Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
21. led 2010

ahoj holky,

tak u nás je stále vše při starém.
včera měl rok, tak si vstanul v 6 ráno, pak spal jen po obědě půl hodiny a vydržel až do půl 8. čekali jsme do 19.21,kdy se narodil a pak šup do postýlky. v noci to bylo celkem dobrý. aspoň,že tak.
jsem zvědavá jak dneska, přes den spal 2x, dopo 40 minut a odpo v kočárku na prochajdě 25 minut.
zub mu roste asi dvojka na levé straně, na pravé už má,ale na levé se asi prořezává, tak bývá přes den dost protivný 😖

přeji všem klidnou noc.....

matova
21. led 2010

Ahojte 😎 , tak malý dnes uspaný 18:50, síce som ho uspávala 40 minút, ale spí, zatiaľ 😕. Dnes bol celkom prijateľný deň, pospal cez obed 1:20, poštu sme stihli, aj sánky...aj malý už bol celkom v pohode, až okolo 16h začal byť zas divný, hrýzol všetko dookola čo sa dalo, len hrýzatká nechcel. A pri zaspávaní zas pochodoval hore-dolu...takže procesy budú pokračovať...dúfam že zajtra bude ešte aspoň trochu v pohode, lebo s ním ideme do mesta na rehabilitáciu, u mamy možno zas nebude vedieť zaspať...uvidíme...takže už teraz vám všetkým prajem zvládnuteľný zajtrajšok 😅
A teda vy ste akčné ženy, to ja som asi totálny leňochod, ale kedysi "za mlada som" žila na metal 😀. dnes mám hluku a hlavybolenia už fakt dosť, tak som prešla na jemné neubližujúce melódie 🙂
A už nebudem tak detailne popisovať tie prerezávacie procesy. 😢 škoooda, a tak som sa vyžívala 😀 ale nie...

prchalko 🙂 : aj mne sa pri tom opisovaní urobilo zle 😀. Držím veľmi palce, vydrž, viem je to úplne zničujúce keď to dieťa bolí a vôbec nespolupracuje potom v ničom ani pri hre a pri spaní už vôbec 🙄 ...my sme inak najprv s malým večer robili hlučné hry-bláznili sme sa, nevedeli sme čo s ním aby spal a ono to bolo ešte horšie (totiž som vôbec nevedela odhadnúť kedy je vlastne unavený a často ani teraz nie, no ale sem tam mi už na otázku prikývne či chce spať. aj na to či sa má už tatik zdekovať z dohľadu 😀 ). aj tak sa stále cítim ako taký špión-celý deň len pozorujem a spĺňam jeho skryté túžby 😀

katzi: ano, svačina =desiata. Pozdravujem teda tú kamošku s ufónikom 😲 . A nemusíš sa ospravedlňovať že u vás sa spí celkom fajn, však ono to ešte príde 😀 😀 😀 , ale nie to bol vtip 😉

ined: môj ešte nevie čo je tvaroh...do 2rokov asi ani nedám, strašia ma na gastre keďže mám sennú nádchu 😢 ...Inak vždy ma odpáliš s tým tvojim optimistickým postojom ku všetkému, je to super 😉

V TV myslíte ordináciu v ruž. záhrade? no to bol aj môj seriál do vianoc, potom som nejak už odvykla či čo. aha, to som začala s internetom a seriál je v keli. ako robíte všetko naraz ???
A ďakujem vám za účasť na miniankete s tým jedávaním 🙂. Ja som kôprovku skúšala len raz, tiež nechcel a pojedol zemiaky, ale on nemá veľmi rád býrazné ochutenie bylinkami, takže to nechcel asi kôli kôpru. Minule som urobila "tekvicový" prívarok - z cukiny- a kôpru som dala len trošku, a chutilo.

matova
21. led 2010

prchalko: no to je podpora, ja som si to síce vydupala,ale stále to musím večer pripomínať. to fakt poteší,taký postoj od manžela, možno keby to fungovalo s lepším uspávaním bez toho hluku večer, že by to neskôr predsa ocenil. ja som na to prišla keď chodil na týždňovky a nechápala som že vtedy mne zaspal okolo 18-19 a keď chodil domov,tak aj 20-21.takže uznal to. ale každý večer mi tu hučí že som už závislá na nete 😝
lehna: tak vitaj zas v klube 😉 ako čítam, tiež máš doma malú motorovú myšku, ale to je tými zubami...

katzi
22. led 2010

ahojky,

já dnes jen v rychlosti, nestíhám dočítat. Za chvíli čekám tu návštěvu.

