Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
24. led 2010

My slintaly asi od 3 měsíce, pěst celou v puse a první zub kolem 7. měsíce 😖
Jinak já se 9.9.06 vdávala a i neteř má narozky, ale ta už je poněkud starší 😉
matova: Fakt tě lituju, když to tak čtu, to my máme proti tobě asi havaj! Co vaše doktorka, neříkalas jí to? Já jí to řeknu ve ST, když bude čas, ale co mi asi poradí, že.. minule říkala, ať vyjdeme malý vstříc, než ty zuby vylezou 😝 😖 ☹ Musím jít ostříhat MM 😅 letíííím

ined77
24. led 2010

prchalka 🙂 ...tak pak dej vědět,co vaše dr.radí,ju? 😉 .
ty jo,vidím,že 9.9.je fakt šťastné datum 😵.mně v porodnici říkali ať ještě rok vydržím 😀.aby to bylo i 09 😀.

matova 🙂 ...něco pro šimonka...na to paříme my 😀.pouštěla jsem matýnkovi ten minulý odkaz,ale to pro něj není 😅.
http://www.hero.cz/SUNAR/Zabava/364/#

všem krásný večer a zítra pááá 😵

katzi
24. led 2010

ahooj holky,

jen se v rychlosti hlásím, že žijeme, ale dočíst vás fakt nestihnu 🙂 Teď jsme se vrátily od mojí mamky a bylo to fajn. Hlavně jsme s Adu vyspaný - první noc: jedno probuzení kolem půlnici, pak až na mlíko v 6.30 a druhý den zas probuzení na dudel kolem půlnoci a pak až mlíko v 4.30. No a vstávačka oba dny v 8h. Adeli ale u mamky v baráčku vždycky spí o moc líp, tak mám zas staženej zadek co bude dnes v noci 😒

Jinak jsme sáňkovali, to se jí líbilo víc než boby a taky se trochu "rozchodila" Už sama ujde tak 10 kroků 🙂 Tak tolik v rychlosti naše novinky a zítra v "polední pauze" se na vás těším 🙂

Pa pa a dobrou.

ined77
24. led 2010

katzi 🙂 ...moc gratulujeme k 10 krůčkům 😵 .za chvilku bude adelí běhat 😵.
a kdeže bydlí tvoje maminka?,my se nastěhujeme 😀 😀 😀 .
také se zítra těším,papa a pěkný večer 🙂

prchalka
autor
24. led 2010

Ostříhala jsem MM hlavu, čorízu nehty i ofinu 😀 Sama bych taky potřebovala pořádný zásah! 😉
My máme dudlík baby nova, jsou bílý s obrázkem, aspoň se trochu líp hledají ve tmě! A pak taky jeden tmavě modrý a bez ouška no a ten bych asi fakt nenašla, ten je na noc nepoužitelný. S protiskluzem bych taky brala - to je jako proti vypadnutí? To bych moc chtěla!! 🙂 🙂 Protože ji podezírám, že se budí do půlnoci pouze kvůli dudlíku 😠 😠

matova
24. led 2010

ahojte,
tak mi malý dnes aspoň doprial tú prémiu, že keď sa po prebudení zobudil, už toho veľa nevymyslel (okrem hryzenie cumlíka)- večera už od 16-17h 😅 ("jedol z každého rožku trošku"), kúpanie, uspávanie 50 minútové aj s koledou 😀 (ale aspoň som vedela že chce spať, len nevedel zaspať...). Zaspal o 18:30, tak sme asi prví aspoň teraz 🙂 . no to bol zasa deň. a možno sa len tak ľahko ešte neskončí,že?
PS: ja tie čípky asi pôjdem fakt strčiť susedovým psom 😠. Chlapček si ich nenechá dať, len som sa dotkla "tam" a bol z toho záchvat, slzičky sa kotúľali...a nasilu asi nie, že???

