Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
20. dub 2010

tak jsem udělala takový žampionévý krém, tak uvidíme co to s ním udělá. už spí hodinu,tak to mě bude za chvíli volat.
odpo jdem ven,tak si taky užívejte odpolko. 😉

gina333
20. dub 2010

ined: no , tak ten sused sa celkom pochlapil 😵 ja som dnes akurat bola nalepit na zvoncek vystrahu, aby my nezvonili do 13::00, vtedy vacsinou chodi postarka, a furt my Sophi zobudi. 😒

sherry28
20. dub 2010

gina: já s MM se zatím držíme, žádnou prevenci jsem si nenasadila 😉 musím furt jíst něco 😀 Mára už tam povykuje tak běžím 😉

všem pěkné odpolko 😉

matova
20. dub 2010

ahojte,
u nás sa spalo vkuse do 5h, malý vypil mlieko, etš zaspal do 6h. Doo sme boli vonku, bolok rásne (ale už vietor prihnal oblačnosť 😒 ). Obed: zeleninové rizoto. Spí od 11:50, po 40 min (ako včera) už mi zliezol s plačom z postele-spravila som mu ďalšie mlieko, zaspal a zasa sa začína budiť tak neviem či stihnem dočítať čo nového u vás...Na obed už zaspával horšie ako inokedy...keď sa do konca týždňa ten očák neprereže tak neviem.

ined77
20. dub 2010

sherry,gina 🙂 ...jejda,chuďátka,už toho musíte mít nad hlavu 😢 .
tak bych vám přála,aby už byly dětičky jako rybičky 😵

gina 🙂 ...sophi je kouzelná s culíčkama 😵

sherry 🙂 ...taky bych šla raději k dr.,človk je pak jistější 😉 .tak snad to chlapečkům pomůže 😵 .
neptala jsi se dr.jestli to nemůže být vlivem té sopky? 😕

matova 🙂 ...šimonek je teda statečný,klobouk dolů 😨 🙂 ...pevně věřím tomu,že matýnek by na koni vřeštěl 😀 .ostatně to brzy poznáme,příští týden tu máme pouť a bývají tam s poníkama,tak to prubnem 😉 .
zoo..je to od nás s hodina busem,cž nní ta hrozná.už se tam letos těším,minimálně 2x půjdeme.byli jsme i loni na celý den a malý byl spokojený 🙂 .ikdyž z toho podle mého ještě moc neměl.tenkrát měl 9-10m. 🙂.letos ho to bude zajímat určitě víc 😉 .

prchalka 🙂 ...super odpoledne..ty ale,navalená na kole 😀 😀 😀 ...
ta sójová drť z ní dobře,vyzkouším 🙂
teď jsem si vzpomnla..na tu vizitu s s tím atopákem jsi se koukala?já na to úplně zapomněla 😔
nějaká rada tam byla? 😕

lehna 🙂 ...já jsem žampióny ještě také nedávala,ale malinko určitě nevadí.hlavně že bude štěpimu chutnat 😵 .u nás omáčky totiž moc nefrčí 😒 .
teplotkovali jste? ☹
u nás taky občas v noci prdíkujeme.ale to jde poznat,kroutí se pláče a prdká ☹ .
téda,vy pěkně jedete se zoubkama...nejmladší a nejzubatější 😀

katzi 🙂 ...stačí hřiště a je svatý pokoj že 😀 .
noc teda taky celkem náročná ☹.

martinka 17 🙂 ..to byla určitě gina 🙂 😉

ošmikušaný matýnek
😅 😀

ined77
20. dub 2010

gina 🙂 ..hlavně aby to sousedovi vydrželo 😅 😀 .ale jo,byla jsem fakt překvapená.člověk má pa pocit aspoň na chvilku,že se ještě s lidma dá nějak domluvit 😅 .

sherry 🙂 ...já jsem prodělala střevní chřipku cca ve 12tt,to byl děs.zvlášt když nemůžeš téměř žádné léky 😒 .no snad se ti to proboha vyhne,to by ještě scházelo 😕 😢 .