Ined chtěla jsi reference jak to vypadá, když dítě "spí". Takže naše dnešní noc: první vzbuzení v 22.00, pak jsem tam asi 4x byla a dávala dudel, v 23.00 jsem si tam definitivně lehla s ní. Spala do 1.30, pak byla vzhůru do 2.00, spala do 2.00 do 3.00, od 3.00 vzhůru do 4.30, pak spala do 7.45. 😝 😝 😝 😝 😝

Dnes odpoledne (po návštěvě) odjíždíme na víkend k mojí mamce mimo Brno, takže se tady chvíli neukážu. Pak vás dočtu.

Všem přeju super víkend!

ined77
22. led 2010

ahojky kočenky 😵 ,
už jsem se na váś těšila 😀 .
noc u nás kupodivu docela obstojná,poprvé se matýnek vzbudil až ve 12!!! 😕 ,pak šel teda ke mně 😅 .ale spinkal pkně,dvakrát zplačkal a chvilku zanoroval a dns jsem dostala jen jeden kopanec 😀 .hurááá 😀 .
dnes ráno jsme byli v kroužku,předtím jsem ještě neuvěřitelně stihla zaběhnout do lékárny a do drogerky.kroužek je na 9h 😅 .cestou domů ještě nákup,pak rychle obídek atd a sluníčko už chrupká 😀 .
odpol máme doma tatínka,tak snad stihnu nějakou práci.mám v plánu je na hodinku vyexpedovat na boby 😉 .
jinak pokrok v zoubcích netuším,neboť dnes ještě nebyl čas pátrat 😅 .
kamarádčina malá má ve 13m 11 zubů 😨 .všichni mi to dělají naschvál 😝 😀 .

milý štěpánku 😵...my ti přejeme ze srdíčka hodně zdravíčka,štěstíčka a lásky,aby maminka s tatínkem hodně poslouchlali a neustále tě milovali tak mnoho jako do dnes 😵.a ať ti rychle a bezbolestně rostou zoubky 😵.
už jsi velký chlapec,žádné miminko,tak vítej batolátko 😵.

katzi 🙂 ...tak o je mi líto,noc teda o mnoho horší než u nás ☹ ,vyjímečně teda 😎 😀 .
tak že by se klubal další klfoněk 😅 ?
pěkný víkend a hezky si odpočni 🙂 .

prchalka 🙂 ...no jo,chlapi 😖 .u nás to bývá podobné,někdy jsem raději,když jsme doma fakt sami 😅 .ale ne...ikdyž je fakt,že je pak takový větší klid,i s tím uspáváním a tak.no bodejť taky,když máme tatínka víc v práci jak doma 😒 .ono všechno má svoje 😒 .
co dnešní noc?že by to bylo jako tradičně všude lepší? 😅
teda až na katzi 😨.

matova 🙂 ...jéééé,prý optimista 😀 .no,já jsem takový pesimistický optimista 😀 .
aha,tak to jsem ani nevěděla s tím tvarohem.já dávám teda ovocné od roku,matýnkovi to šmakuje,ale je pravda,že u nás potencionální alergie není žádná.
co se týče muziky...jo dřív to bylo jiné kafe.já teda byla spíš na rockovější žánr,ale nepohrdla jsem ničím,krom teda dechovky a country 😅 .dnes už si tak leda občas pustím rádio 😅 .docela mě to mrzí,protože hudbu mám hodně ráda,ale kde vzít čas na nějaký poslech,že jo?u nás valí leda tak hity z kouzelné školky...jako kvočny ze severní točny a pod. 😀 .
ale ty zoubky klidně popisuj,jestli tě to baví 😉 .my si to nebude až tolik živě představovat 😎 ,vůbec se neomezuj 😀 .
jaká byla rehabilitace?a co noc?doufám,že také lepší 😉 .
ordinaci také sleduju,je to dobrý relax,ikdyž včera jsem to trošku flákala,na jedničce byl pořad sos haiti,tak jsem lupala 😉 .
co se týče omáček,tak matýnek je nějak nemusí.on je spokojený se zeleninovým mišmašem s čímkoliv,ale jak začnu moc špekulovat a vymýšlet,zpravidla mi to plive 😅 .za dobrotu na žebrotu 😠 ,dítě jedno nezvedené 😀 .