katzi 🙂 : už zas provokuješ??? 😉 . Keď môj malý zaspí u mamky, tak je to obrovský úspech. A to k nej chodíme od narodenia takmer každý týždeň,ale keďže nezaspí, utekáme zas preč 😖. Ale prajem Ti to, aj usmievavých ľudí je treba na tomto svete 😎

ined 🙂: ďakujem za odkaz, tak toooo by bolo niečo pre nás 🙂, nedá sa to nejakým spôsobom stiahnuť? máme pomalý internet tak mi to zastavuje po kúskoch 😠. musím sa na to ešte pozrieť...
overila som si dátum v kalendári cz 😉 ani som si nevšimla že tvoj maličký sa narodil 9.9, no rok čakať ešte......neviem neviem 😖, to by si už po pôrode so sebou nemusela ťahať ani kočík 😀 😉

prchalka 🙂 : tiež som zvedavá čo ti povie Dr. spýtaš sa aj na homeo? Ja som o problémoch s malého spinkaním spomínala na každej poradni, odpoveď taká, že mám kočíkovať a v noci pokiaľ po prebudení zasa zaspí, tak sa nič ďalej nebude riešiť. Je to aj logické, že keby bol asi veľmi chorý alebo mal veľké bolesti tak by už nezaspal...Staršie tetky zasa do mňa hučali že mu mám pichnúť do čaju nejakú tabletku proti nespavosti (pre dospelých), no ale také čosi- to zas nie 😠 Spomínala som to aj na Neuro, sono hlavičky OK, takže asi ako u teba, nič len vydržať. ☹ Ale na homeo som sa vtedy ešte nepýtala.
cumlík s protisklzovým povrchom- na vrchnej a dolnej strane (je trošku placatý, len taký náš malý chce) je akoby matný 😕. a ten čo svieti sa mi konečne vnoci dobre hľadá 🙂. no keď to tak po sebe čítam asi mám z toho väčšiu radosť ako deti 😅. Kúpila som ich v DM náhodou, ja som hľadala taký aby vyhovoval tvarovo. No ale teraz uz si niesom istá- asi to bol Babylove??? 😒vyhodila som obaly, teraz som bola ešte pozriť do koša 😀, ale kôš manžel vyniesol a do popolnice teda nepôjdem, to po mne nechci 😀

prchalka
autor
24. led 2010

matova: Zkus to ještě, čorízo z toho měla taky záchvat breku, ale po dalším a dalším už byla víc v pohodě a po týdnu už si ani nevšimla, že jí tam MM šoupnul čípek, to je asi o zvyk, taky jsem se toho bála, ale lepší trocha breku na začátku, než aby promotal noc, když by mu to pomohlo.. 😉
A u Dr. se nestačím ani zeptat, znám to, tam to jde jak na běžícím páse, v ordinaci 2 děti a dveře otevřený do čekárny, připadala jsem si vždycky, že zdržuju.. Asi by mi ani neporadila nic převratného 🙄 Homeo radši ani nebudu vytahovat, klasická medicína to nemá moc ráda, řekla bych.. 😖
Aha, tak mrknu příště na dudu z DM 😀
Uložila jsem ve 40, tak mažu taky.. brou 😔

prchalka
autor
25. led 2010

Bré ráno,
tak včera uloženo 20.40 a PŘESNĚ ve 21.40 se poprvý ozvala 😖 Přesná jak hodinky!!! Pak někdy 22 něco a po půlnoci už šla ke mně, jako každou hodinu tam běhat nelze 😝 Ale hlavně, že pak u mě docela spí 😉 Už si myslím, že snad jí vadí i postýlka, když se tam nemůže rozvalit! Vstávání v 7 a bobík do nočníku - co víc si můžu přát 😀
A moje sny by měl asi už slyšet psychiatr, je to děs! 😖
Ještě jsem zapomněla Angelinu se 6-ti dětmi, no tak to je taky matka, jak má vypadat, že!
Právě se s Bradem rozcházejí.. prý..

matova
25. led 2010

ahojte, u nás sa vstávalo o 6h, malý hneď zareagoval na priesvit svietiacej lampy za dverami, keď šiel manžel do práce 😠 . Ale noc bola aspoň slušná (nie ako u prchalky 😉 ), len ja sblbá som mala ísť skôr spať a nie o 5:30... 😖

ešte k tomu cumlíku- OPRAVA, ráno som ho pozrela, je to teda cumlík MAM.
prchalka. možno pomôže ale po hodine kôli cumlíku asi nevstáva, kľudne môže mať aj málo miesta, hlavne keď sa stále vytáča a naráža do strán. (preto my sme si dali tretiu posteľ, ale už mám strach z toho ako to bude s obedňajším uspávaním...a gratujujem k bobku, u nás stále nič, ani len kvapka 😅

