Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
18. dub 2010

Dobré ráno, včera večer už jsem to nestihla, MM mi sklapl noťas a šlus 😅
Usnula ve 20, srdceryvné brečení lehce po 22, znavený MM jí vůbec neslyšel 😖 😖 😖 já seděla u postýlky, nevypadalo to nadějně, nakonec zabrala a... jako obvykle s meziuspáním, vydržela a probrala se pozdě, něco kolem 1.30, to už jde. To už mi ji přenesl na postel a tam spala snad v pohodě až do 5.40 😉 Nejhorší na tom všem byly moje těžké sny - fakt hrozný ☹ fuj!

petot: Dávám "zatím" očkovat jen to povinné, nic navíc. Ale ono je to stejně asi jedno. My nespíme od 11m a myslím, že v té době na nic očkovaná nebyla... 😕
gina: Malá mi zvracela k zubům, ale to měla teploty a bylo jí hodně blbě - prostě aktivní zánět. Že byste měly příznaky skryté? 😕
sherry: Tak když ne malý se zubama, tak velký se šťovíkem 😨 🙄 😖 Aby nebyla nuda!!
matova: Já už se taky bojím vyjít za bránu, protože lítá do silnice, chce ke všem psům a svíjí se mi co chvíli za chodníku 😠
Letím, všem hezký den 😉

gina333
18. dub 2010

dobre rano 🙂
takze u nas asi takto : zobudila sa o 23:00 a vrackala ☹ asi vypilia vela toho mlieka, potom spala do 2:00 to som sa bala, ze zase bude vrackat, ale ju len natiahlo, naststie to udrzala v sebe. 😲 Obcas sa vrtela, sadala si, ale v podstate spala do 6:30, vtedy som jej dala trocha caju. Teraz som jej spravila do odvaru mlieko, ale dala som mesnsiu davku tak uvidim. 😒

sherry: dufam, ze u vas to bolo lepsie. 😉

prchalka:tak u vas to tiez bolo celkom fajn,az na tie sny 😠 ja som dost nevyspata, lebo som ju celu noc pocuvala, ci ju nenatahuje na vacanie. 😒

gina333
18. dub 2010

este ktomu ockovaniu, priznam sa, nikdy som nezistovala co tie latky osahuju,ake maju vedlajsie ucinky atd. Ked to bolo povinne, tak som obidve deti dala ockovat , Sophi je navyse ockovana proti rotavirusom a proti ovcim kiahnam.

sherry28
18. dub 2010

dobré ráno 🙂
u nás noc co se týká Marka, tak bezva, spal v kuse až do 6.30, ale Lukas zvracel celou noc po hodině, na hoďku vždycky usnul a pak zase, no už jsem si říkala, že to na šťovík nevypadá 😅 ve 2.30 měl žízeň, napil se trošku černýho čaje a za 5 minut ho vyhodil ☹ já jsem ráno oblékla Marka, uvařila čaje, dala Márovi do ruky loupák a poslala jsem ho za tatínkem a šla k Lukymu do postele, chvíli jsme leželi a povídali si a poslouchali MM jak bojuje s Márou(vlezl mu do květináče, velkýho ibišku a byl celej mokrej, tak ho převlékal a Marek mu zdrhal a schovával se, aby ho nenašel 😀 ) Luky od rána už měl půl hrnku čaje a 2 piškoty, zatím to nevyhodil, tak snad to nejhorší je už za ním 😝

sherry28
18. dub 2010

a takto vypadá naše výzdoba okna, kterou jsme dělali s Lukym 😉

gina333
18. dub 2010

sherry: chudatko Luki 😒 😒 moja Sophi rano vypila 120ml toho ryzoveho zbrndu 😵 😵 zjedla tycinky, dufaaaaam, ze to horsie uz tiez je za nami. Tie okna mas krasne, 🙂 🙂 🙂 🙂 to su nalepky?

sherry28
18. dub 2010

gina: to je taková černá kontura na fólii, jak je na okna a my to vybarvili 😉 a pak po zaschnutí přenesli na okna(samodržící) 🙂

gina333
18. dub 2010

sherry: parada. ukazovala som to Nati, samozrejme, ze to chce aj ona 😀

sherry28
18. dub 2010

gina: seženete v každém papírnictví(fólie-kontura na sklo)my to vybarvovali klasickejma temperama, ale prodávají i barvy na sklo, hezky to pak vypadá 😉 a určitě jí bude bavit to vybarvovat 😉 🙂

gina333
18. dub 2010

este som chcela napisat, ze na ickach pri usku ma take cervene fliaciky, nie su to ani vyrazky, ani suche flaky, len take cervene to je. Co to moze byt? 😲