prchalka
autor
22. led 2010

Jen pro všechny info.. dnes poo brečela po 35 minutách, už fakt nevím ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ined77
22. led 2010

holky,odpolko mi nešel spustit koník 😠 ,ale vidím,že je tady pátečně pusto 😀 .
matýnek dnes spinkal 40 minut v postýlce,ale venku řezali větve,tak ho to vzbudilo 😖 .pak chrupkal 1.20 u mě a pa ještě skoro pů hodinky na posteli,neboť jsem se naléhavě musela vzdálit a u to prostě nešlo oddalovat 😀 🙄 .myslela jsem,že se hned vzbudí a on si tam pěkně chrupkal jako andílek 😅 .

prchalka 🙂 ...kdyby se tak ty děti rodily s návodem na zádech 😉 ☹ .

pěkný večer všem 🙂

prchalka
autor
22. led 2010

Aspoň nebude tolik dočítání..
Neviděly jste včera tohle? www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209572233200001-...
Takovej chlap je jeden z milionů ☹ a ještě si hledá práci! Borec! Úplně se mi udělalo zle, jak říkali, že ten syn to má z očkování ☹ ☹ Já teda takových dětí viděla spousty, ale stejně... to je hrozný a on fakt statečnej!!

matova
22. led 2010

ahojky!
tak dnes to začalo celkom sľubne- noc super- spánok od 18:50- malý bol hore len 3x ale hneď zas zaspal. spali sme do 7:30 a možno by ešte aj potiahol, ale museli sme na tú rehabil. do mesta. Ja som si spravila také "2h voľno" prvýkrát čo sa malý narodil- nechala som ho na procedúry mužovi a ja som si bežala povybavovať úrady 😒 ale všetko šlo fajn, tak som konečne zakukla do jedného bioshopu 🙂 mal som obrovské nutkania ísť si sadnúť na kafíčko, ale natoľko som sa už nevedela odviazať 😀.
Na návšteve u mamy bol nejaký už nesvoj, hrýzol cumlík a prsty, 3x kakal...mama ma presviedčala nech mu nedávam nič od bolesti- veď neplače, to som jej vysvetľovala že keď bude plakať tak to už bude naozaj véľmi zlé. Tak zas Panadol sirup 😕 Nikto ho nevedel uspať ☹ .... problémy s obedňajším uspávaním, trvali až kým sme nenasadli do auta cestou domov- t.j. o 16:30. Malý hneď po naštartovaní spustil svoju "uspávanku" a zalomil. v aute spal asi 1:20, doma som si myslela že sa celkom už prebral no nie, nechcel vôbec večerať, ani prezliekať...len spať, ale zaspával ťažko, nakoniec o 18:30.

katzi: tak vidíš, už zas môžeš nariekať s nami 😀 😉
prchalka: zatiaľ som si ten odkaz na nete nekukla, nabudúce...A trpezlivosť ruže prináša, len odkiaľ ju vziať ☹ držím palce 😉
ined: už mám tie čípky, len odvahu zas nie 😖. rehabilitácia fajn 😉. matýnek ti faaakt pekne pospinká teraz, hoci aj na rukách, ale aspoň síl naberie 🙂

matova
22. led 2010

ešte čosi, keď som nasadla k manželovi do auta po tých mojich súkromných 2 hodinkách, malý na mňa ani nepozrel, a ešte asi ďalšie 2 h nechcel so mnou vôbec komunikovať, síce sa aj nakojil, ale utiekol do izby k manželovi a bratovi, normálne som si trošku aj poplakala. no niesom blbá? ale tak ma to bolelo 😔 však od narodenia na mne visel. No a pri tom jeho nespaní už bol potom taký vyšťavený, že sa mu nôžky podlamovali, aj padal, ale ani sadnúť si nechcel, no nechápem, on má v riťke asi vrtuľu 😀
všetkým dobrý víkend 🙂

lehna
22. led 2010

ahojky,

matova-jj, taky si říkám,kde se to v něm bere 😅 . dneska opět jen jeden spánek, dopo od 10.45 do 11.30 a šel spát večer v 7. v 8 budíček a nemohl opět zabrat, teď už snad spí, tak uvidíme jaká zas bude noc.
včera prospal "skoro" celou noc. jen s probuzením před 23h,samozřejme jak jsem usínala. pak hodina a půl uspávání. pak mě vystřídal manžel a usnul během chvilky. spal do 7.45 😅 , jsem nechápala.

