Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
15. dub 2010

matova: 😀 Co mě osobně na těhotenství děsí nejvíc je , že devět měsíců nebudu moct pít + další zhruba tak rok při kojení (jestli to půjde) 😀 😀 😀

matova
15. dub 2010

katzi: 😀 😀 😀 . A popritom sa bojíme už len pár maličkostí 😀

matova
15. dub 2010

ja sa lúčim, malý ešte spí ale chcem to tu povypínať aby mi zasa nepichal nechtami do monitoru 😝 😀 , tak pááá.

ined77
15. dub 2010

u nás se spinkalo 1.40,opět,ale stačí 😉

katzi 🙂 ..moje řeč,moje řeč..hnedka 2x 😀 😀 😀

už mi to tu hýká 😀 ,tak páááá a vydržte to ženy 😉 😵

prchalka
autor
15. dub 2010

Nějak to doválčíme, ona je jinak v pohodě. Od sousedů jsem půjčila krabici neokoukaných hraček 😀 Teď měla Piškotíka, ten Pribináček s piškotem dole a jen půlku 😖 ona fakt na ty jogurty a smetánky není. No ale čím jí to nahradit... jsem už někdy s tímhle v koncích! Tak si jdem hrát nebo něco! 😅

prchalka
autor
15. dub 2010

Mně by na případném těhotenství nejvíc děsilo - krom toho uspávání a buzení obou malých dětí to, že jen co to větší je schopno usnout samo, s tátou nebo u babičky a nebo bych od něj mohla mít celý den klid (taky u babičky 😀 😀) a veget, doma by byl zase další uřvanec na mně závislý 😝 Ne, tohle ne! 😢 Ještě chvíli...
Aha, tak jsem se spletla - toho Priboše teď dotlačila u linky, měla jsem jí ho sníst dřív, než se rozkoukala 😀

sherry28
15. dub 2010

tak my jsme zpět od zubaře, pěkně se na mě vyřádila, žádnej rentgen nebude kvůli těhu, ale ten moudrák spodní co měl být na sekci, tak se ho pokusila vytrhnout sama 😅 no trhala ho na 3x(bez injekce)vytrhla vždycky jednu část i s kořenem atd.na poslední kus mi dala už malou injekci(kvůli těhu)stejně jsem všechno cítila ☹ a říkala, že je možný, že tam třeba ještě něco zbylo, ale k tomu, že by potřebovala rentgen, takže až po těhu 😝 no teď to bolí jak svi...ně, nic si nemůžu vzít, přinejhorším si na noc dám paralen jestli zabere 😉 😅 Lukáškovi vrtala jeden zub a dávala plombu, byl naprosto úžasnej ani necek, prostě jen držel 🙂 Marečka chválila jak má dobře čištěné zuby, prej čím mu je čistím (perličkou 😀 ), má je bez známky kazů 🙂 oddychla jsem si, že aspoň někdo 😝 další návštěva až v srpnu 30.8. 😝 🙂
malej se nám krásně vyspal v autě(asi hodinu)takže půjde až večer 😠

lehna: to víš, že to zvládneš, člověk zvládne věcí 😉co tě nezabije to tě posílí 😀

katzi, ined: to je právě to, že ono to druhé nemusí být hned, i když se budete snažit, tohle je právě to co nikdo nemůže zaručit, sestra u prvního otěhotněla praticky do 14 dnů po vysazení prášků a o druhé se snažili 8měsíců 😕takže si myslím, že je nesmysl druhé dítko oddalovat, když si ho stejně přejete 😉no přeju ať vám to vyjde tak jak vy chcete 😉 🙂

prchalka:věř tomu, že kdyby si byla hozena do vody, tak se neutopíš 😉nikdo se přece nevzdává jen tak 🙂plavat by si se naučila 😀

sherry28
15. dub 2010

k tomu kouření 😉 není to tak dlouho co jsem kouřila 😀 přestala jsem při Márovi, kuřila jsem 10 denně klíďo a když se někam šlo nebo grilovalo tak i krabička za celý odpoledne padla 😅

sherry28
15. dub 2010

katzi: jak nebudeš moc pít? 😕 já si to pivko klidně dám(vínko a jiné vynechávám), ale to pivko si klidně 2x do týdne dám 😉 (doplňuji vitamín B a kyselinu listovou) 😀 i při kojení jsem si sem tam nějaký večer skleničku piva nalila a jak pak spinkal 😉 😀 nesmí se to přehánět, ale ta trocha piva fakt nevadí 😎

katzi
15. dub 2010

sherry: když já jsem spíš na vínko 😅 U Adélky v těhu jsem si občas nějakou tu dvoječku dala (ale vždycky jen jednu, víc nee) a zdá se, že to na ní nezanechalo následky 😀

za chvíli předávám Adélku MM a jdu popřát kamarádce k narozeninám. Těším se, že se vyvětrám. Nedivím se, že je Adeli doma unuděná - je asi po mě, pro mě je to dnes celý den taky dlouhý. Jsem zvyklá být pořád v pohybu.