matova 🙂 ...jejda,chuďátko 😢 .maty mívá také období,kdy se budí po 40 min. 😖 ..teda míval,už to nějakou chvilku nebylo...ťuk,ťuk,ťuk....a už je aspoň vidět větší kousek zoubku? 😨 ..těch očných se fakt bojím,to bude katastrofa 😔 .
ale že ho to v noci nebudí?nebo mu to roste asi jen přes den 😨 ...
jako vyspat se v noci bych taky chtěla,ale stejně tak jsem ráda i za tu 1.30 klidu přes den ☹ ...to by mě štvalo asi ještě víc,na blbé noc už jem zvyklá 😀 .
tak čáry máry,doufám,že ještě spinká 😔

matova
20. dub 2010

gina: slivovica u teba asi zabrala 😉
sherry: ja som vtedy tiež nič nedostala (a moji rodičia s bratom hej a to sme tam boli iba hodinku asi a ešte v čase, keď mm už nič nebolo- asi sa to prenieslo od malého). Vraj tehotné ženy malú v tom čase silnejšiu špeci imunitu 😉
gina, sherry. no ale už aby to bolo preč, nech sp deti čím skôr fit 😉.
prchalka: a malá ti spapá nomálne hrach? ja už ani nrdávam lebo ho nájdem v lienke akurát prehryznutý napoly 😝 😀
lehna, katzi: teda noci na prd ale tá rýchlosť zubov paráda, tak vydržte, nech to máte čím skôr za sebou 😉
Šampiónovú omáčku sem-tam robím, dávam mu omáčku, huby radšej nie ale malinké kúsky hej, vraj sú ťažko stráviteľné- no isto ťažšie nie ako nejaké hovädzi aelbo bravčové mäso, a to sa dáva v pohode. Dokonca v píkrme hotovom- len sa nepama tám v ktororm presne ale asi od 8 mes. som našla v zložení šampióny. A údajne masliaky sú stráviteľné bezo zvyšku- už sa teším na leto 😉
ined: fíha- rocker so srdcom romantika 😉 😀 😉 . Pri prvom strihaní šimonka strojčekom to bol tiež dosť rev, pri druhom sme ani neplánovali- mm sa strihal sám nad umývadlom, malý čumákoval a keď sme sa pýtali či aj on chce tak prikývol a držal sa statočne (ale to bolo ešte v čase keď ho mm mohol aj vonku vziať 😒 ).

matova
20. dub 2010

ined: fíha, aký army chlapček 😉 . Tie zvieratká sú mi akési povedomé 😉 . Zub je normálne asi mm nad povrchom-špička ale stále je to pod ďasnom. On si aj berie hocičo hrýzť ale jak to tam dá tak sa rozplače a prestane to predierať. To pri jednej štvorke vzal čosi a prerezal si špičku tak že sa mu krv so slinkami valila z pusiny na body a on sa pritom smial 😀 , ja som čumela jak puk 😕 ale teraz to má asi dosť citlivé...á už je hore 😒 pááááááááááááááááááááá

matova
20. dub 2010

prchalka- chcela som napísať že hrach už nedávam lebo ho nájdem v plienke- nie v lienke 😀 😀 😀 to by beruška bola pažroška keby hrach zjedla celý 😀
radšej to ani celé nečítam po sebe, stále mám chyby. Ani nemôžem, malý už tu prelieza tak
všetkým príjemné poobedie 😉

sherry28
20. dub 2010

ined: dr. jsem se neptala jestli to nemůže být z tý sopky, když jsme byli v ordinaci tak tam Mára řádil jakoby mu nic nebylo 😕 lítal sem a tam otvíral dr.šuplíky smál se jí do očí, když ho poslouchala, měla jsem co dělat, abych ho uhlídala 😅 ale jen jsme došli domů, tak šílený průjem a brek ☹

gina333
20. dub 2010

ined: maly je krasny, a furt papa, no podareny je. 🙂

matova: veru tu slivovicu si nalejem pre istotu aj dnes, nech mam poriadne vypalene bacily. 😀 Sophi na obed aj flasu mlieka vypila, som sa bala ci ju to neprezenie, ale zatial je v pohode. Boli sme aj vonku ale je turadne zatiahnute, fuka silny vietor, ale aspon si od nas Nati oddychla. Uz zdusila dve mysky kolienok, dufam, ze sa rozpapa. 😉 Kukuricu a hrasok tiez vykakame, alebo ju vypluje.