Ined- moooc děkujeme za přáníčko 😵
Mojí kamarádky dcerunka má 14měsíců a má taky už 12 zubů, některé si taky úžasně užili, jinak celkově v poho.

zítra a v neděli máme oslavy, tož to zas bude, samé dárky, návštevy, to budou noci. jako přes vánoce, všecko bude zpracovávat a samo blbě spát. se už nemůžu ddočkat 😝
zítra jsem měla jít na akci tady u nás v dědině s holkama,ale vzdávám to, jsem unavená, nevyspaná,v neděli přijedou tchánovci, tak bych byla jak vyoraná, tak radši nejdu. půjčím si pak DVD. Tady okolní vesnice pořádají takovou akcičku Hvězda ze vsi, a zítra je finále,tak jsem byla zvědavá, na první semifinále jsem byla před 14ti dny, bylo to super,ale to finále už nedám☹. tak příště. Každou chvíli máme srazy ze základky-no spíš je nás pár tady z dědiny co se scházíme,ale stačí, tak si to snad užiju a druhý den to dospím🙂

lehna
22. led 2010

jo a taky přeji všem krásný víkend 🙂

matova
23. led 2010

pre bobavenie: včera večer som spomínala manželovi váš nápad ako zarábať vnoci mlieko (s tou pripravenou termoskou s teplou vodou...). No a povedal mi, že vám mám napísať, že u nás by to nefungovalo, lebo s tou vodou by som si určite zaliala ďalšiu kávu 😀

lehna: v takom veku, som chodila kočíkovať ešte okolo 15h aby si malý pospal, ale už nevedel viac zaspať a do vecera bolo taaak daleko. Od roka a 1 mesiaca som uz poobedné kočíkovanie vzdala a snažila sa aby šiel spať až okolo obeda, aby vydržla do večera, ale niekedy chce ísť už o 11 (dnes o 11:30) a inokedy zas vôbec nevie zaspať...... 🙄................

matova
23. led 2010

no tak uz je zas hore, spanok sice 1:30, alle do vecera je daleko..... ☹

ined77
23. led 2010

ahojky 😵 ,

u nás se spinká,konečně 😅 .
dopoledne jsme venku ani nebyli neboť tady bylo -15 🙄 .tak jsme s matýnkem uklidili,vyprali a navařili,chvilku si pohráli a už byl čas oběda 😅 .odpoledne ale půjdeme,vylezlo sluníčko,tak bude doufám o něco lépe 😉 .
včera jsem nakonec stihla téměř vše co jsem chtěla,akorát teda vyexpedovat kluky se mi nepodařilo.jen co přišel tatínek domů bylo zjevně vidět,že se mu opravdu nechce 😖 .takže jsem sice vše stihla,ale téměř stále s malým na noze 😒 .
jinak noc...spinkal do 22h v kuse a pak už šel ke mě.pořád vstával a mě nebavilo u něj stát,už jsem byla také hin 😅.nad ránem začal štěkat 😀,někdy si říkám jestli spíš nemáme pejska než dítko 😅,tak jsem mu řekla,že pejsci ještě spinkají a udělal ještě buc 😀.
v noci se zase chvilkam vrtěl,ale to už beru jako samozřejmost 😉.

prchalka 🙂 ...odkaz jsem ještě neviděla,ale mrknu na to 😉 .a jak je?co malá?

lehna 🙂 ...já tady ty oslavy a prostě vše co nám narušuje rytmus nesnáším 😅 .nebo spíš jen kvůli tomu,vánoce u nás taky udělaly spací převrat ☹ .
my jak prostě vybočíme z režimu hned je to znát.většinou bohužel na to matýnek reaguje nevolí a podrážděností 😒 .jj,batolátka milují to svoje 😉 .
tak ať to zvládnete co nejlépe 🙂 .

matova 🙂 ...pro mně je také svátek,když můžu jít někam sama 😅 .většinou je to ale na skok,něco zajít koupit a tak 😉 .jednou jsem byla pryč večer,měli jsme třídní sraz,ale já jsem si stejně připadala''nepatřičně'' 😀 .malý měl 8,5 měsíce,ale mě to stejně přišlo divné,jako že bych měla být s ním doma a ne sedět v hospodě 😅 .
to je mateřská degenerace 😀 .v hlavě jen plenky a mléčko 😀 .
s tím matýnkovým spinkáním...jj,je fakt teda,že bych kolikrát pro sebe brala více času ne třeba jen 30 minut,ale i tak...zase si můžu v klidu číst a hlavně sedět 😝 .a taky se malý pěkně prospí a je pak v pohodě.no uvidíme,jak nám to takhle dlouho vydrží 😅 .
s tou šimonkovou ''ignorací''...mě to občas udělá matýnek také,ale už si s tím hlavu nelámu.vím,že za nějakou chvilku už se po mě zase bude sápat a žvatlat to svoje mama mama,viset mi na noze a hluboko zaklánět hlavičku dokud ho nevezmu na ruce 😉 .
(šimonek 😵 )no to víš maminko...jdeš si kdesi trajdat a pak se divíš 😠 ,co já mám dělat s tím tatínkem,když on to se mnou tak dobře neumí jako ty 😀 .tak se nediv,že se pak urazím,nevěrnice nevěrná 😀 .
ten váš tatínek je nějaký rozumbrada 😀,to mu vzkazuju zase já 😝 😵.