všetkým pekný deň 😎

ined77
25. led 2010

ahojky 🙂 ,
zatím nedočítám,nestíhám.matýnek na mně visí jak baňka 😅 .
noc hrozná,od 22h byl u mně,ale pořád se vrtěl noroval a poplakával.zoubky se zase pěkně ozval,chjo ☹ .
jdeme posvačit a nakoupit,ale je tam strašná kosa.tak zase jen na chvilku.mně to počasí už vážně tak nebaví ☹ .
a ještě to vezmeme přes lékárnu,musím koupit nějaký gelík na dásínka.ten kamistad už chci zase vysadit,ikdyž mu to tím mažu jen jednou denně,ale i tak 😉 .
tak po o podočítám a zse písnu.
zatím se mějte všichni pěkně,papa 🙂

ined77
25. led 2010

matova 🙂 ...ty jsi šla spát v 5.30?????????? 😕 😕 😕
nebo to jen špatně chápu???? 😅
samozřejmě jsem v rychlosti dočetla,nedalo mi to 😀 .matýnek si hraje s papučkama 😵.
ale už fakt jdu 😅 .

prchalka
autor
25. led 2010

matova: Tak my chodíme na nočník od 9m, ale i tak mám vždycky radost, když se trefíme s bobíkem do něj a né následně do plínky za půl hodiny. Jinak po hodině myslím měla dudlík v puse, ale prostě se ozvala 😖 Proto už to fakt nechápu. Zřejmě jí asi bude vadit málo místa, protože když je pak u mě a zrovna jí aktuálně netrápí nejvíc zuby, tak si chrupe celkem spokojeně 😉 v klidu třeba 3-4h klidně bez dudlu.
Šla jsi spát až v 5.30? 😕
ined: Kdy tohle skončí, viď? ☹ To je teda děs, hlavně pro ně, ani né tak pro nás. Mě už to štve za ně, fakt ☹
Tak snad dneska půjdou všichni brzy spinkat a já si s ní jdu hrát, protože už tady kouše lepidlo zas 😅 pá

lehna
25. led 2010

ahoj holky,
to zas bude dílo vás dočíst🙂
jen v rychlosti naše víkendové spaní.
sobota- přes den dva spánky, dopo půl hodiny, odpo půl hodiny. večer usnutí v 19.30 pak do půlnoci každou hodinu vzhůru. od půlnoci do asi 4h spaní vcelku a pak zase do 7.30 každou hodinu buzení.
neděle- přes den spánek jen odpo 45minut. večer spánek od už 19h a první probuzení v 22.30! 😕 . pak v 1,v půl 2 mlíko, bo nemohl zabrat, pak ještě někdy kolem půl 5 robuzení a vstávačka v 6.15 😖

teďka spí 20minut. tak jdu rychle dočíst,snad stihnu ještě napsat, kdyžtak asž večer.

zatím pa

ined77
25. led 2010

tak my už jsme po obídku,dnes musím matýnka opravdu pochválit,tak pěkně už nepapal dlouho 😵 .
je nějaký hodný,možná už i unavený 🙂 .no nedivila bych se po takové noci ☹ .
mmch...včera jsem uspávala večer 45 min.!!!a pak do toho došel tatínek prý jestli nespím 🙄,takže malý opět probraný...to jsou nápady co 😅.

prchalka 🙂 ...jj,je to fakt děs ☹ .doufám,že to dospinká odpolko 😉 .

tak zatím 🙂 ...jdeme kakat,teda matýnek 😀 .
doufám,že dnes bude účast velká po víkendu 😉 .

matova
25. led 2010

ahojte,
jejda, veľký omyl, išla som spať v noci o 0:30 😉
u nás sa spííííííí-jupíííííí od 11:15, ale o 10 som dala zas Panadol s 😢 . hrýzol všetko čo sa dalo, nálada nulová.....ešteže spapal obed (polievku vynechal), tiež mi visel ako ined na nohe celý deň a keby som nemala obed odvčera (varila som len prílohu), tak nemám šancu nachystať.

lehna 🙂 : chúďatko ty aj štepánek, a idú mu teraz ďalšie zuby?my teraz dávame na striedačku dentinox a
prchalka 🙂 : malá hrýzla lepidlo??? 😀 😀 😀
ined77 🙂 : no, nezávidím tú noc teda...keď som uspávala včera večer, už som videla tieň manžela za sklom dverí ako tam postáva a nevie či má vôjsť...tááák som sa modlila nech odíde, našťastie nevošiel 😕
a prečo chceš vysadiť kamistad? My teraz dávame na striedačku dentinox a mundisal, keď dám malému na výber tak chce dentinox- je tam nakreslená hlava bábätka 😀. a keď to vyzerá že nemá bolesti tak dávam ten ptírodný gel Citrovital (bez analgetík) 😉. Zasa breše ten susedov darebák 😠

matova
25. led 2010

ozaj, kuknite do témy Spánok vo vlastnej postiľke- príspevok od dorotky-včera po 21h. vraj má nejakú úžasnú knihu ako naučiť dieťa spať bez prebúdzania 😕 😕 😕 😅 ???