sherry28
18. dub 2010

tak Luky viděl, že jím hranolky, tak dostal chuť(no že by zrovna tohle bylo ideální na žaludek 😀 )ale snědl asi čtyři a dobrý, říkal, že mu je už líp, tak snad je to už v poho 🙂

gina: to nevím co by to mohlo být, Mára má zase červený tváře jako by byl na mrazu, no on to má pokaždý, když má rýmu 😖 já mu to mažu bepanthenem a zmizí to 😅

prchalka
autor
18. dub 2010

Já jen v rychlosti, na víc možná nebude čas. Uložila jsem v 11.20, do tý doby byla v pohodě. Jdu dolů obědvat a v 11.30 už letím, protože brečela, ale nevím, jak dlouho. Uřvanou jsem jí uhoupala a dala zpátky do postýlky. Vrátila jsem se na jídlo, posílám MM k ní, kdyby náhodou, zas brečela ze spaní a teď když jsem přišla ještě potřetí ☹ Tak nevím, co jí je...

gina333
18. dub 2010

tak my uz spime od 11:40, zjedla par lyziciek polievky, vypila kusok caju, ale jej ani nechcem nic nutit. Idem vychystat Natalku. poo ide na kamoskinu oslavu, tak nech je za kocku. 🙂 🙂

matova
18. dub 2010

ahojte,
u nás od tej 21h spal malý do 5:55 vkuse. Zato ja som išla až 23:30 a minimálne ešte hodinu som za nič nevedela zaspať, pritom som šla spať unavená- takže som spala nejakých slabých 5h 🙄 .
Zub už vyčnieva ale furt sa neprerezal...Doobedu sme boli vonku, je tam dnes naozaj krásne a teplo, no nechce sa mi veriť že v týždni sa to má pokaziť.
Viem že stále tu o tom píšem, ale už mám fakt dosť, nielen fyzicky z toho, že malý nechce k mm, absolútne s ním nepôjde von, aby obuť topánky mu mm nemôže...ukazuje že s atikom áno vonku ide, a keď poviem že ja zatiaľ idem umyť riad alebo žehliť alebo si oddýchnuť tak záchvat, skryje sa za mňa, chytí sa nohy a musím aj ja. Ráno chcel veľmi vstávať ale ja mŕtva som ležala...reval kým som nevstala, mm ho nemohol vôbec vziať, milo mu hovoril že ho prezlečie, že pôjdu papať...no už je mi z toho na mašľu a mm je zasa na mašľu vraj zo mňa- nejak mu nejde do hlavy asi že niesom usmievavá ako jeho kolegyne... ☹
gina, sherry: dúfam že dnes už vám deti nebudú zvracať 😉
sherry: krásne motýliky 🙂
prchalka. tak ja som ti mala dnes taký pekný romanticko-nostalgický sen, vhodný do drámy vydatej ženy... 😉 ,mohlo to byť ešte krajšie nebyť šimonka čo začal po mne preliezať 😝 😀

matova
18. dub 2010

a spíme od 11:45

gina333
18. dub 2010

matova: chudatko moje 😒 nechapem preco je Simi taky zaviazany iba na teba. Ved s tvojim muzom je kazdy den,stale ste spolu, tak preco ho odmieta? MM ked pride domov mna si Sophi ani nevsima, furt len za nim lozi 😵 obcas my to aj vadi, ze vsetko len s nim chce robit ale na druhej strane je super, ze maju taky vztah. O Nati ani nehovorim, ta je Tatkova naj laska. 😉

matova
18. dub 2010

prchalka: možno sa len čorí niečo zlé sníva...alebo jej sa jej teraz dorezáva aj štvorka?
my plt ešte nemáme hotový, šimon je ako psík, normálne má svoje trasy kde proste musí každý deň (teda keď vonku neleje), inak je rev 😒. Chcelo by to vyrobiť nejaké mini ihrisko pre ňho a plus to pieskovisko ešte...máme tu samé schody, vjednom kuse za ním bežím lebo on chody a zrazy ani nevníma, ide si rovno... no asi tak ako čorí do cesty...aj mne ide do cesty ale tu prejde aspoň auto len raz za čas 😀 , zato do potoka by spadol len čo by som sa otočila...

