Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
22. dub 2010

tak čítam že noci sú všade na prd, okrem sherry (až teda na to poriadne včasné ráno).
prchalka: teda u vás je to úplná hojdačka- jednu noc o nej ani nevieš a ďalšie tri katastrofa. 😕
katzi: ktorý zub sa Adu teraz prerezáva?
lehna: už sa ani nevyjadrujem, chúďatko u vás je to hrozné už neviem koľko mesiacov. Bodaj by ti aspoň cez deň pospinkal 😉 Baby tu písali že homeo sa môžu pri zuboch podávať aj pár mesiacov. A čo keby si mu dávala denne dva čípky? ráno aj večer?
ined: všetko najlepšie! 🙂. Je to na prd keď absolútne nepočúvajú čo sa im vraví. Začína ma to už znepokojovať, asi je to normálne, len človek už sa dopredu bojí ako to dieťa zvládne neskôr...
gina, sherry: dúfam že je to u vás už def. preč 😉
gina: nezľakni sa keď sa ti malá pokadí, šimon keď spapá kuracie mäso vždy má z toho redšiu stolicu.
Ja vždy ostanem z toho úplne mimo keď napíšete niečo čo práve povedal váš malý drobček. Nám nechce stále nič rozprávať. A pár slovíčok čo vie- už ani tie 😔

matova
22. dub 2010

so špenátom ma tiež viete pekne navnadiť 😉 , prestala som ho robievať lebo malý mi ho nechce papať, ja ho milujem...
a zasa som hladná, pred chvíľkou som sa najedla 😅

prchalka
autor
22. dub 2010

Tak dneska 1.40 s meziuspáním a už jsme hore 😝

gina333
22. dub 2010

ined: gratulujem k vyrociu 🙂 my mame 30.4., sme spolu 16 rokov, je to strasne dlha doba s jednym clovekom. 😀 😀 😀

matova: aj mna uz to pocasie vazne stve, nechce sa my vobec von, ale ked si predstavim aka je protivna ked sme cely den iba vo vnutri, no radsej sa naobliekam a pojdeme aj ked iba na hodku. 😒

matova
22. dub 2010

gina: ja by som aj isla ale jeho potom nik nedostane dnu aj ked je kosa...nevníma, vzdy sleduje slnko a ide az 1. ked si vsetko obehá 2. ked vidí ze slnko ide za kopec 😝 . Nemám síl na násilné vtiahnutie dnu, strasné záchvaty chytá ked nechce dnu 😔 . A hlavne keby aspon vládal ale chodit nevládze no hlavne ze chce byt von 🙄 .
S tými odpadkami v meste- no, je to humus. No aj my tu máme odpadky, vobec by som to necakala ale vlastní ludia sypú odpad do potoka 😠 ....A on sa tu práveze nudí, potrebuje vidiet nieco nové, úplne to na nom vidno- má málo podnetov. Jak uz dávnejsie písala katzi, raz to pre nho tu bude super- príroda a tak, teraz by skor privítal nejaké poriadne ihrisko...

ined77
22. dub 2010

gina 🙂 ...tak snad už léčky zaberou a sophi u kakat tolik nebude 😉 .
sníh???panebože,jen to neeee 😕 😅 .i u nás je kosa,ale svítí aspoň sluníčko.venku jsme byli dopol 2h,ale děcka měly ručky jako žabky studené 😒 .no ale dávat na konci dubna rukavice? 😅

katzi 🙂 ..já jen doufám,že penízky dorazí.dvd jsem ještě nezkoušela 😅 ...jsem hrozná,ale nebyl čas.dnes to na tuty vyzkouším.ale strach nemám,zatím jelo vždycky vše 😉.
užijte si pěkný den 🙂 ...
jo a s tím sezením...no u mě to taky nehrozí,já stojím už ze zvyku vždy a všude 😀 .musím mít toho ďáblíka na očích 😉 .

prchalka 🙂 ...tak to vypadá,že se čorí začala dospávat po o 😅 .ale aspoň že máš chvilku klidu přes den 😉

lehna 🙂 ...homeo můžeš dávat dlouhodobě 😉 .tak aspoń zatím ten denní spánek funguje...je to paráda,že mít 2h čas 😉 .jen kdyby to bylo tak stále 😅 .