to se pak ještě budeme divit až budou mít ti naši miláčkové jedináčkové sourozence,naši pupíci vesmíru 😀 😀 😀 .
tak jako neteřinka(tehdy 3,5r)...říkala mamince,když si chovala malinkého matýnka...prý POLOŽ ''TO'' UŽ MAMI 😀 😀 😀 ,žárlivka jedna 😀 .
no a dobrá 1.30 😉 .je fakt,že do večera je opravdu ještě daleko,ale aspoň to naspinkal než by třeba nespal vůbec ☹ .
jo a zubky 🙂 ...špičečka povylezla a na druhé straně už prosvítá dásínkem bílé,tak myslím,že tam se to proklube co nevidět 😅 .

tak všem pěknou sobotu 🙂

prchalka
autor
23. led 2010

lehna: Jen jestli Štěpánek nebude něco jako to moje torpédo! Vstává tak 7-půl 8 ráno, poo se jí snažím uspat i to jde, ale ještě tak před 2 měsící spala 1,5h, nedávno začala zkracovat na 50 minut 😖 včera dokonce jen 35 a pak stojí a brečí v postýlce, dýl jak hodinu většinou už vůbec nespí a já nevím, jestli už se jí nechce, jestli uspávám brzo nebo jestli je to stále kvůli zubům... Obávám se, že to nebude dlouho trvat a poo už spát nebude.. Už aby bylo jaro, lítala venku a byla unavenější a spala v poho - snad si to jen nenamlouvám... 😖

ined: Když spala ještě 2x, tak jsem uspávala někdy kolem 10h dopol a pak taky většinou odpol do kočáru, bylo to fakt náročný, honička! A je fakt zajímavý, že když spala 2x denně, tak dala 1,5h a odpol třeba i 2! A teď? Je to k prdu.
A dneska spala vůbec zvláštně, jeli jsme k našim 50 km, tak to zaklapla dopol cestou tam a pak po 14h i cestou zpátky 😅 Tak to jsem na tu unavenost dneska zvědavá!

matova: Já bych chtěla, aby mě moje dítě někdy ignorovalo - brečela bych taky, ale radostí 😀

Holky a spaly vám děti špatně v noci, i když ještě spaly 2x denně? U nás to špatný spaní příšlo ještě předtím, než jsem jí začala přeučovat... Ale proč se nás to pořád drží?? ☹

matova
23. led 2010

ahojte 🙂 ,
síce som sa bála ako malý vydrží do večera ale som sa ani nemusela, jedoducho nevydržal 😀, zaspal o 17:30. Som zvedavá kedy bude vstávať 🙄 🙄 🙄 Inak fajn, zuby natierame gelom ako vždy, pusu mi nechce otvoriť a na srandy nemá náladu, tak sa mi len podarilo vzhliadnuť, že aspoň 1 stolička- štvorka dolná je celá von 🙂
Absolvovali sme poobede 1 mininávštevu,kde som si zas pripadala ako policajt číhajúci na nepovolené konanie ostatných voči malému. No a k večeru zas oneskorená návšteva našla nás a rýchlo sa pobrali, keď videli ako sa malý už nevie vpratať do kože 😔

Na pobúrenie 😠 😀 :
Dnes na prechádzke som stretla dievčatko tu od nás 1 rok,8 mesiacov aj s tatom na prechádzke: malá vstáva 10:30, poobede spí od 15-16h asi 2-3 hodiny a spať chodí o 23h, prespí celú noc. Celkom super, až na ten posunutý čas, chcelo by to posunúť a bol by to teda luxus. A máme tu aj chlapčeka čo má presne toľko ako tá malá- vstáva okolo 6- 6:30, doobedu spí asi od 11 také 2hodinky, poobede už okolo 17 asi 1h, a definitívne ide spať o 20h. tak toto už ani luxus nieje ale čistá provokácia 😠 No a pre nás tu zostali tie nespavé detičky 😀

prchalka 😉 : to krátke spanie u čorízo bude isto kôli zubom, však aj malý takto krátko spí keď už to na neho ide, alebo vobec doma nezaspí, iba v aute- ukolíše ho to tam, alebo že by tie deti vedeli že v aute pripútané toho moc nenavymýšľajú? 😠 to snáď nie.