katzi
25. led 2010

ahojte,

tak u nás spací idylka zase skončila. Dnes takto: 22.00, 0.00, 1.00. 3.00 od té doby se u mě motala do 4.30, mlíko a vstávačka v 7.15 🙄 😝

Bála jsem se, že dopoledne to s ní bude k nevydržení po takové noci, ale s troškou výpomoci od Krtečka na DVD před obědem jsme do zvládly 🙂 Už se mi pak i sama různě pokládala na sedačce a bylo vidět, že chce jít dobrovolně spát.

Matova: tys šla spát v 5.30???? To jsi byla na nějakém mejdanu??? 😀

Ined: mamka bydlí v malé vesnici u Olomouce. Jo a co se nastěhování týče - už tam mám předběžnou rezervačku na pobyt já 😀

Dudlík: naše Adelí chce taky jen ten placatý od MAM, je sice zdrsnělý, ale teda vypadává jí často 😒 Já ho v noci nehledám - Adu ho má připlý na takové látkové šnůrce. Ta šnůrka je hodně krátká, zkoušela jsem několikrát jestli by se jí náhodou nemohla omotat kolem krku, nebo ruky, nebo tak, ale je to opravdu bezpečný.

Nočník: my taky posazujeme od 9m, ale bobek házíme v drtivé většině až pak do plínky 🙂

katzi
25. led 2010

Matova: ta knížka nebude to: Každé dieta se vie naučit spatˇ? Tam je ta metoda toho učení spánku popsaná tak, že dítě nevytahuješ z postýlky, v podstatě ho necháš brečet a jen ho chodíš utěšovat v pravidelných intervalech. Já tu knížku mám staženou z dřívějška v počítači, kdyby tě zajímala, můžu ti ji poslat na mail.

prchalka
autor
25. led 2010

Koukám, že u nás noci nejsou fakt nejhorší.. Jsou tu jiní experti 😖
Já uložila 12.10, před 11h spadla ze sedačky, achjo! Připravovala jsem jí oběd, byla jsem otočená a ona se tam asi nějak zamotala do deky, s kterou se muchlala a já jí viděla už až na zemi a hned se zvedla a šla mi bulet kolem nohou ☹ Ale dobrý snad!
Jo to jsem byla taky celá šťastná, když v prostřed krmení, kdy už je napolo spící, vešel tatínek ☹ Ale to už se dlouho nestalo, on jde radši hned dolů na tv 🙄
Na tu metodu 1-3-5 a dítě brečí já teda nemám. Asi 3x za život jsme jí nechali řvát, ale nemám na to žaludek! V našich případech by se to mohlo ještě zhoršit, řekla bych ☹

Jste tu někdo, komu bude spát dítě na jaře třeba ještě v kočárku? Já bych byla docela ráda, kdyby to tak u nás dál bylo, v létě jsem jí vždycky ujezdila a chodila na procházky, jenže teď už bude zas o dost větší, nehledě na to, jak se mi do něj vejde-nevejde.. Ale za prvý nechci sedět doma, ani se domů na spaní hnát, tak to asi budem muset zkusit, jestli to bude ještě fungovat..
Navíc - bydlíme stále na stavbě, proti nám na jaře začnou stavět stejné domky, takže klid tu na spaní mít určitě nebude. Kdykoliv jsem jí na jaře a v létě s námahou uspala, hned začali venku mlátit, jezdit, řezat, třískat se vším, ale opravdu, jakmile jsem jí položila, to bylo o nervy! 😠 A teď to bude to samé! Tak už jen proto bych byla ráda, aby s kočárem zůstala kamarád 😉
katzi: U babičky je asi nějaký dobrý vzduch, no pěkně zajela Adeli do starých kolejí 😖

ined77
25. led 2010

matova 🙂 ...aha,tak to jo.já jsem si říkala,co jsi vyváděla 😀 .
ten kamistad se má používat jen týden,ale zase myslím,že když dávám jednou max dvakrát denně,že to zase nevadí.koupila jsem mundisal,cal gel neměli a matýnek se teda netvářil moc nadšeně,dokonce mi podával dudlík na umytí 😀 .
na ten citrovital se u nás zeptám 😉.

katzi 🙂 ...krupica,to je trošku z ruky 😀 .tož já vám toho malého našeho budu posílat aspoň na prázdniny 😀 .

podařilo se mi malému opět ostříhat nehtíky na nožkách teď ve spánku 🙂 .uff,no už měl pěkné drápky 😀 .
ale i tak se mlel...ještě že se nevzbudil 😕 😅 .

prchalka
autor
25. led 2010

katzi: Doufám, že už pracuješ na fotkách... aspoň na jedné! 😀

prchalka
autor
25. led 2010

ještě katzi: Jo a v Tescu mají Hajaju za 95 Kč - dáváš ho ještě? Tak jsme v sobotu neplánovaně jakoupili 😀 A suprový manžestráky jsem jí ještě koupila!

katzi
25. led 2010

Matova: a jo, já už se fakt lekla, žes drasticky snížila u sebe spánek na minimum 🙂

Ined: tak jo - pošlete malýho na prázdniny. Aďa bude mít ženicha, kluků je hroznej nedostatek,v okolí se rodí samý holky 🙂

Prchalko: já jsem ostuda s těma fotkama. No a hlavně taky technickej antitalent, jak že se to zmenšuje? 😅 Jo a Hajaju dávám, koupila jsem teď v DMku v akci dvojbalejí mlíko Hami + Hajaja za 199Kč. Koupila jsem tady ty dvojbalení 2x a nevšimla jsem si, že to druhý balení je pro věk od 6m 😒 Takže to musím zkusit jít vyměnit
U babičky je dobrý vzduch - je tam ledárna hadra, tak se jí v tom vlhkým vzduchu asi dobře spí nebo co. A taky byla utahaná - sáňkovali jsme, chodila venku za ruku a tak.

katzi
25. led 2010

a s tím spaním v kočáru - zatím mi Adelí ještě v kočáře usne. Párkrát nám ted vyšlo spaní jak jsme šly od nějaké kamarádky. Ale jestli usne ještě na jaře to těžko říct. Ona už od malička dobře spala a usínala v zimě , jak je zachumlaná ve fusaku tak jí to jde dobře.

matova
25. led 2010

tak unás sa už nespí ☹ , spalo sa 1:15, s prestávkou v polčase

áno baby, tú knihu tam spomína. no a keď je to teda tá metóda čo vy vravíte, tak to teda už nieeee, tiež som proti, párkrát som skúšala nechť ho v postieľke keď bol unavený a výsledok je že tam nevydrží sa ani hrať....ale v tej metóde som nebola vytrvalá, vždy som ho z postiľky brala, keď mal už prvý záchvat plaču 😝.
tak nič, aspoň sa tu pôjdem naďalej vykecávať ako sa nespí 😀 😀 😀 🙄

katzi 🙂 : to bol preklep- o 0:30. už si si určite myslela že som si tvoje rady vzala k srdcu a šla niekam žúrovať? 😀 😀 😀. tak si teda s tým spaním zas tam kde my, asi sa budete musieť vrátiť k mame 😉
prchalka 🙂 : tak to máme asi rovnaké cumlíky ako katzi. nášmu však nevypadáva, keď už tak ho sám vypľuje 😝
s kočiarom počítam! on nám zaspí aj v bugíne posediačky a potom sa to celé dá sklopiť do ležata. a keď už tam nevôjde, kúpili sme z bazáru väčší-taký terňák, do lesa 😀
ined 🙂 : a čo dentinox? či ten nieje tak účinný???

ta pa

katzi
25. led 2010

asi jí budu dávat v noci spát na balkón 😀

katzi
25. led 2010

Matova: co je to žúrovat? 🙂

Já ji taky 2x v životě nechala brečet a brečela jsem s ní. Už nikdy více, lituju toho 😔

katzi
25. led 2010

holky já se asi zblázním - sousedi nad nama od rána cosi kutí v bytě, dopou, tlučou, dělají bordel 😠 Zřejmě je to pomsta za dnešní noc 😀

prchalka
autor
25. led 2010

Tak my spíme v kuse už 1h a 15 minut, to se mi líbí 😀 A odpověděla jsem na inzerát na MMB na kočárek - jsem rapl. Myslela jsem, že to s Bolderem třeba ještě nějak přežijem, protože ho miluju, přestala jsem ten větší řešit! Tak teď se jen rozhodnout.. Paní mi ho snad podrží a u nás máme zase téma debaty..

prchalka
autor
25. led 2010

Taky pořád lituju toho, když jsem jí nechala řvát nebo na ní byla hnusná a snažím se to už nedělat 😔