matova 🙂 ...tak ho ty zoubky asi opravdu tolik bolí ☹ .aspoň že ten panadol zabírá a je u pak lépe 😉 .
u vás taky sníh? 😕 ...to je jaro teda 😒
a pivečko...včera nebylo 😉 .ty pověř TM ať upeče pizzu a skákne ti pro nealko 😉 ...že mimísek má slinu 😀

sherry 🙂 ...ty jsi superžena 😕 ....no ale co kolikrát zbývá že 😒
marýsek se teda pěkně prospinkal,ale to je dobře,potřebuje nabrat sílu 😵
snad už máte všichni to nejhorší za sebou 😵

gina333
22. dub 2010

matova: ja vzdy chodim von s kocikom a ked toho mame dost, vlozim ju chytro do kocika, vopcham jej rozok alebo tycinky do ruky a ide sa. Niekedy sice s placom ale vacsinou zvitazim ja. 😀

ined77
22. dub 2010

gina,matova 🙂 ..děkujeme 😵

gina 🙂 ...já nejdřív četla že je to strašně BLBÁ doba s jedním člověkem 😕 😀 😀 .
my máme teprve 4. výročí,ale někdy mi přijde,že je tak 24. 😀

matova 🙂 ...jo,znepokojuje a to si představ,že já chodím ven s tou kámoškou,kterou její malá poslechne na slovo,to je pak teprve vrtoch v hlavě 😅 .ona na ni houkne a malá poslechne,já bych si mohla plíce vyřvat,tlampač mít místo pusy a houbelec 😠 .jde si kam chce,dělá co chce,když mu chci zabránit,ječí 😖.
ale myslím,že víc je takových dětí jako máme my,teda doufám 😀 .

matova
22. dub 2010

gina: on uz kocik vobec nechce, ani ked nevladze a ja ho uz nosit tolko nemozem, dost sa ho nanosim v dome po schodoch 🙄

ined. tiež dúfam 😉 😀
mm už má dosť, mrazenú pizzu mi musel piecť v poslednej dobe už asi 5x, včera zahlásil že aspoň keď ten veľký tanier ráno umyjem, nech ho už neodkladám, lebo ho musí potom "zakaždým" vyťahovať 😀 😀 😀 .
A k tomu uspávaniu ešte minule- on by kľudne išiel uspávať, dokonca párkrát tam aj nadšene vletel večer že ide, ale to sú vždy také hrozné vresky že ja to po ňom radšej ani nechcem, malý sa ukľudní až keď prídem ja 😔 . Ja verím že z toho do pôrodu vyrastie- no musí. MM mi mimule povedal že inak budem asi prvá žena čo pôjde rodiť aj s deckom 😅 .

gina333
22. dub 2010

ined: no, obcas aj blba, 😀 ale hlavne ked sa clovek nad tym zamysli, ze zijes s niekym tak dlho, je to az neuveritelne. 😉

ined77
22. dub 2010

matova 🙂 ...to je pravda,,,jednou to ocení,jenže teď potřebuje řádit a vybít energii 😅 .
a co kdyby mu TM udělal nějaké malé hřiště?průlezku,houpačku,pískoviště...vy tam nemáte vůbec nic takového? 😨
já děkuju bohu,že tady je hřiště na každém kroku...sice ano,většina se člověk raději vyhne,ale je tu i pár pěkných a dokonce do parku,na velké hřiště nesmí psi 😕 ...to jsem zjistila až nedávno 😅 .takž nemám strach tam malého vypustit do trávy aniž by se nevrátil s ho.. na botce 😅 😉 .
jo,dobře jsi vyběhla s tou tetkou 😉 😀 ...jenom ať si kokinka schová 😠 ...a její proslovy...já vždycky říkám...to víte je jiná doba 😎

gina333
22. dub 2010

matova: no len aby TM nemal pravdu 😀 😀 😀 , ale mozno, ze s Simi dovtedy pochlapi a prekvapi vas. Moja Natlaka je vzdy z toho nadsena, ked mozu gazdovat s Tatkom sami. To si nemusi umyvat zuby, cesat sa, moze byt cely den v pyzame pri pocitaci. 😵 😵 😵

ined77
22. dub 2010

matova 🙂 ..talíř 😀 ..uspávání...on dobře ví,že tam dlouho nepobude 😅 ,ale rodit s děckem 😕 😀 ...to může vymyslet jenom chlap 😀

gina 🙂 ..věřím,věřím 😅 ...a co teprve za dalších 20 let 😕 ...já když někde slyším nebo čtu,že jsou spolu lidi třeba 50 let,tak nevím jestli je mám obdivovat nebo se začít bát 😀 ...každopádně je to představa krásná,ale strašná zároveň 😅