sherry28
20. dub 2010

ined: taky jsem stříhala Máru strojkem a hezky držel a smál se, viděl nejdřív jak jsem stříhala tátu 😀 ae brala jsem mu to 12mm 😉

gina333
20. dub 2010

doktorka z ruzovej zahrady, alebo ako sa zabavame ked sa Nati uci 😀 😀

prchalka
autor
20. dub 2010

Dočtu později, o obědě jsem ho musela napíchnout na šťávu, tak už jsem tu nebyla. Spala 1.20, ve 12.20 už vzhůru - to je pak dost dlouhé odpoledne. No nic, byly jsme na zahrádce asi 4hodiny, tak vyvětraná je. Byl písek, sekali jsme trávu s MM..
Budu mít asi konečně taky ty větší overálky na spaní a dokonce Next z MMB, o což mi teda nešlo, jen jich má paní v HK dokonce 6 a větší, což potřebujem a MM je může dokonce vyzvednout, tak už se těším 😉 Nosily je ještě její tříleté děti, tak snad nám budou 😅 😅 😀 😀

prchalka
autor
20. dub 2010

Ještě jsem k véče udělala brokolicový krém, MM snědl i čorízův oběd a teď se ještě peče bábovka. Já mám někdy fakt záchvaty 😀 A ten obídek nebyl z MMB, ale z hlavy.... prostě mišmaš 😀

gina333
20. dub 2010

prchalka: ten mismas som si aj napisala, ja take jedla mam velmi rada 🙂 🙂 🙂 Este som sa chcela opytat, ako v tom overaliku spi Cori? My sme tiez mali ked bola Sophi mensia, ale teraz ked tolko lozi neviem si predstavit ako sa v tom pohybuje. 😕

Sophi je uz okupana, mlieko dopite, zjedla aj jeden cisty rozok, zajtra hadam aj jej BB puding uvarim na veceru ked bude cely den v pohode. 😉

sherry28
20. dub 2010

tak u nás spánek 😝 po 20 minutách odpadnul, má dokonce i teplotu(37,7) 😖 jen doufám, že už se nebude nic jiného přidávat 😉

gina: Sophi je úplná profesorka 😉 působí tak důležitě 😀

jdu za Lukym, tak všem pěkný zbytek večera a ještě lepší spaníčko 😉 😔

sherry28
20. dub 2010

gina: my měli s overalama taky problém, Mára ho nechtěl už brzy od 6.měsíce má pyžámko, on se v tom kroutil a vůbec bych ho na něj nedostala 😀

gina333
20. dub 2010

sherry: dik 🙂

U nas sa tiez spi, idem k Natalke klebetit. 😵 😵

Pokojnu nocku. 😔

prchalka
autor
20. dub 2010

Tak já mám overálky ráda - nevím, jak čorí, ale nestěžuje si. Má bavlněný a na něm flísový, no prostě overalová královna 😀 😀 Jsem ráda, že jí nekoukají záda a má nožky v teple. Tyhle budou větší, takže bude mít i víc volnosti na motání!
Všem brou... 😔

matova
20. dub 2010

Ahojte,
malý spí od 20:40, dnes boli predspánkové motanice "len" 20 minút 😉 . Ale mohol by hneď odkväcnúť, sám už chcel ísť spať. Boli sme vonku tri hodiny- do 19h, v ťažkom teréne...zasa klasik všetky svoje trasy obehať musel + všetky aktivity...nezabudne na nič, skôr to ešte viackrát absolvuje, horšie že sa mu ten repertoár prirodzene rozširuje a na staré nezabúda 😒 ....no bolo fajn lebo prišiel ujo chúvička a ten sa s ním naťahoval najviac 😀.

matova
20. dub 2010

sherry: je mi to tak ľúto že ešte malý hnačkuje ☹.
gina: dúfam že u vás už sa to nevrátilo 😕. Sofi má aj meno odvodené od múdrosti, v tých okulkách tak aj vyzerá 😉
prchalka: aj u nás je na spanie stále overal, jedna vrstva, bavlna (máme v spálni dosť teplo). On by sa mi z pyžama isto povyzliekal, keď mu dám pančuchy bez trakov, už to sťahuje a chce študovať ďalej, preto nosí aj body- keby ho nemal, dáva dole plienku 😀.
Dnes pred sprchou sedel na nočníku, nedal nič (všetko pustil ešte vonku 😖 ), ale potom jak bežkal po kachličkách tak sa pocikal a hneď zaregistroval ako mu to stieklo po nohe 😀 😀 😀 , zohol sa a okamžite to šiel "rozpísať" rukou po zemi 😀 😝.
katzi: zabudla som ti minule napísať, že sa mi veľmi páčilo ako si pekne a hlavne výstižne zhrnula našu partičku podľa typu problémov u detí 😀 😉

