vídat, když se potkáte, že to bude stačit, že kluci k sobě nejsou věkově.. nebo tak nějak. To snad každý pochopí, že takhle malý dítě si s velkým asi těžko může hrát - pokud si fakt nerozumí! Viděla jsem to u sousedů, i ten 3,5letý hošík je moc..
Musím.....
13. dub 2010 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

tak u nás se konečně taky spí. se jaksik naučil vstávat v 6.15 přesně na minutu a chodí spát až po obědě, tak celkem záhul,ani za váma mě nepustí,závislák. ani k lince abych umyla nádobí,nebo mu ohřála jídlo, hned se na mě věší a řve :pensive: .

jinak noc, no žádná sláva. poprvé čaj a dudel ve 21.40, další 22.10, další 23.10,to u něho byl MM,ale jak dlouho netuším, pak od 01.00 do 02.30 jsem u něho seděla já, dostal mlíko, přebalili jsme ho,ale nemohl zabrat, pak spal do těch 6.15. většinou už od těch tří do těch 6 spí v kuse,no ale kéž by to byslo trochu dříve,že?
Uvažujuže dneska v lékárně koupím aspoň ty čípky,co tu o nich píšete. dáváte je těsně nějak před spaním asi,že?

no jdu trochu počíst a pak asi lehnout :unamused:
13. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
lehna: teda Štepi má výdrž s tým nespaním :unamused: :frowning2: . A keď ti teraz nič nedovolí, nejdú mu zas nejaké zuby??? :confused: to mi robí šimon najviac keď ho to bolí alebo je chorý...
ined, prchalka: je to s ňou ťažké, nechápem že jej nedocvaklo už keď bola u nás...Ona robí také veci mojim svokrovcom že byť nimi už sa dávno pohádam, ale keďže udržujú vzťahy tak čuším :angry: :confounded: . Dúfam že sa presurfuje do tejto témy, mala by som hodiť foto ako katzi :grinning: . Malý má u nich bager a stále na neho volajú môjho malého, darmo jej kričím že on ešte nepedáluje...a keď sa stretneme, nasilu mu niečo tlačí do pusy, hlavne čoko, a ja to tak neznášam :angry: :angry: :angry: ,vôbec ma nerešpektuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
diskotéka, dyť říkám,že jsem tam byla po několika letech :grinning: . ale bylo fakt super, jsme dobře zatančili a odreagovali :sweat_smile: ,jen mi to pak taky dal MM celkem dost najevo,že jsem nepřišla v 1,ale v půl 3. no co, jsem byla po dlouhé době venku.
odpo už byl ale celkem v klidu,ani jsme se o tom nebavili. je mi to docela fuk,jestli byl naštvaný nebo ne. jsem se prostě bavila :grinning:

jste včera skoro všechny jak vidím žehlily :sweat_smile: . no já musím taky, tak asi dnes u OVRZ :sunglasses:

V tescu taky hooodně nakupujem bodyna a overaly na spaní. ty na spaní už má taky 18-24m, a má je skoro dobré, trošku mu plandají,ale za chvíli je bude mít akorát. jen ty cvoky kolem nožiček se nějak odepínají. no stejně spí v pytlu,tak to neva :slight_smile:
13. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
prchalka- jsem taky zvědavá no new foto:slight_smile:.
a ty karboše z mrkve,hmmm, též vyzkušáme. musím začít asi taky chodit na mmb pro inspiraci :slight_smile:

my dudel máme taky jen v noci na spaní a přes den taky na spaní,jinak néé. má jich asi 5,ale používáme jen 2 :grinning:.

Kamarádku tady mám jednu, což je fakt fajn. jdem spolu ven, pak ona k nám,nebo my k nim. je to lepší než být úpně sami. aspoň je s kým pokecat, když tady za váma nestíhám :wink:

Ined- chudáťko malé Maty. tak snad už mu bude brzy dobře. jéé a ta tapeta tabule, to je super nápad. já už taky nevím co bych vymyslela,ale Štěpi je na to ještě asi malý, ale určo bych mu to pořídila taky :slight_smile:

gina- teda toliko vaření. obdivuju. ten můj malý mě pořádně nenechá ani mu to ohřát :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
lehna: ako citam, tak aj vas sa drzia tie zle noci :unamused:

matova: len si ten Vibrucol nechaj v zasobe, clovek nikdy nevie. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: i ked samozrejme ti to neprajem aleby sa Simonkove krasne noci zmenili. Presne ako baby vravia, skus jej na rovinu povedat, ze Simonko je este maly nato aby sa s takym velkym,mudrym chlapcekom hral. :wink: :wink: Hadam to pochopi.
13. dub 2010 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
matova- asi mu něco leze. včera jsem se mu šmátrala v pusince, i mě nechal a smál se:slight_smile:. taky má dole vpravo trojku i čtyřku. vlevo taky trojku(tu už má ale dlouho) a půl čtyřky myslím a nahoře na jedné straně má taky trojku a čtyřku napůl. na noc jsme mu dali nurofen a ještě pak mundisal,a stejně prd.
celý den je v pohodě,ale já se sotva postavím,že umyju nádobí,tak okamžitě začne brečet a věší se na mě, to prostě nechápu. :frowning2:
13. dub 2010 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
gina-jj, drží, myslím, že se nás ani nepustí :cry:

ještě jdu dočíst, jaký má matova s kým problém......
13. dub 2010 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
zatím pořád spí :wink:

matova: souhlasím s holkama, normálně bych ji řekla, že venku se občas budete scházet (jen si to nebrat do baráku) :wink: ale, že je Šimonek ještě malý a neumí si tak hrát jako ten starší :slight_smile:

také tu nemám kamarádku, zůstaly my ve městě, tam mám výbornou (Darču-slovenka)vdala se sem a strašně moc si rozumíme :wink: akorát už není čas, ona už po MD šla do práce a já zase na MD, takže času opravdu není moc :frowning2: podnikaly jsme spolu výlety různé i s dětma (v té době tedy jen Lukášek a její Honzík), plesy atd. byly jsme jako sestry, škoda, že také nešla do druhého :wink:
13. dub 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
katzi :slight_smile: ...chodíme na vlakové nádraží :wink: .u toho je i točna autobusů a trolejbusů a matýnek by tam v klidu vydržel i půl dne :grinning: .
akorát včera mi ztropil scénu...chtěl nastoupit do trolejbusu a jet :rolling_eyes: ...nakonec jsme teda jeli 3 zastávky busem a to bych ti přála slyšet ten ryk,když jsme vystoupili :pensive: :grinning: .

matova :slight_smile: ...no já doufám,že když ty hrozny vysadíme,tak to zmizí.navíc to má na zadečku,kde má pořád plenku :confounded: .čím mu to mám máznout? :fearful: fakt je,že jich snědl tak půl kila za dva dny :sweat_smile:

gina,katzi :slight_smile: ..já mám v sousedství tu kamarádku s o měsíc starší holčičkou.ale scházme se tak nějak nepravidelně,jak je čas a chuť.jinak mamin je tu také dost,ale přesně jak píše katzi :slight_smile: ...neumím se seznámit jen skrz dítko :sweat_smile: .oni tu mají takový babinec...na hřiště si nosí kafčo,pokuřují...no já nevím,nějak se tam mezi nimi necítím :sweat_smile: .jako ne že by nebyly třeba sympatické...ale já na takové houfování nějak asi nejsem :sweat_smile: .a ještě bych začala hulit třeba že :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

lehna :slight_smile: ...no jo,on je štěpánek ještě prďolka :dizzy_face: .matýnek je taky mamináček :sweat_smile:.ale uvidíš,jak bude o malinko starší,naučí se chápat,že maminka taky musí něco občas dělat jiného než jen chovat a nosit :wink: .
čípky zkus :wink: ...já dávala ráno a večer,jinak holky dávají jen před spaním.snad vám zaberou,přeju vám to :dizzy_face: .
13. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
pláčeme :cry:

matova :slight_smile: ...tak to musíš přitrvdit :confounded:
13. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
lehna: já bych klidně MK vyměnila za kámošku, jsem šla jen večer :wink:
13. dub 2010 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
gina: aj keby mu zle bolo, čípky mu už nebudem dávať, on to fakt neznáša a potom sa mi nechce nechať prebaliť...aj bez toho sa neznáša... :wink:
lehna: to mu teda dosť masívne rastú zúbky, chudáčik, aj vy chúďatá pri ňom. Disco- dobre že si sa aspoň na chvíľu odreagovala, však pri takých nociach to už je na blázinec...
Moj je inak tiež celkom v pohode, ale vkuse chce pozornosť a všetko musím robiť z rýchlika...a keď mu je zle tak to fakt ani jeden tanier, musím v jednom kuse s ním niečo robiť, venovať sa mu...odídem na tri metre a rev. no ako píšeš- u nás je toto celkom bežné cez deň- a mm ani náhodou s ním nič nemôže, a keď chce ísť vtedy malý napr. von, spýtam sa ho či s tatíkom, on prikývne, natešená ho obliekam, mm ho berie za ruku a taký záchvat kým meidem s nimi. Už ho vzal von aj napriek záchvatu ale vrátili sa lebo nie a nie prestať plakať :frowning2:
13. dub 2010 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
nějak mi vypadlo slovo "bych" :slight_smile:

nechcete se všechny nějak přiblížit, že by jsme byly k sobě blíž :wink: :grinning:
13. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
matova- asi bych se zachovala jak ined píše. někdy bych jí řekal, aže spolu zajdete na hřiště. ne aby chodila ke mě, sama toho máš dost a ještě se starat o další.