ined77
22. dub 2010

gina 🙂 ...jj,děcka...synovec taky říká vždycky...bacha,mamka jde 😀 ,ale neteř všechno vyžvaní 😝

gina333
22. dub 2010

tak uz sme hore, spala 1:40 to je super, idem takze krasne poo vsetkym. 🙂 🙂

matova
22. dub 2010

moja prosba bola vyslyšaná, malý spal presne 1:30 😒 😉 ,
zareagujem sáď večer, teraz sa už nedá 😔 ,
všetkým príjemné popoludnie 😎

ined77
22. dub 2010

matova 🙂,gina 🙂 ..tak aspoń tak 🙂 .pěkný den i vám 😵

ined77
22. dub 2010

že je to krása 😀 .....
a ještě foto z vláčku 🙂
a takto papkáme hrozny a čučíme na školku 😀

lehna
22. dub 2010

hojík,
tak spal po o opět přes 2hodiny 😲 . po 45ti minutách se sice probudil,ale ještě jsem si s ním lehla do postele a spal 1,5h 😅 , to ej snad zázrak 😵 .
já zas letím, jdu v půl 7 cvičit, protáhnout se, snad tam neusnu 😀.

Ined- vidím krásné fotečky 😵

víc nedám tak pááá zítra

katzi
22. dub 2010

ahojte,

tak my máme odnávštěvováno a vyhráno venku - vše fajn 🙂 Letecky jsem vás dočetla.

matova: tvůj muž je komik, má fakt super hlášky 😀 Věřím, že tobě u nich mnohdy třeba do smíchu není, ale v tvém podání je to fakt sranda 😀 Jo a Aduš rostou obě spodní dvojky + levá trojka nahoře 😝 😝 😝 U všeho už má špičky ven, tak snad to půjde rychle. A u šimonka snad taky, abyse ty dny měli trochu snesitelnější.

ined: ty děti jsou stejně nejkrásnější když spí 😀 😀 Jo a taky gratuluju k výročí, pěkně si užijte oslavu 😉 😉 😉 Na penízky jsem ještě taky nekoukala jestly došly, nějak taky nestíhám 😅 A s tou dcerou kamarádky co poslechne na slovo - jako pro tu matku je to fajn, ale ta holčička pokud zůstane taková ustrašená to v životě nebude mít úplně lehký. Já jsem někdy docela ráda, že se Adu umí prosadit, to se jí neztratí. Jen se asi odejdou moje nervy 😀

katzi
22. dub 2010

lehna: pošli mi prosím půlku tvojí energie - po takových nocích jdeš ještě cvičit? 😀 😀 😀 Já už se nemůžu dočkat až Aduš půjde spát a lehnu si k Růžovce 😀

sherry28
22. dub 2010

tak jdeme koupat, jak je Lukas doma, tak s ním odpo hraju hry, když Mára spí, tak tu nejsem 😉 jdeme koupat, tak zatím

sherry28
22. dub 2010

ined: krásné foto, Matýnek krásně papá s miskou, to Mára to z misky všechno vysypává, když už nemůže 😅 tahe by mi asi neseděl 😉

prchalka
autor
22. dub 2010

U nás bylo hezky, líp jak včera, sluníčko, no sice trochu vítr, ale na slunku teplo. Byly jsme zase na zahrádce. Tentokrát jsem nenašla !žádný! kočičák!!
matova: Myslím, že někdo už s malým dítětem rodit šel, ale teď nevím, jestli jsem to našla někde na netu... no a nebo budete rodit doma...asi ne, viď!! 😕
A zuby, druhá čtyřka dole je ze 3/4 venku a jedna nahoře z 1/2 - to jsem viděla dneska při záchvatu 😅 😝
A taťka nastříkává čorízu kolo, jezdit bude asi tak za rok,no ale proč ne.. bude krásné svítivé 😅
Nešel mi nějak net, tak to dopisuju až teď, už jsme ve vaně a za chvíli mlíko a tradá spát! Všem dobrou předem 😉

gina333
22. dub 2010

ined: ja sa neviem vynadivat na tie tvoje fotky, maly je taky zlaty ako tak vazne sedi s tou miskou. 🙂 🙂 U nas misky v ruke vydrzi iba chvilu, vsetko z nej vysypava.