ined 77😉: aj ja mám doma havkáča. už havkal aj zo spania 😀 😀 😀. Pekne som sa zasmiala:POLOŽ ''TO'' UŽ MAMI 😀 ale bolo by celkom fajn sa potom stretnúť v koníkovi- skupina tém: bábätká 😅

prchalka
autor
24. led 2010

Zdravím, píšu v rychlosti, než přijde dozor 😅
Tak my, když nastane jakákoliv změna, spíme asi líp 😨 😕
1) včera to usnutí v autě na 3/4h
2) nový dudlík, místo toho slizouna ostintaného (jinak úplně stejný i obrázek)
3) a nedali jsme na noc po týdnu čípek
Usnutí v pohodě ve 20.30 po mlíku, ve 22 něco nahození dudlíku, v 1h a něco šla ke mně a tam jsem o ní nevěděla až do 5.10!!!!!!! kdy se probrala, dostala mlíko a vstávala v 7.40 😉
Akorát jí asi nedostanu teď do pelechu kolem té 12 a bude se to protahovat 😖 To jediný mi na tom vadí... 😅

prchalka
autor
24. led 2010

matova: No, jestli i to poo buzení je kvůli zubům - proč by to ale bylo každý den? Nejdivnější je, že ona pak až do té 20h je celkem fit, žádné šmudlání očí, žádná velká únava.. 😖 I když spí třeba jen těch 50 minut!
O tom, jak spí jiné děti radši ani nečtu 🙄 Já třeba neznám spavé klidné miminko, kdy jen spí a jí a spí a jí... ☹ Mrzí mě to! Malá pořád jen brečela, brečela, vlastně spíš řvala a tak pořád dokola ☹ Škoda ☹
Chtěla bych vidět svoje druhý, ale při mým štěstí by to asi bylo to samé 😝 Ale když já bych chtěla ještě jedno spavé miminko..
Včera večer říká manžel, že malá řekla malou větu - "mami a tati" 😀 Teda taky jsem to slyšela, seděli jsme všichni na sedačce. Ona tu hubu nezavře 😀 My teda ze spaní neštěkáme, ale zase mele slovíčka třeba ráno před nebo po mlíku 😅

ined77
24. led 2010

ahojky 🙂 ...
tak já jsem na chviličku osiřela 😀 .
kluci šli nakoupit a zanést klíče strejdovi 🙂 .
mám uvařeno,i ty kytky jsem už jaksi dala dohromady,tak si aspoň v klidu vypiju kafíčko a napíšu vám 🙂 .
u nás noc ...no,matýnek usnul v 19.20,poprvé plačkal ve 22h,ale to chtěl jen dudoška a pak už jsem si šla také lehnout,ale samozřejmě jsem nemohla zabrat 😒 .za nějakou dobu už se matýnek ozval znovu(netuším,za jak dlouho,cca 1h)a tak jsem si ho vzala k sobě.nad ránem se začal vrtět a norovat,tak jsem ho přebalila,myslím,že byli 4h.pak po mně chvilku skákal a chtěl si hrát,ale dělala jsem že spím 😝 .snažil se mě otočit 😀 ,on tak zkouší asi jestli žiju,když se neozvu začne plakat 😨 .tak jsem ho pohladila,dala pusu a řekla spinkej.bucnul a spal 😵 .
dnes budeme mít s tatínkem šampíčko,tak bude asi romantika 😎 😀 .

matova 🙂 ...to by mně krutibrko fakt zajímalo,proč jedny děti můžou spát jako medvědi a druhé ani prd 😠 😀 .
je to pěkný bor.... 🙄 😉 .
takže fakt nezbývá než doufat,že pokud to chceme zažít musíme pořídit sourozence 😀 .a celé těhu se modlit ať proboha dobře spinká 😀 😀 😀 .
to jsem ráda,že máte taky ''pejska 😵 '',už jsem si říkala,jestli je to normální 😀.
to je vlastně 2v1... 😀.
gratulujeme k celé 4 😀!!!