Takže dnes už nebudu, přeju všem ať to úspěšně dnes v tom hrozném počasí dobojujete až do večerky 😉

sherry28
15. dub 2010

katzi: 😀 vidíš

gina333
15. dub 2010

tak my sme uz doma, cele poo behala vonku s Dedkom, nakoniec aj slniecko vyslo, sice skocila do kazdej mlaky, ale aspon sa unavila. 😉 Zjedla rohlik so syrom a sunkou, nezvyk u nej taky apetit. 🙂

sherry: chudatko, dost ta ten zubar vytrapil 😒

katzi: tak prijemnu oslavu, ty si z nas najvacsie partygirl 😀

gina333
15. dub 2010

Vidim, ze dnes vecer som tu sama 🙂 🙂 takze u nas je uz po kupani aj po mliecku, Nati si doraba projekt s Tatkom no proste rodinna idylka. 🙂 🙂 MM uz zajtra odchadza, uz teraz my chyba 😒 😒 😒 no co uz, zivot je pes. 😠 😠 Vcera sme aj vinko dopili, na dnes nam ostalo pivko, veru my nam sherry spravila chut ked to tu spomenula. 😉

prchalka
autor
15. dub 2010

Tak jsme to zdárně doklepaly do večera, s těma hračkama celkem v pohodě, akorát jí nejvíc zajímala ta krabice od nich, do který si několikrát vlezla. Vše jsme zvládly v pohodě a klidu, vykoupat, snad i dobře nandat plínu na noc a já tam šoupla i čípek 😨 Sama si pak vzala mlíko ze stolečku a sedla si s ním na gauč a začla se napájet. Uložena pár minutek před 20h! Tak hlavně, kdyby jí ten klídek vydržel co nejdýl no a nezbývá, než už jen přežít noc. Snad nás nikdo neukradne 😅
Mám nový poznatek k neklidu v noci. Kamarádka říkala, že čorí je fakt hodně dlohá a tak jako vůbec na svůj věk vyspělá (může to porovnat s o rok starším synovcem) a říkala, že jí jeho mamka říkala, že děti ve spánku spí, ale málokdo ví, že je to může i bolet 😖 Je teda fakt, že já před nedávnem četla, že růstový hormon se uvolňuje jen ve spánku.... 😕 😕 Ta mi zase nasadila brouka do hlavy!

prchalka
autor
15. dub 2010

I já se hlásím mezi huličky, v -nácti docela jo a teď tak jednu za 3 měsíce 😅
katzi: Copak jsi posílala?
ined: Copak ti přijde?
Já nevím, asi mi tu občas pár věcí uniká, někdy to beru letem světem.. 😅

prchalka
autor
15. dub 2010

sherry: Týjo, to musela trhat? Jsi teda machr, to muselo bolet!! 😢 Luky je fakt naddítko, statečnej no a malej bez kazů - dneska máte za jedna všichni 😉
gina: My venku dneska vůbec nebyly, zima a poprchávalo semtam. Nezbývá ti, než se těšit, že TM zase brzy přijde. Aspoň máš kolem sebe zase dědka a babku... Já mám zase doma MM, ale jinak nikoho kolem...
Tak dneska obzvláště brou 🙂 😔

sherry28
15. dub 2010

tak mi taky spíme 😉 už od 19.45, ale zabrali jsme se s Lukym do PC hry 😀

gina: věřím, že ti bude chybět 🙂 já bych nejradši MM taky někdy někam poslala, ale když ráno odejde do práce, tak se zase na něj už večer těším 😀

prchalka: my jsme taky vyspělejší než ostatní, vyrovnává se v pohodě 2 letým dětem(výškou, váhou i chováním, máme potvrzeno i od dr.)ale spíme teď dobře, pokud není nějaký amok 😅

prchalka
autor
15. dub 2010

Aha, koukám, jakou jsem napsala blbost, děti ve spánku ROSTOU, ne spí! Magor no... 🙄 😝

gina333
15. dub 2010

Tak my uz tiez spime, zaspala dost rychlo, zrejme bola unavena z toho behania 😉 😉 Joj, a byvala hulicka som aj ja, prestala som fajcit ked som cakala Nati, a odvtedy nic ani my to nechyba. 😅 Dnes my prisla krasna ciapka a mikinka z MMB a este rifle pre obidve moje bambulky. 🙂 🙂