My sme mali nakoniec pekny dnik. Vonku svietilo slniecko ale bolo dost mrazivo. Boli sme na nakupoch potom na ihrisku. Boo tam kopa deti, Sophi ich najprv s usmevom sledovala, potom furt prenasledovala vacsie dievcata, take skolkarky, mensie deti ju vobec nezaujimali. 😵 😵 Svokrovi nedalo pokoj, ze nas uz dlho nevideli, tak prisiel za nami na ihrisko, pohral sa s malou, potom nas stiahol este ku svokre na kafco. No oni su chori z toho ked jeden den nie sme spolu. 😉 😉 😉 Dnes sa Sophi iba raz pokakala, nie moc hnackovo, ale stale ma ten zaludok taky o nicom. 😒 😒 Vysledky z kakanice budu zajtra, dufam, ze uz to bude dobre. 🙂 idem jej dat mliecko, tak sa majte zatial. 😵

sherry28
22. dub 2010

tak už spí 😉 jdu jíst k telce, tak všem spavou noc 😉

gina333
22. dub 2010

Akosi skoro Sophi zaspala, normalne nezvyk, ze som ju len kusok musela kolisat. 😉 Idem kuk telku, zjest veceru, takze vsetkym pokojnu nocku. 😔 😔

matova
22. dub 2010

U nás sa tiež spí len neviem odkedy 😀 . Išla som ho uspávať od 19:30 a trvalo to hroozne dlho, ale bez nervov..nakoniec sme zaspali obaja a ja som vyliezla o 21h 😕 . Dnešok sme aj poo dobojovali doma 🙄 dovečera bez Panadolu, pred spaním už som mu ho dala. Prežili sme to vďaka krabičke všakovakých vecí z galantérie pri ktorej sa ukľudnil už keď bolo najhoršie a večer si ju vypýtal zas 😅 . MM sa vrátil z práce aj s novým pieskoviskom s krytom, ktoré hneď musel aj osadiť, len škoda že zle- do svahu- takže ´další skok vznikol 😝 (prerobiť sa mu to nechce ani náhodou), no ale každopádne snaha sa cení 😉 .

ined: krásne fotky 😉. Na čo tak uprene pozerá Matýsek keď papá to hrozno? a ozaj, že si aj misku drží...u nás najnovšie malý lyžičku už nechce ani držať 😕..., pred spaním mi ide do výstrihu a ovoniava ma, asi sa vraciame na začiatok 😀. My tu máme mini 1 parčík s kolotočom, bez zábrany od hlbokého zrazu k potoku 😒 , a potom je tu 1 hojdačka, 1 preliezka, 1 pieskovisko a pneumatiky do polky zahrabané do hliny- všetko to vrámci ihriska škôlky-terén samá diera, ktorá nemá plot, takže chodíme aj tu. To bol malého nápad, zbadal v diaľke niečo farebné a nedal pokoja kým sme tam nešli. Chodíme tu až večer, keď už sú škôlkári preč 😉 - chce na každú pneumatiku vysadiť ako na koňa... ešte ho tu zaujíma rozbitá lavička, kde do štrbín dosák vpasúvava suché steblá trávy 😀 . Ihrisko musíme nejaké aj doma vyrobiť, nech nám neuteká stále mimo 😉
gina: malinká je určite ešte z toho všetkého unavená, preto tak fajn dnes zaspala. To je super že s tm chce byť spolu, hoci je tak málo doma 😉. A tm a ty už takto že odchádza pracovať preč fungujete dlho? 😕.
prchalka: Paráda, tak stoličky lezú pekne 😉. Áno, už tu také ženy boli čo brali k pôrodu aj deti (len šimon by so mnou tam asi aj ležať musel 😀). A pôrod doma? u nás to nieje povolené, len ak by to bolo náhodou také rýchle- čo ma ktovie či nie zas obíde 😎.
katzi: fíha, Adelka sa rozbehla pekne so zúbkami 😉. A niekedy po mm hláškach by som mu vpálila rovno do čela, ale zároveň mi to príde celé také tragicky smiešne že už len prehltnem 😀.
lehna: pekne spinkal Štepi cez obed, len tak ďalej ale už aj vnoci! 😉 (tej energie aj mne by sa zišlo od teba 😉 )

matova
22. dub 2010

najdôležitejšie: Všetkým pokojnú noc 😉

gina333
23. dub 2010

dobre rano 🙂
joj, u nas konecne paradna noc 😵 😵 zobudila sa iba raz , o 4:50, dala som jej kusok ryzoveho odvaru so smectou a s mliekom, vypila zaspinkala este do 6:40. Takze konecne som trocha vyspata. 😉

matova: no my takto ungujeme s MM asi 9 rokov, isiel von robit ked Nati mala nieco vyse roka. Ale uz sme si zvykli, neviem si predstavit, ze by som ho kazdy den mala doma. 😉