matova
20. dub 2010

ozaj, všetkým pokojnú noc 😉 😎 😔 , ja neviem ešte teraz čo skôr, či žehliť, či rozsádzať priesadky...najskôr dojem večeru 😀

lehna
20. dub 2010

dobrý večír 🙂

jsem to nějak dřív nestihla, teďka jsem stahovala fotky od mamky, byla včera na Pluscenka na té jeho lední šou. bylo to prý super, seděla ve VIP řadě,tak bruslil kolem ní. akorát těch fotek moc nemá, mamka měla foťák snad poprvé v životě v ruce a ještě digitál. no ale tak aspoň něco 😀

tak jsem přišla ještě juknout tady a říct pochvalu na Štěpiho - držte se, dneska spal po obědě 2,15h! po hodině a čtvrt mi ho vzbudila pošťačka,ale já si ho ještě vzala do postele,ať ještě poleží,protože byl takový ospalý a on vydržel hodinu!, jsem prostě nechápala 😅 , jsem si teda na půl hodinky zdřímla s ním 🙂

dočítám jen letecky tuhle stránku, půjdu spát, malý už byl 2x vzhůru 😖

Ined-noooo,taky koukám,že jsme tady nejmaldší a zubů plnou pusu 😀. už nám fakt chybí poslední trojka a čtyřka a pak pětky 😅 . hezkéééé fotečky 🙂, hezký sestřih má Maty, to my stříhat nemáme co 😀

matova- jejda chuďátko,teda Šimonek dává zabrat čím dál víc☹. to spaní pčes den tak málo velice dobře znám ☹ 😢

sherry- tak to se Mára teda u dr. pěkně předvedl😀,a doma,chuďátko 😢

gina- krásná doktorka 😉

štěpánek taky spinká v overálku a ještě v tom spacím pytlu,ale ten už mu teďka někdy kolem půlnoci sundáváme, ptž se mi zdá,že už je mu v něm moc horko.

no tak já jsu,omlouvám se,ž nereaguju na vše,ale je to fakt jen z rychlíku a nějak se mi zavírají oči 😔 ,
tak ať jsou noci lepší a ráno pááááá

lehna
20. dub 2010

jo a matova- ve 21.30 už nevymýšlej žehlení apod, a běž spáááát 😉

lehna
21. dub 2010

dobré ráno,

tak naše noc opět 😝 😢 . poprvé v 20.30, pak 21.30,22.30 to usnul zhruba za půl hodiny, pak 00.15, pak 02,20 a do 04,00 jsem uspávala, vstával naštěstí v 6,45 😉

gina333
21. dub 2010

dobre rano 🙂
mali sme celkom fajn noc, bola hore az po polnoci 2x. trocha motanice, vstavala so mnou o 6:15. 😉 prave sa my tak dokakala, ze ked som ju dala na prebalovak, vsetko jej to natieklo az na chrbat 😒 😒

matova: to je fajn, ze taky lesik mate za domom, hned ste v prirode. 🙂

lehna: joj, tak mamina si uziva kulturu aj za nas 😉

sherry28
21. dub 2010

dobré ráno 😉 noc byla super kluci spali bez probuzení až do rána, Lukas spí ještě teď a Mára vstával před 20 minutama 🙂 ale já jsem běžela už v šest z postele zvracet ☹ a už jsem od rána zvracela 2x 😅 takže jsem to stihla chytnout i já 😠 no to bude den 😒
počasí taky nic moc, zataženo, vítr, tak všem co nejlepší den 😉

gina333
21. dub 2010

sherry: no chudatko ty si ani tu slivovicu nemozes dat 😒 tak ti ostava len cierny caj. Velmi ti drzim palce aby si sa z toho cim skor dostala. 😉

sherry28
21. dub 2010

to nemůžu, ale vezmu si kulíška, toho smím 😉