prchalka 🙂...tak asi nezbyde nic jiného než udělat každý den nějakou změnu 😅 .
u nás je to tak,že matýnek takhle špatně spinká cca od 4-tého měsíce.takže zrovna u nás vůbec netuším čím by to mohlo být.spinká špatně od doby,kdy začal strašně slintat a cpát si pěstičku do pusenky.ale ne že by byl předtím nějaký velký spáč...usínal okolo 22-22.30 a na kojení se budil okolo 4h.pak spinkal do 6-7h.přes den co 2h,teda když byl úplně malinký,ale třeba jen 45-60 minut.taky byl uplakané miminko,hlavně kvůli prdíkům ☹.
když už jsme měli dva spánky,tak kolikrát spinkal dopolko 1,5h a odpol to samé,jak kdy.ale pak už to bývalo,že dopoledne spával 40 minut,vyjímečně více a odpoledne tu 1,5h v kočárku.tak jako matova 🙂 ,za každého počasí 😅 .jeden spánek máme cca od půlky prosince.
matýnek včera řekl ááá bum 😀 .
u vás je hlavně hrozně divné,že to přišlo teprve před tuším 4?měsíci?
co se stalo?je to totiž divné,pokud do té doby spinkala v noci alespoň ucházejícně,tak někde něco musí být...změna stravy?něco doma?nevím.... 😨
nebo jí zrovna v té době začaly růst zoubky?
u nás to n zoubky vypdalo od toho 4-tého a vidíš....první vylezl v 10 měsících 😖 .jsem z toho fakt jelen 🙄 .
nejvíc mě štve,že dr.když jí to popíšu jen krčí rameny.prý to věkem přejde 😅 .

perlička 😀 ...teď se kluci vrátili z venku.tatínek totálně nasr..... jako brigadýr 😀 .
prý je malý blbeček,protože si v - 15 pořád sundává rukavice a že s ním ven chodit nebude 😠 😀 .
no comment...já jsem ho upozorňovala,že to bude dělat.mně to venku dělá pořád 😅 .
ale prý to raději nemám komentovat 😎 😅 ....

hezkou neděli všem 😀

prchalka
autor
24. led 2010

Tak jsme usnuly přesně po 5 hodinách od probuzení!
ined: Šampíčko jsme měli včera, ale nic se nekonalo, už jsem tak unavená, že dokonce i spím, tak jsem se šla natáhnout 😀 Zato 2 dny předtím jsem na něj byla hodná 😉
U nás to buzení je přesně od 9.9.09 - hezké datum, že? Asi jsme tušily, že se tady s Matýskem jednou sejdem 😀 No a to se začaly klubat horní dvojky a poslední dvojka vylezla teď - 4 zuby trvaly přes 4 měsíce 😝 😝 A to jsou teprv přední!! Jinak u nás žádné změny nenastaly, ty jsem dělala až pak (víc tepla, teplejší oblečení, mlíko v noci, když nic jinýho nezabíralo, změna mlíka na noc... a teď i ty čípky). No a extra žádná změna se nekonala, jen na to nový noční mlíko zareagovala a pár dní to bylo lepší, pak zas ve starých kolejích, takže čím jiným to může být, než těmi zuby, že.. 😢 😠 Touhou po mamince asi taky ne, když někdy spala neklidně i se mnou!

prchalka
autor
24. led 2010

Ve středu máme jit na MMR ☹

ined77
24. led 2010

prchalka 🙂 ..jj,to je krásné datum 😀 .
tak šikulka,pěkně zabrala 🙂 .
my večer uvidíme,záleží to taky hlavně na matýnkovi 😀 ,ale šampíčko se chladí 😵 .
ještě mě napadlo...nemůže být malé příliš teplo?matýnek spává také odkopaný,ale nikdy nějak studený nebyl..nožky a tak.a má na sobě jen bavlněný overálek.ale ona vlastně špatně spala i předtím,že? 😒
je to děs...mě už to taky pěkně štve...nebo spíš mrzí,když kolikrát vidím,že má malý ráno úplně unavené očička ☹ .
no a ještě očkování...nás to taky někdy teď nemine...čekám na pozvánku 😖 .
ty neštovice nebudete očkovat teda?