gina333
18. dub 2010

ponozko- papucky made in Ukrajina 😀 😀

gina333
18. dub 2010

to su oni 😀 😀 😀

ined77
18. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak my včera ráno aktivně vyjeli do uh.brodu plavat do aquaparku 🙂 ...cesta super,jeli jme vláčkem,no ale dorazili jsme na místo a tam..plavecké závody,pro veřejnost otevřeno až od 17h 😅 .takže rychlíkem za hodinu nazpět a špekulovali jsme co bychom tak dělali 😅 ...nakonec jsme šli na oběd do pizzerie a pak plavčit do zlína 🙂 .matýnek spinkal za celý den jen 30 minut 😨 !!!(v trolejbuse-vzbudila ho pištějící holčička 😒 ,pak už nezabral ☹ )večer vytuhnul v 19h.během vteřinky 😀 .ale byl to na něj asi divoký den,několikrát se vzbudil a plakal ☹ .v plavču řádil jako vodníček 🙂 .
takže den nakonec super 🙂 .
dnes jsem gruntovala a prala.venku je nádherně,tak odpoledne vyrážíme na procházku všichni 🙂 .
škoda,že se to má zase pokazit 😢 .
jdu vás dočítat kočenky 😉

matova
18. dub 2010

gina: tiez to nechapem, neviem uz co s tym...
Alebo ci to moze byt aj tym ze napr. ked mm chce od neho pusu alebo ho vystiskat, tak chyti trosku na dlhsie ako by maly chcel- nevie to jaksi odhadnut, a maly sa zacne vzpierat. Ja si myslim ze mu toto robi zle, maly nema rad ani napr. ked ho ja chcem drzat pri uspavani, treba mu nechat uplne slobodu, on sa prituli aj sam, potom sa pusti a hlada si sam svoje miesto.

matova
18. dub 2010

gina 🙂 : ja som bola tiez ockova velka laska 😉, nalmladsia po troch bratoch...
ined 🙂 : ahojky, tak som rada ze u vas vsetko ok, len ste mali poriadne akcny den 😉 .
My mozno pojdeme poo do ZOO, ale jaksi nemam vobec energiu sa uz rozhodnut ci fakt. Asi by bolo dobre vyuzit prilezitost...

prchalka
autor
18. dub 2010

Tak zatím dobrý, drží se 😉

gina333
18. dub 2010

ined: tak zly zaciatok dobry koniec 🙂 urcite ste maly paradny dnik 😵 😵

matova: neviem ci to s tym stiskanim moze byt 😒 a kde sa chystate do ZOO? My mame najblizsie do Spiskej, tiez sme vraveli s MM, ze ked nabuduce pride domov tak tam pojdeme. 🙂 A ty sa pozbieraj a chod 😀 vonku je krasne slniecko, prides na ine myslienky, potom ale daj vediet ako sa Simonkovi pacili zvieratka a hlavne to pofot. 😵 😵

matova
18. dub 2010

gina: áno do Spisskej, my sme tam uz raz boli s malým- mal vtedy asi 9 mesiacov a vykrikoval tam svoje tretie slovo co vtedy vedel:" memeni, memeni"= medvedík medvedík 😀 . Je to fajn Zoo pre deti aj malinke lebo nieje obrovska ako v Kosiaciach, tak sa da zvladnut aj rychejsie 😉

matova
18. dub 2010

gina: stale na to zabudnem: pekne vesele papucky 😀
ined: minule mi moj rozumbrada kazal sem napisat, ze "napis ze uz pracujeme na tretom mimi 😀 😀 😀 " , v poslednej dobe mi toto tu zacina na oci vyhadzovat ze tu sedim 😉

gina333
18. dub 2010

matova: my sme este s Nati pochodili ZOO aj v Bojniciach, vsetky mozne hrady a zamky na Slovensku, ale tesim sa,ze to znovu absolvujeme aj so Sophi. 🙂

prchalka
autor
18. dub 2010

matova: U nás se chodí s MM ven bez protestů, dokonce i do auta s ním sedne, zamává mi a odjedou. Škoda, že to tak nefunguje i u vás. Akorát když jí má MM dostat domů a já třeba ještě uklízela venku rozházené hračky, tak ten řev slyšela celá vesnice - a to už byla doma! I my máme naplánovanou ZOO na někdy...
gina: Super papučky, taky jsem přemýšlela, jestli jí neobjednám protiskluzové, když doma chodí bosky, ale jedny má a někdy je zve z nohy, že je vůbec nechce, tak váhám... Já zas nechci, aby měhala jen v punčocháčích, mně je pak zima za ní!
ined: Tak plavčo stejně dopadlo, super 🙂
MM teď asi tak na hodinu a půl odjel, zrovna, když se má vzbudit.. tak nevím, co pak budem dělat, jestli ven nebo co..

prchalka
autor
18. dub 2010

gina: ponožky RVE z nohy, zase chyba!!
Jo a asi něco upeču, ale nevím co, opět si nemůžu vybrat z receptů 😅

gina333
18. dub 2010

prisiel idot s listom koli bytu, zaplatit dan, zvonil ako de.il, no samozrejme, ze uz sme hore 😠 😠