Tak prajem kazdej pokojnu noc. 😔 😔 😔

luuca.b
15. dub 2010

ahojte holčiny tak se přidávám k tomuto tématu...kvůli zubum jsem se nevyspala už tyden jsem totál grogy.málo jí mažeme gelem ale bez dudana to nejde vypadne a řev a to v noci co půl hodiny 😢

sherry28
15. dub 2010

prchalka. trhat to nemusela, vůbec mě ten zub nebolel, ale ona řekla pro jistotu, že kdyby mě to chytlo, tak by pak bylo v pokročilým těhu pozdě, takže radši vytrhla(myslela jsem, že jí zabiju, když mi to tam rvala) hlavně, že říkala, že je to na pardubice 😝 no jsem ráda, že to mám za sebou, ale furt to bolí jako čert, tahle noc bude šílená a pak už to bude snad dobrý 😒 no úplně mi z toho otekla pravá mandle a bolí pravý ucho 😅 fakt mě vyřídila 😝

sherry28
15. dub 2010

ženy tak všem sladkou noc, vidíte jak jste to zvládli bez VM 😉 jste šikulky, tak ať je dnešní noc odměnou 😔

luuca.b: vítej u nás trpitelek 😉 u nás teda už jsou noci celkem fajn krom občasnýho záchvatu 😀

matova
15. dub 2010

Ahojte,
malý spí asi od 20h. Na obed spal 1:50, tak som bola veľmi spokojná a hlavne prestalo pršať takže sme konečne boli vonku pobehať, síce len 1:30- vrátili sme ssa kôli silnému vetru ale šimonko bol hotový už o šiestej- vidno že v teréne dlhšie neťapkal. Keď prišiel mm tak sa malý zo spánku prebral, takže sme to dotiahli do rozumného času 😉 . Keď neprší hneď sa to dá vydržať 🙂 , uvidíme čo bude zajtra....idem kuknúť ako vy....

luuca.b
15. dub 2010

shery jak dlouho sevám klubou?nám už 3 tydny ale tyden děs!!!!a to nám rostou 2 nahoře 😠 ...jsem totál nevyspalá 🙄

sherry28
15. dub 2010

luuca: no Mára má první zuby od 5 měsíců, Lukášek mě už od čtyř, ale u něj jsem nezaznamenala nějakej větší neklid 😉 u Marečka nás začly zlobit až trojky a při stoličkách jsme taky věděli, že mu lezou zuby 😒 jinak ty první zuby (myslím jedničky a dvojky)tak ty mu vylezly ani nevím jak, byl v poho 😉 🙂 chybí nám už jen osm zubů, dnes jsme byly u zubařka a říkala, že je se zubama hodně napřed 😅 ale on je celkem se vším napřed 😀

matova
15. dub 2010

luca.b 🙂 : vitaj v klube 😉, začínate pekne skoro so zúbkami, my sme začali s prvým až v 9mesiacoch. U nás je to teraz ako u sherry 🙂 : idú mu očné, veľmi pomaly, ale noci sú teraz super, doteraz to bol des, hlavne pri prvých 4 stoličkách.
sherry: to nemyslíš vážne, až mi zle prišlo keď som to čítala ☹ . Mne vŕtal a plomboval dr. pri šimonkovi v tehot. (8mes.) 2 zuby, ale riadne s injekciami, toto by som neprežila čo ty 🙄 .
prchalka: špeci dobrú noc, aby si sa nebála sama 😉 .
katzi: ja som pri malom v tehot. pila nealko pivo, tak som si rýchlo odvykla od alkoholu, že už po 2 pivách som cítila účinky toho minimálneho percenta 😉 . Myslím že 2x som si dopriala slabučký vínnny strik. Ale pri kojení- to už som poľavovala, pár krát strik, párkrát šampus, párkrát skleničku piva...ale malý práveže vtedy ešte horšie spal 😔
gina: to je mi ľúto že už si z toho smutná že ti mm odchádza, mňa také veci dosť dojímajú 😉

prchalka
autor
15. dub 2010

luuca.b: Nejdýl po půl roce si zvykneš 😅 Néé, promiň, blbý vtipy! Kéž by to tak nebylo a zase se to vrátilo do normálu. Já takhle vstávám a nespím už od září 😅 😅 Ostatní holky i dýl... První týdny horor, chodící mrtvola, pak lepší a lepší, člověk otupí.. Některý noci hrůza, jiný ujdou, dudla taky nandávám a ještě mi u toho ječí ze spaní. Ono bude zas líp! 😉

sherry28
15. dub 2010

matova: tak vrtání a plombování u nás bez injekcí 😉 ale to trhání tomu jsem nevěřila, že to jde bez injekce 😠

sherry28
15. dub 2010

tak teď už opravdu vypínám PC a jdeme spát 😉 všem krásnou noc 😔

matova
15. dub 2010

všetkým dobrú noc 😎 , ja ešte nejdem, no klasika 😀 😝