prchalka
autor
24. led 2010

Ale probrala se zas za 45 min, hodila jsem jí do postele, tak ještě asi chvilku dá.
Teplo jí určitě není, přetopeno tam nemá a dneska i u mě měla studený ruce ☹
Na neštovice zatím kašlu, nemám ráda zbytečný píchání do dětí - my nemáme ani náušnice 😅

matova
24. led 2010

prchalka: aj ja chcem dalsie spave miminko 😔 😀 .
ined77: 2v1 to je super 😀
ano, tak to fakt, náš spinkal zle asi od 5 mes (1. zub- c 9. mes.) (zťažké večerné zaspávanie od narodenia však veľmi zle tak to nerátam). Ja si myslím, že tie deti sa asi prebudili do reálu, začali sa rozkukávať po svete a asi im začalo dochádzať, že to tu asi na tom svete nebude také ružové, ako to bolo v brušku 😅 alebo sa už nevedia dočkať kedy vyrastú???
večer napíšem dúfam viac,pa 😎

matova
24. led 2010

baby prepáčte tie preklepy vyššie. predsa len píšem ešte teraz 😎
_U nás sa konečne UŽ tiež spí- od 15h!, to už asi zabral Panadol ktorý som mu dala asi hodinku predtým! takže malý frčal v jednom kuse 8h dnes 🙄 . ešteže bol doma manžel, dala som mu malého nakoniec nech ho vonku (dnes už 2 krát) ide "doraziť"- vyšťaviť na padrť. Vrátil sa mi s malým vykrikujúcim "zvieratkom", však to predsa už nie je normálne že dieťa zaspať nevie keď sa mu očká prevracajú nahor ☹ chudáčik. Nakoniec mi predsalen zaspal prvýkrát na rukách (ak nerátam asi jeho prvé dva mesiace života). Ešteže poznám nejaké tie koledy, ale texty som musela po pár frázach vypustiť lebo už mi zas chcel zliezť dolu,tak zaspal na hmhmhmhmh...........Len dúfam že toto nebudem praktizovať oddnes zakaždým keď sa v noci zobudí 😅. No ja toho psa asi dnes roztrhnem, už zasa tam breše ako šialený (idem mu dať čípok 😀 😀 😀)
prchalka: vôbec nezávidím- 4 zúbky-4mesiace... ☹. veľmi zle eraguje malá na tie prvé 4 z. Švagrinina malá dcérka mala teploty len pri jednotkách a vraj o ďalších zuboch už takmer potom nevedeli.
Náš malý začal tiež skoro slintať ako u ined,veľmi mu slinky tiekli, a tiež som si myslela že už idú asi zúbky, no ale až v tom 9.mes.
a ten dátum je fakt pekný, mám totiž meniny 😎
ined: neštovice- ovčie kiahne- nedávame. definitívne! keby sa však náhodou hlásilo nejaké pekné malilinké poslušné a hlavne spavé bábätko 🙂 , tak ho dám potom zaočkovať dodatočne.

matova
24. led 2010

ešte čosi, tiež sme kúpili nové cumlíky minulý týždeň- aj ma ráno napadlo po 1 dni čo ho mal v noci, že nejak ho až tak často nehľadal ako iné noci. potom som si dodatočne pozrela obal kde sa písalo, že má protisklzovú úprvavu 😉 , no a jeden z nich dokonca luminuje a vydrží svietiť až do svitania, ale včera som mu ho k zaspávaniu nedala, lebo noc predtým kôli tomu svieteniu nevedel zaspať. takže som ho uspala s nesvietivým a druhý svietiaci položila potom k nemu. a našiel si ho 😲 . len ráno som nevedela nájsť ten prvý 😀

matova
24. led 2010

no ja mám teraz čas keď malý spí a robiť sa mi nič nechce veď je nedeľa, tak ešte jednu útechu z reálu:
-útecha žiadna,malý je hore.......

matova
24. led 2010

a zas to vlastne vyšlo ako minule, po toľkých hodinách nespania sa prebral vo vrchole účinku panadollu-2 h. po podaní. to je teda sila...

ined77
24. led 2010

matova 🙂 ...ach jo,máš ty to trápením s tím šimonkem ☹ .že sakryš nevdrží spinkat déle 😢 .
tak jsem zjistila jak se jmenuješ 😎 ,máme doma česko-slovenský kalendář 😀 .
já mám jmeniny 11.9. 😀 .
ty jo,dudlík s protiskluzem???to slyším prvně 😕 😀 .
jdeme jezdit s bagrem 😉 .

prchalka 🙂 ...ty neštovice se právě dají spojit s těma zarděnka jednou vakcínou.já pořád ještě nevím.bojím se právě třeba dalšího těhu a tak 😉 .uvidíme 😉 .