ined- nojo, já vím,že je ještě malý prďola:slight_smile:. já ho moc nenosím, ono těch skoro 13kg se na mě dost podepisuje,tak ho nenosím,netahá, hodně si s ním hraju,zabavím,ale on nějak nedokáže pochopit,že taky mami musí ěnco udělat.. tak snad to bude lepší :slight_smile:.

sherry- přesně mám takovou kamarádku. ona ještě byla na MD,jak jsem byla těhotná,byly jsme spolu pořád, my už jsme kamaráky vlastně od základky(to už je let :grinning: ). ale jak šla loni v červnu po MD do práce,tak si tak jednou za 14dní napíšem smsku. :frowning2:

blbý dotaz - ty čípky se dávají do dupky,jo? :confused:
13. dub 2010 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak po víně nám nic není, ale je fakt, že on ho denně nejí :unamused: on vlastně nejí denně žádné stejné ovoce :confused: vždycky co je doma, tak dostane, takže ve velké míře nemá nic, ani bych se tomu nedivila kdyby po víně(větší nebo častější množství) byl ekzém :confused: no hlavně, že to mizí :slight_smile:
13. dub 2010 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
sherry: :grinning:
ined: pritvrdím, len sa toho bojím, keď začnem tak neprestanem už, čo na srdci to na jazyku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Snáď to pôjde.
A čím to máš potrieť- no ak to nieje suché tak to potierať ani netreba, snáď to zmizne samo. Ak je to suché tak treba premasťovať- všeličo možné existuje, ja som zástanca prírodných mastí olejov.
13. dub 2010 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
lehna: co je dupka? přesně, já se s ní vídám už jen ve školce (Honzík chodí tam kam Luky, ona to tak chtěla, Honzík je mladší o rok a půl), takže pár slov a běžíme každá svým životem dál, občas to zamrzí :frowning2: ale co takový už je život :wink: a stejně se budeme stěhovat 100km odtud :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
lehna: áno, presne tam :wink:
13. dub 2010 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tak my uz sme hore, Nati je na ceste domov zo skoly. Idem sa povenovat rodinke. majte sa zatial. :slight_smile:
13. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
sherry: dúfam že bližšie k nám na východ :grinning: :wink:
13. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
sherry- jj, ono halvní je,že jsme i venku :grinning: a ne jen tady, stejnak se po mě když tu sedím sápe,tak stihnu jen něco přečíst a zas jdu :slight_smile:

matova-jj, roste mu jich dost najednou,tak se to někdy asi musí podepsat v chování a spaní. no spíme blbě od jeho třetího měsíce,první zub vylezl přesně v pátém měsíci. tak třeba jak všechny vylezou,zas budem spát :grinning:.
přes den to mám tak samo jako ty. taky ani dva metry nemůžu se vzdáit pořádně. jdu na wc, tak křičí ať už jsem .
teďka se snaží čím dál více chodit sám,ale.... chvilku si sednu a už mě bere za ruku a říká mi ťap ťap, tak musím jít s ním za ruku,on se pustí a jde kam chce,ale musím ho hlídat,aby sebou někde nefláknul,a tak to je pořád dokola :grinning:, sranda, večer jsem jak mátoha a ani jsem včera nebyla na aerobik, nějak mi docházejí baterky :sweat_smile:. naštěstí s MM je malý v pohodě(zatím teda), vydrží s ním všude, tak je to fajn. ale taky už začíná sledovat,že když je s ním a já jdu třeba jen na 10 minut nahoru k našim,tak říká, že celkem dlouho malý pořád povídal mama mama a hledal mě. ale on to samé dělá i když nevidí MM :grinning:
13. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
jsme vzhůru a pojedeme, pa :wink:
13. dub 2010 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ined- jsem asi přehlídla, Maty má opruzenou dupku? my většinou máme opruzenou dupu,když lezou zuby,ale teďka ji zas dlouho neměl a zuby má :grinning: ,

víno taky jí občas,už mu to neloupu, a jak je sní,tak tu šlupku pořádně nepokouše,ta je toho pak plná plína :slight_smile:

shery- no dupka- zadek :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek