Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
24. dub 2010

Tak uz spime, stihla som aj pozmyvat podlahy, idem pozriet Garfielda s Natalkou. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
24. dub 2010

herichova: no to je super, ja som rada že si sem napísala, aspoň si naozaj príkladom že také deti existujú 😕 😅 , veľmi si želám také druhé 😵 .
kadlecova.misa: to je fajn že sa to zlepšilo, u nas to bol ešte piočas kojenia tiež už des 🙄 😉

matova
24. dub 2010

U nás sa spí 😀 , ale odkedy neviem, skôr ako 20:15 to nebude, hrozne dlho to trvalo, strašne sa metal a kopal dookola, a nakoniec som asi prvá zalomila ja, lebo mm mi tvrdil že počul malého plakať a ja teda už o tom neviem 😕 😅 . Prebrala som sa až pred chvíľkou 😎 .
Poobedie bolo celkom fajn, do 16h sa malý chcel hrať v pohode doma, podarilo sa mu tiež parádne pokadiť, že mu to vyliezlo okolo nožiek na body aj pančuchy...cirkusy pri prebaľovaní sú stále...Potom už sme boli vonku tri hodiny, so mnou dve a poslednú s mm 😉 konečne po niekoľkých mesiacoch, chvíľu protestoval ,ale boli von aj svokrovci tak nejak zabudol a ja som sa stratila. Teda za tu necelu hodinku koľko sa da toho stihnúť, to by mi bodlo každý deň 😉 . Domov sa mi vrátil synáčik sladký, jak som ho vzala na ruky len ma ovoniaval a usmieval sa- to bolo krásne 😵 . Večera: ovsená kaša naslano....rituály.... mlieko...
Ozaj, pátrala som chvíľu v puse- dolné trojky sú stále čím viac navreté, horná stále neprerezaná- takže vlastne lezú tri naraz.

gina: super deň ste mali 😉
prchalka: aj vy 😉
ined: aj u nás sa tak vraví- hluchý ako peň 😉 . Teraz jak som dočítavala som sa zasmiala ako si opisovala to mimi krásne spiace a zrazu záver...že to tvoje už nespí 😝 😀. Neboj, natieram zakaždým len takých 15 min...rýchlovka
sherry: kde si celý deň? 😕
všetkým pokojnú noc 😉

prchalka
autor
25. dub 2010

Večer už jsem nestihla. Dnes si jí vzal MM, střídala jsem někdy po 4h ráno. Rozlámaná a 5x vzbuzená jsem stejně. Asi 3x nandával dudel a pak dobrý, k ránu spala jak zabitá, ani se nehla - takhle by to mohla praktikovat i v noci 😅
Naučila se všude otevírat kliky, doma... u našich.. takže zavřený dveře už nejsou překážkou a lítala včera až ven. Nedělala jsem nic jinýho, než měla oči pořád na ní a jazyk na vestě 😝 Tak to nám ještě chybělo...!
matova: No když to leze, tak jak jinak, než najednou že... 😖 😝 🙄
Bude hezky, tak si to užijte, my ještě nemáme plán, co dnes...

gina333
25. dub 2010

Dobre rano,
u nas noc ako obvykle, 2x bola hore po polnoci. O 1:00 som ju musela aj prebalit, bola pokakana, ale len taku vacsiu bobku kakala, asi este ten zaludocek nema celkom v poriadku. 😉

matova: vidis, on si aj na TM zvykne, len asi potrebuje nato viac casu. 😉 Nam zas vysla jedna dolna stvorka, a citim uz aj druhu, o trojkach este nechyrujeme. 🙂

prchalka: Cori sikulka, zas ju musis viac strazit. 😵

Dnes bude este krajsie pocasie ako vcera, asi budeme iba po meste, ihrisko, zahradka, este uvidim. Peknu nedelu vsetkym. 🙂 🙂

katzi
25. dub 2010

ahojte,

my byli včera odpoledne v Zoo. Bylo to super. Jen teda musím říct, že moje dítě mě nikdy nepřestane překvapovat: když jsme tam přijížděli, tak říkám MM, že si myslím, že z toho Adu ještě nebude mít rozum, že ji to ještě nebude moc bavit ty zvířata. No a přišli jsme k prvnímu výběhu s tygrem, chvílí koukali a když jsme se chtěli přemístít dál tak řev na celou Zoo - Adélka se postě do tygra zamilovala a odmítla jít dál 😀 😖 Takto to pokračovalo i u dalších vůběhů - ona prostě byla nadšená a když jsme odcházeli k dalším zvířatům, tak nedokázala pochopit, že ještě nejdeme pryč, že ještě uvidí další zvířata. Ale postupně se to lepšilo, nakonec jsme zůstali v dětské Zoo: to je hřiště a tam různě králíci, morčata, kozy,....tak tam se vyžila a my taky: zmrzlinka, pivko... 😵

gino: vy jste se včera měli taky super

matova: ty taky, jak ta hodinka bez dítěte dokáže člověka osvěžit a nabít, že? 😀 Já to tak mám taky - když se po hodině vrátí s MM, tak jsem zase plná sil, trpělivosti a umuchlovala bych ji 🙂 A fajn, že si šimi zvyká na tátu, ono to půjde 😉

prchalko: čtu, že u vás včera taky fajn, bezva samá pozitiva u všech 🙂

Jinak naše noc: máme ten nový systém, že Adu zůstává u sebe a já chodím. Takže dnes mám nachozeno 100 jarních kilometrů 😝 .Byla jsem tam v: 1.00, 2.30, 3.30, 5.00. Vstávala v 6.30 😝 😝 😝

kadlecova.misa
25. dub 2010

ahoj ..u nás opět horror!! vzbudila se uz v 23hod..na mlíko (to jsem chápala,večer se nestihla najest)..a pak to začalo..po hodinách buzení, motanice..ve 3 ráno do 5 hod vzhůru !!! pak spala do pul 8 .. 😝 😝 😝 a to přes den spala jen hodinu--pomóc.

gina333
25. dub 2010

katzi: aj my sa chystame so Sophi do ZOO, len my mame ten problem, ze mlada neznasa sediet v aute ☹ a kedze ZOO je od nas asi 1,5 cesty tak neviem ako to zvladneme. 😒

kadlecova.misa: joj, tak tie desne noci ja dufam, ze mame za sebou. Drzim palce, aby u vas netrvali dlho. 😉

matova
25. dub 2010

ahojte, u nás noc fajn, mlieko až keď sa brieždilo, vstávačka 6:30. O 9:30 už bol úplne mimo, všade narážal 😖 ....ale dotiahli sme to do 11:35. MM robil kuracie prsia na prírodno, ja ryžiu a strúhanú mrkvu 😉 , prvýkrát sa stalo že šimonko nechcel mäso, len tú mrkvu, tak som mu dávala ešte aj ryžu, nech sa zasýti. Dnes poo chceme do ZOO , ale trochu sa bojím lebo on teraz stále kaká...a taký nejaký prebaľovací záchvat tam zažiť ako doma by som nechcela, v aute ho prebaľovať je už dávno nemožné.

katzi: hodinka bez dieťaťa po čase- to asi vzpruží každú 😉 ...." a jak ty, no tak já taky "... 😀. Zoo super, náš expert dnes doniesol mužovi leták zo Zoo čo sme kúpili pred rokom, aj v knihesi nalistoval zvieratá v Zoo, na otázku či chce ísť na výlet za zvieratkami horlivo prikyvoval, takže by sapatrilo. Trochu sa bojím veľkého davu lebo dnes tam má byť slávnostné otvorenie, ak uvidíme...foťák berieme 😉
gina: gratulujem k stoličke 😵
prchalka: no presne ako inak než všetky naraz...už aby to bolo všetko za nami 😉
k. misa: joj, blbá noc 🙄 . ako ste na tom so zubami? zabudla som 😅
sherry: ???
pááá, ja sa aj hneď lúčim, idem pomaly baliť veci, aby bol odchod čím rýchlejší 😉 , krásny slnečný deň všetkým 😎

matova
25. dub 2010

gina: ani malý nevydrží sedieť v aute len tak, to mám zabalených kopu kníh, pochutiny, niečo na pitie (hoci viem že za jazdy sa papať nesmie 😔 ), musím mu tam opičky s čiapkou robiť- skrátka vkuse samé hovadiny, vždy ma huba z toho bolí...odkedy sa narodil, toľko som nenakecala ako pri ňom 🙄 😅

prchalka
autor
25. dub 2010

Dneska jsem to měla s uhoupáním, nj, jak je MM doma, tak to je všechno jinak, takže šla tak v 11.40. Polívku měla od babičky.

ined77
25. dub 2010

ahojky,
u nás noc běžná,povolaná jsem byla ve 22.30.včera navečer byl matýnek opravdu k pomilování,asi 2h v kuse ječel a ječel.
dnes dopolko to samé a ještě se mi podařilo nechat v obchodě nákup,naštěstí tam po návratu pořád byl 🙄 .
ať se snažím jak se snažím... ☹ ...už jsem na malého i vyletěla a dostal pleskanec 😢 .teď je mi z toho nanic... 😢 .
no,nebudu na vás přenášet svoje splíny...půjdu dočíst.

gina333
25. dub 2010

ined: nebud z toho nestastna, kazdej obcas rupnu nervy. 😉 Stastie, ze si ten nakup tam mala, aj mne sa to uz stalo, ze v skusobnej kabine som zabudla kabelku, ale nastastie som nato prisla vcas. 🙂

matova: ja neviem co nezna sa jazdu autom ☹ ☹ ved iny tam aj uspavaju deti a nasu uz len ked ukladam do sedacky sa vypina. Neznasa ked je zapnuta, chcela by stat a chodit 😵 😵 tiez nosime zo sebou kopu veci aby sme ju zabavili. Pofot vsetko, dnes je krasne pocasie ale to ZOO je dost velke, tak sa hadam dav rozptyli. A to vsad chodite bez kocika?

gina333
25. dub 2010

U nas sa spi od 11:25, ale ta hviezda nad nami akurat zacala vysavat, tak cakam, ze Sophi bude kazdu chvilu hore. 😠 😠 Nechapem co nesedi v nedelu na obed na riti??? 😠

ined77
25. dub 2010

gina,prchalka,katzi,matova 🙂 ...super den 🙂

matova 🙂 ...šimi má teda pamatováka 😀 .pěkně si to dnes užijte 😉 .
já pevně věřím,že i u nás bude už odpoledne lépe 😅 .
u nás sezení v autě také nehrozí,teda on by seděl,ale nepřipoutaný 😒.u nás j to i tím,že autem jezdíme opravdu vyjímečně,takže není zvyklý.
a co se týče kecání...i mě už kolikrát bolí panty 😀.co se narodil jsem hubu nezavřela 😀.a to jsem mu ještě jeden čas VŠUDE musela zpívat.např.u dr.v poradně,na koupališti u oběda nebo svačiny atd 😀.podotýkám,že nejsem zrovna zpěvačka 😎.dokonce i na procházkách to zabíralo,když plakal...to jsem volila raději opuštěnější stezky 😀

sherry je přece u sestry 😉 .

misa 🙂 ..jejda,teda noc opravdu náročná ☹ .a spánek hodinu přes den...to je teda síla ☹.tak snad to třeba dnes dožene 😉 .
a gratulujeme k capkání za ručky 😵!

katzi 🙂 ..ta dětská ZOO zní super,to by se matýnek také vyřádil 😵 .vidíš,člověk by neřekl,jak i v tomto věku dítko dokáže něco zaujmout 😅 .já tak myslím,že maty bude v zoo paf..minulý rok mu to bylo ještě téměř šumák,ale třeba lemury obhlížel se zvědavostí...je tam volný výběh a ač se krmit a hladit nemají,tak přece jen jsou úplně blizoučko nadosah 🙂 .to samé u klokanů.
jééé,už se tam těším 😀 .
mě tak nebaví víkendy ,když jsme sami...i kamarádky mají všechny program s tatínkama a my jsme jako dva sirotečci 😢 😀.
ale je teda aspoň krásně,to je zase super 🙂...ať pořád jenom nefňukám 😀 😉
teda ale opravdu dáváš po nocích jarní stovku 😅

prchalka 🙂 ...a jejda...já s zrovna před pár dny říkala,že za chvilku maty dosáhne na kliku a bude nutné zamykat 😨 .pak aby měl člověk pomalu oči i na zádech 😕 ...čorí je šikulka 🙂

ined77
25. dub 2010

gina 🙂 ...já vím ☹ ...ale mě to pak strašně mrzí.vždycky si říkám,že příště to zvládnu,pak je pár dní pohoda a přijde den,kdy se mi trpělivost dojde a už fakt vidím rudě 😢 .fakt je že s matýnkem to teď pěkně mává ☹ ..chudáček aještě má takovou maminku babiznu 😢 😝 .
jejda,s tou kabelkou to bylo štěstí 😨 🙂 ..já jsem naštěstí měla peněžku v tašce u kočárku,takže by se přinejhorším ztratil ''jen''nákup za 270kč.ono totiž...mají tam takové autíčko,co se houpe a hraje,když se vhodí 10kč...a matýne tam prostě musel a hned že,jak jinak 😅 ...tak jsem čapla kočárek,matyho a šlo se...až venku asi za 20 minut si říkám,jak je ten kočárek lehký,kuknu dolů a 😕 ....
nad námi také s oblibou vysávají v neděli po o...nechápu 🙄 ...všude je to stejné ☹

matova
25. dub 2010

ja som sa síce lúčila ale zabudla som hodiť foto...a malý sedel zrazu na posteli po 40 min 😒, hľadal si asi inú polohu lebo zaspal v dosť zvláštnom rozpoložení, našťastie zaspal.
ined 🙂 : 😒 ☹ 🙄 😝 😢 . Myslím na Vás, nech je čím skôr lepšie 😉

matova
25. dub 2010

ined: ....bolia pánty 😀 😀 😀, spev na opustených stezkách... 😀....
to keby si videla mna- ja som niekedy hrozna bosorka na malého, chudák, dúfam ze mi to prepáci v tej svojej hlavicke...
úplne chápem, je to ako hojdačka, raz super, potom nic moc, a potom hlboký pád 😒
ined, gina: presne- neznáša zapnuté pásy 😉
gina: teraz uz veru vsade bez kocika, zacal robit sceny ze donho nechcel ani ked bol unaveny- asi ako navrat domov, tak uz neberiem nikam kocik. Keby som isla do Zoo sama tak predsa vezmem, ale pojde mm, tak keby daco- bude nosic 😉
sherry je u sestry- aha, ja som zaregistrovala len ze jej m nebude doma cez vikend.
a teraz uz fakt pááá. 😉

kadlecova.misa
25. dub 2010

ahoj holky..venku je krásně.Ined: aspoň přes den ted spala vyjímečně 2 hod.a fakt si z toho nic nedelej..já na malou taky už dneska večer ,když nechtěla spát..byl "zlá"..taky mě to mrzí,ale člověk udělá,co by v jiným stavu, za jiných podmínek,kdyby neměl krize a byl úplně v pohodě ..neudělal.noo..omluva to není,ale jsme jenom lidi. 😉

katzi
25. dub 2010

gina: v jízdě v autě u nás naštěstí není problém - jezdíme docela často po městě, i jednou za měsíc cca 70km k mojí mamce. Dřív řvávala když byla už jako větší v té nejmenší autosedačce - vajíčku, neviděla asi pořádně ven. Ale od té doby, co jsme koupili klasickou větší autosedačku, tak je to paráda. Občas, když se jede déle, tak taky mrčí, nebo protestuje, ale nějakým zobáním ji rychle zpacifikuju 🙂

ined: vůbec se neobviňuj žes na Matýnka vyjela. Máš taky jen jedny nervy. Myslím, že se mu věnuješ obdivuhodně a on ví,že ho máš nejraději na světě, takže občasný vylítnutí mu neublíží a tobě uleví od přetlaku 🙂 😉 Úplně chhápu, že se cítíte opuštěně bez táty o víkendu, zvlášť když je tak krásně a dalo by se ledasco podnikat ☹

matova: krásné pískoviště máte. A to je zvláštní jak je šimi už třeba v 9.30 po krásně prospané noci mimo 😖 Asi ho opravdu chudáčka zlobí ty zuby 😒

kadlecova.misa: vaše noci jsou taky mazec 😖 Soucítím s tebou.

kadlecova.misa
25. dub 2010

Katzi: děkuji..člověk ,když si tak postěžuje,tak se mu hned uleví. 😀

kadlecova.misa
25. dub 2010

Tak malá od půl 8 spíme...tak držte palce,at celou noc.paa

gina333
25. dub 2010

Dobry vecer,

tak dnes bol zas krasny slnecny den. 🙂 Sophi na obed spala vyse 2 hodin, no nezvyk, pekne sa napapala. isli sme k svokre potom aj s Nati do mesta na zmrzku a este na nase ihrisko. Bolo super, ani deti tam nebolo vela, takze sa paradne vysantila. 😵 😵 Lieta hore dole po preliezkach az mam strach. 😉 Vecer som stihla aj zumbu, takze som s dneskajskom spokojna a trocha aj unavena. 🙂 Sophi uz spi, idem sa konecne navecerat a trocha sa vyvalit k telke.

Spokojnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
25. dub 2010

My jsme byli od 14h venku, na naší zahrádce, pak že na pivko a pak jsme se přesunuli ještě občerstvit jinam 😀 Domů jsme dorazili asi v 18h. Jsem z toho nějaká přešlá, asi z toho sluníčka.. 😝 Všem pá a brou 😔

katzi
25. dub 2010

kadlecova.misa: držíme palce 🙂

prchalko: nebo z kombinace pivka + sluníčka 😀 😉

gino: měli jsme to dnes podobné jako vy: spala 2 hoďky, pak na hřiště a taky na zmrzku 😵 Jen tu zumbu jsem nedala - já si teď půjdu pocvičit v bytě, máme tu dost binec 🙂

Všem klidnou noc 😔

prchalka
autor
25. dub 2010

Čoríz odpadla hned u mlíka, jen jsem odložila do postýlky. A jedno foto ze soboty, jedem na výlet 😉 A budem po ní chtít spinkání, proto ten dudel 😀

prchalka
autor
25. dub 2010

katzi, měla jsem jedno malý 😅 😕 Spíš už teď mi nedělá dobře chodit obličejem k tomu slunci.... a to není ještě ani léto, to nevím, co budu dělat potom! 😝
kadlecova.misa: Já teda chvílema spím, ale ráno a přes den si připadám, jako když jsem stejně nespala, takže ono je to jedno! Jen si přeju, ať už to skončí, protože když už i já jsem dopol kaput, tak to je mazec!
ined: Nj, já taky vyjedu, ale až po čase, štve mě, že někdo jiný třeba hned.... 😢

matova
25. dub 2010

Ahojte,
tak fajn, podarila sa ZOO 😵. Ľudí bolo kopec- oficiál. otvorenie sezóny. Inak fajn, až na služby- otvorené do 18h- chceli sme si dať konečne na záver nejakú kávu aspoň alebo kofolu a o 17:10 sme našli všetky stánky zavreté 😠. Zvieratká super, malý keď zbadal ohradu s kozami a medzi nimi deti tak sa tam okamžite hrabal, mm šiel s ním😀 , behal za ním jeden cap tak sa ho trochu bál 😲 . Už len čakať čo za vírusy sme si odniesli domov 😖 . Cestou nazad v aute som mu ukazovala obrázky zvierat a on si ku každému opakoval názov- pravdupovediac všetko znelo rovnako 😀, a bol aj plač bábätkovský- keď sme odchádzali....Večer nechcel ísť zasa domov 🙄 - tak sme ešte zbehli k svokrovcom na kávu 😉. Zaspal od 20:15.
Fotky hodím neskôr, mm ich má ešte u seba vo foťáku.
Zajtra budem až večer (ak), ideme k lekárovi a mám blbý termín- o 12:30-to je v čase kedy spí, m. mama nebude doma tak musíme vyraziť aby malý spal v aute a ja som zatiaľ vybavila kontrolu, mám z toho nervy už asi dva mesiace, či vôbec zaspí 😝. V utorok ideme zas- to už na tú gynek. 😉

katzi: to tiež nechápem prečo je hotový doo tak skoro, už ma napadlo či sa mu tie najhoršie nočné bolesti z noci zázračne neposunuli na deň 😅 . A s tou väčšou autosedačkou máš pravdu, tiež je to lepšie, ako keď bol vo vajíčku a nič nevidel 😉
všetkým pokojnú noc 😎

matova
25. dub 2010

prchalka. čorí je teda už riadna kočka 😉
gina: to je ale šikulka sofi keď už lozí po preliezkach? to si neviem predstaviť- moj dnes liezol na prvú priečku a som skoro odpadla od strachu, na šmýkalku ho treba vynášať to ja odmietam-nevládzem-takže mm sa dnes naozaj pochlapil 😉 .
Chodíte už na to novoobjavené pekné ihrisko?

gina333
26. dub 2010

dobre rano 🙂

no u nas pre zmenu noc o nicom. Furt sa vrtela, knucala, sadala si, stale chcela pit. Sa my zda , ze iba tu flasu chce mat v ustach a zuje cumel, asi kolli tomu zubu. Vstavala o 5:30 😲 😲 😲

prchalka: cori krasna ako vzdy. 🙂

matova: tesim sa na fotky, urcite ste mali paradny den. 😉 Drzim palce u doktorky. Co a tyka tych preliezok, su to take schodiky, ale lezie aj po tych prieckach. 😉 😉 Tiez mam bobky, lebo je tam vela deti, ona sa im mota pod nohy, no ale co narobim. Ale z hojdaciek ma normalnu paniku, to si na ne nechce sadnut ani za svet. 😀